0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 94599

Rusya Ukrayna Turları

Moskova St. Petersburg Kiev

Rusya Ukrayna turları ile Moskova, St. Petersburg ve Kiev’i kapsayan unutulmaz bir tatil yapacak ve en uygun fiyatlarla kuzeyin keyfini süreceksiniz.

 • Moskova Devlet Üniversitesi - Moskova

  Moskova Devlet Üniversitesi - Moskova

 • Tsaritsyno Parkı - Moskova

  Tsaritsyno Parkı - Moskova

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Kievski İstasyonu - Moskova

  Kievski İstasyonu - Moskova

 • Kolomenskoe Ahşap Sarayı - Moskova

  Kolomenskoe Ahşap Sarayı - Moskova

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kremlin ve St. Basil Katedrali - Moskova

  Kremlin ve St. Basil Katedrali - Moskova

 • Saray Meydanı - St. Petersburg

  Saray Meydanı - St. Petersburg

 • St. Nicholas Katedrali - St. Petersburg

  St. Nicholas Katedrali - St. Petersburg

 • Hermitage Müzesi'nde Gece - St. Petersburg

  Hermitage Müzesi'nde Gece - St. Petersburg

 • Kanlı Kilise - St. Petersburg

  Kanlı Kilise - St. Petersburg

 • Petergoff Sarayı Çeşmeleri - St. Petersburg

  Petergoff Sarayı Çeşmeleri - St. Petersburg

 • Şehrin Kurucuları Heykeli - Kiev

  Şehrin Kurucuları Heykeli - Kiev

 • Gece Kulüpleri - Kiev

  Gece Kulüpleri - Kiev

 • Pechersk Lavra Manastırı - Kiev

  Pechersk Lavra Manastırı - Kiev

 • St Andrew Kilisesi ve Andreevsky Yokuşu - Kiev

  St Andrew Kilisesi ve Andreevsky Yokuşu - Kiev

 • St. Sophia Katedrali - Kiev

  St. Sophia Katedrali - Kiev

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Rusya Ukrayna Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Nigar Şapçı

Nigar Şapçı

Hiç aksaksız güzel bir Moskova gezisi yaşadık. Gruppal’a ve tur firmasına teşekkürler. Böyle güzel fırsatların tekrarını diliyorum.

Zeynep Deniz

Zeynep Deniz

Rusya turunu covid başlamadam önce almıştık, önce yasaktan ertelendi, açılınca bazı arkadaşlarımız korktu. Biz 9 bayan gitmek istedik endişeyle başladı tur. Rusya!ya varınca şok olduk Gruppal bizim adımıza tur düzenlemiş 5 gece 6 gün! Satış temsilcisi ve müdürlere teşekkürlerimizi iletirim, harika bir turdu. Oteller süperdi rehberimiz Rusyanın tarihini ezberletti, hijyenik ortamda istediğimiz proğram içinde hepimiz sağlıklı şekilde Türkiye'ye döndük. Biz doymadık harikaydı, en güzel tur olarak anılarımıza yerleşti. Teşekkürler emeği geçen insanlar teşekkürler GRUPPAL

Rusya & Ukrayna

Doğu Avrupa ile Kuzey Asya arasında yer alan Rusya yüz ölçümü bakımından dünyanın en geniş ülkesidir.

Genelde tipik bir kara ikliminin hüküm sürdüğü Rusya, dünyanın en soğuk ülkelerinden biridir. Ülkede kışları soğuk, yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Geniş yüzölçümü nedeniyle Rusya'da çöl iklimi veya Tayga iklimi gibi farklı iklim türlerini de görmek mümkündür.

Köklü bir tarihe ve kültüre sahip olan Rusya, dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında yer alıyor. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Rusya'da tatilciler için birçok seçenek vardır.
Rusya, başkenti Moskova ve Avrupa’ya açılan kapısı St. Petersburg şehirleri başta olmak üzere köklü tarihinin ve yaşadığı çalkantılı sürecin izlerini ziyaretçilerine tüm şehirlerinde yansıtırken büyülü mimarisiyle de onları derinden etkilemeyi başarıyor.

1991 yılında SSCB'den ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Ukrayna, yüz ölçümü bakımından Avrupa'nın en büyük ülkesi. Doğası, tarihi, kültürel yapısı, mimarisi, denizi, gece hayatı ve eğlencesi ile Ukrayna, dünyanın her yerinden sayısız turist tarafından ziyaret edilmektedir. Rusya Ukrayna turları ile bu iki güzel ülkeyi gezmenin keyfini yaşayın.

Moskova

Rusya'nın başkenti Moskova, Rusya'nın ve Avrupa'nın en kalabalık kentlerinden biri olarak biliniyor. Rusya'nın ekonomi, finans, kültür, eğitim, ulaşım ve sanat merkezi olarak bilinen Moskova aynı zamanda ülkenin en önemli turizm lokasyonlarının da başında geliyor. Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Moskova çok köklü bir tarihe sahiptir. Dünyanın en eski ve en büyük metrolarından biri olan Moskova Metrosu, Moskova ve Rusya'nın en önemli ulaşım ağıdır.

Mimarisi ve dekorasyonu bakımından dünyanın en güzel metrosu olarak kabul edilen Moskova Metrosu 182 istasyondan oluşuyor. Rusya Metrosu 300 kilometreden fazla uzunluğa sahip ve her gün milyonlarca kişiye hizmet vermektedir. Rusya ve Moskova için en önemli turizm kaynaklarından biri olan Moskova Metrosu Rusya'ya gelen turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

Moskova’da Gezilecek Yerler

Moskova'da gezilecek yerler oldukça fazladır. Şehrin her tarafında birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Moskova Metrosu, Kremlin Sarayı, Büyük Ivan Katedrali, Büyük Ivan Çan Kulesi, Moskova Kızıl Meydan, Aziz Vasili Katedrali, Arbat Caddesi, Gorki Parkı, Borodino Müzesi, Kolomenskaya, Kurtarıcı İsa Katedrali, Pushkin Güzel Sanatlar Müzesi,  Bolshoi Tiyatrosu, St. Basil’s Katedrali, Lenin’in Mozolesi, GUM Alışveriş Merkezi, Christ the Savior Katedrali, Tverskaya Caddesi, Tretyakov Galerisi ve Vorob’evy Tepesi Moskova turu esnasında ziyaret edebileceğiniz güzelliklerden bazılarıdır.

St. Petersburg

Geçmişte Çarlık Rusyası'na başkentlik yapmış olan St. Petersburg, tarih boyunca Rusya'nın Avrupa'ya açılan kapısı olarak anılmıştır. St. Petersburg'un ünlü Rus Çarı Deli Petro tarafından kurulduğu söyleniyor. St. Petersburg, başkentlik ünvanını 1918 yılında Çarlık Rusyası'nın yıkılmasından sonra Moskova’ya devretmiştir.

St. Petersburg, tiyatro salonları, kiliseleri, opera binaları, geniş caddeleri ve ilgi çeken mimariye sahip evleri ile Rusya'nın en önemli kültür şehridir. Her noktasından tarih fışkıran St. Petersburg, dönemin Batı Avrupa kentleri örnek alınarak inşa edilmiştir. Dünyanın en çok müzeye sahip şehirlerinden biri olan bu bölge St. Petersburg turları ile her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadır.

St. Petersburg’ta Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel öğeler bakımından son derece zengin olan St. Petersburg'da gezilecek birçok yer vardır. Nevsky Prospect Caddesi, İlk Kan Kilisesi, St Isaac Katedrali, Puşkin Kasabası, Peterhof -Petrodvorest- Yazlık Saray, Dostoyevski’nin Evi, Petro Kalesi, St Petersburg Kazan Katedrali, Stockmann, Gostiny Dvor, Hermitage, Donanma Binası, Dökülen Kan Kilisesi, The Mikhailovsky St. Michael Kalesi, Saray Meydanı, Rusya Müzesi, Neva Nehri, Catherine Sarayı, Mermer Saray, Yeniden Diriliş Kilisesi, Tatar Camii, Alexander Nevsky Lavra, Anichkov Köprüsü, Yusupov Sarayı, Peter Paul Kalesi, Aziz İshak Katedrali, Steiglitz Müzesi ve Yekaterina’nın Sarayı St. Petersburg’un en gözde turizm merkezlerinden birkaçıdır. St. Petersburg turuna katılan konuklar bambaşka bir tatil deneyimi yaşayacaklardır.

Kiev

Ukrayna'nın başkenti Kiev, Ukrayna'nın en çok turist çeken şehri olarak bilinmektedir. Dinyeper Nehri üzerine kurulan şehir, stratejik ve coğrafi konumundan dolayı Avrupa'nın önemli şehirleri arasından yer alıyor. Kiev, kişi başına düşen yeşil alanla Avrupa'nın en yeşil başkentlerinden biridir.

Ukrayna'nın politik, ekonomik, eğitim ve kültürel  anlamda merkezi olan Kiev, turizm bakımından da çok önemli bir potansiyele sahiptir. Gece hayatı dendiği zaman ilk akla gelen şehirlerden biri olan Kiev'de eğlenceli bir tatil yaşamak mümkündür.

Kiev’de Gezilecek Yerler

Kiev turunuza Özgürlük Meydanı’ndan başlayabilirsiniz. Turuncu Devrimi’nin yapıldığı bu meydanda büyük bir alışveriş merkezi vardır. Khreshchatyk Caddesi, Altın Kapı, Pecherska Lavra, Ulusal Opera Evi, Svetoya Sofya Katedrali, Mariyinsky Sarayı, St.Vladimirskaya Katedrali, II. Dünya Savaşı Müzesi, Hidropark, Botanik Bahçe, Pirogovo Açık Hava Müzesi, Şevçenko Müzesi, Havacılık Müzesi, Milli Müze, Doğa Bilimleri Müzesi ve Pinçuk Sanat Galerisi Kiev’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Siz de Rusya Ukrayna turuna katılarak Moskova, St. Petersburg ve Kiev şehirlerini keşfedebilirsiniz.

Üye Yorumları

Nurhayat Kul

Nurhayat Kul

Rusya turunda özellikle rehberimizden çok memnun kaldık.10 yıldır turlara katılırım, kendisi gibi yaklaşımı olan bir rehberlerle karşılaşmadım.Kendisine çok teşekkür ederiz.

Dilek Öden

Dilek Öden

13 Haziran - 19 Haziran arası Rusya turundan 6 bayan arkadaş olarak yeni döndük. Rehberimiz Mustafa Öztürk beyefendi bilgisi, kültürü, efendi kişiliği ile görebileceğimiz en iyi rehberdir. Kendisine hayran kaldığımızı belirtmek isterim. Türk turizmi için büyük bir kazançtır. Kıymetini bilmenizi naçizane tavsiye ederim. Gruppal'a ve Mustafa Bey'e şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim. Teşekkürler Gruppal. Darısı yeni seyahatlere...

Rana Ecevitoğlu

Rana Ecevitoğlu

İlk kez Gruppal ile yolculuk yaptık, her şey çok güzeldi. Tur programından hiç sapmadan güzellikleri anılarımıza kattık. Öncelikle Özer Bey'e yardım ve samimiyetinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Gece gündüz telefonun başında bizi sabırla dinledi :) Sonra Rusya'daki güzel yürekli rehberimiz Mahmut Sert'e çok teşekkür ediyoruz ve Gruppal'a, çalışanlarına başarılar diliyoruz. Ben ve diğer 6 arkadaşım adına yeni geziler de buluşmak üzere diyoruz. Sevgiler...

Belkıs Büyüktoğrul

Belkıs Büyüktoğrul

Sevgili Gruppal, Tüm çalışanlarınız tarafından özümsenmiş, en küçük talebimin bile emir tela ki edildiği rüya gibi bir tatil anlayışı için sizlere teşekkür ederim. Operatör tarafında organizasyonları hazırlayan Volkan Bey ve rehberlik hizmetlerini zenginleştiren Ms. Evgeniy Zmerzliy ile özellikle minettarlığımı paylaşmanız ricasıyla. Tekrar görüşmek üzere.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube