0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 91423

Almanya Masal Yolu Turları

Münster Bremen Hannover Hamelin Kassel Hanau Köln

Almanya Masal Yolu turları ile Bremen Mızıkacıları’ndan Uyuyan Güzel’e, Kırmızı Başlıklı Kız’dan Rapunzel’e onlarca masalın doğum yeri olan şehirleri görecek, Grimm Kardeşlerin ayak izlerini takip edeceksiniz.

 • Bremen Mızıkacıları - Bremen

  Bremen Mızıkacıları - Bremen

 • Kent Meydanı - Bremen

  Kent Meydanı - Bremen

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Belediye Binası - Bremen

  Belediye Binası - Bremen

 • Fareli Köyün Kavalcısı Heykeli - Hamelin

  Fareli Köyün Kavalcısı Heykeli - Hamelin

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kırmızı Başlıklı Kız Kasabası - Alsfeld

  Kırmızı Başlıklı Kız Kasabası - Alsfeld

 • Löwenburg Şatosu - Kassel

  Löwenburg Şatosu - Kassel

 • Philippsruhe Şatosu - Hanau

  Philippsruhe Şatosu - Hanau

 • Sababurg (Uyuyan Güzel) Şatosu - Sababurg

  Sababurg (Uyuyan Güzel) Şatosu - Sababurg

 • Trendelburg (Rapunzel) Şatosu - Trendelburg

  Trendelburg (Rapunzel) Şatosu - Trendelburg

 • Nehir Kıyıları - Köln

  Nehir Kıyıları - Köln

 • Ren Nehri ve Köln Katedrali - Köln

  Ren Nehri ve Köln Katedrali - Köln

 • Tarihi Merkez - Köln

  Tarihi Merkez - Köln

 • Yürüyüş Yolu - Köln

  Yürüyüş Yolu - Köln

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Almanya Masal Yolu Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Şahver Pınar

Şahver Pınar

Romantik Almanya turundan yeni döndük harika bir yolculuk oldu. Bu vesile ile Gruppal çalışanlarına çok teşekkürler. Gelecek yolculuğumuzun en kısa zamanda gerçekleşmesi dileğiyle.

Fatma Gülsün Yeşilbaş

Fatma Gülsün Yeşilbaş

Turdaki diğer arkadaşlarımızın da uyumlu, olgun olmaları, rehberimizin mükemmel anlatımı ve nezaketi sayesinde çok güzel bir gezi oldu, teşekkür ederiz.

Almanya Masal Yolu Turları

Almanya turları arasında hiç şüphesiz en sevilen rotalardan biri Masal Yolu Turları destinasyonlarıdır. Kendinizi bir rüyada geziyormuş gibi hissedeceğiniz birbirinden güzel ve masalsı şehirlerden geçecek ve yeni kentler görmenin en romantik tarafını keşfedeceksiniz. Ekonomik fiyatlarla katılacağınız Almanya Masal Yolu turları ile Münster, Bremen, Hannover, Hamelin, Kassel, Hanau ve Köln şehirlerinde gezerken zamanın durduğunu hissedeceksiniz. Gruppal yurtdışı tur gezileri hayatınızın en güzel anılarını biriktirmenizi sağlayacak.

Şehrin % 50'sinden fazlasının yeşil olduğu Münster, bisikletin, ilim ve bilimin, öğrenimin merkezi konumundadır. Kentin tarihi 6. yy'a kadar gider. Hatta o yıllardan kalan bazı kalıntılar ve mimariler bugüne ulaşabilmeyi başarmış ve şehrin dokusunun oluşmasında rol oynamıştır. Yıl içinde birçok çağdaş sanat sergisine ev sahipliği yapan şehirde çıkacağınız Münster turları ile Almanya şehirleri arasında en keyiflilerinden birini görmüş olacaksınız.

Hikayelere ve filmlere konu olmuş Bremen şehri, Almanya turu için olmazsa olmaz duraklar arasında yer alıyor. Şehrin sembolü haline gelmiş olan Bremen Mızıkacıları ise Bremen gezisinin baş köşesinde. Almanya'nın kültür şehri olarak bilinen Bremen'de tur yaparken şehrin bir sanayi kenti ve işlek bir liman yeri olduğunu unutmayın. Butik dükkanların ve renkli kafelerin olduğu nehir bölgesi özellikle görmeniz gereken yerlerden. Ayrıca tarihi şehir merkezi ve mimarisi, müzeleri, kültürel aktiviteleriyle de Bremen'de gezilecek yerler arasına alacağınız birçok nokta bulunuyor.

Almanya'nın Niedersachsen eyaletinin başkenti olan Hannover, parkları, yeşil alanları ve fuar merkezi olmasıyla tanınıyor. Yıl içinde birçok fuarın düzenlendiği şehirde sadece fuarlar için bile gelip Hannover turu yapanlarla karşılaşabilirsiniz. Ünlü bilişim fuarı Cebit de Hannover şehrinde yapılmaktadır. Almanya'nın kuzey kısmında ve Leine Nehri üzerinde konumlanan şehir, mimarisiyle de hafızalara kazınacak bir Hannover gezisi yapmanızı sağlıyor.

Almanya'daki Aşağı Saksonya eyaletinde bulunan Hamelin şehri, Almanya turlarının bir diğer önemli durağı oluyor. Şehrin mimarisi ve heykelleri Hamelin turları sırasında en çok dikkatinizi çeken şeyler olacak. Weser Nehri kenarında dolaşmayı ve şehrin eski meydanını keşfetmeyi sakın unutmayın.

Hessen eyaletine bağlı Kassel şehri için Alman masal diyarının başkenti diyebiliriz. Müzeleri, benzersiz güzellikteki parkları, kültürel farklılıkları, tarihi anıtlarıyla Kassel turları Fulda Nehri kenarında sizi bekliyor. Almanya'nın merkezi konumunda olması da Kassel turunun en güzel yanlarından biri oluyor. Kassel'de gezilecek yerler ise; Bergpark-Wilhelmshöhe, Wilhelmshöhe Sarayı, Herkules, Löwenburg, Staatspark Karlsaue, Fridericianum, Bruder Grimm Museum, Königsplatz ve Königsstraße Caddeleri'dir.

Almanya'daki Hessen eyaletine bağlı bir diğer şehir de Hanau şehridir. Grimm Kardeşler'in şehri olan Hanau, Rhein Main bölgesinde yer alıyor. Almanya'nın bir dönem en önemli ticaret ve sanayi şehri olan bu yerde çıkacağınız Hanau turlarıyla görmeniz gereken en önemli noktalar; Hanauer Wochenmarkt, Wildpark Alte Fasanerie Klein-Auheim, Wilhelmsbad, Schloss Philippsruhe, Brothers Grim Monument, Das Karussel von Wilhelmsbad, Hessisches Puppen-und Spielzeugmuseum, Fussballpark ve Wochenmarkt Offenbach'tır.

Almanya'nın en büyük dördüncü şehri olan Köln, Romalılar'ın kurduğu şehirlerden biri. MÖ. 38 yılında kurulan Köln'de yapacağınız gezi sizi Ortaçağ'ın en önemli ticaret merkezlerinden birine götürecek. Festivalleri, çikolataları ve etkinlikleri ile Köln turları Almanya için olmazsa olmaz bir rota sunuyor. Köln turu yaparken şehir hakkında edineceğiniz izlenim, kentin bir mimari ve tarih merkezi olduğudur. Avrupa'nın en ünlü müzelerinin Köln'de olduğunu söyleyelim.

Köln'de gezilecek yerler; Köln Katedrali, Çikolata Müzesi, Kolumba Müzesi, Köln Hayvanat Bahçesi, Köln Merkez Camii, Roma-Germen Müzesi, Schnütgen Müzesi, Wallraf-Richartz Müzesi'dir.

Üye Yorumları

Ayşenur Celayir

Ayşenur Celayir

Çok güzel ve etkileyici bir kültür turu oldu, hatta mükemmel... Özellikle rehberimizin Polonyada yaşıyor olması nedeniyle Polonya kültürünü yakından gördük ve öğrendik. Gerek rehberimizin bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleri, gerekse tura katılan arkadaşlarımızla çok güzel bir tatil yaptık. Bu tatilden yeni dostlar edinmemiz de ekstra artımız oldu... Teşekkür ederiz Gruppal, teşekkür ederiz arkadaşlar…

Ali İhsan Kaya

Ali İhsan Kaya

16 - 2 Temmuz 2018 tarihlerinde Berlin gidiş dönüşlü Almanya Polonya turuna eşimle birlikte katılmıştım.\r\nBu turdan memnun kaldığımı, 21 kişi olan grubumuzun son derece uyumlu olduğunu ve ayrıca Rehber Can Limoncu’dan da çok memnun olduğumuzu biraz geç de olsa belirtmek istedim.

Sevim Çalıklar

Sevim Çalıklar

Sizinle ikinci turumu yaptım, Alplerin Gölgesinde Beş Ülke turu harikaydı. Polonya Almanya turundan yeni geldim. Rehber Yaşar Tüfekçi'ye sabrı ve kibarlığı yüzünden sonsuz teşekkürler.

Melisa Tüfekci

Melisa Tüfekci

Rehberimiz Can bey gerçekten çok profesyoneldi. Engin bilgisi ve tecrübesi sayesinde turumuz çok keyifli geçti. Herşey için çok teşekkürler..

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube