0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

Yurtiçi Turlar

Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi dünyadaki en güzel tren yolculukları arasında ilk dört içinde yer alıyor. Trenle Doğu Ekspresi Ankara-Kars-Ankara arasında işleyen harika bir güzergahta eğlence dolu bir deneyim sunuyor.

Turistik Doğu Ekspresi treni her gün bu rota üzerinde işliyor ve vagonları iki kişilik düzende yataklı olarak tasarlanarak size konfor dolu bir yolculuk yaşatıyor. Yataklı vagonların her kompartmanında iki kişi yolculuk edebiliyor.

Normal Doğu Ekspresi treni ise her gün işlemekte olup pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlardan oluşuyor. Kuşetli vagonlar bölümünde 10 kompartıman bulunuyor ve her kompartımanda dört kişi yolculuk ediyor.

Turistik Doğu Ekspresi treni nereden kalkıyor diye merak edenlere söyleyelim; Eski Ankara Garı'ndan hareket ediyor. Doğu Ekspresi güzergahında 3 saat İliç'te, 2 saat 40 dakika Erzincan şehrinde ve 2 saat 40 dakika da Erzurum şehrinde mola vererek gezginlerin çevreyi görmesi amaçlanıyor.

Ankara-Kars arasındaki yol uzunluğu 1360 kilometredir ve Doğu Ekspresi treni ile bu mesafe 33 saatte kat ediliyor. Kars - Ankara rotası ise 31 saat sürüyor.

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey

Kış aylarının vazgeçilmez simgelerinden biri olan Doğu Ekspresi'nde konaklarken yanınızda uyumak için gerekli malzemeleri taşımanıza gerek yok çünkü TCDD Taşımacılık AŞ yataklı kompartımanlarda hepsini hazır olarak veriyor.

Dilediğiniz zaman kompartıman içindeki koltukları yatağa çevirip yatağınızda uyuyabilir ve Doğu Ekspresi yolculuğu boyunca evinizdeymiş gibi konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Doğu Ekspresi yemek yerken de rahat edebileceğiniz yemekli vagonunda 14 masa ve 47-52 arasında değişen oturma yeri bulunuyor.

Trenle seyahat ederken birbirinden güzel doğa manzaralarına şahit olacağınız Doğu Ekspresi turları Gruppal yurtiçi gezileri içinde en çok beğenilen rotalardan birini sunuyor. Gezginler, fotoğrafçılar, doğa tutkunlarının buluştuğu Doğu Ekspresi turu ile özellikle kış aylarında yoğun talep gören Doğu Ekspresi treni artık Turistik Doğu Ekspresi treni olarak bahar ve yaz aylarında da hizmet veriyor.

Ekonomik Doğu Ekspresi Turu

Popüler olduğu ilk günden bu yana hemen herkesin merak ettiği ancak yer bulmakta zorlandığı Doğu Ekspresi turu ile ülkemizin doğusundaki güzellikleri görmek istiyorsanız Gruppal Doğu Ekspresi turu fırsatlarını inceleyin. Kars ve Kars Erzurum seçeneklerinin dışında yataklı vagonlar ya da normal yolcu vagonları arasından da seçim yapabileceğiniz tren turu ile en ekonomik olan seçenek neyse onu satın alabilirsiniz.

Doğu Ekspresi treni denince yataklı vagon ve örtülü kuşetli vagonun farkı nedir, sorusu en çok merak edilen şeylerden biri oluyor. Yataklı vagon, iki kişi seyahat edenler için geçerli olmakla birlikte çiftler için en ideal olanıdır. İki kişiliktir ve sadece size ait bir vagondur. Dilediğiniz zaman uyuyup uyanabilirsiniz. Örtülü kuşetli vagon ise dört kişinin kalabildiği vagon türüdür. Arkadaşları grupları ya da aileler için en ideal olanıdır.

Yataklı vagon ile örtülü kuşetli arasındaki fark bir vagonun yataklı olurken diğerinin sonradan yataklıya dönüşüyor olmasıdır. Yataklı vagon çift kişilik olurken örtülü kuşetli ise dört kişiliktir.

Erken Rezervasyon Kategori Karta Taksit Kategori Vize Alım Kategori
Fiyat Aralığı
Tur Dönemi
Tur Süresi  
Vize Durumu
Ulaşım
Hareket Noktaları
Özel Dönemler
Bulundu. Filtreleri Temizle
Bitiş (Seçiniz)
Başlangıç (Seçiniz)
Gidiş Tarihi

Üye Yorumları

Hasan Hüseyin Uygun
Hasan Hüseyin Uygun

Teşekkürler. Çok güzel bir turdu. Güzel anılarla ayrıldık. Rehberimiz ve diğer yerel rehberlerden memnun kaldık.

Filiz Kanar
Filiz Kanar

Çok güzel bir geziydi, emeği geçen herkese teşekkür ederim

Figen Karadeniz
Figen Karadeniz

Harika çok keyifli geçen bir turdu. Özellikle rehberimiz çok bilgili ve ilgiliydi.

Zerrin Seyran
Zerrin Seyran

Erzurum Kars turuna katıldık eşimle. Herşey çok güzeldi. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca rehberimize de çok teşekkür ediyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube