% 20 İndirim
GP: 91803

Slavrupa Turları

Viyana Budapeşte Krakow Prag

Slavrupa tur fırsatları ile hem Orta Avrupa’yı hem Polonya’yı kapsayan keyif dolu bir seyahat yapacak; Viyana, Budapeşte, Krakow ve Prag’ı uygun tur fiyatları ile keşfetmenin tadını çıkaracaksınız.

 • Belvedere Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

  Belvedere Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

 • Hofburg Sarayı'na Yukarıdan Bakış - Viyana

  Hofburg Sarayı'na Yukarıdan Bakış - Viyana

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Karlskirche Katedrali - Viyana

  Karlskirche Katedrali - Viyana

 • Tarihi Evler - Viyana

  Tarihi Evler - Viyana

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • St. Mathias Katedrali - Budapeşte

  St. Mathias Katedrali - Budapeşte

 • Szechenyi Kaplıcaları - Budapeşte

  Szechenyi Kaplıcaları - Budapeşte

 • Tarihi Parlamento Binası - Budapeşte

  Tarihi Parlamento Binası - Budapeşte

 • Tuna Kıyıları - Budapeşte

  Tuna Kıyıları - Budapeşte

 • Vistula Nehri ve Wawel Şatosu - Krakow

  Vistula Nehri ve Wawel Şatosu - Krakow

 • Benediktin Manastırı - Krakow

  Benediktin Manastırı - Krakow

 • Kazimierz Bölgesi - Krakow

  Kazimierz Bölgesi - Krakow

 • Kent Manzarası - Krakow

  Kent Manzarası - Krakow

 • Şato Manzarası - Prag

  Şato Manzarası - Prag

 • Şehir Meydanı ve Tyn Kilisesi - Prag

  Şehir Meydanı ve Tyn Kilisesi - Prag

 • Vltava Nehri - Prag

  Vltava Nehri - Prag

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Slavrupa Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Sema Çegil

Sema Çegil

Turdan çok memnun kaldım, keşke tekrar böyle bir fırsat olsa…

Ceren Uğurlu

Ceren Uğurlu

Turdan ve rehberden memnun kalmamın yanında özellikle çalışanlarınıza ilgisi ve yardımlarından dolayı çok tesekkur ederim. Hiç bir sorumu yanıtsız bırakmadılar ve ilk kez internet uzerinden tur satın almama ragmen her an iletisim kurabildiğim bir müşteri temsilcisi olduğu icin mutluyum. Tekrar teşekkurler.

Viyana

Viyana turları ile sanatın ve mimarinin en önemli şehirlerinden birine yolculuğa çıkacaksınız. Avusturya'nın başkenti olan Viyana, ülkenin yüzölçümüne göre en kalabalık şehirlerindendir. Hiçbir ülke ile komşu olmayan Viyana şehri, çok sayıda yeşillik alana sahiptir. 

Orta Avrupa'nın en büyük şehirlerden bir tanesi olan Viyana şehri, Avrupa turları sırasında adını sıkça duyacağınız yerler arasındadır. Eski ticaret yolları üzerinde kurulan şehir, konumu nedeniyle de oldukça gelişme göstermiştir. Birbirinden güzel opera binaları, kafeleri, meydanları, kiliseleri ve sanatsal etkinlikleriyle Viyana turu sizi bekliyor. 

Viyana Gezilecek Yerler

Tarihi bir çok yapıya ev sahipliği yapan Viyana, Avrupa gezisi sırasında en etkileneceğiniz başkentlerden olacak. Heykelleri, tramvay turları, sokak konseri ve etkinlikleriyle Viyana gezi rehberi listesi oldukça eğlencelidir.

Viyana turunuza, St.Stephen Katedrali'ni gezerek başlayabilirsiniz. Gotik stildeki mimarisine hayran kalacağınız bu katedral şehrin simgesi durumundadır. Şehirde gezilmesi gereken en önemli bir diğer mekan ise Belvedere Sarayı'dır.

Şehrin merkezinde yer alan Kelebek Evi, şehrin sanat kültürünü yansıtan Albertina Müzesi, St.Charles Borromeo Kilisesi, çok eski dekoratif eserlerin ve sanatların yer aldığı Sanat Tarihi Müzesi, turistlerin çok yoğun ilgisiyle karşılaşan Schönbrunn Sarayı, Opera ve Belediye Binası da Viyana'da gezilecek yerler listesine not alacağınız noktalardır.

Budapeşte

Avrupa turları arasında en çok beğenilen yerlerden biri olan Budapeşte, Orta Avrupa'nın da en önemli kentleri arasında yer alır. Buda ve Peşt isimli kentlerin birleşmesiyle oluşan şehirde; Buda tarihi kısmı, Peşt ise modern kısmı temsil eder.

Tuna Nehri'ni kapsayan bir bölgede kurulan Budapeşte şehri, nehrin tam şehir merkezinden geçmesiyle de ayrı bir güzellikte görünür. Dilerseniz Budapeşte turu yaparken nehirde tekne turlarına da katılabilirsiniz.

Budapeşte Gezilecek Yerler

Modernizm ve tarihin birleştiği bir şehir olan Budapeşte, termal hamamları ve kaplıcalarıyla da oldukça ilgi görmektedir. Şehir de görebileceğiniz bir diğer şey de tarihi Türk hamamlarıdır. Buralarda doğal su kaynakları kullanılmaktadır. Şehrin eski kısmında yer alan Gellert Tepesi'nin yamacındaki Gellert Hamamları, en önemli hamamlardandır. Buradan şehrin manzarası da muhteşem görünmektedir.

Budapeşte gezisinde doğal su kaynaklarının oluşturduğu Kale, Şapel, Palvoglyve Szemlohegy mağaralarını gezebilir, Tuna Nehri'nin tam orta kısmında yer alan Margaret Adası'nı keşfe çıkabilirsiniz. Adanın içinde tarihi birçok kalıntıyı görebilir ve küçük hayvanat bahçesini de ziyaret edebilirsiniz.

Krakow

Polonya'nın en büyük ve en eski kentlerinden biri olan Krakow şehri, ülkenin kültür merkezidir. Polonya'nın kalbi olarak da bilinen Krakow, tarihi boyunca birçok olaya tanıklık etmiştir. Şehir aynı zamanda, Avrupa'nın en iyi korunan Ortaçağ kentlerindendir. Krakow turları ile siz de gezerken bu tarihi dokuyu her an hissedeceksiniz. 

Polonya'ya ait ne varsa görebileceğiniz Krakow gezisinde kendinizi Polonya turu yapıyor gibi hissedebilirsiniz. Polonya'nın birçok şehrine göre daha turistik bir yapısı olan Krakow, sayısız filme de konu olmuş mekanlarıyla ünlüdür.

Krakow Gezilecek Yerler

Rengarenk bir şehir olan Krakow'da yürüyerek tüm şehri gezebilirsiniz. Buraya gelen turistler daha çok "Auschwitz-Birkenau" adındaki Ölüm Kampı'nı ve tuz madenlerini görmek için turlara katılıyorlar.

Şehrin merkezinde yer alan Rynek Glowny'yi gezerek Krakow turunuza başlayabilirsiniz. Alışveriş yapmak veya hediye almak isterseniz Cloth Hall'a uğrayabilirsiniz. İçerisinde birçok alışveriş mağazası bulunuyor.

Görmeniz gereken diğer yerler ise; Kosciol Mariacki Kilisesi, Jagiellonian Üniversitesi, yeraltı müzesi olan Rynek Underground, Ulica Florianska, Wawel Katedrali, Brama Florianska, Slowacki Tiyatrosu ve geçmişten bugüne dek uzanan tarihiyle The Barbican.

Prag

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan Prag, tarihi dokusuyla Avrupa'nın en iyi korunan ve en güzel şehirleri arasında yer alır. Bu yüzden turist akınına uğrar. Mimari açıdan büyüleyici bir görüntüye sahip olan şehir, size romantik bir Avrupa turu yaşatacak.

Prag turları ile gezmeye gelen herkes, kendini başka bir çağın içinde geziyormuş gibi hisseder. Mimari akımların en güzel örneklerini görebileceğiniz Prag şehrinin çok önemli olmasının bir diğer nedeni de, dünyaca ünlü sanatçılardan Kafka ve Mozart gibi isimlere de ev sahipliği yapmış olmasıdır.

Prag Gezilecek Yerler

Avrupa'nın kalbi olarak da bilinen Prag'ta gezilecek yerler saymakla bitmez. Modern yaşam ve tarihi iç içe bulacağınız bu şehirde, unutulmaz bir Prag turu yapacaksınız.

Prag'ta belgelenen en eski yerleşim yerindeki Prag Kalesi'ni gezerek şehir turunuza başlayabilirsiniz. Başpiskoposluk Sarayı'nın bulunduğu Hradcany Bölgesi ve buradaki Avrupa Sanatları Ulusal Galerisi de gezmeniz gereken yerler arasındadır.

Tüm bu yerlerle birlikte; Eski Şehir olarak bilinen Stare Mesto, St.Nicholas Katedrali, Belediye Binası, Saat Kulesi, çok sayıda ünlü Sinagog, Aziz Vitus Katedrali, Eski Kraliyet Sarayı, Milhulka Barut Kulesi, Wallenstein Sarayı, Nove Mesto, Ulusal Müze ve Kafka Müzesi gezmeniz gereken önemli eserler ve yapıtlar arasındadır.

Üye Yorumları

Ayten Bitik

Ayten Bitik

80 yaşındayım, baston kullanıyorum, 27. yurtdışı gezimi Gruppal ile yaptım. Bir kaç gün önce döndüğümüz Orta Avrupa Turu, kızkardeşim ve kardeşim kızı ile birlikte katıldığım bir kutlama gezisiydi. Gruppal'a teşekkür ederiz. Turun ilk iki günü rehberimiz olan Bülent beye nezaketi ve yardımları için çok teşekkür ediyorum. Bülent beyden görevi devralarak beş gün boyunca bize rehberlik yapan Ercan beye bütün gruba gösterdiği saygı, güleryüz olgunluk ve sabrı için sonsuz teşekkürler ediyorum. Havayolu ve turizm sektöründe üst düzey yöneticilik yapan iki evlat sahibi bir anne olarak sonraki seyahatlerimizde memnuniyetle yine Gruppal'ı tercih edeceğimizi ve tavsiye edeceğimizi bilmenizi isterim.

Fatma Zehra Kutlu

Fatma Zehra Kutlu

Ben tur tarihine kadar endişeliydim. Ama tur başlayınca rehberimiz sayesinde son derece güzel zaman geçirdik, geceli gündüzlü dolu dolu eğlendik. Teşekkür ederiz.

M. Ufuk Tekin

M. Ufuk Tekin

Firmanızın organize ettiği 18-25 Haziran Orta Avrupa turuna katıldık. Seçilen otellerden, düzenlenen tur programından ve rehberlik hizmetinden memnun kaldığımızı belirtmek isterim. Rehberimiz şimdiye kadar gördüğüm en bilgili rehberlerden biriydi. Katılımcılarla da çok iyi bir iletişim kurup ilgilendi. Bu güzel tur için firmanıza teşekkür ederim.

Yener Gündüz

Yener Gündüz

18-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Orta Avrupa turu programı özelliklede tur rehberinin gerek bilgisi gerek ilgisi, konuya hakimiyeti, tura katılanlarla diyaloğu işte bir rehber böyle olmalı dedirtti. Nezdinizde kendisine teşekkür ediyorum. Tüm dostlarıma memnuniyetimi dile getiriyor ve öneriyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube