0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 95005

Hindistan Nepal Turu

Delhi Jaipur Agra Varanasi Katmandu

Hindistan Nepal turu fırsatları ile Asya’nın iki görkemli ülkesinde unutulmaz bir seyahat deneyimi uygun fiyatlarla sizi bekliyor. Acele edin, yepyeni kültürlerle tanışacağınız bu turu kaçırmayın!

 • Cuma Camii - Delhi

  Cuma Camii - Delhi

 • Kızıl Kale - Delhi

  Kızıl Kale - Delhi

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Akshardham Tapınağı - Delhi

  Akshardham Tapınağı - Delhi

 • Amber Kalesi - Jaipur

  Amber Kalesi - Jaipur

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Göl Sarayı - Jaipur

  Göl Sarayı - Jaipur

 • Hawa Mahal - Jaipur

  Hawa Mahal - Jaipur

 • Tac Mahal - Agra

  Tac Mahal - Agra

 • Cihangir Sarayı - Agra

  Cihangir Sarayı - Agra

 • Fatehpur Sikri - Agra

  Fatehpur Sikri - Agra

 • Aarti Törenleri - Varanasi

  Aarti Törenleri - Varanasi

 • Kandariya Tapınağı - Khajuraho

  Kandariya Tapınağı - Khajuraho

 • Kutsal Şehir - Varanasi

  Kutsal Şehir - Varanasi

 • Geleneksel Maskeler - Katmandu

  Geleneksel Maskeler - Katmandu

 • Pashupatinath Tapınağı - Katmandu

  Pashupatinath Tapınağı - Katmandu

 • Swayambhunath Tapınağı'nda Dua Tekerleri - Katmandu

  Swayambhunath Tapınağı'nda Dua Tekerleri - Katmandu

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Hindistan Nepal Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Delhi Hakkında

Geçmişi M.Ö. 6. yy'a kadar uzanan Delhi, Hindistan'daki en büyük şehirlerden biridir. Tarihte Hint İmparatorluğu'nun başkenti olan şehir ikiye ayrılır. Ülkedeki en popüler turistik bölgelerden biri olan Delhi ve Yeni Delhi olarak bölünen şehir, Hindistan turlarının da en beğenilen destinasyonları arasındadır. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde olan şehirde eğlenceli bir Delhi gezisi sizi bekliyor. Kültürü, rengarenk giyimli insanları ve mimarileri ile aklınızda yer edecek olan Delhi'de unutulmaz bir Delhi turu yapacaksınız. 

Delhi’de Gezilecek Yerler

Delhi'de gezebileceğiniz birçok turistik merkez bulunuyor. Şehrin sembolü haline gelen Akshardam Tapınağı'ndan Konsolosluklar Caddesi'ne, Buda heykellerinden Hindu tapınaklarına ve bu tapınaklarda bulunan heykellere kadar sayısız tarihi ve doğal güzellik keşfedilmek için sizi bekliyor. Hümayun Türbesi, Bahari Tapınağı Delhi'de gezilecek yerler arasında en ünlü olanlarıdır.

Delhi turu sırasında görebileceğiniz tapınaklarda eğer isterseniz meditasyon yaptırabilir ve ruhani bir deneyim yaşayabilirsiniz. Enfes lezzetleriyle tadabileceğiniz Hint yemeklerinin yanı sıra, Delhi turlarında gezilecek diğer bölgeler ise Lodhi Bahçesi, Qutab Minar, Indian Gate (Hindistan Kapısı), Rajpath Caddesi, Birla Mandir Tapınağı ve Mahatma Gandi Mezar Anıtı'dır.

Jaipur Hakkında

'Pembe Şehir' olarak bilinen Jaipur, Delhi'nin güney kısmında bulunuyor. Hindistan'daki en popüler turistik bölgeler arasında olan Jaipur, önemli bir iş merkezidir. Rajasthan eyaletinin başkenti olan Jaipur turları sayesinde Hindu mimarisine ait birçok eseri görebilirsiniz. Rengarenk ve kültür dolu bir Hindistan turu yapabileceğiniz Jaipur şehrini mutlaka görün.

Jaipur’da Gezilecek Yerler

Yeni Delhi'ye çok uzak olmayan bir konumda olan Jaipur, ihtişamlı yapıları, müzeleri ve tapınaklarıyla Uzakdoğu turlarının unutulmaz noktaları arasındadır. Jaipur'da gezilecek yerlerin başında olan gözlemevi Jantar Mantar, şehirde görebileceğiniz en değerli yerlerdendir.

Jaipur şehrindeki en ünlü yapılardan biri olan Hawa Mahal da Jaipur turlarında turistik duraklarından biridir. Hint İmparatorluğu Hanedanlığı'ndaki kadınların konaklaması amacıyla yapılan bu eser, Hint mimarisini inceleyebileceğiniz en önemli detayları taşır. Jaipur Şehir Sarayı, Albert Hall Müzesi, Kanak Vrindavan Bahçeleri ve Amber Kalesi’ndeki Shish Mahal Hindistan Nepal turunda görebileceğiniz yerlerdir.

Agra Hakkında

Hindistan ile özdeşleşen en önemli eserlerden biri olan Tac Mahal'in olduğu şehirdir Agra. Bu şehre her yıl milyonlarca turist gelir. Moğol ve Hindu mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Agra turlarında birbirinden önemli ve güzel eserler sizi bekliyor. Gruppal Hindistan turları ile ilginizi çekecek Agra'daki bu mimari örneklerini incelerken aynı zamanda bir tarihin de içinden geçmiş olacaksınız. 

Agra’da Gezilecek Yerler

Dünyadaki en görkemli ve en ünlü yapılardan biri olan Tac Mahal, Agra'da gezilecek yerlerin en başında gelir. Yamuna Nehri'nin yanıbaşında olan bu muhteşem anıt, yirmi bin kişi tarafından inşa edilmiştir. Agra Kalesi de şehirdeki popüler noktalardan biridir. Askere amaçla yapılan bu kale daha sonraki yıllarda saray olarak kullanılmıştır.

Keyifli bir yurtdışı turu deneyimi yaşayacağınız Agra turunda keşfetmeniz gereken diğer önemli duraklar, Mina Mescid, Fatehpur Sirki, Cihangir Sarayı, Divan-ı Alem, Oktagonal Kulesi, Ekber’in Mezarı, Anguri Bagh Bahçesi ve daha nice cazibe önemli nokta meraklılarını bekliyor.

Varanasi Hakkında

Hindular için çok değerli olan Ganj Nehri'nin kıyısında bulunan Varanasi, ülkedeki en kutsal şehir sayılan bölgedir. Binlerce kişinin ibadet etmek için akın ettiği şehirde yapılacak Varanasi turlarında pek çok insanın Ganj Nehri'nde yıkandığını görebilirsiniz. Günahlarından arınmak isteyenlerin akın ettiği nehir ve Varanasi şehri size mistik dolu bir tur yaşatacak.

Varanasi’de Gezilecek Yerler

Hindistan gezi notlarında önemli bir yer tutan ve hayat ile ölümün iç içe geçtiği Varanasi şehrinde, tapınaklar, dar sokaklar ve insanlarıyla çok değişik gelecek bir Hindistan turu yapacaksınız. Sır dolu bir dünyanın kapılarını aralayacağınız ve insanların dini ritüellerini, kültürlerini yakından tanıma fırsatı bulacağınız bir Hindistan gezisine katılacaksınız. Çok farklı bir tatil turu sunan Varanasi gezisini hayatınız boyunca unutamayacaksınız.