0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 97529

Kiev Turu (Vizesiz)

Vizesiz Kiev turu fırsatları ile uyumayan bu şehrin gece hayatını ve tarihi güzelliklerini Kiev turları ile keşfedin. Üstelik çipli kimlik ile pasaportsuz seyahat rahatlığı ile!

 • Gece Kulüpleri - Kiev

  Gece Kulüpleri - Kiev

 • Noel Işıklarıyla Özgürlük Meydanı - Kiev

  Noel Işıklarıyla Özgürlük Meydanı - Kiev

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Özgürlük Meydanı Gece Manzarası - Kiev

  Özgürlük Meydanı Gece Manzarası - Kiev

 • Özgürlük Meydanı ve Anıtı - Kiev

  Özgürlük Meydanı ve Anıtı - Kiev

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • St Andrew Kilisesi ve Andreevsky Yokuşu - Kiev

  St Andrew Kilisesi ve Andreevsky Yokuşu - Kiev

 • St. Michael Altın Kubbeli Katedrali - Kiev

  St. Michael Altın Kubbeli Katedrali - Kiev

 • St. Sophia Katedrali - Kiev

  St. Sophia Katedrali - Kiev

 • Şehrin Kurucuları Heykeli - Kiev

  Şehrin Kurucuları Heykeli - Kiev

 • Dostluk Heykeli ve Tepesi - Kiev

  Dostluk Heykeli ve Tepesi - Kiev

 • Pechersk Lavra Manastırı - Kiev

  Pechersk Lavra Manastırı - Kiev

 • Kent Manzarası - Kiev

  Kent Manzarası - Kiev

 • Taras Shevchenko Üniversitesi - Kiev

  Taras Shevchenko Üniversitesi - Kiev

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Kiev Turu (Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Kadriye Berrin Sedef

Kadriye Berrin Sedef

Katıldığımız turdan çok memnun kaldık. Rehberimize çok teşekkür ederiz.

Nalan Yılmaz

Nalan Yılmaz

Gruppal'la gittiğimiz üçüncü yurt dışı turu. Güzel bir turdu.Özellikle rehberimize gerek bilgisi, gerek nezaketinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Kiev

Doğa, tarih, mimari ve eğlencenin birleştiği yer olan Kiev, Avrupa’nın en çok turist alan 8. ülkesidir.

Ukrayna’nın başkenti Kiev, yılın her zamanı dünyanın her yerinden sayısız turist çekmektedir. Türk vatandaşların vizesiz seyahat edebildiği Kiev’de ulaşım ve Kiev gece hayatı oldukça ucuzdur.

Tarih boyunca her zaman ilgi odağı olan Kiev turları hem Batı’nın hem de Doğu’nun izlerini görebilirsiniz. Tatarlar’ın Batı’ya doğru yol alırken Kiev’i bir karakol olarak kullandıkları bilinir. Sonrasında ise şehir, Osmanlı hakimiyetine geçer. 1800’lü yıllardan sonra Rus Çarlığı’nın bölgeye olan desteğiyle Kiev büyüyerek Avrupa’nın en büyük kentlerinden biri olur. Ukrayna’nın en önemli şehirlerinden biri haline gelen Kiev şehri, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla da Ukrayna’ya başkent olur. Kiev turları ile vizesiz gezmenin tadını çıkarın. 

Kiev’de Gezilecek Yerler

Vizesiz Kiev turu fırsatları ile Ukrayna’nın görkemli başkentini ziyaret edebilir, uyumayan bu şehrin gece hayatını ve tarihi güzelliklerini Kiev şehir turları ile keşfedebilirsiniz. En iyi tur fiyatları ve ödeme koşulları ile Gruppal Ukrayna turları ile bu deneyimi yaşamaya hazır olun!

Kiev Özgürlük Meydanı tarihin yazdığı Turuncu Devrimi’nin de yapıldığı yerdir. Bu meydanda, devasa bir alışveriş merkezi, Kiev’in kurucularının heykeli ve sembolik olması adına konulan Kiev’in giriş kapılarından biri bulunuyor.

Ukrayna’nın ünlü caddesi olan Khreshchatyk Caddesi dünyaca ünlü onlarca mağazaya ev sahipliği yapıyor. Burada pek çok kafe, bar ve restoran seçeneğiyle karşılaşabilirsiniz. Caddenin başlangıç noktası, Bezarapski Pazarı ve Arena City olurken; bitiş noktası ise dünyaca ünlü Özgürlük Meydanı ile sonlanıyor.

Tarih kokan sokaklarda gezmek istiyorsanız Andrevski Yokuşu tam size göre. Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanı’nı birbirine bağlayan bu yokuş, Kiev’in en önemli turizm bölgeleri arasında yer alıyor. Bu bölgede Ukrayna’nın tarihi ve kültürel geçmişine ait hediyelik eşyaların satıldığı mağazalara göz atabilir, Ressamlar Sokağı’nı gezip onlarca resim galerisini de ziyaret edebilirsiniz.

Kiev tarihinde önemli bir rol oynayan Yaroslav Mudri’nin, Golden Gate’i yaptırırken o dönemde yakın ilişkilerde bulunduğu Bizans’taki mimari eserlerden etkilendiği söyleniyor. Şehir çevresindeki tüm surlar yıkılmasına rağmen Golden Gate, günümüze kadar yıkılmadan kalan tarihi bir eser niteliğini taşıyor.

Şehrin estetik ve tarihi dokusunu anlamak için Kiev'de gezilecek yerler arasında. Pecherska Lavra, Svetoya Sofya Katedrali, Mariyinsky Sarayı, 2. Dünya Savaşı Müzesi, Ulusal Opera Binası, Hidropark, Botanik Bahçe, Pirogovo Açıkhava Müzesi Kiev’in en tarihi ve turistik mekanlarından biridir.

Kiev'deki Festivaller

Kiev birçok festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan bazıları Mart ayında düzenlenen Kiev Moda Haftası, Mayıs’ın son haftası düzenlenen Kiev Günü, 29 Mayıs Ukrayna Bisiklet Günü, Eylül – KROK Uluslararası Reklamcılık Festivali, Ekim – Uluslararası Kısa film Festivali, Ekim – Kiev Caz Festivali’dir. Kiev turları ile festival dönemine denk gelirseniz eğer bu etkinliklerden birine mutlaka katılmalısnız. 

Kiev Gece Hayatı Nasıl?

Vizesiz Kiev turları arasında en uğrak noktalardan biri olan Kiev’de çok renkli ve çok çeşitli eğlence seçenekleri mevcuttur. Gece kulüpleri, striptiz barlar ve gazinolarıyla ünlü olan gece hayatı oldukça ucuzdur. Barlara giriş ücreti 100 grivna’dan (yaklaşık 6 euro) başlıyor. Gece kulüplerine girmek isterseniz, mekanın atmosferine göre giyinmenizi öneriyoruz.

Kiev’den Ne Alınır?

Ucuz votkaları ile ünlü Kiev’de bir diğer önemli ürün ise leziz peynirleridir. Kiev’den en çok satın alınan hediyelik eşyaların başında ise savaş yayı, katan ve kılıç gibi savaş aletlerinin oyuncak versiyonları. Şehirde Kreshchatik Caddesi, Kiev’de alışveriş yapmak isteyenler için en uygun caddedir. Bir de Globus adında yeraltı alışveriş merkezi vardır. City Center, Billa, Furshet, Mandarrin Plaza ve Metrograd da Kiev'de alışveriş için tercih edebileceğiniz yerler arasında.

Doğu Avrupa turlarının en sevilen seçeneklerinden biri olan Kiev turu, sizlere bambaşka bir dünyanın perdesini aralayacak. Siz de keşif dolu bu maceraya ortak olmaya ne dersiniz?

Üye Yorumları

Eser Gökçen

Eser Gökçen

Güzel bir turdu, rehberimize teşekkür ederim.

Vesile Koç

Vesile Koç

Gruppal ile yaptığım 5. seyahat ve yine çok güzel geçti. Lviv’in ortaçağ havası ve rehberimizin koordinasyon yeteneği ile eşsiz bir tatil yaptık. Tabuları yıkın ve Ukrayna’yı da ailecek gidilecek yerler listenize alın.

Gülbin Ünveren

Gülbin Ünveren

Tur rehberimizden çok memnun kaldık. Gruppal ile devamlı seyahat ediyorum.

Mustafa Bülent Özcan

Mustafa Bülent Özcan

Tüm destekleriniz ve özellikle en içten ve samimi yardımları için Taylan Rehberimize sonsuz teşekkürler...

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube