0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

Yurtdışı Turlar

Kardeş Kültür Bosna Hersek

Ortak bir tarihi paylaştığımız Bosna Hersek turları, Balkan turları arasında her zaman en çok tercih edilenlerden biri.

Türk kültürüyle yoğrulmuş bu topraklarda geçen Bosna turları, hem onu geride bırakıp özlem çekenler için hem de Boşnak kültürüne ilgi duyanlar için çok güzel bir rota sunuyor.

Saraybosna, Mostar, Poçitel, Neum gibi durakların her biri hem kültür turu olarak hem de Balkanlarda uygun fiyatlı vizesiz turlar olarak büyük ilgi görüyor.

Tarih Dolu Saraybosna ve Mostar

Bosna Hersek turu dilerseniz yalnızca bu güzel ülkeyi kapsayacak şekilde, dilerseniz de Balkan turları bünyesinde unutulmaz bir gezi olacak şekilde tercih edilebilir.

Tanıdık ama farklı yemekler, sokaklar ve şehirler eşliğinde keyifli bir vizesiz yurtdışı turu, Balkanların en güzel ülkesinde sizi bekliyor!

Bosna Hersek denince akla ilk olarak Balkanların Avrupa'ya açılan kapılarından biri olan Saraybosna geliyor. Saraybosna turları, Bosna Hersek turu fırsatları arasında her zaman en çok ilgi görenlerden bir tanesi.

Yakın bir zamanda büyük bir savaşın kurbanı olmuş bu güzel şehir, son yıllarda hızlı bir şekilde gelişiyor ve güzelleşiyor. Bütün dinlerin hoşgörüyle bir arada yaşadığı bu şehirde görülecek çok şey var.

Meşhur Başçarşı, 1. Dünya Savaşı’nı başlatan suikastın yaşandığı Latin Köprüsü,  Eski Kütüphane, Osmanlı ve Avrupa kültürlerini yansıtan birbirinden güzel yapılar Saraybosna turunda sizi bekleyen renklerden bazıları.

Eski şehir merkezinde ya da nehir kıyısında hoş bir yürüyüşe çıkabilir, ayran eşliğinde nefis cevabcici ya da burek yiyebilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi, Saraybosna Müzesi ve Bosna Hersek Ulusal Müzesi de şehirde yer alan ve görülmesi gereken yerlerden.

Çarpıcı güzellikteki köprüsüyle ünlenmiş olan Mostar, aynı zamanda Bosna Hersek’in en güzel şehirlerinden biri.

Savaş döneminde yıkılmış olan ve sonrasında İspanya, ABD, İtalya, Hollanda ve Hırvatistan’ın maddi destekleriyle Türk firmaların yeniden güzelliğine kavuşturduğu Mimar Sinan’ın eşsiz eseri Mostar Köprüsü ve altından akan Neretva Nehri, Mostar gezinizi unutulmaz hale getiriyor.

Köprü dışında Mostar’ın tarihi eski şehir merkezi de turistlerin oldukça keyif aldıkları bir bölge. Kuyumcular Çarşısı, Eski Hamam, Mostar Ulusal Tiyatrosu, Hersek Müzesi, Eski Köprü Müzesi de Mostar turlarında görebileceğiniz güzel yerlerden yalnızca bir kısmı.

Birbirinden Güzel Boşnak Şehirleri

Neum ve Poçitel de Balkan turlarında ve Bosna Hersek turunda sıkça uğranan duraklardan ikisi.

Nehir kenarında yer alan ve surlarla çevrili Poçitel, Osmanlı mirasının en canlı olarak korunduğu bölgelerden biri. Ortaçağdan kalan yapıları ve Türk kültürünü yaşatan halkıyla Poçitel sevimli bir Bosna Hersek kenti.

Ülkenin denize kıyısı olan dar bir bölgede yer alan Neum ise komşu Hırvatistan’dan daha uygun fiyatlarıyla deniz turizmi için gözde seçeneklerden biri. Canlı plajları ile Adriyatik’in gözde rotalarından olan Neum, güzel iklimi ve muhteşem doğasıyla turizm alanında yükselen bir yıldız.

Vizesiz turlar arasında en sevilenlerden olan Bosna turları, uygun fiyatlı yurtdışı tur arayanların gözdesi. Yeni sezon Bosna gezisi ve herşey dahil Bosna Hersek turları hem yılbaşı hem de Kurban ve Ramazan bayramı dönemlerinde en ucuz fiyatlarla sizi bekliyor.

Birbirinden güzel tarihi şehirler ve doğal güzellikler arasında unutulmaz bir gezi yaşayacağınız Bosna için birbirinden güzel ve uygun turları, erken rezervasyon seçeneklerini ve Bosna tatil paketlerin incelemek için Gruppal sayfaları sizleri bekliyor!

Erken Rezervasyon Kategori Karta Taksit Kategori Vize Alım Kategori
Fiyat Aralığı
Tur Dönemi
Tur Süresi  
Vize Durumu
Ulaşım
Hareket Noktaları
Özel Dönemler
Bulundu. Filtreleri Temizle
Bitiş (Seçiniz)
Başlangıç (Seçiniz)
Gidiş Tarihi

Üye Yorumları

Alper Afacan
Alper Afacan

Güzel bir turdu. Son model araçlar ile gezdik. Rehberimiz harikaydı, çok teşekkürler...

İhsan Bayır
İhsan Bayır

Kısa Balkan turunda eşim ile katıldık. Rehberimizden çok memnun kaldık işini severek yapan bilgili esprili tatmin edici bir turdu herkese tavsiye ederim

Işılay Sayvan
Işılay Sayvan

Hayatım boyunca unutmayacağım anılar biriktirmemdeki emeklerinizden dolayı sonsuz teşekkürler .

Vahti Yüksel
Vahti Yüksel

1 Eylül tarihinde grup olarak çıkmış olduğumuz 8 gece 9 gün Büyük Balkanlar Turundan çok menmun kaldığımızı bildirir ve siz Gruppal'ın kıymetli çalışanlarına teşekkür ederiz. Turumuzda baştan sona her şey çok güzeldi. rehberimiz Tuncer Bey'in bölge hakında bilgisi ve mesleki donanımı süperdi. Turumuzda baştan itibaren grubumuzun oluşumu ve tur programının sonlandırılmasına kadar bizlerden ilgisini ve yardımını eksik etmeyen Grupppal çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube