0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 91820

Hindistan Holi Festivali Turları

Holi Festivali Turları ile Hindistan’da renklerin dansına şahit olun! Dünyanın en renkli etkinliklerinden biri olan Holi Festivali şimdi çok uygun fiyatlarla!

  • Holi Festivali Kutlamaları - Hindistan

    Holi Festivali Kutlamaları - Hindistan

  • Renkler Festivali Holi - Hindistan

    Renkler Festivali Holi - Hindistan

  • Erken Al Az Öde

    Erken Al Az Öde

  • Festival Güruhu - Hindistan

    Festival Güruhu - Hindistan

  • Holi Festivali Boyaları - Hindistan

    Holi Festivali Boyaları - Hindistan

  • Gruppal Güvencesi

    Gruppal Güvencesi

  • Holi Festivali - Jaipur

    Holi Festivali - Jaipur

  • Amber Kalesi - Jaipur

    Amber Kalesi - Jaipur

  • Göl Sarayı - Jaipur

    Göl Sarayı - Jaipur

  • Hawa Mahal - Jaipur

    Hawa Mahal - Jaipur

  • Hükümet Binası - Delhi

    Hükümet Binası - Delhi

  • Kızıl Kale -  Delhi

    Kızıl Kale - Delhi

  • Akshardham Tapınağı - Delhi

    Akshardham Tapınağı - Delhi

  • Cihangir Sarayı - Agra

    Cihangir Sarayı - Agra

  • Fatehpur Sikri - Agra

    Fatehpur Sikri - Agra

  • Tac Mahal - Agra

    Tac Mahal - Agra

  • Agra Kalesi'nin Bahçesi - Agra

    Agra Kalesi'nin Bahçesi - Agra

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Hindistan Holi Festivali Turları
Tarih 22 Mart 2024
Süre 7 Gece 8 Gün
Ulaşım Qatar Havayolları
Otel 4* & 5* Oteller [YP]
Vize Hindistan Vizesi
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Belkıs Büyüktoğrul

Belkıs Büyüktoğrul

Hindistan'ın kast sistemini 3 boyutlu düzlemde 6 duyu ile algılamaya çalışırken oluşan travma, rehberimizin muhteşem rehberliği ile bol baharatlı Masala çayının süt köpüğü tadında atlatıldı. Rehberimize özel teşekkürlerim ile. Ayrıca organizasyondaki istikrarlı başarısı için Gruppal ailesine teşekkürlerimi iletirim. Başka gezilerde görüşmek üzere.

Ferda Paksüt

Ferda Paksüt

Galiba Gruppal ile tanışmak benim hayattaki şanslarımdan biri, bu arada ben zor beğenen bir insanım. Ayrıca eşimin büyükelçi olmasından dolayı bugüne kadar birçok VIP gezisine katıldım ama inanın Gruppal onları hiç aratmadı. İlknur hanim beni gemi ile Yunan adalarına yolladı, eşimle birlikte geçen bayram Baştanbaşa İtalya turuna gittik. Gecen hafta da çok korktuğumuz Hindistan turuna yolladı, iyi ki yollamış, harikaydı, çok teşekkürler. Ramazan bayramında da Büyük İspanya turuna gideceğiz. İyi ki Gruppal hayatımıza girdi. Bu arada Hindistan’daki rehberimiz sn Mehmet Kayıcı Bey muhteşemdi. Gerek bilgisi gerek beyefendiliğiyle hepimizi büyüledi. Hepinize teşekkürler.

Dünyanın En Renkli Festivali: Holi

2023 festival turları arasında en eğlenceli olanlarından biri de Hindistan'daki Holi Festivali olacak. Renklerin Festivali olarak da bilinen Holi, havaların ısınmasıyla birlikte Hintliler'in baharın gelişini kutladıkları bir çeşit eğlence şekli. Hindistan halkı, renkli boyaları önce yüzlerine sürüyorlar sonra birbirlerine atıyorlar. İnsanların her yerine isabet eden boyalar hem onları hem de sokakları rengarenk bir şölene çeviriyor.

Baharın çok renkliliğini ve doğanın yeniden doğuşunu simgeleyen Holi Festivali turları son yılların en güzel rotalarından birini yaşatıyor. Gruppal Hindistan turları ile Holi'nin eğlencesini yerinde yaşayabilir ve hayatınızın en farklı deneyimini burada görebilirsiniz. Festival süresi boyunca kullanmak istediğiniz toz boyaları oradaki marketlerde kolayca bulabilirsiniz. Neyi seçerseniz seçin burada amaç eğlenmek olacağı için şarkılar söyleyecek, danslar edecek, baharın tüm renklerini insanlara taşıyacaksınız.

Holi Festivali'ndeki renklerin anlamları vardır. Kırmızı renk masumiyet olurken, yeşil canlılık ve enerji, mavi sakinlik ve ağırbaşlılık, sarı ise dindarlık anlamına geliyor. Toplamda iki gün süren festivalde, eğlence doruklarda yaşanıyor. İlk gün yakılan ateşle kötü ruhlardan arınan ve iyiliği kutlayan halk, ikinci günde ise baharı tüm renkleriyle karşılıyor.

Holi Festivali Nerede Kutlanır?

Holi Festivali'nin kutlandığı ülkeler arasında Hindistan dışında Nepal ve Sri Lanka da bulunuyor. Hindistan'ın ulusal kutlaması olan festival ülkenin 28 eyaletinde de kutlanıyor.

Holi Festivali arifesinde insanlar belirli yerlerde bir araya gelerek açık havada ateş yakar. Herkes ateşin çevresinde toplanır ve yemek eşliğinde yanan ateşi izler.

Festivalin ikinci gününe verilen isim Rangwali Holi'dir. Rangwali Holi gününde insanlar toplanarak birbirlerine renkli tozlardan fırlatırlar. Holi Festivali'nin en güzel taraflarından biri de, festival süresince insanlar arasındaki sosyal ve dini sınıflar ortadan kalkar ve tüm insanlar bir araya gelir. Festivalin amacı da budur.

Holi Festivali hakkında bilmeniz gereken bir diğer şey de festival boyunca insanlar birbirlerine "Kafaya takma, Holi" demek olan "Bura na mano, Holi hai!" der.

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak
Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat
Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan
Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal
Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube