0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 98510

Azerbaycan Gürcistan Ermenistan Turu

Bakü Tiflis Erivan

Azerbaycan Gürcistan Ermenistan turu fırsatları ile Kafkaslar’ın muhteşem coğrafyasını ve engin tarihini keşfedeceksiniz. Bu keyifli tur en uygun fiyatlar ve taksit seçenekleriyle sizi bekliyor.

 • Sameba Katedrali - Tiflis

  Sameba Katedrali - Tiflis

 • Metekhi Kilisesi - Tiflis

  Metekhi Kilisesi - Tiflis

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Narikala Kalesi - Tiflis

  Narikala Kalesi - Tiflis

 • Rustaveli Ulusal Tiyatrosu - Tiflis

  Rustaveli Ulusal Tiyatrosu - Tiflis

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Dağüstü Park Manzarası - Bakü

  Dağüstü Park Manzarası - Bakü

 • İçeri Şeher - Bakü

  İçeri Şeher - Bakü

 • İçeri Şehir Sokakları - Bakü

  İçeri Şehir Sokakları - Bakü

 • Shirvanshahs Sarayı - Bakü

  Shirvanshahs Sarayı - Bakü

 • Şehitlik Abidesi - Bakü

  Şehitlik Abidesi - Bakü

 • Ateşgah Tapınağı - Bakü

  Ateşgah Tapınağı - Bakü

 • Norde Caddesi - Erivan

  Norde Caddesi - Erivan

 • Bagrati Katedrali - Kutaisi

  Bagrati Katedrali - Kutaisi

 • Şehir ve Ağrı Dağı - Erivan

  Şehir ve Ağrı Dağı - Erivan

 • Ulusal Galeri - Erivan

  Ulusal Galeri - Erivan

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Azerbaycan Gürcistan Ermenistan Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Belkıs Büyüktoğrul

Belkıs Büyüktoğrul

Hindistan'ın kast sistemini 3 boyutlu düzlemde 6 duyu ile algılamaya çalışırken oluşan travma, rehberimizin muhteşem rehberliği ile bol baharatlı Masala çayının süt köpüğü tadında atlatıldı. Rehberimize özel teşekkürlerim ile. Ayrıca organizasyondaki istikrarlı başarısı için Gruppal ailesine teşekkürlerimi iletirim. Başka gezilerde görüşmek üzere.

Ferda Paksüt

Ferda Paksüt

Galiba Gruppal ile tanışmak benim hayattaki şanslarımdan biri, bu arada ben zor beğenen bir insanım. Ayrıca eşimin büyükelçi olmasından dolayı bugüne kadar birçok VIP gezisine katıldım ama inanın Gruppal onları hiç aratmadı. İlknur hanim beni gemi ile Yunan adalarına yolladı, eşimle birlikte geçen bayram Baştanbaşa İtalya turuna gittik. Gecen hafta da çok korktuğumuz Hindistan turuna yolladı, iyi ki yollamış, harikaydı, çok teşekkürler. Ramazan bayramında da Büyük İspanya turuna gideceğiz. İyi ki Gruppal hayatımıza girdi. Bu arada Hindistan’daki rehberimiz sn Mehmet Kayıcı Bey muhteşemdi. Gerek bilgisi gerek beyefendiliğiyle hepimizi büyüledi. Hepinize teşekkürler.

Tiflis

Gürcistan'ın başkenti olan Tiflis, Kura Irmağı'nın iki kıyısı boyunca konumlanmıştır.

Eski dönemlerde çok büyük bir öneme sahip olan İpek Yolu'nun üstünde olan Tiflis, Gürcistan'ın ticari, kültür ve sosyal merkezidir. Kaldırım taşlarıyla döşenen caddeleri, ihtişamlı tarihi eserleri ve kırmızı çatılı evleriyle keyifli bir Gürcistan turunun sizi beklediğine emin olabilirsiniz. Sınır komşumuz olan Gürcistan, yurtdışı turları arasında ülkemize yakın ve kolay seyahat edebileceğiniz turlar arasında yer alıyor. Tiflis turları ile vizesiz gezmenin keyfini çıkaracaksınız. 

Tiflis'te Gezilecek Yerler

8.yüzyılda inşa edilen Narigala Kalesi ve kale kalıntıları, Tiflis turlarının önemli noktalarından biridir. 1958 yılında yapılan Kartlis Deda Heykeli, kale kalıntılarının üzerinde bulunur ve "Gürcülerin Anası" olarak bilinen bu heykel de Tiflis'te gezilecek yerlerin temel rotası arasında yer alır. Şehrin merkezindeki botanik bahçesi, inşası 5.yüzyıla dayanan Sioni Katedrali, Metechi Kilisesi ve 6.yüzyıla ait Ançiskati Bazilikası da Tiflis gezisinde görebileceğiniz önemli yerlerdir.

Tiflis şehri, İpek Yolu üzerinde bulunduğu için şehirde birçok kervansaray görebilirsiniz. Şehrin eski bölgesinde bulunan Abanotubani Hamam Bölgesi, Gürcistan turlarını cazip kılan en önemli yerdir. Bu bölgedeki suların birçok hastalığa ve rahatsızlığa iyi geldiği söylenmektedir. Tiflis turunda görmeniz gereken diğer bölgeler ise; Eski şehir bölgesindeki Garetubani bölgesi, Rustavelis Caddesi, Tiflis Özgürlük Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Kaşveti Kilisesi, Gürcistan Parlementosu, Gürcü Ulusal Müzesi, Paliaşvili Opera Evi ve Rustaveli Akademi Tiyatrosu'dur.

Kutaisi 

Gürcistan'ın en büyük ikinci şehri olan Kutaisi, şehrin ortasından geçen Kura Nehri ile ikiye ayrılmış durumdadır. Turistik bölgeler ve eski şehir kısmı nehrin batı yakasında yer alır. Nehrin doğu kısmında ise gezilecek bölgeler ve önemli caddeler bulunuyor. Karadeniz'i anımsatan köy evleri, doğa ile iç içe olan şehir hayatı ve ekonomik bir gezi yapabileceğiniz imkanlarıyla Kutaisi turu, Asya turlarıyla Gürcistan'ı gezmeyi düşünenleri bekliyor.

Kutaisi'de Gezilecek Yerler

Şehirdeki en önemli tarihi bölgelerden biri olan Bagrati Katedrali, Gürcü mimarisinin en güzel örneklerindendir. Bu katedrali gezerek başlayabileceğiniz Kutaisi turlarında görmeniz gereken en ilginç ve farklı bir deneyim olacak yer ise Kutaisi Mezarlığı'dır. 1880'li yıllardan kalma Kutaisi Sinagogu da görülecek bir diğer önemli nokta. Şehrin merkezinde bulunan Kutaisi Tiyatrosu da Kutaisi'de gezilecek yerler arasında en görkemli noktalardan biridir.

Gürcistan Kutaisi şehri turunda görebileceğiniz diğer önemli noktaları sıralayacak olursak, Kukla Tiyatrosu, Gelati Manastırı, Kutaisi Devlet Tarih Müzesi, Motsameta Manastırı, Geguti Sarayı, David Kakabadze Güzel Sanatlar Galerisi, Suliko Sinema ve Eğlence Merkezi'dir. Gürcistan'ın Bakuriani bölgesi, kış mevsiminde yapılan seyahatler için ideal olan en popüler kayak merkezidir. Bakuriani, uluslar arası öneme sahip bir cazibe merkezi olarak da bilinir.

Erivan

Ağrı Dağı'nın en doğusunda ve Hrazdan Nehri'nin geçitleri üzerinde kurulan Erivan, Ermenistan'ın başkentidir. Binlerce yıllık zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Erivan, ülkenin endüstri, sanat, kültür ve siyasal alanlarında da merkezi konumdadır. Hayvanat bahçesinden su parkına, Sevan Gölü'nden müzelere gezebileceğiniz birçok yer ve yapabileceğiniz sayısız aktivite Ermenistan turlarında sizi bekliyor.

Erivan'da Gezilecek Yerler

Ermenistan Tarih Müzesi ile birleştirilen Ermenistan Milli Galerisi, Erivan turunun ilk durağını oluşturur. Chagall, Ayvazovski, Boudin ve Kandinskiy gibi ünlü sanatçıların eserleri ve daha birçok sayısız serginin olduğu bu müzeyi gezebilirsiniz. Tsitsernakaberd yakınında bulunan Ermeni Soykırımı Müzesi, Matenadaran Kütüphanesi ve Müzesi de Erivan'da gezilecek yerler arasındadır.

Parajanov Müzesi, Erivan Şehri Müzesi ve Ortadoğu Müzesiz Erivan turları için görülmeye değer diğer önemli müzelerdir. Erivan Opera Binası, Ulusal Opera Tiyatrosu, Moskova Sineması, Haçaturyan Konser Salonu ve Aleksandr Spendiarian Balesi, Erivan turlarını kültür dolu bir tatil turuna dönüştüren en önemli yerlerdir.

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan

Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal

Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube