0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

Yurtdışı Turlar

Türküler Diyarı Makedonya

Makedonya turları için Balkanların merkezine yolculuk desek yanlış olmaz.

Denize kıyısı olmayan, bunun yerine diğer 5 Balkan ülkesine komşu olan Makedonya, bir kültür kavşağı olarak uzun yıllara dayanan tarihini onurlandırmaya devam ediyor.

Birbirinden güzel otobüsle Balkan turları ve Makedonya turu fırsatları ile bu güzelliği keşfetme sırası sizde.

Makedonya rengârenk bir ülke. Ohrid Gölü'nün mavi suları, ülkeyi kaplayan ormanların yeşilliği ve insanların güzelliği sizi kalbinizden vurmaya yetecek.

Kiliselerle yan yana, mutlu bir şekilde ikamet eden camiler, bu ülkenin konukseverliği ve barışçıl insanlarının bir özetini sunuyor.

Makedonya üniversiteleri sayesinde yüksek orana sahip öğrenci nüfusu şehirlere canlılık katarken gece hayatını da geliştirici etki yapıyor.

Vizesiz Seyahat Kolaylığı

Makedonya turu fırsatları, vize problemi olmamasıyla özellikle tercih edilen bir güzergâh. Balkan turlarının en gözde rotalarından olan Makedonya’da gezilecek çok yer var.

En ünlü şehirleri başkent Üsküp ve Ohrid olsa da bunun dışındaki şehirlerin her biri size ayrı keyif verecek.

Örneğin yine Ohrid gölünün kıyısında yer alan ve hem plajlarıyla hem de coşkulu festivalleri ve eğlenceleriyle ünlü Struga, Ohrid’e gitmeyi düşünen herkesin aklında olmalı.

Yine güney tarafında yer alan ve tarihi II. Philip’e kadar dayanan, ayrıca Osmanlı döneminin de ünlü merkezlerinden biri olan Manastır şehri de görülmeyi hak eden güzelliklere sahip. Atatürk’ün mezun olduğu okulun bulunduğu şehir olan Manastır’da aynı zamanda bir Atatürk Müzesi de yer alıyor.

İçinden Pena Nehri’nin aktığı ve Bektaşi geleneğinin izlerini taşıyan Kalkandelen’de (Tetovo) bir mola verip tarihi güzelliklere sahip bu küçük şehirde tur atabilirsiniz.

Başkent Üsküp ve Şiirsel Ohrid

Başkent Üsküp, son zamanlarda büyük bir gelişim rüzgârına kapılmış durumda. Şehrin her tarafında heykeller, sanat eserleri, modern binalar yükseliyor ve turist sayısı da buna bağlı olarak artıyor.

Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü, Davutpaşa Hamamı gibi tarihi binaların yanı sıra Büyük İskender ve babası II. Philip’in heykelleri, Arkeoloji Müzesi gibi yenilikçi eserleri, Rahibe Teresa’nın evini ve anıtını görebilir, Üsküp turu fırsatları ile şehrin güzel sokaklarında dolaşabilirsiniz.

Ohri turunda görülmesi gereken eserler arasında ise Aya Sofya Kilisesi, Ohri Gölü, Ohri Camii ve Çarşısı gibi yapılar yer alıyor.

Yurtdışı turlar ve kültür turları arasında en sevilenlerden olan Makedonya’da yolunuzun üzerine çıkacak her küçük köy ya da kasaba, kendine ait güzellikleriyle sizi etkileyecek.

Ormanlar ve yeşillikler içinden geçen yol güzergâhınız bile başlı başına keyifli bir deneyim olarak Makedonya hatıralarınızda yerini alacak.

Uygun tatil fırsatları ve vizesiz tatil paketleri bulabileceğiniz Makedonya turlarında ister bu güzel ülkeyi keşfedebilir, isterseniz de Balkan turları bünyesinde diğer güzel bölgelerle beraber bu coğrafyayı tanıyabilirsiniz.

Bu güzel ülkedeki gezilecek sayısız yerler, yılbaşı ya da Kurban Bayramı tatilinizi unutulmaz hale getirecek. En uygun tur fiyatlarına sahip Makedonya gezisi seçenekleri ile bu yılın en popüler tatil yerini keşfedin.

Birbirinden uygun fiyatlı vizesiz yurtdışı turlarını ve tatil fırsatlarını incelemek ve size en uygun olanı seçip bavulunuzu toplamaya başlamak için acele edin ve  Gruppal sayfalarını incleyin.

Erken Rezervasyon Kategori Karta Taksit Kategori Vize Alım Kategori
Fiyat Aralığı
Tur Dönemi
Tur Süresi  
Vize Durumu
Ulaşım
Hareket Noktaları
Özel Dönemler
Bulundu. Filtreleri Temizle
Bitiş (Seçiniz)
Başlangıç (Seçiniz)
Gidiş Tarihi

Üye Yorumları

Berna Demir
Berna Demir

Gayet güzel geçti ve memnun kaldık. Ulaşım rehberlik anlamında hiç sorun yaşamadik.

Hüsnü Arda
Hüsnü Arda

20 - 23 eylül arası üç ülke turuna katıldık, ailece hizmetten çok memnun kaldık. Rehberimiz Enes bey 10 numara bir arkadaş, sağolsun çok ilgiliydi.

Habibe Gümüş
Habibe Gümüş

Merhabalar. 17-20 Ağustos tarihleri arasında kuzenim ve ben Balkanlarda Üç Ülke turuna katıldık. Rehberimiz Arslan bey sayesinde kısa ama inanılmaz verimli bir Balkan turu deneyimi yaşadık. Hem tecrübesi hem bilgisi hiçbir aksama yaşamamıza neden oldu. Bunların dışında tam bir gurme olduğu için her ülkede ve şehirde en güzel mekanlarda en güzel yemekleri yemiş olduk. Habibe'ler olarak çok teşekkür ediyoruz. Umarım planladığımız Saraybosna turunda tekrar görüşürüz.

Semiha Usta
Semiha Usta

Güzel eğlenceli bir turdu. Rehberimizin de bilgi ve donanımı iyiydi, kendisine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi güzel gezdirdi ve bilgilendirdi. Gruppal'a de teşekkürler hizmetlerinizden dolayı...

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube