% 20 İndirim
GP: 92115

Orta Avrupa Turları (Otobüslü)

Sofya Budapeşte Viyana Prag Belgrad

Otobüslü Orta Avrupa turlarında yepyeni bir deneyim sizi bekliyor. Bu turda Orta Avrupa’yı gezmekle kalmayacak, Balkanlar’da tarih içinde unutulmaz bir yolculuk yapacaksınız.

 • Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

  Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

 • Akşam Işıklarıyla Alexander Nevsky Katedrali - Sofya

  Akşam Işıklarıyla Alexander Nevsky Katedrali - Sofya

 • Yeşil Pasaporta Vizesiz

  Yeşil Pasaporta Vizesiz

 • Banya Başı Camisi - Sofya

  Banya Başı Camisi - Sofya

 • Gece Işıklarıyla Parlamento - Budapeşte

  Gece Işıklarıyla Parlamento - Budapeşte

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Szechenyi Kaplıcaları - Budapeşte

  Szechenyi Kaplıcaları - Budapeşte

 • Tuna Kıyıları - Budapeşte

  Tuna Kıyıları - Budapeşte

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Gruppal Misafirleri Orta Avrupa'da

  Gruppal Misafirleri Orta Avrupa'da

 • Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

  Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

 • Tarihi Evler - Viyana

  Tarihi Evler - Viyana

 • Avusturya Lezzetleri

  Avusturya Lezzetleri

 • Vltava Nehri - Prag

  Vltava Nehri - Prag

 • Kale Bölgesi - Prag

  Kale Bölgesi - Prag

 • Loretta Kilisesi - Prag

  Loretta Kilisesi - Prag

 • St. Sava Katedrali - Belgrad

  St. Sava Katedrali - Belgrad

 • Kalemegdan - Belgrad

  Kalemegdan - Belgrad

 • Knez Milailova Caddesi - Belgrad

  Knez Milailova Caddesi - Belgrad

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları
Ekstra Turlar Dahil

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Orta Avrupa Turları (Otobüslü)
Ulaşım Otobüs
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Sema Çegil

Sema Çegil

Turdan çok memnun kaldım, keşke tekrar böyle bir fırsat olsa…

Ceren Uğurlu

Ceren Uğurlu

Turdan ve rehberden memnun kalmamın yanında özellikle çalışanlarınıza ilgisi ve yardımlarından dolayı çok tesekkur ederim. Hiç bir sorumu yanıtsız bırakmadılar ve ilk kez internet uzerinden tur satın almama ragmen her an iletisim kurabildiğim bir müşteri temsilcisi olduğu icin mutluyum. Tekrar teşekkurler.

BELGRAD

Sava ve Tuna nehirlerinin kesiştiği bölgede konumlanan Belgrad, Sırbistan'ın en büyük şehiri ve başkentidir. Ülkenin en kalabalık şehri olan Belgrad, ekonomi, bilim, kültür ve eğitimin de merkezidir aynı zamanda. Beyaz şehir anlamına gelen Belgrad, konumu sebebiyle tarihte birçok kez işgal edilip yıkıma uğratılmıştır.

Adı gibi huzurlu ve ferah olan şehir, Avrupa turları arasında yer alan en ucuz şehirlerden biridir. Harika doğası, eşsiz güzellikteki manzaraları, yeşil park alanları, eğlence kulüpleri, kafe ve restoranlarıyla unutulmaz bir Belgrad turuna hazır olun. Vizesiz gezilecek şehirler arasında en ekonomik ve en eğlence dolu olanı Belgrad'ta sevdiklerinizle birlikte anlata anlata bitiremeyeceğiniz bir tur sizi bekliyor. 

Belgrad Gezilecek Yerler

İçinde 70'e yakın park bulunan Belgrad şehrindeki en önemli parklardan biri Kalemegdan'dır. Sava ve Tuna nehirlerinin kesişme noktasında olan bu park içinde Belgrad Hisarı, lunapark, Belgrad Hayvanat Bahçesi, sanat galerileri, anıt ve müzeler bulunuyor.

Belgrad Hisarı Belgrad gezi rehberinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Ulusal Müze ve Tesla Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Sırplı bir mucit olan Nikola Tesla'nın külleri de müze içindeki altın kürededir. Ulusal Müze içerisinde ise Monet ve Picasso gibi dünyaca ünlü ressamlara ait eserleri inceleyebilirsiniz.

Belgrad'ın merkezi olarak bilinen Cumhuriyet Meydanı'nda birçok kafe, restoran ve dükkan görebilirsiniz. Gölde balık tutabilir ve şehrin en önemli spor ve aktivite merkezi olan Ciganlija Adası'nı gezebilirsiniz. Burada eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

İçinde Lido Plajı'nın da olduğu Veliko Ratno Ostrvo Adası'nı keşfe çıkabilirsiniz. Dünyadaki en büyük Ortodoks kiliselerinden biri olan Aziz Sava Katedrali'ni inceleyebilirsiniz. Kraliyet döneminden kalma Prenses Ljubice Sarayı ve sarayın içindeki hamamı gezebilirsiniz. Belgrad'ta gezilecek yerler saymakla bitmez.

BUDAPEŞTE

Buda ve Peşt kentlerinin birleşmesiyle oluşan Budapeşte, yurtdışı turları içerisinde en etkileneceğiniz yerler arasındadır. Şehrin Buda kısmı tarihi yapıları barındırırken, Peşt bölümü ise daha modern bir anlayışa hakimdir.

Avrupa Birliği'nin en kalabalık 9.şehri olan Budapeşte, Tuna Nehri'ni de içine alır. Nehir, Budapeşte'nin merkezinden akar. Budapeşte turunda göreceğiniz gibi, şehir düze ve engebeli alanlar üzerinde kurulmuştur.

Budapeşte Gezilecek Yerler

Termal hamamları ve kaplıcalarıyla birçok turistin akın ettiği Budapeşte gezisinde tarihi Türk hamamlarını gezebilirsiniz. Buda bölgesindeki Gellert Tepesi'nde yer alan Gellert Hamamları'nda huzur ve sağlık bulabilir ve bu tepeden Budapeşte'nin eşsiz güzelliğini seyre dalabilirsiniz.

Doğal su kaynaklarının oluşturduğu mağaraları gezebilirsiniz. 200'e yakın mağaranın bulunduğu Budapeşte'deki en ilgi çekici mağaralar; Şapel Mağarası, Kale Mağarası, Palvogly Mağarası ve Szemlohegy Mağarası'dır. Tuna Nehri'nin tam orta kısmındaki Margaret Adası, kentteki en etkileyici alanlardan biridir.

Budapeşte'de gezilecek yerler listesinin devamında; Kale Tepesi, Balıkçılar Burcu, Margaret Adası'ndaki St.Michael Kilisesi, Gül Baba'nın Türbesi, Andrassy Caddesi, Rönesans Sarayı yer alır. Tuna Nehri'nde tekne turlarına da katılabilirsiniz.

VİYANA

Avusturya'nın en büyük şehri olan Viyana, ülkenin hem en kalabalık şehri hem de başkentidir. Hiçbir ülke ile komşu sınırı olmayan Viyana, Avusturya içinde şarap üretiminin olduğu 4 şehirden birisidir.

Orta Avrupa turları arasında da görebileceğiniz gibi Viyana, Orta Avrupa içerisindeki en büyük şehirlerdendir. Eski ticaret yolları üzerinde olması, Kuzeydoğu Alpleri'ne yakın olması Viyana'yı stratejik bakımdan da çok önemli bir konuma sokmuştur. Viyana turları ile sanatın ve tarihin merkezinde yolculuğa çıkacaksınız. 

Viyana Gezilecek Yerler

Birçok tarihi noktaya ev sahipliği yapan Viyana; etkinlikleri, konserleri, tramvay turları, mimari eserleri, heykelleri ve ziyaretçilerine sunmuş olduğu pek çok imkanla Avrupa'nın en güzel başkentlerinden biridir. Burada 1160 yılında inşa edilen St.Stephen Katedrali'ni gezerek Viyana turunuza başlayabilirsiniz.

Şehrin sembollerinden biri olan Belvedere Sarayı da Viyana'da gezilecek yerlerin başında geliyor. Viyana'nın merkezinde yer alan Kelebek Evi'nde yüzlerce kelebeğin uçuşunu izleyebilirsiniz. Şehrin sanat kültürünü yansıtan Albertina Müze ve Galerisi de Viyana gezi rehberinizde olması gereken yerlerdendir.

Viyana gezisinde ayrıca; St.Charles Borromeo Kilisesi, Sanat Tarihi Müzesi, Schönbrunn Sarayı, Hofsburg Sarayı, Belediye ve Opera Binası da gezmeniz gereken yapılar arasındadır.

Üye Yorumları

Ayten Bitik

Ayten Bitik

80 yaşındayım, baston kullanıyorum, 27. yurtdışı gezimi Gruppal ile yaptım. Bir kaç gün önce döndüğümüz Orta Avrupa Turu, kızkardeşim ve kardeşim kızı ile birlikte katıldığım bir kutlama gezisiydi. Gruppal'a teşekkür ederiz. Turun ilk iki günü rehberimiz olan Bülent beye nezaketi ve yardımları için çok teşekkür ediyorum. Bülent beyden görevi devralarak beş gün boyunca bize rehberlik yapan Ercan beye bütün gruba gösterdiği saygı, güleryüz olgunluk ve sabrı için sonsuz teşekkürler ediyorum. Havayolu ve turizm sektöründe üst düzey yöneticilik yapan iki evlat sahibi bir anne olarak sonraki seyahatlerimizde memnuniyetle yine Gruppal'ı tercih edeceğimizi ve tavsiye edeceğimizi bilmenizi isterim.

Fatma Zehra Kutlu

Fatma Zehra Kutlu

Ben tur tarihine kadar endişeliydim. Ama tur başlayınca rehberimiz sayesinde son derece güzel zaman geçirdik, geceli gündüzlü dolu dolu eğlendik. Teşekkür ederiz.

M. Ufuk Tekin

M. Ufuk Tekin

Firmanızın organize ettiği 18-25 Haziran Orta Avrupa turuna katıldık. Seçilen otellerden, düzenlenen tur programından ve rehberlik hizmetinden memnun kaldığımızı belirtmek isterim. Rehberimiz şimdiye kadar gördüğüm en bilgili rehberlerden biriydi. Katılımcılarla da çok iyi bir iletişim kurup ilgilendi. Bu güzel tur için firmanıza teşekkür ederim.

Yener Gündüz

Yener Gündüz

18-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Orta Avrupa turu programı özelliklede tur rehberinin gerek bilgisi gerek ilgisi, konuya hakimiyeti, tura katılanlarla diyaloğu işte bir rehber böyle olmalı dedirtti. Nezdinizde kendisine teşekkür ediyorum. Tüm dostlarıma memnuniyetimi dile getiriyor ve öneriyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube