% 20 İndirim
GP: 96934

Hırvatistan Slovenya Turları

Ljubljana Opatija Zagreb

Hırvatistan Slovenya turları ile Orta Avrupa’nın klasik güzelliklerini ve Adriyatik kıyılarının muhteşem manzaralarını tek bir turda keşfedin!

 • Nehir Manzarası - Ljubljana

  Nehir Manzarası - Ljubljana

 • Ljubljana Şatosu - Ljubljana

  Ljubljana Şatosu - Ljubljana

 • Yeşil Pasaporta Vizesiz

  Yeşil Pasaporta Vizesiz

 • Nehir ve Kilise Manzarası - Ljubljana

  Nehir ve Kilise Manzarası - Ljubljana

 • Bled Gölü - Slovenya

  Bled Gölü - Slovenya

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Ejderha Köprüsü - Ljubljana

  Ejderha Köprüsü - Ljubljana

 • Ljubljana Kalesi ve Şehir Manzarası - Ljubljana

  Ljubljana Kalesi ve Şehir Manzarası - Ljubljana

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Deniz Manzarası - Opatija

  Deniz Manzarası - Opatija

 • Kent Panoraması - Opatija

  Kent Panoraması - Opatija

 • Heykel ve Şehir - Opatija

  Heykel ve Şehir - Opatija

 • Plajlar - Opatija

  Plajlar - Opatija

 • Yürüyüş Yolları - Opatija

  Yürüyüş Yolları - Opatija

 • Kent Sokakları - Zagreb

  Kent Sokakları - Zagreb

 • St. Mark Kilisesi - Zagreb

  St. Mark Kilisesi - Zagreb

 • Tarihi Merkez - Zagreb

  Tarihi Merkez - Zagreb

 • Ulusal Tiyatro - Zagreb

  Ulusal Tiyatro - Zagreb

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları
Ekstra Turlar Dahil

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Hırvatistan Slovenya Turları
Tarih 9 Ağustos 2018
Süre 3 Gece 4 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Otel 4* Oteller
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
Hareket Noktası Atatürk Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Najda Doyuran

Najda Doyuran

Gruppal internet sitesinden tur satın alarak bir kaç ülke gezdim. Hepsinden çok memnun ayrıldım. Hem fiyatları çok uygun hem de standartları yüksek turların. Bu yüzden hem ekonomik hem de konforlu gezileri beraberce tamamladık. Bu vesile ile her şey için tüm ekibe teşekkürleri borç biliriz.

Sedat Bulut

Sedat Bulut

30 Haziran tarihinde katıldığım Büyük Balkan turunda rehberimizin anlatımı, gezi-zaman planlaması çok iyiydi ve şoförlerimiz kibar ve çok yardımcıydı. Çok güzel bir turdu, emeği geçen herkese teşekkürler.

Hırvatistan

Balkan turları arasında en beğenilen destinasyonlardan biri de Hırvatistan'dır. Akdeniz, Balkanlar ve Orta Avrupa'nın kesiştiği noktada olan Hırvatistan, aynı zamanda "Adriyatik'in İncisi" olarak adlandırılır. Birçok adacığa bölünen bu güzel ülke, ılık ve yağmurlu bir iklime sahiptir.

En iyi korunmuş Orta Çağ kentlerinden biri ve aynı zamanda ülkenin en ünlü tatil merkezi de olan Dubrovnik, 13.yüzyıla ait barok tarzdaki kiliseleri, şehir duvarları, Maritine Müzesi ile görülmeye değer bir yerdir. Hırvatistan turları ile ülkenin üç bölüme ayrıldığını görebilirsiniz. Bunlar; Dalmaçya, Dubrovnik ve Istirya'dır.

Unutulmaz bir Hırvatistan turu yapacağınız ülkenin başkenti Zagreb'tir. Dalmaçya kıyı tipinin hakim olduğu ülkede yaklaşık bin ada ve adacık bulunuyor. Bu adalardan 48 tanesinde yerleşim mevcut. Adaların en büyüğü Cres ve Krk'tır.

Avrupa kıtasının güneydoğu bölümünde konumlanan Hırvatistan'da gezilecek yerler arasında önemli şehirleri bulunuyor. Bunlar içinde mutlaka görmeniz gereken; Dubrovnik, Opatija, Rijeka, Split, Hvar, Plitvice, Senj, Zadar, Korcula, Pula, Sibenik ve Zagreb'tir. Bahar ve yaz ayları Hırvatistan'ı görmek için en ideal zamanlardır.

Slovenya

Bulunabilecek en güzel konumlardan birinde olan Slovenya, birçok ülkeye komşu ve Orta Avrupa'nın da güneyinde kalıyor. Kuzeyinde Avusturya, kuzeydoğusunda Hırvatistan, güney ve güneybatısında Macaristan'ın olduğu ülkenin batısında İtalya ve güneydoğusunda ise Adriyatik Denizi bulunuyor. Roma ve Barok mimarinin etkisindeki binaları, Avusturya etkisinde kalan şehirleri ile Slovenya turları unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlayacak.

Slovenya'da ne yapılır diye soranların alternatifi çok. Bölgede bulunan Julian Alp Dağları ve nehirleri ile Kamnik-Savinja Alpleri doğa yürüyüşü için eşsiz bir seçenektir. Dağ bisikleti, rafting ve kayak da Slovenya turu esnasında yapabileceğiniz aktivitelerden. Sadece romantik bir kaçamak ya da balayı turu için bile Slovenya'yı tercih edebilirsiniz. 

Ülkenin güneyinde sayısız mağara bulunuyor. Doğu bölgesinde ise spa tatili çok yaygın. Adriyatik Denizi'nde yüzmek de bir diğer seçeneğiniz oluyor. Ülkedeki sağlık sektörü oldukça gelişmiştir. Slovenya'da gezilecek yerlerin çoğu UNESCO koruması altındadır. Dini mimariler, tarihi ve kültürel bölgeler, miraslar bunlardan bazılarıdır. Örneğin 1986 yılından beri Skocjan Mağaraları UNESCO listesinde yer almaktadır. Alpler'in çevresinde bulunan tarih öncesi çağlara ait kalıntılar, Merkür mirası-Almaden ve İdrija listedeki diğer önemli korunan eserlerdir.

Ülkenin başkenti Ljubljana'dır. Önemli ve büyük şehirleri ise; Kranj, Maribor, Kamnik, Trbovlje, Ptuj, Novo Mesto, Velenje, Celje ve Koper'dir.

Slovenya halkı çok cana yakın ve sıcakkanlı insanlardır. Yeni biriyle tanıştıklarında el sıkmak ve göz teması kurmak onlar için önemlidir. Yakın oldukları kişilerle de iki kez yanaktan öpüşürler. Yabancı olan kimselere ismiyle hitap edilmesini ise saygısızlık olarak görürler.

Üye Yorumları

Özden Öztelcan Şahin

Özden Öztelcan Şahin

25 Temmuz - 2 Ağustos arasında Gruppal.com üzerinden satın alarak Balkan turuna katılmış bulunmaktayız. Şuan dönüş yolundayız. Turumuz bitmeden, duygularımızı en sıcak hali ile sizlerle paylaşmak istedik. Turu satın alma ve vize sürecinden başlayarak teşekkür etmek istediğimiz insanları kısaca tek tek belirtmek isteriz. Turun satın alma işleminden sonra her türlü sorumuza büyük bir nezaket ile cevap verdiği için Gruppal’dan Recep Gucin’e teşekkür ederiz. Günün her saat diliminde her türlü noktada destek vermesi ayrıca çok nazik bir davranıştı bizim için. Balkanlar daha önce gitmediğimiz bir coğrafya idi. Bölgeye ait olan çok fazla coğrafi tarihi, kültürel, müzik ve sanat olmak üzere pek çok detay olduğunu biliyorduk. Karmaşık etnik toplulukların bulunduğu bu coğrafyadan dolayı rehberimizin çok bilgili, ilgili ve bilgisini bizimle güzel bir anlatım dili ile paylaşan biri olması gerekiyordu. Rehberimiz Batuhan İlker Coşkun bu anlamda beklentilerimizi tam olarak karşıladı… Çok farklı bilgi ile donatıldığımız, gezdiğimiz, yeni tatlar ve yaşantılar görmemiz adına çok güzel bir tura katılmış olduğumuz için mutluluğumuzu dile getirmek isteriz. Sonuç olarak 16 kişi olarak katıldığımız bu turda, katılan ve aynı çerçevede olayları değerlendirdiğimiz totalde 30’un üzerindeki tur arkadaşımız adına turu düzenleyen Gruppal.com’a, iletişime geçen tüm arkadaşlara ve tur rehberimiz Batuhan Coşkun'a tekrar bu keyifli gezide önderlik ettiği için teşekkür ederiz. Bir sonraki gezide yine aynı rehber ve tur şirketi ile bir arada olmak dileğiyle…

Emine Önder

Emine Önder

11-18 Mayıs tarihleri arasında katıldığım Balkanlar’da 5 Ülke 15 Şehir gezimiz mükemmel geçti. Her yönüyle dört dörtlüktü:)) Rehberimiz İsmet Sancaklı beyefendi kişiliği, bilgisi, ilgisi, kalitesi ve işine olan saygısıyla on numaraydı... Balkanlara bir kez daha gitmek istiyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Yeni destinasyonlarda da tercihim Gruppal olacak. Herkese tavsiye ederim :)

A.Nur Dulek

A.Nur Dulek

Çok güzel bir Balkan gezisiydi. Çok teşekkürler, yeniden görüşmek üzere...

Halil Sözüer

Halil Sözüer

Şirketinizin 18-26 Eylül tarihli Büyük Balkan Turu gezisine eşimle birlikte katıldım. Unutulmaz anılarla, mutlu olarak evimize döndük. Çok eğlenceli ve uyumlu bir grup oluştu. Bu hususta verdikleri hizmetlerden dolayı rehberimiz Sn. İzzet Yıldız Bey’e ve Kaptanımız Osman Gerenli Bey’e çok teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube