0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 94066

Adana Lezzet Festivali Turları

Adana Lezzet Festivali ile Türkiye’nin yemek başkentlerinden biri olan Adana’da birbirinden güzel ve özel lezzetlerle tanışıp ayrılmak istemeyeceğiniz bir yemek festivali deneyimi sizi bekliyor.

 • Adana Kebap

  Adana Kebap

 • Adana Lezzetleri

  Adana Lezzetleri

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Adana Usulü İçli Köfte

  Adana Usulü İçli Köfte

 • Adana Usulü Patlıcan Kebabı

  Adana Usulü Patlıcan Kebabı

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Adana Usulü Yüksük Çorbası

  Adana Usulü Yüksük Çorbası

 • Adana'da Ocakbaşı Keyfi

  Adana'da Ocakbaşı Keyfi

 • Adana Sofraları

  Adana Sofraları

 • Bici Bici

  Bici Bici

 • Ciğer Şiş

  Ciğer Şiş

 • İçli Köfte

  İçli Köfte

 • Karakuş Tatlısı

  Karakuş Tatlısı

 • Karışık Kebap

  Karışık Kebap

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Adana Lezzet Festivali Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Emine Davutoğlu

Emine Davutoğlu

Gruppal turun 20 aralık Kapadokya turuna arkadaşlarımla birlikte katıldık hepimiz çok memnun kaldık, rehberimiz ve kaptan şoförlerimiz görevlerini çok güzel yerine getirdiler. Kısacası herşey çok güzeldi tekrar gitmeyi düşünüyoruz.

Sibel Altınok

Sibel Altınok

Turdan genel olarak çok memnun kaldık. 2 rehberimize de ilgi ve alakaları için çok teşekkür ederiz.

Adana Lezzet Festivali Turları

Türkiye'nin yemek açısından en ünlü şehirlerinden biri de Adana'dır. Kebabı, baharatları, et yemekleri, şalgamı ve bici bicisiyle Adana Lezzet Festivali bu yılda damaklarınızda iz bırakacak. Gruppal yurtiçi turları ile Adana'nın birbirinden güzel yerlerini göreceğiniz, en lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz eşsiz bir deneyim sizi bekliyor. İndirimli fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleri ile Adana Lezzet Festivali turu sizi bekliyor.

Adana

Türkiye'nin en büyük beşinci şehri olan Adana, Seyhan Nehri üzerinde yer alan konumuyla keyifli bir yurtiçi turuna çıkarıyor. Akdeniz'den 30 kilometre içeride olan bu şehirde çıkacağınız Adana turları ile Toroslar'ın kalbine yolculuk yapacaksınız.

Yarısı dağlarla kaplı olan Adana'nın diğer yarısı da yayla ve ovalardan oluşuyor. Ülkenin en büyük dördündü maden şehridir. Krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları bulunur. Adana iklimi Akdeniz iklimi özelliklerini taşımaktadır.

Adana'da Gezilecek Yerler

Adana gezisinde görmeniz gereken çok önemli yerler bulunuyor. Adana Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi, Atatürk Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Anavarsa Ören Yeri, Şar Ören Yeri, Misis Yakapınar Ören Yeri, Magarsos, Ayas, Akören, Ceyhan-Sirkeli Muvattali Kabartması ve Ören yerleri, Yılan Kale, Dumlu Kalesi, Ramazanoğlu Medresesi, Tepebağ Evleri, Ramazanoğlu Konağı, Hayriye Hanım Konağı, Kurtkulağı Kervansarayı, Çarşı Hamamı, Ramazanoğlu Çarşısı, Büyük Saat Kulesi, Taşköprü, Bahripaşa Çeşmesi, Adana Yeşil Oba Şehitliği, Küçük Dikili Köyü Şehitliği, Saimbeyli Şehitliği, Ulu Cami ve Külliyesi, Hasan Ağa Camii, Kozan Kalesi ve Manastırı, Yeni Camii ve Bebekli Kilise Adana'da gezilecek yerler listesinde olan noktalardır.

Adana Mutfağı

Değişik kültürlere ev sahipliği yapan ve zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Adana, deyim yerindeyse ağzınızın bayram edeceği ender şehirlerden biridir. Özellikle baharat, et, un ve buğday Adana yemekleri için olmazsa olmazdır. Dünyaca ünlü Adana kebabının yanı sıra, hayır çorbası, yüzük çorbası, çiğ köfte, içli ve hırcıklı köfte, komeç lapa, ekşili pancar, baharatlı ekmek, setikli ekmek, sıkma, Biryan kebabı, cığırtlak kebabı, muammara salatası, haydari, babagünnaç, humus, bartafit, vartabi, şalgam, aşlama ve bici bici Adana'da ne yenir sorusunun cevabı olan popüler yiyecek ve içecekleridir.

Adana'da Alışveriş

En yaygın el sanatlarının olduğu Adana'da alışveriş yaparken zorluk çekmezsiniz. Çarşıları, sokakları ve pazarları ile Adana'da alabileceğiniz hediyelik eşya ve diğer seçenekler arasında en ünlü olanları; kilim, halı, keçeler ve el işi ürünlerdir.

Üye Yorumları

Arzu Katipoğlu

Arzu Katipoğlu

13 eylül tarihli Kapadokya seyahatimden çok memnun kaldım. Buradan başta rehberimize, ulaşımda emeği geçenlere ve siz Gruppal ailesine teşekkür ederim. Başka seyahatlerde tekrar buluşmak dileğiyle..

Canan Yeter

Canan Yeter

Turdan çok memnun kaldım. Rehberimizin bölgeye hakim oluşu çok iyiydi ve anlatımı ile bizi bilgilendirdi. Tekrar gitmek isteyecegim bir tur oldu benim için.

Canan Yeter

Canan Yeter

Turdan çok memnun kaldım. Rehberimizin bölgeye hakim oluşu çok iyiydi ve anlatımı ile bizi bilgilendirdi. Tekrar gitmek isteyeceğim bir tur oldu benim için.

Özge Sarıyer

Özge Sarıyer

Otobüs şoförlerinden tur rehberine ve otel çalışanlarına kadar herkes son derece ilgili, saygılı ve nazikti. Daha önce babam sizin İspanya turunuza katılmıştı. Onun memnuniyeti sonrası sizden haberdar olup sitenizi incelemiştim. Bir çok tur sitesinin aksine fiyatlarınızı uygun ve turlarınızı çeşitli bulduğumdan bu tatil için sizi tercih ederek sömestrda kardeşimle farklı bir gezi yapmış olduk. Tüm ilgililere çok teşekkürler...

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube