0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 96009

İpek Yolu Turu

Kırgızistan Kazakistan Özbekistan

İpek Yolu turu ile tarihi şehirler arasında hayatınız boyunca unutamayacağınız bir yolculuk en iyi fiyat ve taksit avantajı ile sizi bekliyor.

 • Ismail Samani Mozolesi - Buhara

  Ismail Samani Mozolesi - Buhara

 • Nadir Divanbegi Medresesi Süslemeleri - Buhara

  Nadir Divanbegi Medresesi Süslemeleri - Buhara

 • Bu Turda Vize Yok!

  Bu Turda Vize Yok!

 • Chashma-i Ayub Mozolesi - Buhara

  Chashma-i Ayub Mozolesi - Buhara

 • Kalon Camii - Buhara

  Kalon Camii - Buhara

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Magaki Attari Türbesi - Buhara

  Magaki Attari Türbesi - Buhara

 • Şah-ı Zinde - Semerkand

  Şah-ı Zinde - Semerkand

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Türbe Kapısı - Semerkant

  Türbe Kapısı - Semerkant

 • Hz. Hızır Camii - Semerkand

  Hz. Hızır Camii - Semerkand

 • İmam Al Bukhari Mozolesi - Semerkand

  İmam Al Bukhari Mozolesi - Semerkand

 • Registan Meydanı - Semerkant

  Registan Meydanı - Semerkant

 • Hazreti İmam Kompleksi - Taşkent

  Hazreti İmam Kompleksi - Taşkent

 • Kukeldaş Camii - Taşkent

  Kukeldaş Camii - Taşkent

 • Prens Nikolai Konstantinovich Sarayı - Taşkent

  Prens Nikolai Konstantinovich Sarayı - Taşkent

 • Amir Temur Meydanı - Taşkent

  Amir Temur Meydanı - Taşkent

 • Abay Park ve Savaş Anıtı - Çimkent

  Abay Park ve Savaş Anıtı - Çimkent

 • Özgürlük Parkı - Çimkent

  Özgürlük Parkı - Çimkent

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı İpek Yolu Turu
Süre 13 Gece 14 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Otel 4* Oteller
Vize Vizesiz
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Alper Afacan

Alper Afacan

Güzel bir turdu. Son model araçlar ile gezdik. Rehberimiz harikaydı, çok teşekkürler...

Elif İsmet Müçek

Elif İsmet Müçek

Rehberimiz mükemmeldi, muhteşem bir Beyrut tatili geçirdik. Teşekkür ederim.

Buhara

Orta Asya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Buhara, büyüleyici bir tarihe sahiptir.

8. yüzyılda Batılıların “İslam’ın Roma’sı” müslümanların ise “Buhara-i Şerif” olarak andıkları Buhara, Özbekistan’ın en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Şehirde yapılan arkeolojik çalışmalarda yaklaşık 25 metre kadar derinlikte devlet idare binaları, askeri eşyalar, madeni paralar ve çanak-tabak gibi çeşitli eşyalara rastlanmıştır. Bu bulgulardan yola çıkılırsa şehrin tarihi 2500 yıl öncesine kadar dayanmaktadır.

Buhara turları ile Orta Asya'nın kalbine yolculuk edeceksiniz. 

Buhara’da Gezilecek Yerler

Tarihiyle ve mimarisiyle göz dolduran Buhara, camileri ve medreseleriyle görenlerini büyüleyen bir şehirdir. Milattan önce ve milattan sonraki dönemde Buhara şehri, her daim ticaret ve kültür merkezi olmuştur. Unesco Dünya Miras listesinde yer alan Buhara asırlar boyu birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır.

5 metre derinliğe sahip Leb-i Havuz Meydanı’nda zamanın adeta durduğunu hissedeceksiniz. Leb-i Havuz’a bakan iki katlı Kukeltaş Medresesi, 160 odadan oluşmaktadır. “Süt Kardeşler” manasına gelen 16. Yüzyıl dönemine ait bu medrese, Nadir Divan Bey tarafından yaptırılmıştır.

Buhara’nın en büyük medresesi olan Kukeltaş Medresesi mavi mozaiklerle kaplanmıştır. Havuzun hemen yanında bulunan Nadir Divan Medresesi 17. Yüzyıl döneminde kervansaraya dönüştürülmüştür. Birçok tarihi yapının bulunduğu Buhara’da, Devanbegi Medresesi, Abdulazizhan Medresesi, Mir Arab Medresesi, İsmail Samanlı Türbesi, Ark Kalesi, Kalan Minaresi, şehir hamamları ve daha birçok turistik mekan bulunmaktadır.

İpek Yolu ve Orhun Kitabeleri turunun en sevilen duraklarından Buhara turu, sizlere unutulmaz bir yolculuk vaat etmektedir.

Buhara’da Alışveriş

Haftanın belirli günlerinde yerel pazarların kurulduğu Buhara'dan alabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. Orta Asya'ya özgü sayısız ürünü bu pazarlarda bulabilirsiniz.

El sanatları ile ilgili çok güzel ürünler mevcut. Çok kaliteli el işi ürünlerinden alabilirsiniz. Buhara'daki en ünlü eşya ise Buhara halılarıdır. Halı almak isterseniz Unesco Carpet Weaving Shop'u tercih edebilirsiniz.

Semerkant

Semerkant, Amin Maalouf’un Samarcande adlı kitabında “Semerkant, dünyanın ezelden beri güneşe çevirdiği en güzel yüzü…” diye bahsettiği eşsiz bir şehirdir. Timur İmparatorluğu’nun başkenti olan Semerkant, doğu medeniyeti denildiği zaman ilk akla gelen kenttir. Orta Çağ’ın en gözde sanat ve bilim merkezi olan bu şehre bu amaçla birçok kurum inşa edilmiştir.

Taşkent’e yaklaşık 300 km uzaklıktaki Semerkant turları ile gezeceğiniz şehir tarihin yeni yeni yazılmaya başlandığı zamanlarda dünyanın birçok yerine eğitimli insan yetiştirmeyi başarmıştır. Yaklaşık 2500 yıllık geçmişe sahip Semerkant, Unesco tarafından korunmaya alınmış tarihi bir şehirdir.

Semerkant’ta Gezilecek Yerler

Zerafshan Vadisi’nde yer alan bu şehir, coğrafi konumundan dolayı Orta Asya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Özbekistan’ın en büyük şehirlerinden biri olan Semerkant, Buhara’ya yaklaşık 285 km uzaklıkta bulunmaktadır. Eski ve yeni şehir olarak ikiye ayrılan bu şehir turistik açıdan oldukça önemlidir.

Yeni şehir bölgesinde sanayi ve kültür merkezleri bulunurken eski şehir bölgesinde ise şehrin asıl kimliğini oluşturan tarihi yapılar mevcuttur. Semerkant turu ile Registan Cami ve Medresesi, Bibi Hanım Cami, Ulugbek Medresesi, tarihsel anıtlar ve daha birçok yeri keşfedebilirsiniz.

Semerkant’tan Ne Alınır?

Dünyanın ve Orta Asya'nın en iyi pazarlarını Semerkant'ta bulabilirsiniz. Şifalı otlardan Orta Asya'nın ünlü halı ve kilimlerine kadar pek çok kaliteli ürünü Semerkant alışverişiyle alabilirsiniz. Burada en çok alınan bir diğer hediyelik eşya ise süslü Özbek bıçaklarıdır. Ayrıca ipek kumaşlar, safran ve şamfıstığı da alabilecekleriniz arasındadır. İpek kumaşları büyük dükkan ve mağazalardan da satın alabilirsiniz.

Taşkent

Özbekistan’ın başkenti Taşkent, 1001 gece masallarını anımsatan şirin bir şehirdir. 1996 yılında yıkıcı bir depremin ardından büyük ölçüde tekrar inşa edilen Taşkent, geniş yolları, yemyeşil bahçeleri ve düzenli yapısıyla göz dolduran büyüleyici bir şehirdir. İpek yolu gezisinin en gözde rotalarından biri olan Taşkent, ziyaretçilerine unutulmaz bir İpek yolu turu sunmaktadır.

Taşkent'te Gezilecek Yerler

8. Yüzyıl’da Araplar tarafından ele geçirilen şehir, İpek Yolu güzergahı üzerinde yer almaktadır. Kaşgarlı Mahmud’un yazılı metinlerinde adı geçen şehir yüzyıllar boyu birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Tarih kokan Taşkent, hediyelik eşya dükkanları, turistik yapıları ve tüm ihtişamıyla yüzyıllar boyu ayakta kalmayı başarmış bir şehirdir. Taşkent'e geldiğinizde Navoi Opera Tiyatro Binası’na gidebilir, Alisher Navoi Ulusal Parkı’nda romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Timur Han Meydanı’ndayken kendinizi yıllar öncesi bir dönemde gibi hissedeceksiniz. Timur Tarih Müzesi’nde ise Özbekistan’ın büyüleyici tarihine tanıklık edebilirsiniz. Kukeldash Medresesi, Taşkent Tv Kulesi, tarihi şehir merkezi, Barakhan Medresesi ve daha birçok yeri İpek Yolu ve Orhun Kitabeleri turuna katılarak siz de görebilirsiniz.

Buhara, Semerkant ve Taşkent şehirlerini kapsayan İpek Yolu turu, sizlere bambaşka bir dünyanın perdesini aralayacak! Siz de bu tura katılıp unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Taşkent'ten Ne Alınır?

Özbekistan'ın yerel ve amatör sanatçılarının yaptığı ahşap oyma, halı, resim, takı, seramik ve dokuma ürünlerinden alabilirsiniz. El sanatlarından almak isterseniz sanat merkezlerini ve sanat okullarını gezebilirsiniz.

Taşkent'in en eski çarşılarından biri olan Alay Bazaar'ı gezebilir ve burada yöreye ait tatlılardan yiyebilir, gıda ve meyve kurularından alabilirsiniz. Bununla birlikte, altın ve gümüş takılar da alabilecekleriniz arasında.

Üye Yorumları

Sinan Caba
Sinan Caba

Gruppal'ın tur operasyon bölümü ve mükemmel bir rehberlik örneği gösteren Maria hanıma teşekkürler...

Meral Caba
Meral Caba

Harika bir rehber ve uyumlu bir grupla çok güzel bir Beyrut turu yaşadık...Gruppal yetkilileri ile ilgisi, özeni, nezaketi ve bilgisiyle rehberimize en içten teşekkürler...

Osman Kınsun
Osman Kınsun

29 aralık Beyrut turuna katıldık. Tur oldukca güzel ve keyifli geçti. Bu durumda en büyük pay tur rehberimizindir. Yücel Bey çok ilgili ve sabirli bir biçimde her yolcu ile olummu bir bağ kurdu. Öncelikle ona çok teşekkür ederiz. Ayrıca sizinle farklı turlara da katılacağız.

Alp Okan
Alp Okan

Beyrut turumuzda bize eşlik eden tur rehberimiz Yücel Bey'e sonsuz teşekkürlerimizle...

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube