% 20 İndirim
GP: 96678

İsviçre Fransa İtalya Turları

Lyon Aix En Provence Cenova Como Zürih

İsviçre Fransa İtalya turu fırsatları ile birbirinden güzel şehirlerde gezecek, Lyon’dan Como’ya, Provence’tan Zürih ve Cenova’ya kadar sayısız şehirde masal gibi bir tatil geçireceksiniz.

 • Fourviere Katedrali - Lyon

  Fourviere Katedrali - Lyon

 • Belediye Binası ve Meydanı - Lyon

  Belediye Binası ve Meydanı - Lyon

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Kent Manzarası - Lyon

  Kent Manzarası - Lyon

 • Fransız Peynirleri - Aix en Provence

  Fransız Peynirleri - Aix en Provence

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Hotel de Ville Meydanı - Aix En Provence

  Hotel de Ville Meydanı - Aix En Provence

 • Sénanque Manastırı - Aix En Provence

  Sénanque Manastırı - Aix En Provence

 • Şehrin Sembolü - Cenova

  Şehrin Sembolü - Cenova

 • De Ferrari Meydanı - Cenova

  De Ferrari Meydanı - Cenova

 • Palazzo Reale - Cenova

  Palazzo Reale - Cenova

 • Moltrasio'dan Manzara - Como

  Moltrasio'dan Manzara - Como

 • Bellagio Bölgesi - Como

  Bellagio Bölgesi - Como

 • Cadenabbia Bölgesi - Como

  Cadenabbia Bölgesi - Como

 • Rietberg Müzesi - Zürih

  Rietberg Müzesi - Zürih

 • Fraumünster Katedrali - Zürih

  Fraumünster Katedrali - Zürih

 • Limmat Nehri - Zürih

  Limmat Nehri - Zürih

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları
Ekstra Turlar Dahil

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single farkı ve çocuk seçenekleri satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı İsviçre Fransa İtalya Turları
Süre 7 Gece 8 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Otel 3* ve 4* Oteller
Vize Schengen Vizesi
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Ülkü Gök

Ülkü Gök

05 Kasım'da 5 kişi Paris turuna katıldık. Kaldığımız otelden çok memnun kaldık. Bizi karşılayan rehberimiz Gültekin Çelebi beye de ayrı bir teşekkürü bir borç biliriz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Fatma Soyupak

Fatma Soyupak

Turumuz çok dolu ve güzel geçti. Gruppal ile seyahatlerimi tekrar planlamayı düşünürüm. Özellikle tur rehberimiz Hasan Kızıl bizimle çok ilgiliydi, çok özverili davrandı. Nezdinizde kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

LYON

Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Lyon, Paris’e 465 km; Marsilya’ya 310 km uzaklıkta bulunmaktadır. Fransa’nın iş merkezlerinden biri olan Lyon, aynı zamanda gastronominin de başkenti olarak bilinmektedir. Yemek konusunda birçok spesiyalitesi bulunan Lyon, UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yer almaktadır. Şehrin içinden Rhone ve Saone Nehirleri geçmektedir. Büyüklü küçüklü birçok köprü bulunan Lyon aynı zamanda da bir maden şehridir.

Lyon’da Gezilecek Yerler

Fransa’nın en büyük şehirlerinden biri olan Lyon, insana adeta huzur verir. Rhone Nehri’nin doğu kısmı yeni Lyon’dur. Kentin asıl efsunlu kısmı ise eski Lyon bölgesidir. Modern yapısını koruyan Lyon tarihi ve doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır. Farklı mimari özellikleri bir arada sunan Lyon’da birçok tarihi yapı, anıt ve meydan bulunmaktadır. Fourviere bölgesinde bulunan ve şehrin neredeyse her yerinden görebileceğiniz Notre Dame de Basilique Katedrali, Aziz Jean Katedrali, Güzel Sanatlar Müzesi, tarihi Opera Binası ve Bellecour Meydanı bunlardan birkaçıdır.

Fransa’nın en büyük parkı olan Tete d’or Parkı’nda (Altın Baş Parkı) romantik bir yürüyüş yapabilir, parkın gölünde botla gezebilirsiniz. Parkın içindeki Botanik Bahçesi’ni mutlaka görmelisiniz. İçerisinde binlerce bitkinin bulunduğu bu bitki cenneti sizi adeta büyüleyecek!

Lyon turuna katılanlar Antika pazarları, Aziz Pierre Sarayı, Gadagne Müzesi, Özgürlük Heykeli’nin heykeltıraşı Frederic Auguste Bartholdi’nin yaptığı Bartholdi Çeşmesi ve daha birçok tarihi ve turistik mekanı Lyon turunda görebilirler.

Lyon’dan Ne Alınır?

Butik dükkanlardan büyük alışveriş merkezlerine, minik sokak pazarlarından antikacılara Lyon'da alışveriş yapabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Şehir merkezindeki büyük alışveriş caddesinde Fransız marka ürünlerden satın alabilir ve eviniz için küçük dekor eşyalarına göz atabilirsiniz. Dilerseniz Rue Auguste Comte semtinden antika eşyalar da alabilirsiniz.

AIX EN PROVENCE

Lavanta tarlaları ile bir masal diyarını anımsatan Aix en Provence, Fransa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Paris’e TGV hızlı tren ile gidebileceğiniz bu şehir, Marsilya’ya sadece yarım saat uzaklıkta bulunmaktadır.

Müzik, sanat ve tarihi binaları ile Aix en Provence, dünyanın en güzel sokaklarına sahiptir. Yürüyerek bu sanat şehrini keşfe çıkabilirsiniz. Her sokağın sanat koktuğu Lyon, kafeleri, restoranları, çeşmeleri ve tarihi güzelliğiyle çok özel bir şehirdir. Fransa’nın güneydoğusunda yer alan bu şehre her yıl sayısız turist gelmektedir.

Aix En Provence’da Gezilecek Yerler

Şenlikleri, festivalleri ve sokak müzisyenleri ile Aix en Provence birçok tarihi ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Le Cours Mirabeau buranın en meşhur sokağıdır. Caddenin tam ortasında bir şerit bulunuyor. Her 100 metrede bir tarihi bir çeşme görebilirsiniz. Aix en Provence’a 1000 Çeşme Şehri denmesinin nedenini böylece daha iyi anlayacaksınız. Geniş ve yemyeşil ağaçlı bu caddede birçok kafe, restoran ve bar bulunmaktadır. Buradaki kafelerin en ünlü olanı ise Les Deux Garcons’dur. Zamanında Fransız yazarların geldiği bu kafe oldukça ünlüdür.

Saint-Sauveur Katedrali, romanesk, gotik ve neo-gotik mimarinin en güzel örneklerinden biridir. Aziz Jean de Malte Kilisesi, Aix en Provence Doğal Tarih Müzesi, Touloubre ve daha nice tarihi ve mimari güzelliğe ev sahipliği yapan bu şehirde keşfedilmesi gereken daha birçok yer bulunmaktadır. İtalya İsviçre Fransa turunun en sevilen duraklarından biri olan Aix en Provence mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir.

CENOVA

İtalya’nın kuzeybatısında bulunan Cenova bir liman şehridir. İtalya’nın en önemli limanına sahip olan bu şehir, daracık sokakları ile insanı adeta büyülemektedir.  Bir kültür şehri olan Cenova, tarihi ve mimari dokusuyla görülmeye değerdir. Yüzyıllar boyunca önemli bir deniz ticaret merkezi olan bu şehir yoğun ticari bağları olmasından dolayı kültür ve dil bakımından oldukça değişmiştir. 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Cenova birçok festivale, sergiye ve konsere ev sahipliği yapmıştır.

Cenova’da Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Cenova, Liguria bölgesinde bulunan bir tepenin yamacına kurulmuştur. Porto Antico (Antik Liman) ılık bir bahar günü sahil boyunca mis gibi deniz kokusu eşliğinde yürümek için mükemmel bir seçim. Nervi semtine gidip eşsiz Cenova atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. Boccadasse ise rengarenk panjurlu evleriyle şehrin en sevimli semti… Buradan şehrin eşsiz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Cenova’nın en güzel caddelerinden biri olan Garibaldi Caddesi’nde romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Tarihi yapıları seviyorsanız Piazza Raffaele de Ferrari Meydanı’nda oturup büyüleyici atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Daha birçok tarihi ve doğal güzelliğin bulunduğu Cenova şehrini İtalya turları ile keşfedebilirsiniz.

Cenova'dan Ne Alınır?

Keyifli bir Cenova gezisi sonrası şehirden alışveriş yapmak isterseniz, kentteki en ünlü alışveriş caddesi Via XX Settembre'de dolaşabilirsiniz. Bu caddedeki dünyaca ünlü markaların ürünlerinden satın alabilir ya da bölgedeki küçük mağazaları gezebilirsiniz. Eski binaların giriş katlarında yer alan butik mağaza ve dükkanlardan da dilediğiniz her şeyi satın alabilirsiniz.

COMO

Hikayelerde göl kenarında, ağaçlar arasında, huzur dolu ve insanların mutluluk içinde yaşadığı bir yer anlatılır. İşte o şehir Como’dur. İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan Como şehri İsviçre sınırında eşsiz bir konuma sahiptir. Milano şehrine 50 km uzaklıktaki bu şehir, İpek Şehri olarak da tanınmaktadır. Como Gölü’ne ismini veren bu şehir İtalyanların olduğu kadar turistlerin de gözdesidir.

Como’da Gezilecek Yerler

Kendinizi hem İtalya’da hem de İsviçre’de hissedeceğiniz kaç şehir var? Como bunlardan biri. Büyüleyici Como Gölü’nün kıyısında oturup bu eşsiz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Şehre girer girmez yemyeşil ağaçlar ve rengarenk çiçekler sizi karşılar. Fünikülere binerek tepedeki Brunate kasabasına gidip Como Gölü’nün eşsiz güzelliğini yukarıdan seyredebilirsiniz. Yürüyerek ya da bisikletle keşfedebileceğiniz bu şehir İtalya turları fırsatlarının vazgeçilmez duraklarından biridir.

Como’dan Ne Alınır?

Yeşil ve mavinin birbirine uyum sağladığı en huzur verici bölgelerden Como Gölü turu sonrasında bir şeyler satın almak ve bu geziden hatıra kalmasını istiyorsanız şehirdeki pahalı ve lüks dükkanlar yerine göl çevresinde açılan tezgahları ve semt pazarlarını tercih edebilirsiniz. El yapımı ürünler, ikinci el kitaplar, seramik eşyalar, porselen ürünler bu bölgeden alabilecekleriniz arasında yer alıyor.

ZÜRİH

İsviçre’nin en büyük şehri olan Zürih, ekonomik ve kültürel bir başkenttir. Avrupa’nın yaşam kalitesi en yüksek şehirlerinden biri olan Zürih, göl kenarında eşsiz bir konuma sahiptir. Zürih, insan hayatını kolaylaştıran modern bir şehirdir. Burası ayrıca bir saat cennetidir.

Zürih’de Gezilecek Yerler

Alman Kral Lois tarafından yaptırılan Fraumünster Kilisesi, Zürih’in en tarihi yapılarından biridir. Kiliseye 20. Yüzyıl’da Marc Chagall tarafından vitraylar yaptırılmıştır. İsviçre saati denilince ilk akla gelen bu şehirde, Avrupa’nın en büyük saati Aziz Peterskirhe Kilisesi’nin üzerinde bulunmaktadır. Birçok ünlü mağazanın bulunduğu Bahnhof Caddesi, alışveriş için mükemmel bir seçimdir. Birçok saat markasının bulunduğu bu caddede alışveriş yaparak hoşça vakit geçirebilirsiniz. Gölde bot turu yapabilir, Uetliberg tepesine çıkıp eşsiz manzara eşliğinde kahvenizi yudumlayıp yemeğinizi yiyebilirsiniz. Opera Binası, Zürih Hayvanat Bahçesi, Grossmünster, Zürih Üniversitesi ve daha birçok turistik yapının bulunduğu Zürih şehrini, İsviçre turları ile daha yakından tanıyabilirsiniz.

Lyon, Aix en Provence, Cenova, Como ve Zürih şehirlerini kapsayan İsviçre Fransa İtalya turları ile keşif dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır olun!

Zürih'ten Ne Alınır?

Avrupa'da en popüler alışveriş merkezlerinden olan tarihi Bahnhoffstrasse Caddesi'nde ünlü İsviçre saatlerinden satın alabilirsiniz. Giyim eşyası ve çakı da şehirden alabilecekleriniz arasında. Zürih'e özgü ipek ve kaşmir kumaşlar da bölgeden satın alabilecekleriniz arasında. Dilerseniz hafta sonları göl çevresinde kurulan pazarlardan da çok uygun hediyelikler ve eşyalar satın alabilirsiniz.

Üye Yorumları

Emine Mine Üstünay

Emine Mine Üstünay

Turun genelinden çok memnun kaldım. Rehberimiz Hasan Bey süperdi. Gezimizin bu kadar güzel olmasında kendisinin katkısı çoktu. Emeği geçen herkese teşekkürler. Her zaman gidilip tavsiye edilecek bir tur.

Penbe Ağırbaş

Penbe Ağırbaş

2-5 Aralık tarihli Paris turuna arkadaşımla katıldım. İlk kez turunuza katıldığım için aklımda soru işaretleri vardı. Dürekli yurt dışı seyahatleri yaparız eşimle fakat kendi imkanlarımızla. Her kafadan bir ses çıkıyor diye çok tercih etmeyiz tur programlarını. Ancak turu ilk satın aldığım andan itibaren Gruppal çalışanlarından aldığım destekle bu sorularım birer birer giderildi. Özellikle tur rehberimiz Hasan Kızıl bey ve orda bizi karşılayan tüm tur rehberleri muhteşemdi. Hasan Bey özellikle tek tek herkesle ilgileniyor, herkese uygun turlar düzenlemeye çalışıyor. Çok çok keyifli bir tatil geçirdik, çok teşekkür ederim. Kaldığımız otel çok temizdi. Tur programına bir bir uyuldu, kısacası çok memnun kaldım. Bir sonraki turum için araştırmalara başladım bile. Emeği geçen herkese çok çok teşekkürler :)

Ahmet Dinçer

Ahmet Dinçer

Ödediğimiz bedelin çok üstünde ve harika bir Paris turu yaşadık. Özellikle rehberimiz sayın Yiğit Tuncay, olağanüstü bilgisi, anlatımı, ilgisi ve yakınlığı ile muhteşemdi. Şirketinize ve nezdinizde Yiğit Bey'e sonsuz teşekkürler.

Huzur Öncü Taşgın

Huzur Öncü Taşgın

Rehberimiz Yiğit Tuncay, Paris'e gitmeyi düşünen yakınlarıma Gruppal'ı tavsiye etme sebebim olacaktır. İşini layıkıyla yapmış ve bizi fazlasıyla bilgilendirmiştir. Kendisine tekrar teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
136 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube