0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 90246

Yunanistan Makedonya Turu

Thassos Halkidiki Ohrid Selanik

Yunanistan Makedonya tur fırsatları ile Thassos, Halkidiki, Ohrid ve Selanik’i görebileceğiniz keyifli ve uygun fiyatlı bir yaz tatili için çantalarınızı toplamaya başlayın!

 • Papalimani Plajı - Thassos

  Papalimani Plajı - Thassos

 • Saliara Plajı - Thassos

  Saliara Plajı - Thassos

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Limenas - Thassos

  Limenas - Thassos

 • Aliki Plajı - Thassos

  Aliki Plajı - Thassos

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Keramoti - Thassos

  Keramoti - Thassos

 • Ouranopoli - Halkidiki

  Ouranopoli - Halkidiki

 • Agios Ioannis Plajı - Halkidiki

  Agios Ioannis Plajı - Halkidiki

 • Kıyılar - Halkidiki

  Kıyılar - Halkidiki

 • Göl ve Şehir Manzarsı - Ohrid

  Göl ve Şehir Manzarsı - Ohrid

 • Tarihi Şehir Merkezi - Ohrid

  Tarihi Şehir Merkezi - Ohrid

 • St. Jovan Kilisesi - Ohrid

  St. Jovan Kilisesi - Ohrid

 • Şehir Manzarası - Ohrid

  Şehir Manzarası - Ohrid

 • Beyaz Kule - Selanik

  Beyaz Kule - Selanik

 • Aristoteles Meydanı - Selanik

  Aristoteles Meydanı - Selanik

 • Atatürk'ün Evi - Selanik

  Atatürk'ün Evi - Selanik

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Yunanistan Makedonya Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Muzaffer Kütük

Muzaffer Kütük

Turdan çok memnun kaldık özellikle rehber çok bilgili ve yardımsever bir kişiydi. Kendisine bu güzel geziden dolayı teşekkür ediyoruz.

Tuba Funda Yener

Tuba Funda Yener

Tur rehberimizden çok ama çok memnun kaldım.

Yunanistan Makedonya Turu

Gruppal yurtdışı turları ile ülkemize komşu olan bölgeleri keşfetmeye gidiyoruz. Üsküp, Ohrid ve Selanik'te unutulmaz bir geziye çıkacağınız Yunanistan Makedonya turları ile hayatınızın en güzel ve eğlenceli tatiline çıkacaksınız. Kolay ödeme seçenekleri ve kredi kartına taksit imkanları ile siz de ekonomik bir tatile çıkabilirsiniz. Gruppal Yunanistan ve Balkan turları ile 2020 tatil planınızı erkenden yapın ve karlı çıkın. 

Ohrid 

Zengin doğası ve çeşitli kültürel etkinlikleriyle, içerisinde kendi adını taşıyan gölün olduğu Ohrid şehri, huzurlu kent yaşamı ve tarihi zenginlikleriyle kalabalık kentlerden uzaklaşmak isteyenleri bekliyor. Yüzlerce kilise, tarihin izlerini taşıyan mimariler ve merkeze çok yakın plajlarıyla muazzam bir Ohrid turu yaşayacaksınız.

Şehirde çok fazla kilise olduğundan neredeyse tüm Ohrid gezisi boyunca her yerde kilise görebilirsiniz. Ama bunların içinde mutlaka görmeniz gereken kiliseler; St. Bogorodica Perivlepta, St. Pantelejmon, St. Sophia Kilisesi ve St. Jovan Kaneo Kilisesi'dir. Osmanlı zamanından kalan evler, Yunan amfitiyatrosu ve Ohrid Gölü kıyısındaki köyler şehirde gezmeniz gereken rotalardır.

Selanik 

Yunanistan turları içerisinde en popüler şehirlerden biri olan Selanik, Yunanistan'ın ikinci büyük kentidir. Yüzlerce sanatçının doğduğu yer olarak bilinen Selanik, ülke için kültürel başkent konumundadır. Her yıl yabancı ve yerli olmak üzere binlerce turisti ağırlayan şehir, pek çok etkinliğe ve kültür, sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapar.

Çok uzun bir geçmişi olan şehrin neresine giderseniz gidin mutlaka tarihten kalma bir iz ve bir kalıntı görürsünüz. Kentin tarihi merkezinde onlarca tarihi eser, anıt ve mimari göreceksiniz. Osmanlı, Bizans ve Antik Yunan döneminden kalma eserlerin özenle korunduğu şehirde kültüre doyacağınız bir Selanik turu yapacaksınız. Geçmişteki tüm bu özelliklerinin yanında çok önemli bir liman kenti olan Selanik, bu nedenle hareketli ve canlı bir sosyal yaşama ve gece hayatına sahiptir.

Selanik gezilecek yerler listesi, içinde sayısız doğal ve tarihi güzellikler barındırıyor. Roma kalıntılarını gezerek başlayacağınız Selanik gezisinde, Nymphaion Binası, Büyük İskender’in babası Philip’in de mezarını barındıran Vergina Antik Kenti ve Galerius Sarayı'nı keşfe çıkabilir, tiyatro kalıntılarını inceleyebilir, pazar yerlerine uğrayabilir ve şehrin hamamlarında yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Keyifli bir yurtdışı turu yaşatacak olan Selanik turlarında görmeniz gereken önemli yerlerden biri de, Osmanlı dönemine ait en ünlü eserlerden Mimar Sinan'ın yapmış olduğu Beyaz Kule'dir. Bununla birlikte İmaret Camii, Hamza Bey Camii ve birçok hamam da gezebileceğiniz Türk mimarileri arasında yer alıyor.

Theodosios dönemlerinde yapılan şehir surları Selanik turunuzu güzelleştirirken, Selanik Arkeoloji Müzesi, Aya Sofya ve Aya Demetrios kiliseleri, Bizans Kültürü Müzesi ve Aziz Cyril ve Methodius Kilisesi şehre renk katan diğer yapılardandır. Selanik gezi rehberinizde olması gerekli diğer noktalar ise; Ano Polis, Ladadika, Aristoteles ve Athonos Meydanı'dır.

Üye Yorumları

Mevlit Mustafa Yeşil

Mevlit Mustafa Yeşil

Rehberimizin bilgisi ve ilgisi çok iyiydi. Gruppal ile turdan çok memnun kaldık. Teşekkürler.

Atilla Öylü

Atilla Öylü

Katıldığımız turdan çok memnun kaldım. Diğer katılımcılar da çok uyumluydu rehberimiz çok tecrübeli bilgili ve neşeli bir insandı. Ayrıca şoförlerimize, muavinimize ve organizasyonda emeği geçen tüm Gruppal çalışanlarına teşekkür ederim.

Sedat Bıçakçı

Sedat Bıçakçı

Turumuz misafirleriyle, Kaptanlarımızla ve Rehberimizle süperdi.

Burcu Sav

Burcu Sav

Rehberlikten oldukça memnun kaldım. Mümkün mertebe herkesi memnun edecek şekilde yardımcı olmaya çalıştı. Diğer ekip de ulaşım ve servis açısından oldukça kolaylık sağladılar. Bu açıdan hepsine teşekkürlerimi buradan da tekrar iletiyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube