% 20 İndirim
GP: 92115

Orta Avrupa Turları

Sofya Budapeşte Viyana Prag Belgrad

Otobüslü Orta Avrupa turlarında yepyeni bir deneyim sizi bekliyor. Bu turda Orta Avrupa’yı gezmekle kalmayacak, Balkanlar’da tarih içinde unutulmaz bir yolculuk yapacaksınız.

 • Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

  Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

 • Akşam Işıklarıyla Alexander Nevsky Katedrali - Sofya

  Akşam Işıklarıyla Alexander Nevsky Katedrali - Sofya

 • Yeşil Pasaporta Vizesiz

  Yeşil Pasaporta Vizesiz

 • Banya Başı Camisi - Sofya

  Banya Başı Camisi - Sofya

 • Gece Işıklarıyla Parlamento - Budapeşte

  Gece Işıklarıyla Parlamento - Budapeşte

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Szechenyi Kaplıcaları - Budapeşte

  Szechenyi Kaplıcaları - Budapeşte

 • Tuna Kıyıları - Budapeşte

  Tuna Kıyıları - Budapeşte

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Gruppal Misafirleri Orta Avrupa'da

  Gruppal Misafirleri Orta Avrupa'da

 • Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

  Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

 • Tarihi Evler - Viyana

  Tarihi Evler - Viyana

 • Avusturya Lezzetleri

  Avusturya Lezzetleri

 • Vltava Nehri - Prag

  Vltava Nehri - Prag

 • Kale Bölgesi - Prag

  Kale Bölgesi - Prag

 • Loretta Kilisesi - Prag

  Loretta Kilisesi - Prag

 • St. Sava Katedrali - Belgrad

  St. Sava Katedrali - Belgrad

 • Kalemegdan - Belgrad

  Kalemegdan - Belgrad

 • Knez Milailova Caddesi - Belgrad

  Knez Milailova Caddesi - Belgrad

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Orta Avrupa Turları
Ulaşım Otobüs
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Fikri Kanya

Fikri Kanya

Tur rehberimize çok teşekkür ederim. Donanımlı ve çok saygın bir kişiliğe sahip iyi ki varsınız.

Sema Çegil

Sema Çegil

Turdan çok memnun kaldım, keşke tekrar böyle bir fırsat olsa…

BELGRAD

Sava ve Tuna nehirlerinin kesiştiği bölgede konumlanan Belgrad, Sırbistan'ın en büyük şehiri ve başkentidir. Ülkenin en kalabalık şehri olan Belgrad, ekonomi, bilim, kültür ve eğitimin de merkezidir aynı zamanda. Beyaz şehir anlamına gelen Belgrad, konumu sebebiyle tarihte birçok kez işgal edilip yıkıma uğratılmıştır.

Adı gibi huzurlu ve ferah olan şehir, Avrupa turları arasında yer alan en ucuz şehirlerden biridir. Harika doğası, eşsiz güzellikteki manzaraları, yeşil park alanları, eğlence kulüpleri, kafe ve restoranlarıyla unutulmaz bir Belgrad turuna hazır olun. Vizesiz gezilecek şehirler arasında en ekonomik ve en eğlence dolu olanı Belgrad'ta sevdiklerinizle birlikte anlata anlata bitiremeyeceğiniz bir tur sizi bekliyor. 

Belgrad Gezilecek Yerler

İçinde 70'e yakın park bulunan Belgrad şehrindeki en önemli parklardan biri Kalemegdan'dır. Sava ve Tuna nehirlerinin kesişme noktasında olan bu park içinde Belgrad Hisarı, lunapark, Belgrad Hayvanat Bahçesi, sanat galerileri, anıt ve müzeler bulunuyor.

Belgrad Hisarı Belgrad gezi rehberinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Ulusal Müze ve Tesla Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Sırplı bir mucit olan Nikola Tesla'nın külleri de müze içindeki altın kürededir. Ulusal Müze içerisinde ise Monet ve Picasso gibi dünyaca ünlü ressamlara ait eserleri inceleyebilirsiniz.

Belgrad'ın merkezi olarak bilinen Cumhuriyet Meydanı'nda birçok kafe, restoran ve dükkan görebilirsiniz. Gölde balık tutabilir ve şehrin en önemli spor ve aktivite merkezi olan Ciganlija Adası'nı gezebilirsiniz. Burada eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

İçinde Lido Plajı'nın da olduğu Veliko Ratno Ostrvo Adası'nı keşfe çıkabilirsiniz. Dünyadaki en büyük Ortodoks kiliselerinden biri olan Aziz Sava Katedrali'ni inceleyebilirsiniz. Kraliyet döneminden kalma Prenses Ljubice Sarayı ve sarayın içindeki hamamı gezebilirsiniz. Belgrad'ta gezilecek yerler saymakla bitmez.

BUDAPEŞTE

Buda ve Peşt kentlerinin birleşmesiyle oluşan Budapeşte, yurtdışı turları içerisinde en etkileneceğiniz yerler arasındadır. Şehrin Buda kısmı tarihi yapıları barındırırken, Peşt bölümü ise daha modern bir anlayışa hakimdir.

Avrupa Birliği'nin en kalabalık 9.şehri olan Budapeşte, Tuna Nehri'ni de içine alır. Nehir, Budapeşte'nin merkezinden akar. Budapeşte turunda göreceğiniz gibi, şehir düze ve engebeli alanlar üzerinde kurulmuştur.

Budapeşte Gezilecek Yerler

Termal hamamları ve kaplıcalarıyla birçok turistin akın ettiği Budapeşte gezisinde tarihi Türk hamamlarını gezebilirsiniz. Buda bölgesindeki Gellert Tepesi'nde yer alan Gellert Hamamları'nda huzur ve sağlık bulabilir ve bu tepeden Budapeşte'nin eşsiz güzelliğini seyre dalabilirsiniz.

Doğal su kaynaklarının oluşturduğu mağaraları gezebilirsiniz. 200'e yakın mağaranın bulunduğu Budapeşte'deki en ilgi çekici mağaralar; Şapel Mağarası, Kale Mağarası, Palvogly Mağarası ve Szemlohegy Mağarası'dır. Tuna Nehri'nin tam orta kısmındaki Margaret Adası, kentteki en etkileyici alanlardan biridir.

Budapeşte'de gezilecek yerler listesinin devamında; Kale Tepesi, Balıkçılar Burcu, Margaret Adası'ndaki St.Michael Kilisesi, Gül Baba'nın Türbesi, Andrassy Caddesi, Rönesans Sarayı yer alır. Tuna Nehri'nde tekne turlarına da katılabilirsiniz.

VİYANA

Avusturya'nın en büyük şehri olan Viyana, ülkenin hem en kalabalık şehri hem de başkentidir. Hiçbir ülke ile komşu sınırı olmayan Viyana, Avusturya içinde şarap üretiminin olduğu 4 şehirden birisidir.

Orta Avrupa turları arasında da görebileceğiniz gibi Viyana, Orta Avrupa içerisindeki en büyük şehirlerdendir. Eski ticaret yolları üzerinde olması, Kuzeydoğu Alpleri'ne yakın olması Viyana'yı stratejik bakımdan da çok önemli bir konuma sokmuştur. Viyana turları ile sanatın ve tarihin merkezinde yolculuğa çıkacaksınız. 

Viyana Gezilecek Yerler

Birçok tarihi noktaya ev sahipliği yapan Viyana; etkinlikleri, konserleri, tramvay turları, mimari eserleri, heykelleri ve ziyaretçilerine sunmuş olduğu pek çok imkanla Avrupa'nın en güzel başkentlerinden biridir. Burada 1160 yılında inşa edilen St.Stephen Katedrali'ni gezerek Viyana turunuza başlayabilirsiniz.

Şehrin sembollerinden biri olan Belvedere Sarayı da Viyana'da gezilecek yerlerin başında geliyor. Viyana'nın merkezinde yer alan Kelebek Evi'nde yüzlerce kelebeğin uçuşunu izleyebilirsiniz. Şehrin sanat kültürünü yansıtan Albertina Müze ve Galerisi de Viyana gezi rehberinizde olması gereken yerlerdendir.

Viyana gezisinde ayrıca; St.Charles Borromeo Kilisesi, Sanat Tarihi Müzesi, Schönbrunn Sarayı, Hofsburg Sarayı, Belediye ve Opera Binası da gezmeniz gereken yapılar arasındadır.

Üye Yorumları

Recep Barlas

Recep Barlas

İlk defa Gruppal ile seyahat ettik, 2 kişi tur yaptık. Saşırtıcı ama çok güzel oldu. Bize aitti sanki tur. İptal edilmemesini tebrik ediyorum.

Figen Çalışkan

Figen Çalışkan

Otel kahvaltısı çok iyiydi. Genel anlamda temizlik iyiydi. Konumu merkeze yakındı. Estergon turunda öğlen yemeği alınan restaurant; yemek, ambiyans ve personel olarak mükemmeldi. Budapeşte turuna katılım olarak sadece biz vardık, yani iki kişi; yinede turun iptal edilmemesi nedeniyle teşekkür ederiz. Sık yurt dışı seyahati yapan bir çift olarak, çok çekinceli olarak firmanızı seçtik, denemek istedik. Sonuçta memnun kaldık. Umarım bundan sonrada görüşürüz. Saygılarımla.

Mişel Büyükgazel

Mişel Büyükgazel

Rehber bilgili donanımlıydı, kesinlikle öneririm.

Fatma Muzaffer Erdoğan

Fatma Muzaffer Erdoğan

Kimse inanmadı bu fiyatlara bu yerleri gezeceğimize. Gruppal bizi en güzel şekilde gezdirdi. Bir daha yine Gruppal'dan alacağız, teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube