0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 92833

Özbekistan Turu

Taşkent Semerkand Buhara

Özbekistan turu fırsatları ile Orta Asya’nın kalbine bir yolculuk yapın; Taşkent, Semerkand ve Buhara gibi tarih dolu şehirleri inanılmaz tur fiyatları ile gezmenin tadını çıkarın.

 • Hazreti İmam Kompleksi - Taşkent

  Hazreti İmam Kompleksi - Taşkent

 • Amir Temur Meydanı - Taşkent

  Amir Temur Meydanı - Taşkent

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Prens Nikolai Konstantinovich Sarayı - Taşkent

  Prens Nikolai Konstantinovich Sarayı - Taşkent

 • Kukeldaş Camii - Taşkent

  Kukeldaş Camii - Taşkent

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Tarihi Türbeler - Semerkant

  Tarihi Türbeler - Semerkant

 • Türbe Kapısı - Semerkant

  Türbe Kapısı - Semerkant

 • Uluğbey Medresesi - Semerkant

  Uluğbey Medresesi - Semerkant

 • Hz. Hızır Camii - Semerkand

  Hz. Hızır Camii - Semerkand

 • İmam Al Bukhari Mozolesi - Semerkand

  İmam Al Bukhari Mozolesi - Semerkand

 • Registan Meydanı - Semerkant

  Registan Meydanı - Semerkant

 • Magaki Attari Türbesi - Buhara

  Magaki Attari Türbesi - Buhara

 • Eyüp Çeşmesi ve El Buhari Anıtı - Buhara

  Eyüp Çeşmesi ve El Buhari Anıtı - Buhara

 • Ismail Samani Mozolesi - Buhara

  Ismail Samani Mozolesi - Buhara

 • Kalon Camii - Buhara

  Kalon Camii - Buhara

 • Nadir Divanbegi Medresesi Süslemeleri - Buhara

  Nadir Divanbegi Medresesi Süslemeleri - Buhara

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Özbekistan Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Özbekistan

Orta Asya’nın kalbinde yer alan, sıcacık insanları, önemli tarihi eserleri, İslam kültürüne ait motifleriyle; birçok şair, bilim adamı, sanatçı ve düşünürün yaşadığı bir yerdir Özbekistan. Hemen her yerde Türkçe’ye çok yakın kelimeler görebileceğiniz ve her daim gülen yüzlerle karşılaşacağınız bir seyahat deneyimine hazır olun.

Özbekistan turu fırsatları ile Orta Asya’nın merkezine bir yolculuk yapın; Taşkent, Semerkand, Buhara ve Khiva gibi tarih kokan şehirleri en ucuz tur fiyatları ile gezmenin tadını çıkarın!

Gruppal Asya turları ile tarihi bölgeleri görebilirsiniz. 

Açık denizlere kıyıları olan Özbekistan, Orta Asya’da yer alıyor. Tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanan ülke, muhteşem güzellikte mimari eserleri ve geçmişten izler taşıyan şehirleri ile de ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Kum tepesi, çölleri ve antik duvarlarıyla ünlü şehirleri, Özbekistan’ı vazgeçilmez yapan özelliklerden bazılarıdır. Siz de Özbekistan turları ile bu gizemli yerleri gezebilirsiniz. 

Taşkent 

Orta Asya’nın kültür başkenti olarak gösterilebilecek Taşkent’te pek çok sanatsal etkinlik bulabilirsiniz. Konser, tiyatro, sinema ve sergi alanlarıyla her anınızı dolu dolu geçirebileceğiniz Taşkent’te gezilecek yerler arasında çok sayıda tarihi eser bulunuyor. Burada yapacağınız en güzel şey, şehrin sokaklarını saatlerce gezip kültürel bir yolculuğa çıkmak.

Navoi Opera Tiyatro Binası, Alisher Navoi Milli Parkı, Çarşı Pazar, Kukeldash Medresesi, Taşkent TV Kulesi, Büyük Oyun Sports Cafe, Eski Taşkent, Amir Timur Müzesi, Chimgon ve Barakhan Medresesi Taşkent’in en turistik mekanlarından bazıları.

Taşkent'ten Ne Alınır?

El sanatlarının neredeyse her ürününü Taşkent'ten alabilirsiniz. Ahşap oyma eşyalar, halı ve kilimler, yerel sanatçıların eserleri, seramik ürünler, dokuma ürünler ve takılar alabilecekleriniz arasında. Bunun için sanat okullarını gezmeniz yeterli. Aynı zamanda şehirdeki en eski çarşılardan biri olan Alay Bazaar'ı da gezebilir ve şehre özgü eşyalardan bulabilirsiniz.

Semerkand 

Dünya’nın en eski yerlerinden biri olan Semerkant, İpek Yolu’nun önemli bir noktasında kurulmuştur. Şehirde, İslam kültürüne ait pek çok mimari ve tarihi yapı görebilirsiniz. Birçok medeniyetin izini göreceğiniz Semerkand’ta; Registan Meydanı, meydandaki medreseler ve birçok türbe de ziyaret edebileceğiniz yerler arasında. Şehirde, Orta Çağ döneminden kalma harabeler, müzeler ve camiler de sizi tarihsel bir yolculuğa götürecek.

Registan Meydanı, Shirdor Medresesi, Ulugbek Medresesi, Tilla Kari Medresesi, Gur Emir Türbesi, Shakhi-Zinda Topluluğu, Afrosiab (Harabe Alanı) ve Uluslararası Barış ve Dayanışma Müzesi gibi Semerkand’ın en gözde yerlerini Özbekistan turuna katılarak gezebilirsiniz.

Semerkant’tan Ne Alınır?

Orta Asya'daki en iyi pazarları Semerkant gezisinde bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu bölgedeki en ünlü olan şey halı ve kilimlerdir. Halılardan şifalı otlara kadar pek hediyelik seçeneğiniz bulunuyor. Semerkant alışverişi için en popüler olan şeylerden biri de süslü Özbek bıçaklarıdır. Ayrıca şamfıstığı, safran ve ipek kumaşlar da alınabilecek eşyalardandır.

Özbekistan’da Ne Yenir?

Meyvelerin çok sık kullanıldığı Özbek mutfağında hemen hemen her meyveyi yiyecek olarak sofranızda görebilirsiniz. Süt ve süt ürünleriyle yapılan yiyecekler de Özbekistan sofralarında önemli bir yer tutar. Bu ülkede her yemek çayla başlayıp çayla bitiyor. Yemeklerin öncesinde, yöresel tatlılar sunulur. Yemeğinizi bitirdikten sonra mantı ya da pilav getirilir. Baharatlar da Özbek mutfağı için vazgeçilmezlerdendir.

Özbekistan’da Eğlence Hayatı

Taşkent’te eğlencenin kalbi olan birçok mekan bulabilirsiniz. Şehrin gece hayatı oldukça renklidir. Semerkand’ta geleneksel Özbek dansını seyredebilirsiniz. Özbek müziği ile eğlenebilir, çok sayıda tiyatro ve konsere gidebilirsiniz.

Özbekistan’da Alışveriş

Orta Asya’nın en iyi pazarlarını Semerkand ve Taşkent’te görebilirsiniz. Pek çok alışveriş merkezinin bulunduğu Taşkent’te hediyelik eşyalardan baharatlara kadar birçok hediye seçeneği bulabilirsiniz. Semerkand’ta kurulan pazarlardaki şifalı otlardan, Orta Asya’nın yöresel motifleriyle süslü halılarına kadar pek çok hediyelik eşya seçeneği burada! Safran ve şamfıstığı da alabileceğiniz yiyecekler arasında. İpek ürünlerini yine burada çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Taşkent, Semerkand, Buhara, Khiva şehirlerini kapsayan Özbekistan turu ile yepyeni ufuklara yelken açın! Uzakdoğu turları arasında yavaş yavaş popüler olmaya başlayan Özbekistan turuna Gruppal ayrıcalığı ile gidebilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın!

Üye Yorumları

Cengiz Seyhan

Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal

Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Şahver Pınar

Şahver Pınar

Haftasonu Floransa Toskana bölgesi turundan çok memnun olarak döndüm. Seçkin Bey ve arkadaşlarına teşekkürler. Ayrıca rehberimiz Esin Rona’dan da memnuniyetimizi iletmeyi borç biliriz.

Çiğdem Akcanlar

Çiğdem Akcanlar

Harika, dolu dolu ve sorunsuz geçen güzel bir tatildi. Özellikle rehberimizden (bilgisi, iletişimi, hakimiyeti, nazikliği...) çok memnun kaldık. Her şey için teşekkürler!

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube