0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 97223

Baştan Başa İtalya ve Slovenya Turları

Ljubljana Milano Venedik Floransa Roma

Baştan Başa İtalya ve Slovenya turu ile Avrupa’nın kalbinde keyifli bir tur yapacaksınız. Ljubljana, Milano, Venedik, Floransa, Roma gezisi en iyi fiyatlarla bu turda!

 • Bled Gölü - Slovenya

  Bled Gölü - Slovenya

 • Ejderha Köprüsü - Ljubljana

  Ejderha Köprüsü - Ljubljana

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • Nehir Manzarası - Ljubljana

  Nehir Manzarası - Ljubljana

 • Kanal Sokaklar - Venedik

  Kanal Sokaklar - Venedik

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Kanal Tarafından San Marco Meydanı - Venedik

  Kanal Tarafından San Marco Meydanı - Venedik

 • Gondol Keyfi - Venedik

  Gondol Keyfi - Venedik

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Santa Croce Bazilikası - Floransa

  Santa Croce Bazilikası - Floransa

 • Tarihi Ponte Vecchio - Floransa

  Tarihi Ponte Vecchio - Floransa

 • Uffizi Müzesi - Floransa

  Uffizi Müzesi - Floransa

 • İtalyan Tatlıları

  İtalyan Tatlıları

 • Sant' Angelo Şatosu - Roma

  Sant' Angelo Şatosu - Roma

 • Trevi (Aşk) Çeşmesi - Roma

  Trevi (Aşk) Çeşmesi - Roma

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Baştan Başa İtalya ve Slovenya Turları
Tarih 14 Temmuz 2024
Süre 7 Gece 8 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Ljubljana

Slovenya'nın başkenti olan Ljubljana, yeni ve eski olmak üzere iki bölümden oluşan eşsiz güzelliğe sahip şehirlerdendir. Slovenya'nın ekonomik, politik, kültürel ve bilimsel merkezidir. Ljubljana ve Save nehirleri üzerinde planlanan Ljubljana turları ile gezeceğiniz rota, Akdeniz ve Alpler'in arasında kalmaktadır.

Ljubljana gezisinde göreceğiniz gibi bu şehirde sanat ve kültüre çok önem verilir. Burada yüzlerce kütüphane, onlarca sanat galerisi, tiyatro ve müze bulunuyor. Hem güzel ve kültür dolu bir Avrupa turu yaşayacak hem de unutulmaz bir seyahat deneyimi geçireceksiniz.

Ljubljana'da Gezilecek Yerler

Çok küçük bir şehir olan Ljubljana'yı bisikletle çok rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Ljubljana turunuza Cumhuriyet Meydanı'nı gezerek başlayabilirsiniz. Meydanın hemen karşısındaki Slovenya Parlamentosu da görülmeye değer yerlerdendir. Ljubljana Kalesi, uğramanız gereken destinasyonlar arasındadır.

Rönesans döneminden kalma kalelerden biri olan Fuzine Kalesi'ni gezebilirsiniz. Ljubljana gezilecek yerler listesinde ve kentin hemen her yerinde Rönesans ve Barok dönemine ait birçok mimari, eser ve yapıt görebilirsiniz. Tromostovje isimli köprü Ljubljana şehrindeki önemli eserlerdendir.

Ursulina Kilisesi, France Preseren Meydanı'nda yer alan Fransız Kilisesi, Zale Mezarlığı, Ulusal Kütüphane ve Tivoli Parkı şehirde Ljubljana gezi rehberinize eklemeniz gereken diğer önemli noktalardır.

Venedik

Hemen hemen herkesin bir gün mutlaka gitmek istediği, masallar içinde bir kent havasını taşıyan Venedik, Adriyatik Denizi'nin kıyılarında ve İtalya'nın kuzeydoğusunda yer alıyor. Toplamda 118 adacıktan oluşan bu yerde 400 tane köprü ve 170 tane de kanal bulunuyor.

İtalya turları arasında en popüler şehirlerden biri olan Venedik aynı zamanda 'aşıklar şehri' olarak da biliniyor. Romantizmi şehrin her alanında hissedeceğiniz Venedik turunda, daracık sokaklardan geçecek, gösterişli sarayların önünde dinlenecek, şehrin köprüleri ve kanallarının güzelliğiyle büyüleneceksiniz.

Venedik'te Gezilecek Yerler

Venedik gezisinde öncelikli olarak yapmanız gereken şey gondol turudur. Venedik'te gondol turu yaparak birçok mimariyi de yakından görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Gondol turu ile gezerken geçeceğiniz Büyük Kanal çevresinde 12. yüzyıla ait birçok binayı görebilirsiniz. Aynı zamanda kanal üzerindeki Rialto Köprüsü mutlaka fotoğraflamanız gereken eserlerdendir.

Barok tarzıyla inşa edilen İç Çekiş Köprüsü de Venedik'te gezilecek yerler listesi arasındadır. Yeni Hapishane ve Dükler Sarayı arasında kalır. İtalya içindeki en geniş meydan olan San Marco Meydanı'nı gezebilirsiniz. San Marco Kilisesi'ne uğrayabilir ve kiliseden sonra Saat Kulesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Kulenin tepesinden Venedik manzarasına hayran olabilirsiniz.

Floransa

İtalya'daki Toskana bölümünün başkenti olan Floransa aynı zamanda Rönesans'ın doğduğu yerdir. Sanatsal, kültürel ve mimari açıdan çok büyük bir öneme sahip olan şehir, Ortaçağ döneminin en önemli finans ve ticaret merkezidir aynı zamanda. 

Floransa'da Michelangelo, Dante, Loenardo Da Vinci ve Machiavelli gibi dünyaca ünlü birçok sanatçı yaşamıştır. Bu yüzden Avrupa içinde kültürel anlamda önemli ve değerli olan şehirler arasındadır. O yüzden bu şehirde kültüre doyacağınız bir Floransa turu yapacaksınız.

Floransa'da Gezilecek Yerler

Floransa turunda nereye bakarsanız bakın etkileneceğiniz bir eser ya da mimari yapı mutlaka gözünüze çarpacaktır. Floransa gezi rehberinin en başında olması gereken yerlerden biri Giotti Kulesi'dir. Buraya sarmal merdivenlerden çıkarak Floransa'nın panoramik manzarasını da izleyebilirsiniz.

Duomo Katedrali Floransa gezisi için olmazsa olmaz destinasyonlar arasındadır. Signoria Meydanı'ndaki Neptün Çeşmesi, Michelangelo'nun heykeli olan David'in bir kopyasını ve pek çok önemli heykeli görebilirsiniz. Antikacı ve terzilerin olduğu Via Tornabuoni Caddesi'nde gezebilir, buradan alışveriş yapabilir ve kafelerinde dinlenebilirsiniz.

Arno nehrinin üzerinde yer alan Vecchio Köprüsü, Uffizi Müzesi, Piti Sarayı, San Marco Manastırı, Medici Şapeli, Loggia dei Lanzi ve şehirdeki birçok müze, sanat galerisi ve tarihi yapılar Floransa gezilecek yerler listesinde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Roma

Çok zengin bir tarihi geçmişi olan Roma, sizi geçmişte bir yolculuğa çıkaracak şehirler arasında yer alıyor. Caddelerinde onlarca tarihi eser görebileceğiniz şehri, ister bir kültür turu isterseniz de bir balayı turu yaparak gezebilirsiniz. Devasa bir açıkhava müzesini andıran Roma, dünyadaki en önemli kültür hazinelerini de içinde barındırıyor.

Batı medeniyetlerinin temellerinin atıldığı Roma İmparatorluğu'nun merkezi olan kentte birbirinden güzel ve değerli yapılar, müzeler, saraylar, kiliseler, kafe ve restoranları gezerek unutulmaz bir yurtdışı turu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Roma’da Gezilecek Yerler

Roma turunda görülmesi gereken sayısız güzellik bulunuyor. Bunların en başında dünyanın en küçük şehri olan Vatikan ve San Pietro Bazelikası, Roma Forumu ve Kolezyum, Sistine Şapeli, Pantheon, Zafer Meydanı, Navano Meydanı ve Venedik Sarayı gibi çok önemli ve ihtişamlı yapılar geliyor.

Roma gezi rehberinde aşıklar için olması gereken bir diğer rota ise, Aşk Çeşmesi olarak bilinen Trevi Çeşmesi’dir. Burada dilek tutarak çeşme içine para atabilirsiniz. Yapımı 30 yıl süren bu çeşmenin en dikkat çeken bölümü tam ortasındaki Neptün figürüdür.

Üye Yorumları

Cengiz Seyhan
Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal
Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Şahver Pınar
Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.

Çiğdem Akcanlar
Çiğdem Akcanlar

Harika, dolu dolu ve sorunsuz geçen güzel bir tatildi. Özellikle rehberimizden (bilgisi, iletişimi, hakimiyeti, nazikliği...) çok memnun kaldık. Her şey için teşekkürler!

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube