0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 96321

Adana Tarsus Hatay Turları

Adana Tarsus Hatay turları ile Türkiye’nin lezzet başkentlerinde unutulmaz bir tatil uygun fiyatlarla sizi bekliyor! Yerinizi ayırtın, tarihin ve mutfağın birleştiği yerleri keşfetmeye hazırlanın.

 • Sabancı Merkez Camii - Adana

  Sabancı Merkez Camii - Adana

 • Saat Kulesi ve Kazancılar Çarşısı - Adana

  Saat Kulesi ve Kazancılar Çarşısı - Adana

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Şeker Pınarı Köprüsü - Adana

  Şeker Pınarı Köprüsü - Adana

 • Taş Evler - Adana

  Taş Evler - Adana

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Taşköprü - Adana

  Taşköprü - Adana

 • Adana'da Ocakbaşı Keyfi

  Adana'da Ocakbaşı Keyfi

 • Adana Lezzetleri

  Adana Lezzetleri

 • Adana Sofraları

  Adana Sofraları

 • St. Paul Kilisesi - Tarsus

  St. Paul Kilisesi - Tarsus

 • St. Paul Kuyusu - Tarsus

  St. Paul Kuyusu - Tarsus

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Adana Tarsus Hatay Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Ayşe Korkmaz

Ayşe Korkmaz

Merhaba 27 mayıs tarihinde katıldığım kapodokya turu çok keyifli ve herşey çok güzeldi.Bütün ekibinize rehberimize ve size teşekkür ederim.Başka turlarda görüşmek dileğiyle.. İyi çalışmalar

Zeynep Demirel

Zeynep Demirel

Cuma günün den tibaren olan turda Bilgili, kültürlü, ilgili ve eğlenceli bir rehber vardı. Kesinlikle Harika KAPADOKYA! Arkadaşımla katıldığım turda çok eğlendik ve çok bilgi edindik. Güzel bir gündü. En çok balon Peribacaları muhteşemdi. Bu güzel tur icin teşekkürler.

Adana Tarsus Hatay Turları

Türkiye'de lezzet turları ile ülkemizin en güzel yemeklerini ve tatlılarını denemek ister misiniz? Öyleyse Adana Tarsus Hatay Turları ile Gruppal yurtiçi gezilerine katılabilir, kolay ödeme ve taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Turlarda alınan sağlık ve hijyen önlemleri ile gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz. Lezzet dolu bu turda yerinizi ayırtmayı unutmayın! 

Adana

Çukurova Ovası'nın (Kilikya Ovası) ortasında yer alan Adana, Türkiye'nin en büyük şehirleri arasındadır. Tüm ülkenin en verimli tarımsal alanında yer alan Seyhan Nehri'nin hayat veren sularından beslenir.

Adana ismi nereden geliyor diye merak ediyorsanız Cronus'un (Hava Tanrısı, Zeus'un babası) oğlu Adanus tarafından kurulduğu söylenen mitolojiden gelmektedir.

Adana şehri, bereketli toprakların kalbinde yer alması nedeniyle Hititler'e kadar uzanan tarihiyle yüzyıllar boyunca pek çok uygarlık için önemli bir şehir olmuştur. Kıymetli Seyhan Nehri, Hadrian tarafından yaptırılan ve ardından Justinianus tarafından onarılan antik Taşköprü (Taş Köprü) ile çevrilidir. Roma döneminde 300 metre uzunluğunda bir taş köprü inşa etmenin gerçek bir başarı olduğunu belirtmekte fayda var.

Kentte Adana turları ile görmeniz gereken yerler arasında 16. yüzyıl Ulu Camii (Ulu Camii), Yağ veya Eski Camii, Hasan Ağa Camii, 1882'de yapılan Saat Kulesi, eski bir Kapalı Çarşı, Bedesten veya Arasta bulunuyor.

Türk halıları, kılıçları, yazma kitapları ve mezar taşlarının sergilendiği Etnografya Müzesi'ni de görebilirsiniz. Haçlılar tarafından kilise olarak inşa edildiği için yapının kendisi de ilginçtir. Adana Arkeoloji Müzesi de ziyarete değer. Adana, lezzetli Adana kebabı ve diğer et yemekleri ile de ünlüdür.

Tarsus

Tarsus Mersin ilinde bulunan antik Kilikya'da bir şehirdir. Neolitik Dönem'e kadar uzanan, dünyanın en eski sürekli yerleşim merkezlerinden biridir. Cydnus Nehri (günümüz Berdan Nehri) yakınında inşa edilen Tarsus şehri, tarihte önemli bir ticaret merkeziydi.

Tarsus turu ile şehirde görülecek yerler arasında Tarsus Şelalesi, Ashab-ı Kehf Mağarası, Gizemli Ev, St. Paul Kilisesi, Tarsus Doğa Parkı, Kleopatra Kapısı, Taşkuyu Mağarası ve St. Paul Anıt Müzesi bulunuyor.

Hatay

Tarihsel araştırmalar, Antakya bölgesinde yerleşmenin çok erken dönemlere dayandığını göstermektedir. Bu bölgedeki yerleşim, yazının icadından çok önce Paleolitik Çağ'da başlamıştır. Bölgede yapılan kazılarda Orta Paleolitik ve Üst Paleolitik Çağ, İlk, Orta ve Son Kalkolitik Çağ ve İlk Tunç Çağı buluntuları elde edilmiştir.

Hatay Türkiye'nin güney bölgesinde yer almaktadır. Batıda Akdeniz (İskenderun Körfezi), güneyde ve doğuda Suriye, kuzeybatıda Adana ili, kuzeyde Osmaniye ve kuzeydoğuda Gaziantep ile çevrilidir.

Hatay, Roma mozaiklerinin yanı sıra yöresel mutfağı, özellikle künefesiyle meşhurdur. Bugün Hatay turları ile künefeden birçok yemeğe sayısız gurme şehri keşfetmeye geliyor.

Üye Yorumları

Emine Davutoğlu
Emine Davutoğlu

Gruppal turun 20 aralık Kapadokya turuna arkadaşlarımla birlikte katıldık hepimiz çok memnun kaldık, rehberimiz ve kaptan şoförlerimiz görevlerini çok güzel yerine getirdiler. Kısacası herşey çok güzeldi tekrar gitmeyi düşünüyoruz.

Sibel Altınok
Sibel Altınok

Turdan genel olarak çok memnun kaldık. 2 rehberimize de ilgi ve alakaları için çok teşekkür ederiz.

Arzu Katipoğlu
Arzu Katipoğlu

13 eylül tarihli Kapadokya seyahatimden çok memnun kaldım. Buradan başta rehberimize, ulaşımda emeği geçenlere ve siz Gruppal ailesine teşekkür ederim. Başka seyahatlerde tekrar buluşmak dileğiyle..

Canan Yeter
Canan Yeter

Turdan çok memnun kaldım. Rehberimizin bölgeye hakim oluşu çok iyiydi ve anlatımı ile bizi bilgilendirdi. Tekrar gitmek isteyecegim bir tur oldu benim için.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube