0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 93341

Baştan Başa Balkanlar Turu (Vizesiz)

Saraybosna Mostar Budva Ohrid Üsküp

Vizesiz Balkan turu keyfi ile Saraybosna, Mostar, Budva, Ohrid ve Üsküp’ü kapsayan unutulmaz bir Balkan tatilini en iyi fiyatlarla gerçekleştirmenin zevkine varın.

 • Miljacka Nehri ve Köprü - Saraybosna

  Miljacka Nehri ve Köprü - Saraybosna

 • Başçarşı - Saraybosna

  Başçarşı - Saraybosna

 • Bu Turda Vize Yok!

  Bu Turda Vize Yok!

 • Boşnak Böreği - Saraybosna

  Boşnak Böreği - Saraybosna

 • Gün Batımında Kent Manzarası - Mostar

  Gün Batımında Kent Manzarası - Mostar

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Kent Sokakları - Mostar

  Kent Sokakları - Mostar

 • Plaj Keyfi - Budva

  Plaj Keyfi - Budva

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Şehir Panoraması - Budva

  Şehir Panoraması - Budva

 • Göl Kıyılarından Şehir Manzarası - Ohrid

  Göl Kıyılarından Şehir Manzarası - Ohrid

 • Sveti Jovan Kaneo Kilisesi - Ohrid

  Sveti Jovan Kaneo Kilisesi - Ohrid

 • Kent Sokakları - Üsküp

  Kent Sokakları - Üsküp

 • Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

  Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

 • Baştan Başa Balkanlar Turundan Bir Kare

  Baştan Başa Balkanlar Turundan Bir Kare

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Baştan Başa Balkanlar Turu (Vizesiz)
Süre 6 Gece 7 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Otel 4* Oteller [YP]
Vize Vizesiz
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Oğuz Tuncer Yılmaz

Oğuz Tuncer Yılmaz

Genel olarak turdan, programdan ve Gruppal'dan memnun kaldım. Dolu bir programdı. Çoktandır görmek istediğim yerlerdi. Teşekkür ederim

Nilüfer Aktaşoğlu Erol

Nilüfer Aktaşoğlu Erol

Gruppal ile gerçekleştirdiğimiz Balkanlar turundan memnun kaldık. Bir sonraki seyahatimizi tekrar Gruppal ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Rehberimize ve Gruppal satış danışmanına tekrar teşekkürler.

Saraybosna 

Bosna Hersek’in tarihi başkenti Saraybosna derin tarihi ve zengin kültürel birikimi ile Balkanlar'ın en ilgi çekici şehirlerinden bir tanesi. Tüm dinlerin barış içerisinde yaşadığı bu şehir, Bosna Savaşı’ndan sonra yeniden doğdu ve Saraybosna gezisi Avrupa’nın en ilgi çeken seyahat rotalarından biri haline gelmeyi başardı.

Osmanlı ve Türk miraslarını da özenle koruyan bu kent, size oldukça tanıdık ve bir o kadar da değişik gelecek.

Doğu geleneğinin batı kültürüyle birleştiği bu tarihi şehir, yan yana barış içerisinde yaşamaktan başka dileği olmayan güzel insanlara ev sahipliği yapıyor. Uygun Saraybosna turu fiyatları ile keyifli bir tatili garantileyeceğiniz bu şehirde gezilecek sayısız yerleri keşfedecek ve vizesiz turlarla Saraybosna turlarının tadını çıkaracaksınız.

Saraybosna’da Gezilecek Yerler

Saraybosna gezisinin en popüler yerleri elbette ünlü pazar ve meydan yeri olan ve Türk nüfusunun ağırlıkta olduğu Başçarşı ve şehrin tarihi güzelliklerinin yer aldığı Stari Grad, yani tarihi şehir merkezi. Camilerin, kiliselerin ve sinagogların yan yana bulunduğu ve tarih içinde bir yolculuk sunan Stari Grad, Saraybosna'da gezilecek yerler arasında büyük keyif alacağınız bir rota olacak.

2. Dünya Savaşı'nı başlatan olaylardan biri olan Avusturya Macaristan İmparatoru’na karşı suikastın düzenlendiği Latin Köprüsü, Fatih Camii, Gazi Hüsrev Bey Camii, Bosna Tarih Müzesi, Ulusal Müze, Ars Aevi Modern Sanat Müzesi, Bakırcılar Çarşısı gibi yerler de Saraybosna'da gezilecek yerler arasında görmeden geçmemeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

Mostar 

Bosna Hersek’in sarp dağları arasındaki güzel bir vadide yer alan ve Neretva Nehri sayesinde bereketli topraklara sahip olan Mostar, bu nehir sayesinde uzun yıllar boyunca hatırı sayılır büyüklükte bir ticaret kenti oldu.

1566 yılında Mimar Sinan’in öğrencisi Mimar Hayrettin tarafından yapılan güzel köprü Bosna Savaşı sırasında yıkıldı ve savaş sonrasında pek çok devletin ortak çalışmasıyla yeniden yapıldı.

Şehrin çok uluslu karakterini yansıtan ve Müslüman ile Hırvat bölgelerini bağlayan bu köprünün yeniden yapılması sonrasında şehir bu simgeyi görmek için Mostar turu ile gelen pek çok turisti ağırlıyor. Gruppal 2024 Mostar turları ile Balkanlar'da vizesiz gezmenin özgürlüğünü çıkarın. 

Mostar’da Gezilecek Yerler

Şehrin elbette en ünlü yapısı olan ve Boşnakça Stari Most, yani Eski Köprü olarak geçen Mostar Köprüsü hem güzelliği ile hem de zaman zaman üzerinde gerçekleşen etkinlikler, suya atlayan gençler ya da değişik aktiviteler ile kentin en önemli yeri. Kuyumcular Çarşısı, Eski Hamam, Saat Kulesi, Eski Osmanlı Evleri ve Müslüm Bey Konağı, Metropolitan Sarayı gibi yerler de Mostar’ın en ilgi çekici yapıları arasında bulunuyor.

Mostar’ın tarihi merkezinde Mostar'da gezilecek yerler içinde birbirinden güzel sokaklar arasında dolaşmayı ve keyifli kahvelerden birinde mola verip güzel bir çay içmeyi unutmayın.

Budva 

Karadağ Rivierası olarak adlandırılan ve Karadağ’ın Adriyatik kıyılarında uzanan bölgenin en büyük şehri Budva, hem doğal güzellikleri hem de canlı hayatı ile Avrupa’nın her yerinden sayısız turisti ağırlıyor.

Kotor, Bar, Sveti Stefan gibi yerleri de içine alan sahil bölgesinin ortasında yer alan ve adı geçen yerlere kısa mesafede yer alan Budva, Akdeniz mimarisine sahip yapısı, Adriyatik sularının tadını çıkarabileceğiniz muhteşem kumsalları ve sayısız eğlence seçenekleri ile bir tatilden aradığınız her şeyi size sunmayı başarıyor.

Budva’da Gezilecek Yerler

Birbirinden güzel dükkânların, sayısız kafe ve lokantanın bulunduğu, tarih ve kültürle dolu tarihi merkez yani Stari Grad, Budva’nın en canlı bölgesi. Şehrin güzelliğine biraz yukarıdan bakmak isterseniz Budva Kalesi sizi bekliyor. Yine tarihi sokakları ve yapılarıyla ünlü Kotor ve manzarası nefes kesen Sveti Stefan turları da Budva’da gezilecek yerler arasında oldukça popüler.

Budva turları sırasında elbette keyifli bir deniz molası verebilir, birbirinden güzel Budva plajlarında masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden eğlenceli festivaller ve sayısız aktiviteler, canlı bir gece hayatı ve pek çok etkinlik Budva’da sizleri bekliyor.

Ohrid 

Sayısız kilisesi, muhteşem göl manzarası ve sıcakkanlı insanları ile Makedonya’nın en popüler şehirlerinden biri haline gelen Ohrid, tarihi boyunca kültürler arası yolların kesişim noktasında yer aldı. Bu zengin tarihin kalıntıları ise bugün sizi Ohrid sokaklarında bekliyor.

Dolaşmaktan keyif alacağınız bir yer olan Ohrid turları, kafeleri, restoranları, çevresindeki sevimli küçük köyleri ve tarihi yapıları ile Balkanların en güzel duraklarından biri.

Ohrid’de Gezilecek Yerler

Ohrid’de eski zamanlarda her güne denk düşen sayıda kilise olduğu söylenir. Bugün ise bu sayısız kilise arasından bir kısmı ayakta olsa da St. Bogorodica Perivlepta, St. Sophia, St. Pantelejmon ve Sveti Naum Manastırı görülmeyi en çok hak edenler arasında bulunuyor.

Göl kıyısında yer alan ve bir kayalığın üzerinde mistik şekilde uzanan St. Jovan Kaneo Kilisesi’ni keşfetmeyi unutmayın. Ohrid Camii ve tarihi çarşı da ilginizi çekecek yerler arasında bulunuyor. Elbette kentin en turistik yeri olan Ohrid Gölü kıyısında dolaşmayı ve manzarasının tadını çıkarmayı unutmayın.

Üsküp 

Makedonya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Üsküp, sayısız kültürü barındırmış, çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir şehir ve bu uzun tarih Üsküp’ün birbirinden güzel sokaklarında sizi bekliyor. 1963’te gerçekleşen büyük bir depremde şehrin dörtte üçü yerle bir olmuş olsa da bugün Üsküp bu yıkıntılardan yeniden doğmayı ve uzun çağların müthiş geleneklerini misafirleriyle paylaşmayı başarıyor.

Osmanlı yönetiminde de uzun süre geçiren kentte bu dönemden kalmış sayısız mirası görebilir, tarihi yapılarla modern binaların oluşturduğu keyifli birlikteliğin tadını çıkarabilirsiniz. Üsküp turları ile siz de bu yerleri görebilirsiniz. 

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Şehrin simgesi olan Taşköprü’nün altından ağır ağır akan Vardar Nehri’nin kıyılarında dolaşıp birbirinden güzel yerler keşfedebileceğiniz Üsküp, sayısız rengi barındırıyor. Taşköprü ile birbirinde bağlanan Makedonya Meydanı ve Türk Çarşısı olarak bilinen Tarihi Çarşı, güzel bir rota sunuyor. Mustafa Paşa Camii, Davut Paşa Hamamı, Sulu Han ve Kurşunlu Han, Üsküp’teki Osmanlı miraslarının en güzelleri olarak dikkat çekiyor.

Tarih ve sanat meraklısı iseniz Üsküp Kalesi ve Ulusal Müze bu güzel şehirde sizi bekliyor olacak. Üsküp'te gezilecek yerler arasında görmeniz gereken daha birçok şey bulunuyor. 

Üye Yorumları

Büşra Işıksal
Büşra Işıksal

Balkanlar Turu genel olarak tarih ve doğa güzellikleri ağırlıklıydı. Rehberimiz her konuda yardımcı oldu. Birikimliydi. Rehberin Balkan kültürüne hakim olması tura ayrı bir güzellik kattı. Her şey için teşekkürler Gruppal

Öznur Akyazı
Öznur Akyazı

20-28 temmuz tarihlerinde Gruppal ile Balkan turuna katıldık. Muhteşem bir tatil ve tur oldu. Gruppal'a ve özellikle rehberimize samimiyetinden, donanımlı kişiliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Onun sayesinde çok huzurlu ve keyifli bir tur programı geçirdik.

Naşide Yiğit
Naşide Yiğit

Rehberimize her şey için teşekkür ederiz. Çok iyi ilgilendi. Balkan gezisinde anlatım ve ilgi alakasından dolayı kendisine şükranlarımızı sunarız.

Nebiye Gülşah Alp
Nebiye Gülşah Alp

Mükemmel bir turdu. Zaten tura gitmeden önce müşteri temsilcileriniz sayesinde içim rahattı. Yeniden tatil düşünürsek mutlaka Gruppal’dan alacağız.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube