Yurtdışı Turlar

Genç ve Dinamik Sırbistan

Yurtdışı turlar arasında vizesiz tur olmasıyla sıkça tercih edilen Balkan turlarının en gözde duraklarından biri olan Sırbistan, derin tarihini capcanlı ruhuyla birleştiriyor.

Başkent Belgrad’ın yanı sıra Novi Sad, Niş gibi kentleriyle güzel tatil rotaları içeren Sırbistan turlarını dilerseniz münferit olarak, dilerseniz Balkan turlarının içerisinde gerçekleştirebilir, Avrupa’nın bu genç ülkesinde tadına doyulmaz bir Sırbistan turu geçirebilirsiniz.

Sırbistan'ı Vizesiz Keşfedin!

Sava Nehri’nin Tuna Nehri’ne katıldığı yerde konumlanmış olan başkent Belgrad, sularla çevrili olmasının da etkisiyle misafirlerine pek çok güzel manzara sunuyor.

Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Ulusal Müze ve Ulusal Tiyatro gibi güzel binaların sardığı Belgrad turlarının asıl turistik yönü ise canlı sosyal ve kültürel hayatı.

Film ve tiyatro festivalleri, müzik ve bira festivalleri, Avrupa’nın ilki olan ve Andy Warhol, Joan Miro gibi sanatçıların eserlerini Çağdaş Sanatlar Müzesi ve Sırbistan’ın gururu Nikola Tesla’nın araştırmalarını ve eşyalarını barındıran Tesla Müzesi, Belgrad’ın canlılığını sağlayan müzeler ve etkinliklerden bazıları.

Dünyadaki en büyük Ortodoks kiliselerinden olan Aziz Sava Kilisesi, Parlamento Binası ve Eski Saray da Belgrad turunda görülmesi gereken etkileyici yerlerden.

Balkan turları kadar Tuna Nehri turlarının da gözde duraklarından olan Belgrad, turistler için çok çekici ve renkli bir çehreye sahip.

Nehirlerin kenarında dizilen sayısız gece kulübü ve barlarıyla Belgrad gece hayatı oldukça canlı. Dünyanın en iyi parti şehri seçilmiş olan Belgrad, gece hayatını sevenler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şehir.

Belgrad Üniversitesi de yüksek uluslararası öğrenci sayısıyla şehrin canlılığını etkileyen başlıca etkenlerden biri.

Tarih Dolu Kentlere Yolculuk

Tuna Nehri üzerindeki bir kıvrıma güzel şekilde yerleşmiş olan Novi Sad ise binlerce yıllık bir tarihe sahip.

Eski dönemlerde Sırbistan’ın Atina’sı olarak anılan Novi Sad, edebiyattan caza kadar pek çok farklı festivale ev sahipliği yapıyor.

Özgürlük Meydanı, Petrovaradin Kalesi, restoranları ve dükkânlarıyla Stari Grad bölgesi, Fruška Gora Ulusal Parkı, kiliseleri ve katedralleri ile Tuna Nehri kıyısında yer alan bu şehir kültür turu olarak gezmeye oldukça müsait.

Yaz aylarında nehir kıyısındaki kumsallarında capcanlı plaj etkinlikleri ve festivalleri de gerçekleşen Novi Sad, yüksek kültürü kadar canlı ve genç ruhuyla da sizi etkileyecek.

Belgrad ve Novi Sad’dan sonra üçüncü büyük Sırbistan şehri olan Niş, derin tarihinin yanı sıra uluslararası ticaret ve seyahat yollarının da kesişiminde yer alıyor.

Osmanlı döneminden kalan Niş Kalesi, Roma dönemi kalıntılarının yer aldığı Mediana, Nazi döneminden kalan çalışma kampı Crveni Krst, Niş turunda ilginizi çekebilecek yerlerden bazıları.

Sırbistan gezisi hem bir kültür turu hem de tatil turu olarak, özellikle vizesiz yolculuk imkanıyla çok hoşunuza gidecek. Hem kültür dolu şehirleri hem de tatil yerleri ile Sırbistan hiç aklınızdan çıkmayacak.

Birbirinden güzel şehirlerde gezebilir, dilerseniz Balkan turları ile diğer güzel Balkan şehirlerini de rotanıza ekleyebilirsiniz.

En uygun tatil paketleri, erken rezervasyon seçenekleri ve ekonomik fırsatları için Gruppal kalitesiyle Sırbistan tatili turları sizi sayfalarımızda bekliyor. Bu güzel ülkeyi keşfetmek için acele edin! 

Bayram Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Sırbistan Turları

Filtreleri Temizle

Üye Yorumları

Neşe Kocabaşoğlu

Neşe Kocabaşoğlu

17 Temmuz çıkışlı Jat Havayolları ile Belgrad turumuz ile 19-23 Ağustos Halkidiki turumuzun keyifle geçmesini sağlayan sayın Seçkin Bey başta olmak üzere Selin Hanım ve İlker Bey'e ve ayrıca tur rehberimiz Bayan Dragana Obreniç ve Bay Levent Çatak’a ben ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Sevgilerimizle.

Ayşe Pınar

Ayşe Pınar

Turlarınıza pek çok kere katıldım. Herşey fiyatla doğru orantılı gitti. Her katıldığımızdan keyifle döndük. Tüm dostlarımıza öneriyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Tülay Işık

Tülay Işık

Kızımla birlikte 24-31 Ocak tarihleri arasında Baştan Başa Balkanlar turuna katıldık. Ben özellikle rehber Arslan Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum. Gerek grupla kurduğu iletişim, gerekse gezdirdiği yerler, bilgilendirmesi çok mükemmel. Arslan Bey hangi turda ise gözümüz kapalı o tura katılabiliriz. Tekrar teşekkürler.

Zeynep Deniz

Zeynep Deniz

Balkan turundan 16 Ekim'de döndüm. Çok memnun kaldım. Rehberiniz ansiklopedi gibiydi, çok bilgili ve ilgiliydi. Sayesinde tur çok renkli geçti, teşekkür ediyorum. Şimdi de 12 Aralık'taki İspanya turunuza katılmayı düşünüyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
136 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube