% 20 İndirim
GP: 91666

Orta Avrupa ve Balkanlar

Budapeşte Viyana Prag Belgrad Sofya

Orta Avrupa ve Balkanlar turu ile Budapeşte, Prag, Viyana, Belgrad ve Sofya’yı gezme fırsatını yakalayacak, uygun fiyatlara unutulmaz bir tatil yaşayacaksınız.

 • Tarihi Parlamento - Budapeşte

  Tarihi Parlamento - Budapeşte

 • Szechenyi Kaplıcaları - Budapeşte

  Szechenyi Kaplıcaları - Budapeşte

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Varoshliget Parkı - Budapeşte

  Varoshliget Parkı - Budapeşte

 • Astronomi Saati - Prag

  Astronomi Saati - Prag

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kale Bölgesi - Prag

  Kale Bölgesi - Prag

 • Belvedere Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

  Belvedere Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

 • Müzeler Bölgesi - Viyana

  Müzeler Bölgesi - Viyana

 • Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

  Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

 • Eski Saray - Belgrad

  Eski Saray - Belgrad

 • Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

  Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

 • Taşmeydan Parkı - Belgrad

  Taşmeydan Parkı - Belgrad

 • Avusturya Lezzetleri

  Avusturya Lezzetleri

 • Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

  Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

 • Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

  Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

 • Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

  Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları
Ekstra Turlar Dahil

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single farkı ve çocuk seçenekleri satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Orta Avrupa ve Balkanlar
Süre 9 Gece 10 Gün
Ulaşım Otobüs
Otel 3* ve 4* Oteller
Vize Schengen Vizesi
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Sema Çegil

Sema Çegil

Turdan çok memnun kaldım, keşke tekrar böyle bir fırsat olsa…

Muazzez Tulunay

Muazzez Tulunay

Gruppal internet sitesinden aldığım tur programları ile nerdeyse bütün Avrupa’yı gezdim. İlk olarak İtalya için çok tereddüt ederek tur satın almıştım. Zira internetten bilmeden almak, korkutuyordu. Fakat ekonomik olduğu için, bir deneyeyim dedim. 7 arkadaşımla birlikte gittik ve çok memnun kaldık. Ödediğimiz fiyata biz Türkiye’de bile böyle bir tatil yapamazdık. Fiyata göre hizmet çok iyiydi. Sonuç olarak bu turdan sonra bana cesaret geldi ve her fırsatı değerlendirmeye başladım. Gruppal’dan sırayla; Dubrovnik, Orta Avrupa, Yunanistan, Benelüks, Roma, İspanya ve Romantik Almanya turlarına katıldım. Bu sırada Gruppal çalışanları ile hizmetlerinden dolayı bir nevi dost olduk. Hepsine buradan çok teşekkür ederim. Gerçekten çok sabırla ve içtenlikle yardımcı oluyorlar. Yanlış yönlendirme yapmıyorlar. Sayelerinde çok güzel yerler görüp, çok iyi dostluklar kurduk… Tekrar teşekkürler…

BUDAPEŞTE

Macaristan’ın başkenti Budapeşte, dünyanın en romantik şehirlerinden biridir. Budapeşte turu ile şehrin büyülü dünyasını keşfetmeye başlayın. Tuna Nehri’ni birleştiren köprülerin ışıltısı, huzur dolu atmosferi ve Avrupa tarzını yansıtan mimari yapısıyla Budapeşte, herkesin gönlünü fetheden muhteşem bir şehirdir.

Budapeşte’de Gezilecek Yerler

“Orta Avrupa’nın Paris’i” olarak bilinen Budapeşte, birçok tarihi ve turistik mekana ev sahipliği yapmaktadır. Tuna nehri üzerinde yer alan köprüler geceyi aydınlatan yıldızlar gibidir. Işıldayan bu kentin belki de en ünlü köprülerinden biri olan Zincirli Köprü ya da diğer adıyla Aslanlı Köprü eşsiz mimarisiyle göz dolduruyor. Orta Avrupa turlarının en sevilen duraklarından biri olan Budapeşte’nin efsunlu dünyasını keşfetmeye davetlisiniz.

Tuna nehrinde tekne gezisi yapabilirsiniz. Macaristan Devlet Opera Binası, Parlamento Binası, Buda Kalesi, Gresham Sarayı gibi yapıların mimari tarzı göz alıcıdır. Dünyanın en büyük ikinci, Avrupa’nın ise en büyük sinagogu olan Dohany Sokağı Sinagogu’nu ise mutlaka görmelisiniz. Aziz Stephen Bazilikası, Balıkçı Tabyası, Matthias Kilisesi, City Park ve Özgürlük Köprüsü gibi şehrin en gözde turizm merkezleri görülmesi gereken yerler arasındadır. Orta Avrupa turu fırsatlarının vazgeçilmez şehri Budapeşte'yi dolaşırken büyük keyif alacaksınız.

Budapeşte'den Ne Alınır?

Vaci Utca ve Andrassy Caddesi'ni gezerek Budapeşte alışverişinizi yapabilirsiniz. Uluslararası alanda bilinen markaların ürünlerinden yöreye özgü ürünlere kadar pek çok hediyelik seçeneği bulabilirsiniz. Şehirdeki yerel halkın daha çok açıkhava ve semt pazarlarından alışveriş yaptığını görebilirsiniz. Siz de bu pazarlarda gezmek isterseniz Hold Utca, Great Market Hall, Hunyadi Ter ve Rakoczi Ter bölgelerini dolaşmanızı öneriyoruz.

BELGRAD

Yemyeşil nehir kıyıları ve kahve kokan sokakları ile Belgrad, Sırbistan’ın en güzel şehirlerinden biridir. Canlı gece hayatı ve büyüleyici atmosferi ile Belgrad birçok kültürün birleşimini yansıtmaktadır. Her yerde Balkan ezgisini duyabileceğiniz bir şehirdir Belgrad. Osmanlı’nın yarım asır etkisini hissettirdiği bu şehir, Sava ve Tuna Nehirleri’ne ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en güzel kentlerinden biri olan bu şehir, tüm cazibesiyle konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Belgrad’da Gezilecek Yerler

Belgrad binaları, caddeleri, nehirleri ve insanları ile Avrupa’nın ortasında bulunan eşsiz güzellikte bir şehirdir. Vizesiz gidebileceğiniz Belgrad şehri, hem ucuz konaklama hem de büyüleyici bir şehir turu vaat etmektedir.

Anlamı beyaz fakat yemyeşil olan bu şehre geldiğinizde ilk görmeniz gereken yer Kalemegdan’dır. Adını Türkçe “Kale Meydanı”ndan alan bu tarihi turistik merkezde yaz geceleri konserler ve festivaller düzenlenmektedir. Bu kale Sırbistan’ın mavi ve yeşil tonlarına hakim muhteşem bir manzara sunmaktadır. Hemen aşağı indiğinizde ise nehirde bir tekne turu yapabilirsiniz. Şehrin tarihi ve turistik merkezlerini ise yürüyerek kolayca gezebilirsiniz.

Belgrad’ın en güzel caddelerinden biri olan Knez Mihajlova üzerinde birçok mağaza ve restoran bulunmaktadır. Burada yöresel yemeğinizi yiyip Sırp şarabını deneyebilirsiniz. Belgrad’ın bohem semtlerinden biri olan Skadarlija’da ise birbirinden güzel lezzetleri tadıp Sırp müziği eşliğinde erik rakısı içebilirsiniz.

Belgrad'tan Ne Alınır?

Alışveriş yapmak isteyen Belgrad gezginlerinin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri Aleksandra Bulvarı'dır. Birçok ünlü markanın yanı sıra yöreye ait ürünleri de bulabileceğiniz pek çok mağazaya ev sahipliği yapan bu bulvar ve çevresinden hediyelik eşya alabilirsiniz. Hem yerel hem de yöreye özgü ürünleri bir arada görmek isterseniz Terazije Meydanı'nı gezebilirsiniz. Buradaki en önemli alışveriş merkezleri; City Passage, Sava Center ve New Millennium'dur.

ÜSKÜP

Makedonya’nın en büyük ve en güzel şehirlerinden biri olan Üsküp’ün tam ortasından Vardar Nehri geçmektedir. Tarihi şehir merkezi, kaleleri, camileri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Üsküp, Balkan turlarının en gözde duraklarından biri.

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Şarkılara konu olmuş Vardar Nehri kenarında huzur dolu bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ülkenin önemli şairlerinden Yahya Kemal Beyatlı Üsküp için “Fatih Dönemi’nin manevi mezarlığı” dermiş. Birçok caminin ve kilisenin bir arada bulunduğu bu şehir Osmanlı dokusunu hala korumaktadır.

Üsküp’ün simgelerinden biri olan Taş Köprü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü olarak da bilinmektedir. 214 metre uzunluğundaki bu köprü 6 metre genişliğindedir. Bu tarihi köprü, şehir bayrağında da yer almaktadır.

Eski Türk Çarşısı’nda birçok Osmanlı eserini görebilirsiniz. Burayı gezerken kendinizi bir Anadolu Kasabası’nda gibi hissedeceksiniz. Üsküp’ün ana meydanlarından biri olan Makedonya Meydanı şehir merkezinde eşsiz bir konuma sahiptir. 1963 yılındaki Üsküp Depremi’nde zarar gören bazı yapılar yenilenmiştir. Gotse Delçev, Dame Gruev ve Büyük İskender gibi birçok heykeli görebilirsiniz.

Üsküp'ten Ne Alınır?

Keyifli bir Üsküp gezisi sonrasında alışveriş yapmak isterseniz, şehirdeki Türk Çarşısı'nı gezebilirsiniz. Yeni veya eski birçok Üsküp hatırasını bulabileceğiniz bu çarşıdan kendinize ya da sevdiklerinize çok güzel hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Buradaki çarşıda aynı zamanda, Makedonya'da yetiştirilen meyve ve sebzelerin yanı sıra tütün ürünlerinden de bulabilirsiniz. Şehrin merkezindeki büyük alışveriş merkezini de gezebilirsiniz.

SOFYA

Doğu Avrupa’nın en önemli şehirlerinden biri olan Sofya, Bulgaristan’ın başkentidir. Kiliseleri, camileri, hanları ve tarihi yapıları ile Sofya, Osmanlı ve Balkan kültürünün birleşimini yansıtmaktadır. Şehrin cazibesi sizi içine çekecek. Balkan turlarının en sevilen şehirlerinden biri olan Sofya’da geleneksel Bulgar Geceleri’ne katılabilir, Bulgar kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Sofya’da Gezilecek Yerler

Şehrin en önemli sembollerinden biri olarak kabul edilen Aleksander Nevski Katedrali’ni, mutlaka görmelisiniz. 1800’lü yıllarda inşa edilen bu Rus Ortodoks Kilisesi oldukça görkemli bir yapıdır. Bu şehir birçok kiliseye de ev sahipliği yapmaktadır. Aya Sofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Rila Manastırı ve Aziz Nedelya Kilisesi bunlardan bazılarıdır.

1888 yılında kurulan Sofya Üniversitesi Bulgaristan’ın en eski ve en önemli üniversitesidir. Mutlaka görülmesi gereken bu üniversite, Türk öğrencileri tarafından da tercih edilmektedir.

Şehri çepeçevre saran Vitosha Dağı’na teleferikle keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Budapeşte, Belgrad, Üsküp ve Sofya şehirlerini kapsayan Orta Avrupa ve Balkanlar turuna katılıp unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sofya'dan Ne Alınır?

Süs eşyaları, el işi ürünler, antikalar, yöreye özgü müzik aletleri Sofya'dan alabilecekleriniz arasında bulunuyor. Sofya'da alışveriş için en çok tercih edilen bölge Vitosha Bulvarı'dır. Şehirdeki en lüks ve şık mağazaların bulunduğu yer olan bu bölgede ihtişamşo ve pahalı butik dükkanları görebilirsiniz. Kentteki Chiprovtski bölümünde daha çok yün kilimleri ve el işi ürünleri bulabilirsiniz. Ayrıca, Krakra Sokağı da gezebileceğiniz alışveriş noktalarından biridir.

Üye Yorumları

Erhan Kutsal

Erhan Kutsal

31.08-07.09 tarihleri arasında ailece katıldığımız Prag-Viyana-Budapeşte turundan çok memnun kaldık. Özellikle rehberimiz Engin Emeklican’ın insanı kendine bağlayan, tarih dışında genel kültür ile yoğrulmuş anlatımı harikaydı. 8 gün boyunca 24 saat her problemimizle ilgilendi. Tekrar teşekkürler.

Güler Özen

Güler Özen

8 kişilik grup olarak katıldığımız yılbaşı Orta Avrupa turundan çok ama çok memnun kaldık. Her şey çok düzgündü. Teşekkür ederiz. Ayrıca rehberimiz Bülent Bey son derece düzgün, seviyeli, hoşgörülü, genel kültürü çok yüksek, anlatımları çok keyifli bir rehberdi. Kendisine de çok teşekkür ederiz.

Güler Özen

Güler Özen

8 kişilik grup olarak, yılbaşı Orta Avrupa turuna katıldık. Herşey çok düzgündü. Çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz. Ayrıca rehberimiz Bülent beyin de son derece seviyeli, oldukça kültürlü, hoşgörülü, çok düzgün bir bey olması seyahatimizi huzurlu tamamlamamızı sağlamıştır. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Hülya Metin Korucuklu

Hülya Metin Korucuklu

Gruppal ile Orta Avrupa turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Hele tur rehberimiz Yaşar Bey'i hiç unutmayacağız.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
136 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube