0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 93391

Venedik Karnavalı Turları

Venedik Karnavalı turları ile İtalya’nın masal kentinde büyülü bir deneyime hazırlanın! Maskeler, kostümlü geçitler, balolar ve sonsuz bir eğlence Venedik Karnavalı’da sizi bekliyor!

 • Karnaval Dönemi - Venedik

  Karnaval Dönemi - Venedik

 • Karnaval Gecesi Manzarası - Venedik

  Karnaval Gecesi Manzarası - Venedik

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Karnaval Geçidi - Venedik

  Karnaval Geçidi - Venedik

 • Karnaval Kostümleri - Venedik

  Karnaval Kostümleri - Venedik

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Karnaval Ziyafetleri - Venedik

  Karnaval Ziyafetleri - Venedik

 • Santa Maria della Salute Kilisesi - Venedik

  Santa Maria della Salute Kilisesi - Venedik

 • Şehir Manzarası - Venedik

  Şehir Manzarası - Venedik

 • Büyük Kanal - Venedik

  Büyük Kanal - Venedik

 • Murano Adası - Venedik

  Murano Adası - Venedik

 • San Giorgio Adası - Venedik

  San Giorgio Adası - Venedik

 • Campanile ve Dükalık Sarayı - Venedik

  Campanile ve Dükalık Sarayı - Venedik

 • Gondolcu - Venedik

  Gondolcu - Venedik

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Venedik Karnavalı Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Venedik

117 ada ve 400 köprüden oluşan İtalya'nın en ünlü yerlerinden Venedik hakkında yazılanlar bir yana, Venedik turu sonrasında oluşacak hisleriniz ve tecrübeleriniz bir yana olacak. Kanallar Şehri olarak adlandırılan Venedik'in bir diğer adı da Maskeler Şehri'dir. Şehre böyle denmesinin nedeni ise her yıl düzenlenen Venedik Maske Karnavalı şenlikleridir.

Venedik gezisi sırasında göreceğiniz hemen her şey UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alıyor. Rönesans döneminde birçok sanatçıya ev sahipliği yapan Venedik'te birbirinden güzel mimariler, görünce etkisinden çıkamayacağınız yapıtlar ve köprüler, müzeler sizi bekliyor. Venedik turları ile her anı dolu dolu geçecek bir İtalya tatili için yerinizi şimdiden ayırtın.

Venedik'e Ne Zaman Gidilir?

İtalya'nın kuzeydoğusunda bulunan Venedik'te iklim Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle yılın hemen her dönemi Venedik'te tura çıkabilirsiniz. Venedik'te kış döneminde de pek çok turist vardır ve yılın hangi döneminde olursanız olun hiçbir zaman aşırı soğuk olmaz. Sağanak yağışların dışında yılın her döneminde Venedik'e rahatlıkla gidebilirsiniz. Venedik için gezi planı yapmadan önce hava durumuna bakmanızda fayda var. 

Venedik'te Gezilecek Yerler

Kendinizi bir masal içinde hissedeceğiniz Venedik'te gezilecek yerler ve en ünlü turistik noktalar adanın merkezi kısmında toplanmış durumda bulunuyor. Özellikle görmeniz ve incelemeniz gereken yerler ise;

 • Dükler Sarayı
 • San Marco Bazilikası
 • San Marco Meydanı
 • Büyük Kanal
 • Ca'd'Oro
 • Güzel Sanatlar Akademisi
 • Santa Maria Della Salute
 • Ahlar Köprüsü'dür.

Venedik'te Ne Yenir?

Pizza ve makarnanın başkenti olan İtalya'da yiyebileceğiniz en güzel yemekler bunlardır. Venedik'te yemek için restoranları tercih edebilir, ülkenin ünlü yemeklerini bu mekanlarda deneyebilirsiniz. Ancak Venedik'te yenilmesi gereken lezzetler deniz ürünleridir. Türlü türlü deniz ürününü bulabileceğiniz Venedik restoranları sizi bekliyor.

Venedik'ten Ne Alınır?

Yılın her dönemi ziyaretçi alan bir yer olduğu için Venedik'te alışveriş için seçenekleriniz de çoktur. Ünlü İtalyan markalarının mağazalarından hediyelik dükkanlarına, oyuncakçı dükkanlarından cam işi süslemeleri bulabileceğiniz dükkanlara kadar pek çok alışveriş yeri Venedik tatili sonrası hatırlayacağınız güzel hediyeler almanızı sağlayacak.

Venedik Karnavalı Turları

Dünyadaki en renkli festivaller arasında gösterilen Venedik Karnavalı, özel kostümleri ve maskeleriyle aklınıza kazınacak türden. Peki nedir Venedik Maske Karnavalı'nın hikayesi derseniz anlatalım.

Festivalin geçmişi 1260'lı yıllara kadar ulaşıyor. O dönem çaresiz bir hastalık olan Veba salgını tüm dünyayı olduğu gibi Venedik'i de esir alıyor ve nüfusun büyük bir kısmı bu hastalık nedeniyle ölüyor. Hayatta kalan diğer kısım ise hastalıktan oluşan yaralarını gizlemek için şehirde maskelerle dolaşmaya başlıyorlar. Bu nedenle bugün bile Venedik Maske Festivali'ndeki maskelerin şeklinde ve yüz ifadelerindeki hüzünlü duruşu görebilirsiniz.

Karnavala dair bir diğer inanış ise, Pagan kültüründe baharın geldiğini müjdelemek için maskeler ve kostümler giyilirmiş. Bu gelenek de Venedik'te kanıksanmış ve bu nedenle baharın gelişini müjdelemek için maskeli etkinlikler düzenlenirmiş.

Gruppal Venedik Karnavalı turları ile rengarenk kostümlerin giyildiği, birbirinden gizemli maskelerin takıldığı Venedik'teki bu etkinlikte siz de yerinizi almak isterseniz indirimli fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleriyle yerinizi hemen ayırtın.

Üye Yorumları

Cengiz Seyhan
Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal
Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Şahver Pınar
Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.

Çiğdem Akcanlar
Çiğdem Akcanlar

Harika, dolu dolu ve sorunsuz geçen güzel bir tatildi. Özellikle rehberimizden (bilgisi, iletişimi, hakimiyeti, nazikliği...) çok memnun kaldık. Her şey için teşekkürler!

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube