% 20 İndirim
GP: 96032

Baştan Başa Balkanlar

Üsküp İşkodra Saraybosna Belgrad Ohrid Trebinje

Vizesiz Balkan turlarında uygun fiyatlarla sayısız şehri ziyaret edebileceğiniz tur fırsatı ile Üsküp, Ohrid, İskodra, Trebinje, Saraybosna ve Belgrad’ı gezecek, en güzel Balkan ülkelerini ve kültürlerini keşfedeceksiniz.

 • Taşköprü - Üsküp

  Taşköprü - Üsküp

 • Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

  Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Üsküp Kalesi - Üsküp

  Üsküp Kalesi - Üsküp

 • Şehir Manzarası - İşkodra

  Şehir Manzarası - İşkodra

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kent Manzarası - İşkodra

  Kent Manzarası - İşkodra

 • Kurşunlu Camii - İşkodra

  Kurşunlu Camii - İşkodra

 • Kış Aylarında Latin Köprüsü - Saraybosna

  Kış Aylarında Latin Köprüsü - Saraybosna

 • Miljacka Nehri Kıyıları - Saraybosna

  Miljacka Nehri Kıyıları - Saraybosna

 • Sabah Saatlerinde Başçarşı - Saraybosna

  Sabah Saatlerinde Başçarşı - Saraybosna

 • St. Sava Katedrali - Belgrad

  St. Sava Katedrali - Belgrad

 • Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

  Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

 • Sveti Johan Kaneo Kilisesi - Ohrid

  Sveti Johan Kaneo Kilisesi - Ohrid

 • Göl ve Şehir Manzarsı - Ohrid

  Göl ve Şehir Manzarsı - Ohrid

 • Trebisnjica Nehri ve Eski Köprü - Trebinje

  Trebisnjica Nehri ve Eski Köprü - Trebinje

 • Kent Manzarası - Trebinje

  Kent Manzarası - Trebinje

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları
Ekstra Turlar Dahil

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single farkı ve çocuk seçenekleri satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Baştan Başa Balkanlar
Süre 7 Gece 8 Gün
Ulaşım Pegasus Havayolları
Otel 3* ve 4* Oteller
Vize Vizesiz
Hareket Noktası Sabiha Gökçen (SAW)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Hatice Menekşe

Hatice Menekşe

Almış olduğum 7 gecelik Balkan turundan daha 3 günümüz olmasına rağmen çok memnun kaldım. Şu anda Ohrid’deyiz, eşim çok zor beğenen, turlardan asla hoşlanmayan biridir ama konaklamadaki oteller transferlerdeki otobüsler, şoförleri ve tabii ki rehberleri efsane. Bizim rehberimiz Karanfil Hanım hem güzel hem güler yüzlü:) Tabii daha 4 gecelik yolumuz var ama dayanamadım yazmak istedim. Her şey için şimdiden teşekkürler. Tur sonunda tekrar yazacağım düşüncelerimi tabii:) Devamlı seyahat eden, çoğu ülkeyi gezmiş olan ben ve arkadaşlarım 28 Ocak’ta Miami Orlando turunu da almayı düşünüyoruz.

Kaan Selvi

Kaan Selvi

Selamlar, 24 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasındaki Büyük Balkan turuna nişanlımla birlikte katıldık. Bu turda böyle güzel insanlarla bizi tanıştırdığınız için size çok teşekkür etmek istedik. Özellikle rehberimiz Sead bey ve şoförümüz Anastasia işlerini çok iyi yaptılar. Özellikle rehberimiz Sead bey çok iyi ve güzel bır rehber, bence böyle rehberler ödüllendirilmelidir. Rehber arkadaşımıza çok teşekkür borçluyuz, işini çok iyi yapıyor. İyi günler, saygılarımla.

ÜSKÜP

Makedonya’nın başkenti olmasının yanı sıra ülkenin en önemli eğitim, ticaret, finans ve kültür şehri olan Üsküp, Balkan turlarının en sevilen duraklarından bir tanesi. Osmanlı dönemiden kalan pek çok hatıranın sokakları süslediği bu şehir, aynı zamanda birbirinden güzel müzelere, modern sanat atölyelerine ev sahipliği yapıyor. Şehri neredeyse tamamen yıkan 1963 depreminin sonrasında deyim yerindeyse yeniden doğan Üsküp’te keşfedilecek pek çok güMakedonya'nın bu güzel başkentini ister yılbaşında, ister Kurban Bayramı tatilinde, isterseniz de yılın her döneminde en uygun vizesiz tur fiyatları ve fırsatları ile ziyaret edebilirsiniz.

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Bu güzel şehrin tarihini ve ev sahipliği yaptığı sayısız kökenden insanın uyum içinde nasıl yaşadığını görmek için Üsküp turunuza Türk Çarşısı olarak da anılan Tarihi Çarşı ile başlayabilirsiniz. Birbirinden güzel atölyelerde zanaatkar ustaların çalışmalarını izleyebileceğiniz bu çarşı yalnızca bir alışveriş mekanından çok daha fazlası.

Vardar Nehri kenarında keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra depremden kurtulan çok az yapıdan biri olan ünlü Taş Köprü üzerinde fotoğraf çektirmeyi ve Osmanlı döneminden kalan eserler arasında başı çeken Davut Paşa Hamamı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii ve Sulu Han gibi yerleri görmeyi unutmayın. Üsküp Kalesi ve Ulusal Müze de Üsküp seyahatiniz sırasında uğramanız gereken yerler arasında bulunuyor.

Balkan Turları Erken Rezervasyon

Vizesiz turlar arasında en çok tercih edilen seçenek olan Balkan turları, şimdi erken rezervasyon fırsatları ile sizi bekliyor. Balkan erken rezervasyon fırsatları, bu muhteşem coğrafyayı keşfetmeniz için muhteşem fiyatlarla sizi bekliyor. 2017 yazında ister Şeker bayramı tatili, ister Kurban bayramı ya da yaz tatili fırsatı olarak değerlendirebileceğiniz Balkan turları, muhteşem fiyatlarla sizi bekliyor.

OHRİD

Makedonya’nın güneyinde yer alan Ohrid, son zamanlarda ismi sıkça duyulmaya başlanan tatil yörelerinden bir tanesi olarak birbirinden keyifli manzaralar vaat ediyor. Makedonya turlarının en sevilen durağı olan Ohrid, kendi adını taşıyan göl kıyısında huzurlu şekilde uzanırken tarihi güzelliğini misafirleriyle cömertçe paylaşıyor.

Ohrid’te Gezilecek Yerler

Her gün için bir kilisenin bulunduğu kent olarak anılan Ohrid, bugün de birbirinden güzel kiliseleriyle hem müthiş manzaralar hem de keyifli bir yürüyüş rotası sunuyor. En ünlüleri göl kenarındaki kayalıklarda yer alan Sveti Jovan Kaneo, Sveti Sophia, Sveti Panteleimon gibi kiliseleri gezdikten sonra Sveti Naum Manastırı’nı da görmeyi unutmayın.

Bunların yanında Osmanlı günlerinden kalan eserler de Ohrid geziniz sırasında sizi bekliyor olacak. Emin Mahmut Camii, birbirinden güzel tarihi konaklar, Keşanlı İmareti gibi yapılar arasında dolaşıken bir zaman yolculuğuna çıkmış gibi olacaksınız. Elbette bu güzel yerleri gezerken Ohrid Gölü kıyısında manzaranın tadını çıkarmayı ve keyifli yürüyüşler yapmayı unutmayın.

İŞKODRA

Arnavutluk’un kuzey bölgesinin en önemli kenti olan İşkodra, aynı zamanda ülkenin en tarihi yerlerinden bir tanesi. Kendi adını taşıyan gölün kenarında uzanan bu şehir, hem eğitim hem de endüstri gibi alanlarda ülkenin en büyük kentlerinden bir tanesi. Adriyatik sularına ve Balkanların iç kesimlerine yakınlığı sebebiyle tarih boyunca önemli bir geçiş noktası olmuş olan bu kent, çok uzun yıllar boyunca Osmanlı’nın sancağı oldu. Arnavutluk’un çalkantılı tarihinin izlerini taşıyan bu kent, gün geçtikçe eski güzelliğine ve çarpıcı zenginliğine tekrar uzanıyor.

İşkodra’da Gezilecek Yerler

Eski çağlarda İliryalılar tarafından kurulmuş olan ve daha sonra Venedikliler ve Osmanlılar tarafından yeniden inşa edilen İşkodra Kalesi, şehrin en önemli tarihi eserlerinden biri. Diğer adı Rozafa olan, şehir manzarasını tepeden izleyebileceğiniz ve bünyesinde bir müze de barındıran bu kaleyi gezmeyi unutmayın.

Şehrin uzun tarihini ve geleneklerini anlatan İşkodra Tarih Müzesi, Osmanlı tarzını çok güzel şekilde yansıtan Mesi Köprüsü, 1700’lü yıllarda inşa edilmiş olan ancak bugün kullanımda olmayan Kurşunlu Camii ve Ebu Bekir Camii de kentte görülmesi gereken yerlerden bir tanesi. Şehrin bir diğer önemli yapısı olan İşkodra Katedrali’ni gezdikten sonra İşkodra Gölü kıyısında keyifli bir yürüyüş yapmayı ve Karadağ ile ortak sınır olan bu güzel gölün manzarasının tadını çıkarmayı unutmayın.

TREBİNJE

Bosna Hersek’in güneydoğusunda yer alan, Balkan ve Adriyatik atmosferlerinin harmanlandığı tarihi şehir Trebinje, Bosna’daki her şehir gibi güler yüzlü misafirperverliğiyle sizi bekliyor. Uzun çağlar boyunca önemli bir ticaret ve ulaşım merkezi olan Trebinje, özellikle Adriyatik’in incisi Dubrovnik kentine yakınlığıyla dikkat çekiyor. Ulu çınar ağaçlarının kapladığı bu güzel şehir, çağlar boyunca barındırdığı uygarlıkların mükemmel bir harmanını sunuyor.

Trebinje’de Görülecek Yerler

Uzun bir tarihe sahip bu Bosna Hersek şehrinin keyfini çıkarmak için keşfe tarihi şehir merkezinden başlayabilirsiniz Birbirinden güzel sokaklara dizilmiş taş evlerin yer aldığı bu bölgeyi çevreleyen surları görmeyi unutmayın. Merkezin kuzeyindeki Arslanagic Köprüsü de Osmanlı mimarlığının güzel bir örneği olarak sizi bekliyor.

Kentin ve nehrin güzel bir manzarasını izlemek içinse durağınız Crkvina Tepesi olacak. Hercegovačka Gračanica Manastırı ile Saborna Crkva Kilisesi’nin yer aldığı bu tepede keyifli vakit geçireceksiniz. Şehirde Meryem Ana Katedrali ve Osman Paşa Resubegoviç Camii de görülmesi gereken yapılar arasında bulunuyor.

SARAYBOSNA

Bakanların en sevilen duraklarından biri olan kardeş ülke Bosna Hersek’in güzel başkenti Saraybosna, tarihe meydan okuyan güzelliği ile sizi bekliyor. Geçmişin izlerini vakur şekilde taşırken geleceğe heyecanla bakan bir kent olan Saraybosna turu güler yüzlü insanları ve keyifli atmosferi ile unutulmaz bir gezi vaat ediyor. Yüzyıllarca süren Osmanlı devrinin izlerini özenle koruyan bu kent aynı zamanda genç nüfusu ile keyifli bir canlılığa da sahip. Saraybosna turları ile bu tarihi kentin sokaklarında dolaşmanın keyfini yaşayın.

Saraybosna’da Gezilecek Yerler

Başkent Saraybosna’nın en önemli merkezlerinden biri sayılan Başçarşı, tanıdık havasıyla sizi uzun yıllar öncesine götürecek. Şehrin en canlı yerlerinden biri olan Başçarşı’da hem birbirinden güzel dükkânları gezmeyi hem de Boşnak böreği ve köfte gibi lezzetleri tatmayı unutmayın.

Franz Ferdinand’ın suikasta uğradığı ve ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Kurşunlu Medresesi, Fatih Camii gibi birbirinden tarihi yerleri gezdikten sonra Bosna Hersek Müzesi’nde ülkenin zengin tarihini incelemeyi unutmayın. Saraybosna turlarının en sevilen durakları olan bu yerler, sizi tarih içinde bir yolculuğa çıkaracak.

BELGRAD

Doğu ve batının buluşma noktasında yer alan güzel başkent Belgrad turları tarihi güzelliklerinin yanı sıra canlı gece hayatı ve kültür etkinlikleriyle de son dönemlerin yükselen yıldızı olmayı başarıyor. Sırbistan turlarının yıldızı olan Belgrad, hem Osmanlı döneminden kalan hatıraları hem de şehrin modern yüzünü oluşturan yerleri ile dört dörtlük bir gezi keyfi sunuyor. Uzun geçmişi boyunca sayısız kültüre ev sahipliği yapmış olan bu kentin zenginliği başınızı döndürecek.

Belgrad’ta Gezilecek Yerler

Belgrad turu dendiğinde akla gelen yerlerden ilki olan Kalemegdan, hem tarihi güzelliği hem de barındırdığı yeşil alanlarla şehrin en keyifli yerlerinden bir tanesi. Belgrad Kalesi’nin de yer aldığı bu bölgede oldukça güzel bir gezi sizi bekliyor. Tarihi merkez olan Stari Grad sokaklarını dolaşabilir, Ulusal Tiyatro ve Ulusal Müze’yi ziyaret edebilir ve Cumhuriyet Meydanı’nda şehrin canlılığını hissedebilirsiniz.

Belgrad turlarının diğer önemli durakları ise dünyanın en büyük Ortodoks katedrallerinden biri olan St. Sava Katedrali, görkemiyle sizi etkileyecek. Elbette şehrin en keyifli yerlerinden biri olan Knez Mihailova Caddesi üzerinde dolaşıp mağazalara göz atmayı ve birbirinde keyifli restoranlarda Sırp yemeklerinin tadını çıkarmayı unutmayın.

Balkanlar'dan Ne Alınır?

Avrupa'da görebileceğiniz en ucuz bölgelerden biri de Balkanlar'dır. Diğer ülkelere göre çok uygun fiyatların olduğu Balkanlar'da, Bir Londra ya da Paris'te harcadığınızın üçte birini harcarsınız. Özellikle Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya ve Bosna Hersek çok ucuz ülkelerdir. İçki çeşitleri, bademli çikolatalar, Hırvat bebekleri, kravat çeşitleri bu bölgedeki ülkelerden alabileceğiniz en popüler hediyeliklerdir.

Üye Yorumları

Tülay Işık

Tülay Işık

Kızımla birlikte 24-31 Ocak tarihleri arasında Baştan Başa Balkanlar turuna katıldık. Ben özellikle rehber Arslan Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum. Gerek grupla kurduğu iletişim, gerekse gezdirdiği yerler, bilgilendirmesi çok mükemmel. Arslan Bey hangi turda ise gözümüz kapalı o tura katılabiliriz. Tekrar teşekkürler.

Zeynep Deniz

Zeynep Deniz

Balkan turundan 16 Ekim'de döndüm. Çok memnun kaldım. Rehberiniz ansiklopedi gibiydi, çok bilgili ve ilgiliydi. Sayesinde tur çok renkli geçti, teşekkür ediyorum. Şimdi de 12 Aralık'taki İspanya turunuza katılmayı düşünüyorum.

Emine Önder

Emine Önder

11-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında katıldığım Balkanlar’da 5 Ülke 15 Şehir gezimiz mükemmel geçti. Her yönüyle dört dörtlüktü:)) Rehberimiz İsmet Sancaklı beyefendi kişiliği, bilgisi, ilgisi, kalitesi ve işine olan saygısıyla on numaraydı... Balkanlara bir kez daha gitmek istiyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Yeni destinasyonlarda da tercihim Gruppal olacak. Herkese tavsiye ederim :)

Özden Öztelcan Şahin

Özden Öztelcan Şahin

25 Temmuz - 2 Ağustos arasında Gruppal.com üzerinden satın alarak Balkan turuna katılmış bulunmaktayız. Şuan dönüş yolundayız. Turumuz bitmeden, duygularımızı en sıcak hali ile sizlerle paylaşmak istedik. Turu satın alma ve vize sürecinden başlayarak teşekkür etmek istediğimiz insanları kısaca tek tek belirtmek isteriz. Turun satın alma işleminden sonra her türlü sorumuza büyük bir nezaket ile cevap verdiği için Gruppal’dan Recep Gucin’e teşekkür ederiz. Günün her saat diliminde her türlü noktada destek vermesi ayrıca çok nazik bir davranıştı bizim için. Balkanlar daha önce gitmediğimiz bir coğrafya idi. Bölgeye ait olan çok fazla coğrafi tarihi, kültürel, müzik ve sanat olmak üzere pek çok detay olduğunu biliyorduk. Karmaşık etnik toplulukların bulunduğu bu coğrafyadan dolayı rehberimizin çok bilgili, ilgili ve bilgisini bizimle güzel bir anlatım dili ile paylaşan biri olması gerekiyordu. Rehberimiz Batuhan İlker Coşkun bu anlamda beklentilerimizi tam olarak karşıladı… Çok farklı bilgi ile donatıldığımız, gezdiğimiz, yeni tatlar ve yaşantılar görmemiz adına çok güzel bir tura katılmış olduğumuz için mutluluğumuzu dile getirmek isteriz. Sonuç olarak 16 kişi olarak katıldığımız bu turda, katılan ve aynı çerçevede olayları değerlendirdiğimiz totalde 30’un üzerindeki tur arkadaşımız adına turu düzenleyen Gruppal.com’a, iletişime geçen tüm arkadaşlara ve tur rehberimiz Batuhan Coşkun'a tekrar bu keyifli gezide önderlik ettiği için teşekkür ederiz. Bir sonraki gezide yine aynı rehber ve tur şirketi ile bir arada olmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
134 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube