% 20 İndirim
GP: 93341

Baştan Başa Balkanlar Turu (Vizesiz)

Belgrad Saraybosna Mostar Budva Ohrid Üsküp

Vizesiz Balkan turu keyfi ile Belgrad, Saraybosna, Mostar, Budva, Ohrid ve Üsküp’ü kapsayan unutulmaz bir Balkan tatilini en iyi fiyatlarla gerçekleştirmenin zevkine varın.

 • Eski Saray - Belgrad

  Eski Saray - Belgrad

 • Bir Sırp Gelini - Belgrad

  Bir Sırp Gelini - Belgrad

 • Bu Turda Vize Yok!

  Bu Turda Vize Yok!

 • Kalemegdan - Belgrad

  Kalemegdan - Belgrad

 • Parlamento Binası Gece Manzarası - Belgrad

  Parlamento Binası Gece Manzarası - Belgrad

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Miljacka Nehri ve Köprü - Saraybosna

  Miljacka Nehri ve Köprü - Saraybosna

 • Başçarşı - Saraybosna

  Başçarşı - Saraybosna

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Boşnak Böreği - Saraybosna

  Boşnak Böreği - Saraybosna

 • Gün Batımında Kent Manzarası - Mostar

  Gün Batımında Kent Manzarası - Mostar

 • Kent Sokakları - Mostar

  Kent Sokakları - Mostar

 • Plaj Keyfi - Budva

  Plaj Keyfi - Budva

 • Şehir Panoraması - Budva

  Şehir Panoraması - Budva

 • Göl Kıyılarından Şehir Manzarası - Ohrid

  Göl Kıyılarından Şehir Manzarası - Ohrid

 • Sveti Jovan Kaneo Kilisesi - Ohrid

  Sveti Jovan Kaneo Kilisesi - Ohrid

 • Kent Sokakları - Üsküp

  Kent Sokakları - Üsküp

 • Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

  Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları
Ekstra Turlar Dahil

Ulaşım

Otel

Yetişkin

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Baştan Başa Balkanlar Turu (Vizesiz)
Süre 7 Gece 8 Gün
Vize Vizesiz
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Asude Gürsoy

Asude Gürsoy

17 Ağustos tarihinde Balkan turuna eşimle birlikte katıldık. Çok keyifli bir tur organizasyonu için, bize eşlik eden tur rehberimiz sayın Aşkın hanıma ve tur ulaştırma sorumlusu sayın Şahin beye gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı nezdinizde çok teşekkür ederim. Böyle işlerini ciddiye alan, müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir ekibe sahip olduğunuz için sizleri de tebrik ederim, her şey için teşekkür ederiz, bir dahaki turda görüşmek üzere, eşim ve ben ekibinize sevgilerimi iletiyorum.

Yaşar Nuray Katipoğlu

Yaşar Nuray Katipoğlu

Tur rehberimiz Nihat Bey'in bölgesel tecrübe bilgisinden çok yararlandık. Arkadaş çevremize Nihat Bey'in görev alacağı bu bölge turlarına katılmalarını önereceğiz.

BELGRAD

Avrupa’nın en eski şehirlerinden bir tanesi olan Sırbistan'ın güzel başkenti Belgrad, çok uzun çağlardan beri doğu ve batı arasında önemli bir geçiş noktası olarak ticari ve kültürel alanlarda zengin bir şehir oldu. Sava ve Tuna nehirlerinin birleşim noktasında yer alan kent, birbirinden farklı dönemlerin en güzel yapılarına, zengin bir sanat ve eğlence hayatına ve renkli bir yaşam tarzına sahip.

Genç nüfus oranının oldukça yüksek olduğu Belgrad, müthiş gece hayatıyla da Avrupa’nın en popüler bölgelerinden biri. Sayısız müzesi, sanat merkezi, tarihi yapıları ve anıtları ile Belgrad turu, Balkanların en güzel ve çarpıcı şehirlerinden bir tanesi. Vizesiz tur fırsatları ile başta yılbaşı ve Kurban Bayramı turları olmak üzere yılın her dönemi ziyaret edebileceğiniz Belgrad turlarında keyifli şehir turu sizi bekliyor.

Belgrad’da Gezilecek Yerler

Belgrad’da görülecek sayısız güzellik sizi bekliyor. Bu güzellikleri keşfetmeye başlamak için en güzel yer ise elbette Belgrad Kalesi ve Kalemegdan bölgesi. Kalemegdan Parkı’da birbirinden güzel anıtları görebilir ve yeşillikler içerisinde güzel bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Ulusal Müze ve Ulusal Tiyatro da şehrin en güzel yapıları arasında bulunuyor. Tarihi Zemun bölgesi ve sanatçıların bohem mahallesi Skadarlija da keşfetmeniz gereken yerlerden. Nikola Pašić ve Öğrenci Meydanı’nda şehrin canlı yaşamını görebilir, St. Sava Kilisesi, Parlamento ve Eski Saray gibi birbirinden çarpıcı güzellikleri inceleyebilirsiniz.

Avrupa’nın ilk modern sanat temalı müzesi olan Modern Sanat Müzesi, Nikola Tesla Müzesi ve Belgrad Şehir Müzesi ise şehrin sayısız müzeleri arasında en ilgi çekenlerden bazıları. Elbette Belgrad gece hayatını da keşfetmeden olmaz; birbirinden güzel gece kulüpleri, her zevke uygun partiler, sayısız barlar ve publarla Belgrad’da unutulmaz bir gece geçireceksiniz.

SARAYBOSNA

Bosna Hersek’in tarihi başkenti Saraybosna derin tarihi ve zengin kültürel birikimi ile Balkanların en ilgi çekici şehirlerinden bir tanesi. Tüm dinlerin barış içerisinde yaşadığı bir barış geleneğine sahip olan bu şehir, Bosna Savaşı’ndan sonra yeniden doğdu ve Avrupa’nın en ilgi çeken seyahat rotalarından biri haline gelmeyi başardı.

Osmanlı ve Türk miraslarını da özenle koruyan bu kent, size oldukça tanıdık ve bir o kadar da değişik gelecek. Doğu geleneğinin batı kültürüyle birleştiği bu tarihi şehir, yan yana barış içerisinde yaşamaktan başka dileği olmayan güzel insanlara ev sahipliği yapıyor. Uygun Saraybosna turu fiyatları ile keyifli bir tatili garantileyeceğiniz bu şehirde gezilecek sayısız yerleri keşfedecek ve vizesiz turlarla Saraybosna turlarının tadını çıkaracaksınız.

Saraybosna’da Gezilecek Yerler

Saraybosna gezisinin en popüler yerleri elbette ünlü pazar ve meydan yeri olan ve Türk nüfusunun ağırlıkta olduğu Başçarşı ve şehrin tarihi güzelliklerinin yer aldığı Stari Grad, yani tarihi şehir merkezi. Camilerin, kiliselerin ve sinagogların yan yana bulunduğu ve tarih içinde bir yolculuk sunan Stari Grad, büyük keyif alacağınız bir rota olacak. 2. Dünya Savaşı'nı başlatan olaylardan biri olan Avusturya Macaristan İmparatoru’na karşı suikastın düzenlendiği Latin Köprüsü, Fatih Camii, Gazi Hüsrev Bey Camii, Bosna Tarih Müzesi, Ulusal Müze, Ars Aevi Modern Sanat Müzesi, Bakırcılar Çarşısı gibi yerler de Saraybosna'da gezilecek yerler arasında görmeden geçmemeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

MOSTAR

Bosna Hersek’in sarp dağları arasındaki güzel bir vadide yer alan ve Neretva Nehri sayesinde bereketli topraklara sahip olan Mostar, bu nehir sayesinde uzun yıllar boyunca hatırı sayılır büyüklükte bir ticaret kenti oldu. 1566 yılında Mimar Sinan’in öğrencisi Mimar Hayrettin tarafından yapılan güzel köprü Bosna Savaşı sırasında yıkıldı ve savaş sonrasında pek çok devletin ortak çalışmasıyla yeniden yapıldı. Şehrin çok uluslu karakterini yansıtan ve Müslüman ile Hırvat bölgelerini bağlayan bu köprünün yeniden yapılması sonrasında şehir bu simgeyi görmek için Mostar turları ile gelen pek çok turisti ağırlıyor. Gruppal Mostar turları ile Balkanlar'da vizesiz gezmenin özgürlüğünü çıkarın. 

Mostar’da Gezilecek Yerler

Şehrin elbette en ünlü yapısı olan ve Boşnakça Stari Most, yani Eski Köprü olarak geçen Mostar Köprüsü hem güzelliği ile hem de zaman zaman üzerinde gerçekleşen etkinlikler, suya atlayan gençler ya da değişik aktiviteler ile kentin en önemli yeri. Kuyumcular Çarşısı, Eski Hamam, Saat Kulesi, Eski Osmanlı Evleri ve Müslüm Bey Konağı, Metropolitan Sarayı gibi yerler de Mostar’ın en ilgi çekici yapıları arasında bulunuyor. Mostar’ın tarihi merkezinde Mostar'da gezilecek yerler içinde birbirinden güzel sokaklar arasında dolaşmayı ve keyifli kahvelerden birinde mola verip güzel bir çay içmeyi unutmayın.

BUDVA

Karadağ Rivierası olarak adlandırılan ve Karadağ’ın Adriyatik kıyılarında uzanan bölgenin en büyük şehri Budva, hem doğal güzellikleri hem de canlı hayatı ile Avrupa’nın her yerinden sayısız turisti ağırlıyor. Kotor, Bar, Sveti Stefan gibi yerleri de içine alan sahil bölgesinin ortasında yer alan ve adı geçen yerlere kısa mesafede yer alan Budva, Akdeniz mimarisine sahip yapısı, Adriyatik sularının tadını çıkarabileceğiniz muhteşem kumsalları ve sayısız eğlence seçenekleri ile bir tatilden aradığınız her şeyi size sunmayı başarıyor.

Budva’da Gezilecek Yerler

Birbirinden güzel dükkânların, sayısız kafe ve lokantanın bulunduğu, tarih ve kültürle dolu tarihi merkez yani Stari Grad, Budva’nın en canlı bölgesi. Şehrin güzelliğine biraz yukarıdan bakmak isterseniz Budva Kalesi sizi bekliyor. Yine tarihi sokakları ve yapılarıyla ünlü Kotor ve manzarası nefes kesen Sveti Stefan turları da Budva’da gezilecek yerler arasında oldukça popüler. Elbette keyifli bir deniz molası verebilir, birbirinden güzel Budva plajlarında masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden eğlenceli festivaller ve sayısız aktiviteler, canlı bir gece hayatı ve pek çok etkinlik Budva’da sizleri bekliyor.

OHRID

Sayısız kilisesi, muhteşem göl manzarası ve sıcakkanlı insanları ile Makedonya’nın en popüler şehirlerinden biri haline gelen Ohrid, tarihi boyunca kültürler arası yolların kesişim noktasında yer aldı. Bu zengin tarihin kalıntıları ise bugün sizi Ohrid sokaklarında bekliyor. Dolaşmaktan keyif alacağınız bir yer olan Ohrid turları, kafeleri, restoranları, çevresindeki sevimli küçük köyleri ve tarihi yapıları ile Balkanların en güzel duraklarından biri.

Ohrid’de Görülecek Yerler

Ohrid’de eski zamanlarda her güne denk düşen sayıda kilise olduğu söylenir. Bugün ise bu sayısız kilise arasından bir kısmı ayakta olsa da St. Bogorodica Perivlepta, St. Sophia, St. Pantelejmon ve Sveti Naum Manastırı görülmeyi en çok hak edenler arasında bulunuyor. Göl kıyısında yer alan ve bir kayalığın üzerinde mistik şekilde uzanan St. Jovan Kaneo Kilisesi’ni keşfetmeyi unutmayın. Ohrid Camii ve tarihi çarşı da ilginizi çekecek yerler arasında bulunuyor. Elbette kentin en turistik yeri olan Ohrid Gölü kıyısında dolaşmayı ve manzarasının tadını çıkarmayı unutmayın.

ÜSKÜP

Makedonya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Üsküp, sayısız kültürü barındırmış, çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir şehir ve bu uzun tarih Üsküp’ün birbirinden güzel sokaklarında sizi bekliyor. 1963’te gerçekleşen büyük bir depremde şehrin dörtte üçü yerle bir olmuş olsa da bugün Üsküp bu yıkıntılardan yeniden doğmayı ve uzun çağların müthiş geleneklerini misafirleriyle paylaşmayı başarıyor. Osmanlı yönetiminde de uzun süre geçiren kentte bu dönemden kalmış sayısız mirası görebilir, tarihi yapılarla modern binaların oluşturduğu keyifli birlikteliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Şehrin simgesi olan Taşköprü’nün altından ağır ağır akan Vardar Nehri’nin kıyılarında dolaşıp birbirinden güzel yerler keşfedebileceğiniz Üsküp, sayısız rengi barındırıyor. Taşköprü ile birbirinde bağlanan Makedonya Meydanı ve Türk Çarşısı olarak bilinen Tarihi Çarşı, güzel bir rota sunuyor. Mustafa Paşa Camii, Davut Paşa Hamamı, Sulu Han ve Kurşunlu Han, Üsküp’teki Osmanlı miraslarının en güzelleri olarak dikkat çekiyor. Tarih ve sanat meraklısı iseniz Üsküp Kalesi ve Ulusal Müze bu güzel şehirde sizi bekliyor olacak.

Üye Yorumları

Zeynep Deniz

Zeynep Deniz

Balkan turundan 16 Ekim'de döndüm. Çok memnun kaldım. Rehberiniz ansiklopedi gibiydi, çok bilgili ve ilgiliydi. Sayesinde tur çok renkli geçti, teşekkür ediyorum. Şimdi de 12 Aralık'taki İspanya turunuza katılmayı düşünüyorum.

Tülay Işık

Tülay Işık

Kızımla birlikte 24-31 Ocak tarihleri arasında Baştan Başa Balkanlar turuna katıldık. Ben özellikle rehber Arslan Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum. Gerek grupla kurduğu iletişim, gerekse gezdirdiği yerler, bilgilendirmesi çok mükemmel. Arslan Bey hangi turda ise gözümüz kapalı o tura katılabiliriz. Tekrar teşekkürler.

Sedat Bulut

Sedat Bulut

30 Haziran tarihinde katıldığım Büyük Balkan turunda rehberimizin anlatımı, gezi-zaman planlaması çok iyiydi ve şoförlerimiz kibar ve çok yardımcıydı. Çok güzel bir turdu, emeği geçen herkese teşekkürler.

Özden Öztelcan Şahin

Özden Öztelcan Şahin

25 Temmuz - 2 Ağustos arasında Gruppal.com üzerinden satın alarak Balkan turuna katılmış bulunmaktayız. Şuan dönüş yolundayız. Turumuz bitmeden, duygularımızı en sıcak hali ile sizlerle paylaşmak istedik. Turu satın alma ve vize sürecinden başlayarak teşekkür etmek istediğimiz insanları kısaca tek tek belirtmek isteriz. Turun satın alma işleminden sonra her türlü sorumuza büyük bir nezaket ile cevap verdiği için Gruppal’dan Recep Gucin’e teşekkür ederiz. Günün her saat diliminde her türlü noktada destek vermesi ayrıca çok nazik bir davranıştı bizim için. Balkanlar daha önce gitmediğimiz bir coğrafya idi. Bölgeye ait olan çok fazla coğrafi tarihi, kültürel, müzik ve sanat olmak üzere pek çok detay olduğunu biliyorduk. Karmaşık etnik toplulukların bulunduğu bu coğrafyadan dolayı rehberimizin çok bilgili, ilgili ve bilgisini bizimle güzel bir anlatım dili ile paylaşan biri olması gerekiyordu. Rehberimiz Batuhan İlker Coşkun bu anlamda beklentilerimizi tam olarak karşıladı… Çok farklı bilgi ile donatıldığımız, gezdiğimiz, yeni tatlar ve yaşantılar görmemiz adına çok güzel bir tura katılmış olduğumuz için mutluluğumuzu dile getirmek isteriz. Sonuç olarak 16 kişi olarak katıldığımız bu turda, katılan ve aynı çerçevede olayları değerlendirdiğimiz totalde 30’un üzerindeki tur arkadaşımız adına turu düzenleyen Gruppal.com’a, iletişime geçen tüm arkadaşlara ve tur rehberimiz Batuhan Coşkun'a tekrar bu keyifli gezide önderlik ettiği için teşekkür ederiz. Bir sonraki gezide yine aynı rehber ve tur şirketi ile bir arada olmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube