0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 96032

Baştan Başa Balkanlar (Vizesiz)

Üsküp İşkodra Saraybosna Mostar Belgrad Ohrid

Vizesiz Balkan turlarında uygun fiyatlarla sayısız şehri ziyaret edebileceğiniz tur fırsatı ile Üsküp, Ohrid, İskodra, Saraybosna ve Belgrad’ı gezecek, en güzel Balkan ülkelerini ve kültürlerini keşfedeceksiniz.

 • Taşköprü - Üsküp

  Taşköprü - Üsküp

 • Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

  Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

 • Bu Turda Vize Yok!

  Bu Turda Vize Yok!

 • Üsküp Kalesi - Üsküp

  Üsküp Kalesi - Üsküp

 • Şehir Manzarası - İşkodra

  Şehir Manzarası - İşkodra

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Kent Manzarası - İşkodra

  Kent Manzarası - İşkodra

 • Kurşunlu Camii - İşkodra

  Kurşunlu Camii - İşkodra

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kış Aylarında Latin Köprüsü - Saraybosna

  Kış Aylarında Latin Köprüsü - Saraybosna

 • Miljacka Nehri Kıyıları - Saraybosna

  Miljacka Nehri Kıyıları - Saraybosna

 • Sabah Saatlerinde Başçarşı - Saraybosna

  Sabah Saatlerinde Başçarşı - Saraybosna

 • St. Sava Katedrali - Belgrad

  St. Sava Katedrali - Belgrad

 • Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

  Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

 • Sveti Johan Kaneo Kilisesi - Ohrid

  Sveti Johan Kaneo Kilisesi - Ohrid

 • Göl ve Şehir Manzarsı - Ohrid

  Göl ve Şehir Manzarsı - Ohrid

 • Trebisnjica Nehri ve Eski Köprü - Trebinje

  Trebisnjica Nehri ve Eski Köprü - Trebinje

 • Kent Manzarası - Trebinje

  Kent Manzarası - Trebinje

 • Baştan Başa Balkanlar Turu Gruppal Yolcuları

  Baştan Başa Balkanlar Turu Gruppal Yolcuları

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Bu turda yerler hızlı doluyor!

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Baştan Başa Balkanlar (Vizesiz)
Süre 7 Gece 8 Gün
Vize Vizesiz
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Kazım Arslan

Kazım Arslan

Başta gezi öncesi destek ve hizmetleriniz için tüm Gruppal çalışanlarına ve gezi esnasında harika bir rehberlik yapan ilk gezi deneyimimizde şansımız olan engin tecrübesiyle bizi bilgilendiren ilgi ve alaka gösteren değerli rehberimize çok teşekkür ederiz...Başka gezilerde buluşmak dileğiyle...

Elif Yılmaz

Elif Yılmaz

Balkan turu çok güzeldi. Özellikle rehberimize çok teşekkür ediyorum. Bölge hakkındaki bilgisi, donanımı sayesinde şahane bir tur oldu.

Baştan Başa Vizesiz Balkanlar Turu

Üsküp, İşkodra, Saraybosna ve Belgrad şehirlerini göreceğiniz Vizesiz Balkanlar turu ile komşu ülkelerin bize çok benzeyen yanlarını yakından görecek ve tanıdık şehirlerde dolaşacaksınız.

Türküleri, yemekleri, tarihi mimarileri ve sıcakkanlı insanlarıyla Balkanlar'da tur yaparken kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Gruppal Balkan turları ile sevdikleriniz ve ailenizle unutulmaz bir yolculuğa çıkın.

Üsküp 

Makedonya’nın başkenti olmasının yanı sıra ülkenin en önemli eğitim, ticaret, finans ve kültür şehri olan Üsküp, Balkan turlarının en sevilen duraklarından bir tanesi. Osmanlı döneminden kalan pek çok hatıranın sokakları süslediği bu şehir, aynı zamanda birbirinden güzel müzelere, modern sanat atölyelerine ev sahipliği yapıyor.

Şehri neredeyse tamamen yıkan 1963 depreminin sonrasında deyim yerindeyse yeniden doğan Üsküp’te keşfedilecek şeyler saymakla bitmez. Makedonya'nın bu güzel başkentini ister yılbaşında, ister Kurban Bayramı tatilinde, isterseniz de yılın her döneminde en uygun vizesiz tur fırsatları ile ziyaret edebilirsiniz.

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Bu güzel şehrin tarihini ve ev sahipliği yaptığı sayısız kökenden insanın uyum içinde nasıl yaşadığını görmek için Üsküp turunuza Türk Çarşısı olarak da anılan Tarihi Çarşı ile başlayabilirsiniz. Birbirinden güzel atölyelerde zanaatkar ustaların çalışmalarını izleyebileceğiniz bu çarşı yalnızca bir alışveriş mekanından çok daha fazlası.

Üsküp'te gezilecek yerler arasında popüler olan Vardar Nehri kenarında keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra depremden kurtulan çok az yapıdan biri olan ünlü Taş Köprü üzerinde fotoğraf çektirmeyi ve Osmanlı döneminden kalan eserler arasında başı çeken Davut Paşa Hamamı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii ve Sulu Han gibi yerleri görmeyi unutmayın. Üsküp Kalesi ve Ulusal Müze de Üsküp seyahatiniz sırasında uğramanız gereken yerler arasında bulunuyor.

Balkan Turları Erken Rezervasyon

Vizesiz turlar arasında en çok tercih edilen seçenek olan Balkan turları, şimdi erken rezervasyon fırsatları ile sizi bekliyor. Balkan erken rezervasyon fırsatları, bu muhteşem coğrafyayı keşfetmeniz için muhteşem fiyatlarla sizi bekliyor.

2024 yazında ister Şeker bayramı tatili, ister 2024 Kurban bayramı ya da yaz tatili tur fırsatı olarak değerlendirebileceğiniz Balkan turları, kaçırılmayacak fiyatlarla sizi bekliyor.

Ohrid 

Makedonya’nın güneyinde yer alan Ohrid, son zamanlarda ismi sıkça duyulmaya başlanan tatil yörelerinden bir tanesi olarak birbirinden keyifli manzaralar vaat ediyor. Makedonya turlarının en sevilen durağı olan Ohri, kendi adını taşıyan göl kıyısında huzurlu şekilde uzanırken tarihi güzelliğini misafirleriyle cömertçe paylaşıyor.

Ohrid’te Gezilecek Yerler

Her gün için bir kilisenin bulunduğu kent olarak anılan Ohrid, bugün de birbirinden güzel kiliseleriyle hem müthiş manzaralar hem de keyifli bir yürüyüş rotası sunuyor. En ünlüleri göl kenarındaki kayalıklarda yer alan Sveti Jovan Kaneo, Sveti Sophia, Sveti Panteleimon gibi kiliseleri gezdikten sonra Sveti Naum Manastırı’nı da görmeyi unutmayın.

Bunların yanında Osmanlı günlerinden kalan eserler de Ohrid geziniz sırasında sizi bekliyor olacak. Emin Mahmut Camii, birbirinden güzel tarihi konaklar, Keşanlı İmareti gibi yapılar arasında dolaşıken bir zaman yolculuğuna çıkmış gibi olacaksınız. Elbette bu güzel yerleri gezerken Ohrid Gölü kıyısında manzaranın tadını çıkarmayı ve keyifli yürüyüşler yapmayı unutmayın.

İşkodra 

Arnavutluk’un kuzey bölgesinin en önemli kenti olan İşkodra, aynı zamanda ülkenin en tarihi yerlerinden bir tanesi. Kendi adını taşıyan gölün kenarında uzanan bu şehir, hem eğitim hem de endüstri gibi alanlarda ülkenin en büyük kentlerinden bir tanesi.

Adriyatik sularına ve Balkanların iç kesimlerine yakınlığı sebebiyle tarih boyunca önemli bir geçiş noktası olmuş olan bu kent, çok uzun yıllar boyunca Osmanlı’nın sancağı oldu. Arnavutluk’un çalkantılı tarihinin izlerini taşıyan bu kent, gün geçtikçe eski güzelliğine ve çarpıcı zenginliğine tekrar uzanıyor.

İşkodra’da Gezilecek Yerler

Eski çağlarda İliryalılar tarafından kurulmuş olan ve daha sonra Venedikliler ve Osmanlılar tarafından yeniden inşa edilen İşkodra Kalesi, şehrin en önemli tarihi eserlerinden biri. Diğer adı Rozafa olan, şehir manzarasını tepeden izleyebileceğiniz ve bünyesinde bir müze de barındıran bu kaleyi gezmeyi unutmayın.

Şehrin uzun tarihini ve geleneklerini anlatan İşkodra Tarih Müzesi, Osmanlı tarzını çok güzel şekilde yansıtan Mesi Köprüsü, 1700’lü yıllarda inşa edilmiş olan ancak bugün kullanımda olmayan Kurşunlu Camii ve Ebu Bekir Camii de kentte görülmesi gereken yerlerden bir tanesi. Şehrin bir diğer önemli yapısı olan İşkodra Katedrali’ni gezdikten sonra İşkodra Gölü kıyısında keyifli bir yürüyüş yapmayı ve Karadağ ile ortak sınır olan İşkodra'da gezilecek yerler listesinin en başındaki bu güzel gölün manzarasının tadını çıkarmayı unutmayın. 

Saraybosna 

Bakanların en sevilen duraklarından biri olan kardeş ülke Bosna Hersek’in güzel başkenti Saraybosna, tarihe meydan okuyan güzelliği ile sizi bekliyor. Geçmişin izlerini vakur şekilde taşırken geleceğe heyecanla bakan bir kent olan Saraybosna turu güler yüzlü insanları ve keyifli atmosferi ile unutulmaz bir gezi vaat ediyor.

Yüzyıllarca süren Osmanlı devrinin izlerini özenle koruyan bu kent aynı zamanda genç nüfusu ile keyifli bir canlılığa da sahip. Saraybosna turları ile bu tarihi kentin sokaklarında dolaşmanın keyfini yaşayın.

Saraybosna’da Gezilecek Yerler

Başkent Saraybosna’nın en önemli merkezlerinden biri sayılan Başçarşı, tanıdık havasıyla sizi uzun yıllar öncesine götürecek. Şehrin en canlı yerlerinden biri olan Başçarşı’da hem birbirinden güzel dükkânları gezmeyi hem de Boşnak böreği ve köfte gibi lezzetleri tatmayı unutmayın.

Franz Ferdinand’ın suikasta uğradığı ve ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Kurşunlu Medresesi, Fatih Camii gibi birbirinden tarihi yerleri gezdikten sonra Bosna Hersek Müzesi’nde ülkenin zengin tarihini incelemeyi unutmayın. Saraybosna turlarının ve Saraybosna'da gezilecek yerler listesinin en sevilen durakları olan bu yerler, sizi tarih içinde bir yolculuğa çıkaracak.

Belgrad 

Doğu ve batının buluşma noktasında yer alan güzel başkent Belgrad turları tarihi güzelliklerinin yanı sıra canlı gece hayatı ve kültür etkinlikleriyle de son dönemlerin yükselen yıldızı olmayı başarıyor. Sırbistan turlarının yıldızı olan Belgrad, hem Osmanlı döneminden kalan hatıraları hem de şehrin modern yüzünü oluşturan yerleri ile dört dörtlük bir gezi keyfi sunuyor. Uzun geçmişi boyunca sayısız kültüre ev sahipliği yapmış olan bu kentin zenginliği başınızı döndürecek.

Belgrad’ta Gezilecek Yerler

Belgrad turu dendiğinde akla gelen yerlerden ilki olan Kalemegdan, hem tarihi güzelliği hem de barındırdığı yeşil alanlarla şehrin en keyifli yerlerinden bir tanesi. Belgrad Kalesi’nin de yer aldığı bu bölgede oldukça güzel bir gezi sizi bekliyor. Tarihi merkez olan Stari Grad sokaklarını dolaşabilir, Ulusal Tiyatro ve Ulusal Müze’yi ziyaret edebilir ve Cumhuriyet Meydanı’nda şehrin canlılığını hissedebilirsiniz.

Belgrad turlarının diğer önemli durakları ise dünyanın en büyük Ortodoks katedrallerinden biri olan St. Sava Katedrali, görkemiyle sizi etkileyecek. Elbette şehrin en keyifli yerlerinden biri olan Knez Mihailova Caddesi üzerinde dolaşıp mağazalara göz atmayı ve birbirinde keyifli restoranlarda Sırp yemeklerinin tadını çıkarmayı unutmayın. Belgrad'ta gezilecek yerler listenize en güzel yerleri mutlaka kaydedin.

Balkanlar'dan Ne Alınır?

Avrupa'da görebileceğiniz en ucuz tatil bölgelerden biri de Balkanlar'dır. Diğer ülkelere göre çok uygun fiyatların olduğu Balkanlar'da, Bir Londra ya da Paris'te harcadığınızın üçte birini harcarsınız. Özellikle Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya ve Bosna Hersek çok ucuz ülkelerdir. İçki çeşitleri, bademli çikolatalar, Hırvat bebekleri, kravat çeşitleri bu bölgedeki ülkelerden alabileceğiniz en popüler hediyeliklerdir.

Üye Yorumları

Duygu Şaşmaz
Duygu Şaşmaz

Ben ve eşim turdan genel olarak çok memnun kaldık. Özellikle rehberimiz hem bilgisi, hem ilgisi, olumlu/saygılı tavır ve davranışları ile turumuzu daha keyifli hale getirdi. Kendisine Gruppal aracılığıyla bir kez daha teşekkür etmek isterim. Ayrıca seyahatlerimiz boyunca bize eşlik eden şoförümüze de teşekkür etmek isterim. Bir sonraki turda karşılaşmak dileğiyle...

Volkan Kaplan
Volkan Kaplan

Eşimle beraber katıldık. Herşey muhteşemdi. Rehberimiz bilgiliydi çok detaylı bilgiler aktardı. Sunulan hizmet muazzamdı. Yeni tatil için gün sayıyoruz teşekkürler Gruppal

Aslıhan Özaslan
Aslıhan Özaslan

Tur gayet keyifli geçti, rehberimiz gayet deneyimli bir rehberdi. İlgisi bilgisi ile turu keyifli kıldı.

Özkan Zeybek
Özkan Zeybek

Baştan başa balkanlar turumuzda bize eşlik eden rehberimiz Edin beye sonsuz teşekkürler, her konuda çok donanımlı bir rehber, onunla gezmek bizim için ayrıcalıktı

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube