0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 99632

Balkanlar Turu

Üsküp Belgrad Saraybosna Dubrovnik Budva Ohrid Sofya

Balkan turu fırsatlarının en güzeli bu turda! Baştan başa Balkanlar turu yapacağınız bu gezide sayısız şehri ziyaret edecek, farklı kültürlerin beşiği olan Balkan coğrafyasının dört bir yanını görme fırsatı elde edeceksiniz.

 • Arkeoloji Müzesi ve Gece Işıkları - Üsküp

  Arkeoloji Müzesi ve Gece Işıkları - Üsküp

 • Eski Köprü - Mostar

  Eski Köprü - Mostar

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • Taş Köprü ve Arkeoloji Müzesi - Üsküp

  Taş Köprü ve Arkeoloji Müzesi - Üsküp

 • Eski Saray - Belgrad

  Eski Saray - Belgrad

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Knez Mihailova Caddesi - Belgrad

  Knez Mihailova Caddesi - Belgrad

 • Kış Aylarında Latin Köprüsü - Saraybosna

  Kış Aylarında Latin Köprüsü - Saraybosna

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kotor Körfezi ve Tarihi Şehir - Kotor

  Kotor Körfezi ve Tarihi Şehir - Kotor

 • Onofrio Çeşmesi - Dubrovnik

  Onofrio Çeşmesi - Dubrovnik

 • Pazar Yeri - Dubrovnik

  Pazar Yeri - Dubrovnik

 • Sveti Stefan ve Plajlar - Budva

  Sveti Stefan ve Plajlar - Budva

 • Tarihi Merkez - Budva

  Tarihi Merkez - Budva

 • Göl ve Şehir Manzarsı - Ohrid

  Göl ve Şehir Manzarsı - Ohrid

 • Göl Kıyıları - Ohrid

  Göl Kıyıları - Ohrid

 • Akşam Işıklarıyla Alexander Nevsky Katedrali - Sofya

  Akşam Işıklarıyla Alexander Nevsky Katedrali - Sofya

 • Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

  Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Balkanlar Turu
Ulaşım Otobüs
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Gülnur Atilla

Gülnur Atilla

Tura ailece katıldık ve çok memnun kaldık, rehberimiz çok donanımlı ve bilgiliydi. Ayrıca herkesle yakından ilgilendi. Özel çocuğuma gösterilen anlayış ve alakadan dolayı da herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum, bundan sonraki gezilerimde tercihim kesinlikle Gruppal olacak.

Kıymet Atik

Kıymet Atik

Çok keyif aldığım gezilerimden biri oldu. Bunda tur rehberimiz ve şöförümüzün önemli katkısı var. Rehberimiz konusunda hakim, iletişim becerisi güçlü, saygılı ve güleryüzlü. Mola yeri ve zamanlaması mükemmeldi. Tur akışını, planlanandan rahatsız edici sapma olmadan gerçekleştirilmesini sağladı. Harita üzerinde gezilecek görülecek yerler hakkında geçmişten günümüze detaylı bilgi aktarımını, dikkatimizi toplayacak anekdotlar ile yaptı. En önemlisi, grup motivasyonunun hep yüksek kalması için çaba sarf etti. Gezdiğimiz coğrafya ulaşım açısından çok zorlu yollar içeriyor. Deneyimli sürücümüz sayesinde rahat ve güvenli bir yolculuk yaptık. Güzel anılar ve deneyimler biriktirdiğim bir seyahat oldu, emeği geçenlere teşekkür ediyor, gezi dostlarına tavsiye ediyorum.

Üsküp

Tarihi şehir Üsküp...

Balkanlar'ın merkezinde yer alan ve çağlar boyunca önemli bir ticaret merkezi olan Üsküp Makedonya’nın en büyük şehri ve Makedonya'nın başkenti aynı zamanda. Zaman içerisinde pek çok kültürü barındırmış olan şehir, bugün Makedonya’nın kültürel ve ekonomik olarak en önemli şehri konumunda.

1963’te gerçekleşen ve şehrin büyük kısmını yıkan depremin ardından modern mimariye sahip olarak yeniden yapılandırılan şehir özellikle Osmanlı döneminden kalan birbirinden güzel yapılara ev sahipliği yapıyor. Üsküp turları sırasında kendinizi Türkiye'de geziyormuş gibi hissedecek ve yabancılık çekmeyeceksiniz.

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Vardar Nehri’nin kıyılarında yer alan Üsküp şehri, nehir kıyıları boyunca pek çok güzelliği barındırıyor. Özellikle depremden sağ çıkan ve şehrin ikonlarından biri olarak görülen Taş Köprü, şehrin siluetine çok güzel bir katkı yapıyor. Türk Çarşısı olarak bilinen ve şehirdeki farklı kökenden insanların bir arada bulunduran Tarihi Çarşı, Üsküp turu sırasında hem gezmekten hem de alışveriş yapmaktan büyük keyif alacağınız bir yer.

Osmanlı yapıları arasında en ünlüleri olan Kurşunlu Han, Davut Paşa Hamamı, Sulu Han ve Mustafa Paşa Camii de Üsküp’ün sayısız güzelliklerinden bazıları. Gerçekleştirilen çalışmalarla eski güzelliğini kazanmaya başlayan Üsküp Kalesi ve Ulusal Müze de Üsküp'te gezilecek yerler arasında görmeniz gereken noktalardır.

Erken Rezervasyon Balkan Turları

Muhteşem Balkan turu fırsatlarını en karlı şekilde yakalamak için erken rezervasyon dönemini kaçırmayın! Planlarınızı önceden yapın, mükemmel erken rezervasyon fiyatlarıyla Balkanlar'ın dört bir yanını keşfedin. Ramazan ve 2024 Kurban bayramı tatillerini değerlendirmek, yazın keyifli bir tatil yapmak için erken rezervasyon fırsatları sizi bekliyor. Hemen Balkanlar turunda yerinizi ayırtın, ister sevdiklerinizle ister ailenizle unutulmaz bir yurtdışı turu deneyimi yaşayın. Gruppal Balkan turu paketlerini mutlaka inceleyin. 

Saraybosna

Uzun ve çalkantılı bir tarihe sahip olan Saraybosna, yıkıcı Bosna Savaşı’nın ardından modern bir şehir olarak yeniden doğdu. Bosna Hersek’in başkenti olan, bunun yanı sıra ekonomik ve kültürel alanlarda da en önemli bölgesi olan bu güzel şehir, sahip olduğu derin kültür mirası ile Balkanların en renkli ve keyifli duraklarından bir tanesi.

Sayısız kültürü ve inancı barındırmasının yanı sıra Türk ve Osmanlı geleneğinin güçlü şekilde yaşadığı Saraybosna turunda gezerken tanıdık sesler ve hisler içinizi kaplayacak.

Saraybosna’da Gezilecek Yerler

Şehrin birbirinden farklı renklerinin en güzel şekilde bir araya geldiği yer elbette Başçarşı. Şehrin tarihi bölgesinde yer alan Başçarşı’da gezerken burek ve cevabici yemeyi ve kuru et tatmayı ihmal etmeyin.

Ulusal Bosna Hersek Müzesi, kentin ve ülkenin en güzel müzelerinden bir tanesi ve sayısız değerli eseri barındırıyor. Saraybosna Müzesi, Aliya İzetbegoviç Müzesi, Kurşunlu Medresesi, Fatih Camii ve 1. Dünya Savaşı’nın başlatan Franz Ferdinand cinayetinin işlendiği Latin Köprüsü, Saraybosna'da gezilecek yerler arasında en önemli tarihi noktalardan birkaçı oluyor.

Belgrad

Tuna ve Sava nehirlerinin kıyısında kurulmuş olan Belgrad, Avrupa’nın en eski şehirlerinden bir tanesi. Merkezi ve bereketli konumu sebebiyle pek çok kez işgale uğramış ve pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan kent, bugün Sırbistan’ın başkentliğini üstleniyor. Kanuni Sultan Süleyman tarafından Osmanlı topraklarına katılan Belgrad, yaklaşık 350 yıl boyunca Osmanlı egemenliği altında yaşadı.

2. Dünya Savaşı’nda büyük zarar gören kent, tarih boyunca olduğu gibi yeniden küllerinden doğmayı başardı ve Balkanların en güzel, en canlı şehirlerinden biri olarak bugünlere geldi. Vizesiz yılbaşı turu ya da Kurban Bayramı tatili fırsatlarıyla çok daha cazip hale gelen Belgrad turu ile keyifle gezeceksiniz.

Belgrad’da Gezilecek Yerler

Belgrad’ın tarihi merkezi ve en canlı bölgesi Kalemegdan, Belgrad turları ile bu şehri keşfetmeniz için ideal bir başlangıç noktası. Birbirinden güzel sanat eserlerini barındıran Ulusal Müze ve komşusu Ulusal Tiyatro da şehrin önemli kültürel hazinelerinden. Tarihi Zemun bölgesi, Parlamento Binası, Eski Saray ve St. Sava Katedrali, Belgrad’ın en güzel yapıları arasında bulunuyor.

Taş Meydan, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze ve Saat Kulesi de görmeden geçmemeniz gereken yerlerden. Bu güzelliklerin yanı sıra Belgrad, Avrupa’nın en canlı gece hayatı merkezlerinden bir tanesi; birbirinden farklı kulüpler, barlar, partiler ve eğlenceler Belgrad turlarında geçireceğiniz zamanı unutulmaz hale getirecek.

Dubrovnik

Adriyatik’in en güze şehri olma konusunda Venedik ile yarışan Dubrovnik, Hırvatistan’ın hatta tüm Balkanların en önemli tatil durakları arasında yer alıyor. Kuleleri, surları, tarihi yapıları ile eski çağlardan kalan güzelliğini özenle koruyan Dubrovnik, bir kültür ve tarih şehri olmasının yanı sıra plajları ve kumsalları ile önemli bir tatil merkezi.

Tarih boyunca önemli bir liman ve ticaret kenti olan Dubrovnik turları başta turizm, kültür ve eğlence olmak üzere her alanda öne çıkıyor. Çeşitli festivallerin ve konserlerin gerçekleştiği şehir, özellikle yaz aylarında son derece popüler. Uygun tur fiyatları ile balayı tatilleri için de ideal seçenek olan Dubrovnik turu sizde unutulmaz anılar bırakacak.

Dubrovnik’te Gezilecek Yerler

Avrupa çapında hale tarihi surlarla çevrili en güzel kentlerden olan Dubrovnik, zengin tarihi yapıları ve müzeleri ile keyifli bir gezinti sunuyor. Antik şehir merkezinde gezerken kendinizi eski çağlarda gibi hissedeceksiniz. Rector Sarayı, Sponza Sarayı, St. Blaise Kilisesi, şehri saran surlar, kuleler ve dev kapılar, Dubrovnik’in tarihi güzellikleri arasında yer alıyor.

Birbirinden güzel plajlar, parklar ve anıtlarla oldukça keyifli bir şehir olan Dubrovnik’te dolaşırken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Dubrovnik gece hayatı da özellikle yaz aylarında Dubrovnik turlarını renklendiren en önemli öğelerden biri olarak öne çıkıyor.

Budva

Karadağ’ın muhteşem sahil şeridinin merkezi olan Budva, doğal güzellikleri ve tarihi kalıntılarının yanı sıra ünlü ortaçağ şehri Kotor’a, mükemmel manzarası ile Bar ve Sveti Stefan’a yakınlığı ile oldukça popüler bir şehir. Muhteşem kumsalları, canlı gece hayatı ve neşeli atmosferi ile Karadağ’ın en güzel şehirlerinden biri olan Budva, Akdeniz mimarisinin en güzel özelliklerini barındıran, resim gibi bir şehir. Budva turları ile Karada'ın en güzel semtini görmenin tam zamanı! 

Budva’da Gezilecek Yerler

Stari Grad olarak anılan tarihi şehir merkezi, Budva turları ile gezebileceğiniz en canlı yerlerden bir tanesi. Sayısız kafe ve restoranda leziz yemekler yiyip birbirinden güzel dükkanları ziyaret edebileceğiniz merkezin yanı sıra Budva Kalesi de oldukça güzel bir manzaraya sahip.

Dilerseniz yakında yer alan Kotor’u ziyaret edip bu ünlü kentin sayısız tarihi güzelliklerini görebilir ya da Sveti Stefan’da unutulmaz manzaraya sahip yarımadaya karşı keyifli zaman geçirip Bar’daki tarihi evleri ve liman bölgesini keşfedebilirsiniz. Budva, sahip olduğu kültürel ve turistik güzelliklerin yanı sıra diğer ünlü Karadağ rotalarına yakınlığıyla da sıkça tercih edilen bir şehir.

Ohrid

Muhteşem göl manzarası ile Makedonya’nın en ünlü ve en turistik şehirlerinden biri olan Ohri, tarih boyunca bir ticaret merkezi olarak sahip olduğu gelişimi bugün de devam ettiriyor.

Sayısız kilisesi sebebiyle Avrupa’nın Kudüs’ü olarak anılan Ohrid, uzun yıllar boyunca Osmanlı hakimiyetinde kaldı ve bu zengin tarihinin güzelliklerini ziyaretçileriyle paylaşmaya devam ediyor. Ohrid Gölü kıyısında yer alan şehir, birbirinden güzel yapıları, antik kalıntıları ve canlı sosyal hayatıyla dünyanın her yerinden turisti kendine çekiyor.

Ohrid’de Gezilecek Yerler

Ohrid Gölü kıyısında yer alan birbirinden güzel yollarda dolaşıp manzaraya karşı bir şeyler içmek, Ohrid’in en keyifli etkinliklerinden biri. Bunun dışında göl kenarındaki sevimli köyleri keşfedebilir, Osmanlı zamanından kalan yapılar arasında dolaşabilir, antik amfitiyatroyu ve surları gezebilirsiniz.

Sayısız kilise arasından St. Sophia, St.Pantelejmon ve  St. Bogorodica Perivlepta kiliselerini ziyaret etmeyi, göl kıyısındaki bir kayalığın üzerinde yer alan St. Jovan Kaneo Kilisesini ve Sveti Naum Manastırı’nı gezmeyi unutmayın.

Üye Yorumları

Meral Makbule İlgin
Meral Makbule İlgin

Tur çok güzeldi, Dolu dolu gezdik eğlendik. Herşey mükemmeldi. Gruppal'ı tercih ettiğim için bir kez daha memnun oldum. Herşey için teşekkürler...

Muammer Turhan
Muammer Turhan

Turdan çok memnun kaldık, Aracımız temiz ve bakımlı, şöförler çok iyi ve saygılı idi, özellikle rehberimiz Sevgi Hanıma nezdinizde çok teşekkür ederim.

Sedat Bulut
Sedat Bulut

30 Haziran tarihinde katıldığım Büyük Balkan turunda rehberimizin anlatımı, gezi-zaman planlaması çok iyiydi ve şoförlerimiz kibar ve çok yardımcıydı. Çok güzel bir turdu, emeği geçen herkese teşekkürler.

Özden Öztelcan Şahin
Özden Öztelcan Şahin

25 Temmuz - 2 Ağustos arasında Gruppal.com üzerinden satın alarak Balkan turuna katılmış bulunmaktayız. Şuan dönüş yolundayız. Turumuz bitmeden, duygularımızı en sıcak hali ile sizlerle paylaşmak istedik. Turu satın alma ve vize sürecinden başlayarak teşekkür etmek istediğimiz insanları kısaca tek tek belirtmek isteriz. Turun satın alma işleminden sonra her türlü sorumuza büyük bir nezaket ile cevap verdiği için Gruppal’dan Recep Gucin’e teşekkür ederiz. Günün her saat diliminde her türlü noktada destek vermesi ayrıca çok nazik bir davranıştı bizim için. Balkanlar daha önce gitmediğimiz bir coğrafya idi. Bölgeye ait olan çok fazla coğrafi tarihi, kültürel, müzik ve sanat olmak üzere pek çok detay olduğunu biliyorduk. Karmaşık etnik toplulukların bulunduğu bu coğrafyadan dolayı rehberimizin çok bilgili, ilgili ve bilgisini bizimle güzel bir anlatım dili ile paylaşan biri olması gerekiyordu. Rehberimiz Batuhan İlker Coşkun bu anlamda beklentilerimizi tam olarak karşıladı… Çok farklı bilgi ile donatıldığımız, gezdiğimiz, yeni tatlar ve yaşantılar görmemiz adına çok güzel bir tura katılmış olduğumuz için mutluluğumuzu dile getirmek isteriz. Sonuç olarak 16 kişi olarak katıldığımız bu turda, katılan ve aynı çerçevede olayları değerlendirdiğimiz totalde 30’un üzerindeki tur arkadaşımız adına turu düzenleyen Gruppal.com’a, iletişime geçen tüm arkadaşlara ve tur rehberimiz Batuhan Coşkun'a tekrar bu keyifli gezide önderlik ettiği için teşekkür ederiz. Bir sonraki gezide yine aynı rehber ve tur şirketi ile bir arada olmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube