Yurtdışı Turlar

Kuzeyin Güzel Ülkesi Ukrayna

Karadeniz’in kuzeyinde yer alan ve vizelerin kaldırılmasıyla birlikte özellikle vizesiz tatil turları ve kısa tatil fırsatları için ideal bir rota haline gelen vizesiz Ukrayna turları, gece hayatı ve birbirinden güzel şehirleri ile giderek popülerliğini arttırıyor.

Spor faaliyetleri, müzik konserleri, tatil turları, kültür turları gibi sınırsız seçeneğe sahip olan Ukrayna tatil turları, vize gerektirmeyen seyahat fırsatları içinde en iyilerinden biri.

Ukrayna’nın kuzeyinde, bereketli Dinyeper Nehri kıyısında yer alan başkent Kiev, doğal ve mimari güzellikleri kadar canlı ve eğlenceli gece hayatıyla da ünlü.

Opera ve Bale Binası, Aya Sofya Kilisesi, panoramik Dostluk Tepesi, Parlamento Binası ve Mihaylovski Meydanı gibi yapılar ve meydanlar, Kiev turu denince akla ilk gelen yerlerden olsa da Ukrayna Bankası Binası, St. Nikolas Katedrali, Altın Kapı, Kukla Tiyatrosu gibi yerleri de Kiev turunda görmeden geçmemek gerekir.

Atkestanesi ağaçlarıyla kaplı bu yeşil şehir, büyüklü küçüklü birçok parka da ev sahipliği yapıyor. Kiev Kalesi, Bağımsızlık Savaşı Müzesi, Ulusal Sanat Müzesi ise şehrin 40’ı aşan müzelerinden yalnızca birkaç tanesi.

Kısacası Kiev turu hem kültür hem eğlence anlamında sayısız seçenekle bütünlüklü bir tatil olanağı sunuyor.

Eğlenceli Ukrayna Şehirleri

Oldukça derin kültürel bir tarihe sahip olan Lviv, özellikler trafiğe kapalı şehir merkeziyle unutulmaz turistik keyifler sunuyor.

Birbirinden farklı mimari akımlara ait güzel yapılar, siz bu güzel şehrin tarihinde bir yolculuğa çıkaracak. Pazar Meydanı, St. Peter ve Paul Kilisesi, St. George Katedrali, Lviv Ulusal Sanat Galerisi, ünlü diva Salomea Krushelnytska’nın ismini taşıyan Opera Binası, Lviv Ulusal Müzesi ve Lviv Üniversitesi, bu güzel yapılardan yalnızca bir kısmı.

Kiev gibi Lviv turunda da yeşilliklerle, parklarla kaplı ve içerisinde kuğuların yüzdüğü göletler olan bu parklarda dolaşmanın keyfi oldukça büyük.

Sergei Eisenstein’ın dünyaca ünlü Potemkin Zırhlısı filminde geçen Potemkin Merdivenleri ile bilinen Odessa ise Karadeniz kıyısındaki önemli liman şehirlerinden biri.

Büyük bir heykelle taçlandırılan Catherine Meydanı, Odessa Batı ve Doğu Sanatları Müzesi, Puşkin Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve daha sayısız güzellik, Odessa turlarında sizi bekliyor.

Yine Karadeniz Kıyısında yer alan ve Kırım koylarında yer alan Yalta turunda ise özellikle ünlü Yalta Konferansı’nın yapıldığı Livadia Sarayı ile göz kamaştırıyor.

Antik çağlara dayanan tarihiyle zengin kültüre sahip bir şehir olan Yalta, Foros Kilisesi, Ermeni ve Katolik Kiliseleri, Hotel Taurica, Alexander Nevsky Katedrali ile göz dolduran bir güzelliğe sahip.

Kültür ve Sanat Turları

Ukrayna’nın güzellikleri bunlarla sınırlı değil; Kharkov ve Donetsk gibi şehirlerin turları, Kazantip Festivali gibi çeşitli etkiliklerle Ukrayna’nın güzelliklerini keşfedebilir, canlı hayatına kendinizi kaptırabilirsiniz.

Yurtdışı turlar arasında gitgide daha yükselen bir grafiğe sahip olan Ukrayna, Kiev başta olmak üzere pek çok şehre gerçekleştirilen turlarla büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu tüm dünyaya gösteriyor.

Keyifli şehir gezisi turları, seyahat fırsatları, yılbaşı ve bayram turları ile en ucuz fiyatları ile Ukrayna seyahati fırsatı vizesiz olarak 2018 döneminde sizi bekliyor.

Birbirinden güzel Ukrayna turu seçeneklerini, erken rezervasyon ve uygun fiyatlı tatil fırsatlarını görmek ve Kuzey’in bu güzel ülkesinde muhteşem bir seyahat geçirmek için Gruppal’ın vizesiz Ukrayna turları sizi bekliyor!

2018 erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmak ve Ukrayna gezileri ile masalsı yerler keşfetmek için şimdiden yerinizi ayırtın. 

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Üye Yorumları

Mustafa Bülent Özcan

Mustafa Bülent Özcan

Tüm destekleriniz ve özellikle en içten ve samimi yardımları için Taylan Rehberimize sonsuz teşekkürler...

Oğuz Selçuk Barut

Oğuz Selçuk Barut

30 Nisan tarihli Baştanbaşa Ukrayna turuna katıldık. Eşimle gezdiğimiz yerler oteller ve özellikle rehberimiz Taylan kardeşimizi çok beğendik. Rehberimiz işini bilen pozitif tüm tura katılanlarla bıkmadan usanmadan ilgilendi. Teşekkür ederiz. Başka turlarda görüşmek üzere!

Neşe Karakaşlar Oge

Neşe Karakaşlar Oge

30 Nisan - 7 Mayıs tarihleri arasında katıldığımız Baştanbaşa Ukrayna turumuz yorucu ama bir o kadar güzeldi. Ukrayna bölgesinde 2000 km yolculuk yapmışız. Bu seyahatten yine de mutlu döndük. Bunun tek nedeni rehberimiz sevgili Taylan Bey'dir. Eziyeti neşeye çeviren, bilgisi birikimi, sabrı, detaycılığı, nezaketi ve güleryüzlülüğü ile turu bir orkestra şefi gibi sorunsuz yöneten rehberimize buradan çok teşekkür ediyorum ve alkışlıyorum.

Güner Aygün

Güner Aygün

05 Ağustos'ta Ukrayna turumuza katıldım. Rehberimizin hem ülke hemd e tarih bilgisi bizi fazlasıyla memnun etti ve adeta onun ağzından çıkacak her bilgiye dikkat kesildik. Tur esnasındaki disiplini turu daha verimli hale getirdi. Rehber çok önemlidir. Özellikle kültür turlarında sadece şehri herkes gibi gezdiren rehber yetmez. Hem bilgili hem de tarih zemininde bizlere analitik yorumlar getirebilecek seviyeli rehberler olmalıdır. Bu sebeble Kişinev, Odessa, Kiev ve Lviv artık bizim zihnimizde farklı bir biçimde fevkalâde güzel bir zemine oturdu. Tur çok başarılı geçti. Teşekürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube