0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 92105

Balkan Başkentleri Turu (Vizesiz)

Saraybosna Mostar Belgrad Üsküp Ohrid

Balkan Başkentleri turları ile Balkanlar’ın en sevilen üç ülkesinde tadına doyulmaz bir Balkan turu en uygun fiyat avantajıyla sizi bekliyor.

 • Eski Saray - Belgrad

  Eski Saray - Belgrad

 • Skadarlija Mahallesi - Belgrad

  Skadarlija Mahallesi - Belgrad

 • Bu Turda Vize Yok!

  Bu Turda Vize Yok!

 • Kalemegdan - Belgrad

  Kalemegdan - Belgrad

 • Knez Milailova Caddesi - Belgrad

  Knez Milailova Caddesi - Belgrad

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Arkeoloji Müzesi - Üsküp

  Arkeoloji Müzesi - Üsküp

 • Göl Kıyıları - Ohrid

  Göl Kıyıları - Ohrid

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Şehir Manzarası - Ohrid

  Şehir Manzarası - Ohrid

 • Miljacka Nehri ve Köprü - Saraybosna

  Miljacka Nehri ve Köprü - Saraybosna

 • Ulusal Tiyatro - Saraybosna

  Ulusal Tiyatro - Saraybosna

 • Başçarşı Dükkanları - Saraybosna

  Başçarşı Dükkanları - Saraybosna

 • Koski Mehmet Paşa Camii - Mostar

  Koski Mehmet Paşa Camii - Mostar

 • Muslibegoviç Evi Müzesi - Mostar

  Muslibegoviç Evi Müzesi - Mostar

 • Tarihi Merkez - Mostar

  Tarihi Merkez - Mostar

 • Gün Batımında Kent Manzarası - Mostar

  Gün Batımında Kent Manzarası - Mostar

 • Karagöz Bey Camii - Mostar

  Karagöz Bey Camii - Mostar

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Balkan Başkentleri Turu (Vizesiz)
Süre 7 Gece 8 Gün
Vize Vizesiz
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

İhsan Bayır

İhsan Bayır

Kısa Balkan turunda eşim ile katıldık. Rehberimizden çok memnun kaldık işini severek yapan bilgili esprili tatmin edici bir turdu herkese tavsiye ederim

Alper Afacan

Alper Afacan

Güzel bir turdu. Son model araçlar ile gezdik. Rehberimiz harikaydı, çok teşekkürler...

Belgrad

Balkan turları arasında gezebileceğiniz en hesaplı yerlerden birisi de Belgrad'tır.

Eğlence hayatı, doğal ve tarihi güzellikleriyle ünlü olan Belgrad turları, son dönemde herkesin akın ettiği rotalar arasında yer alıyor. Sırbistan'ın başkenti ve Tuna ile Sava nehirleriyle güzelliğine ayrı bir güzellik katan Belgrad, köklü geçmişiyle ziyaretçilerini bekliyor.

Tarihte bir dönem Osmanlı yönetiminde olan Belgrad turunda mimari yapılardan şehrin lezzetlerine kadar şehrin hemen her yerinde o döneme ait bir iz bulabilirsiniz. Vizesiz turlar arasında olan Belgrad'ta kültür ve tarih dolu bir gezi yapacaksınız. İster yılbaşı turları ile isterseniz tarih, sanat ve kültürle iç içe olabileceğiniz yurtdışı turları ile görebileceğiniz Belgrad'ta unutulmaz bir tatil sizi bekliyor.

Belgrad’ta Gezilecek Yerler

Yıl boyunca, özellikle yaz döneminde sayısız etkinliğin olduğu Belgrad'ta gezilecek yerlerin başında Belgrad Kalesi ve Kalemegdan geliyor. Burada her gün farklı bir organizasyona denk gelebilirsiniz.

Mağazaları, restoranları ve alışveriş dükkanları ile ünlü Cumhuriyet Meydanı da Belgrad gezisinde mutlaka gezilecek noktalardan biri. Prenses Ljubica Konağı'ndaki Belgrad Müzesi'ni gezebilir, Ulusal Tiyatro'da bir etkinliği izleyebilir ya da Tito'nun Mozolesi'ni keşfe çıkabilirsiniz.

Günün her saati kendinize göre farklı bir eğlence bulabileceğiniz Belgrad gezi rehberine almanız gereken diğer noktalar; Freskler Galerisi, Sırbistan Tarih Müzesi, Nikola Tesla Müzesi, Ulusal Müze, Skadarlija mahallesi, tarihi Zemun bölgesi, Sırbistan Ulusal Meclisi, Eski Saray ve Yeni Saray, St. Michael Katedrali, St. Sava Katedrali, Skadarska Caddesi ve Knez Mihailova Caddesi'dir.

Saraybosna

Hüzünlü hikayeleri ve müzikleri, hareketli sosyal yaşantısı ve sevimli insanlarıyla Saraybosna turları, yurtdışı turları arasında en beğendiğiniz rotalardan biri olacak. Bu şehirde kendinizi bir an olsun sıkılmış ve yabancı biri gibi hissetmeyeceksiniz. Osmanlı zamanından bu yana birçok eseri bozulmadan günümüze kadar ulaştıran Saraybosna'da vizesiz dolaşmanın rahatlığını yaşayacak ve bölge insanlarıyla hemen kaynaşacaksınız.

Geçmişte birçok acıya tanıklık eden şehirlerden Saraybosna, bugün eğlenceli gündelik yaşamı, capcanlı sosyal yaşantısı ve kültür ile tarihi açıdan sayısız güzellikleriyle misafirlerine unutulmaz bir Saraybosna turu yaşatıyor. Saraybosna turları sırasında zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacak ve buradaki halkın misafirperverliği ile sıcakkanlılığı karşısında adeta bir yurtiçi turunda geziyormuş gibi hissedeceksiniz.

Saraybosna’da Gezilecek Yerler

Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Saraybosna'da gezilecek yerler arasında adımınızı attığınız her an bambaşka güzelliklerle karşılaşacaksınız.

Tarihi mimarileri görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, Saraybosna yemeklerinin tadına bakabileceğiniz Başçarşı'yı gezerek başlayabileceğiniz Saraybosna gezisinde Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’na ait eserleri görebilirsiniz. Yugoslavya zamanından kalma Yeni Saraybosna bölgesi, Tarihi Merkez, Latin Köprüsü, belediye binası, Sebilj çeşme, Saat Kulesi ve Gazi Hüsrev Bey Camii, Saraybosna gezisinde görebileceğiniz en güzel yerler.

Kiliseler, camiler, sinagoglar ve katedrallerin iç içe olduğu Saraybosna şehrinde hoşgörünün ve insanseverliğin en güzel örneklerini göreceksiniz. Sırp Ortodoks katedralinden Katolik katedraline, camiilerden Yahudi sinagoguna kadar bu şehirde görebileceğiniz birçok dini mimari örneği bulunuyor. Güzel Sanatlar Akademisi ve Ulusal Tiyatro, Saraybosna gezi rehberi içindeki önemli noktalardır.

Bosna Hersek Sırbistan Turları

Vizesiz turlar ile son yılların en popüler yerlerinden Belgrad'ı, tarihi ve mimarisiyle ünlü Saraybosna'yı ve ünlü köprü Mostar'ı görmeye ne dersiniz? Bosna Hersek Sırbistan turları ile Gruppal erken rezervasyon indirimlerinden yararlanarak rezervasyonunuzu yaptırın ve keyifli bir Balkan turu yapın. 2024 sömestr tatili ve yılbaşı tatil fırsatları ile erkenden yerinizi ayırtın, unutulmaz bir Balkan gezisine çıkın.

Mostar

Köprüsü ile dünyaca ünlü ve Balkan turu deyince akla gelen ikonik yerlerden biri olan Mostar, Hersek bölümünün birleşmeden önceki başkentidir. Neretva Nehri'nin ikiye böldüğü şehirde, tarihin izlerini bugün bile görmek mümkün. Osmanlı zamanından kalan sayısız önemli eseri de görebileceğiniz Mostar turları ile 2005'ten itibaren Unesco'nun korumasında olan bu güzel şehri gezecek ve çeşmelerinden köprülerine sayısız tarihi güzelliği keşfedeceksiniz.

Sıcakkanlı insanları, sevimli sokakları, köprüleri ve kültürel birçok güzelliğiyle gezmeye doyamayacağınız Mostar turu sizi keyifli bir Bosna Hersek turuna çıkarıyor. Vizesiz gezilecek yerler içinde de çok popüler olan bu bölge, ülkemize yakınlığı nedeniyle Türk vatandaşları arasında yoğun bir şekilde talep gören yerlerden.

Mostar'da Gezilecek Yerler

Mostar Köprüsü, Mostar'da gezilecek yerler arasında en ünlüsüdür. Bu bölgeyi inceleyebilir ya da köprünün fotoğraflarını çekmek isterseniz Koski Mehmet Paşa Camii'nin bahçesinden harika kareler yakalayabilirsiniz. Sayısız turistin geldiği bu şehirle özdeşleşen köprünün fotoğrafları en iyi bu açıdan çekilebiliyor. Görmeniz gereken bir diğer önemli ve büyük camii de Karagöz Bey Camii'dir.

Osmanlı zamanından kalan şehirdeki en güzel eserlerden bir diğeri de Müslüm Bey Konağı'dır. Arazi ve tüccarlar için yapılan bu konağın mimarisini inceleyebilirsiniz. Türklere ait bir diğer yapıt da Biscevica Evi'dir. Hersek Tarih Müzesi ve Katolik Katedrali, Eğri Köprü, Bakırcılar Çarşısı, Partizan Abidesi, Saat Kulesi, Tara Kulesi ve Eski Köprü Müzesi Mostar gezisinde mutlaka uğramanız gereken noktalardır.

Üye Yorumları

Berna Demir
Berna Demir

Gayet güzel geçti ve memnun kaldık. Ulaşım rehberlik anlamında hiç sorun yaşamadik.

Hüsnü Arda
Hüsnü Arda

20 - 23 eylül arası üç ülke turuna katıldık, ailece hizmetten çok memnun kaldık. Rehberimiz Enes bey 10 numara bir arkadaş, sağolsun çok ilgiliydi.

Habibe Gümüş
Habibe Gümüş

Merhabalar. 17-20 Ağustos tarihleri arasında kuzenim ve ben Balkanlarda Üç Ülke turuna katıldık. Rehberimiz Arslan bey sayesinde kısa ama inanılmaz verimli bir Balkan turu deneyimi yaşadık. Hem tecrübesi hem bilgisi hiçbir aksama yaşamamıza neden oldu. Bunların dışında tam bir gurme olduğu için her ülkede ve şehirde en güzel mekanlarda en güzel yemekleri yemiş olduk. Habibe'ler olarak çok teşekkür ediyoruz. Umarım planladığımız Saraybosna turunda tekrar görüşürüz.

Semiha Usta
Semiha Usta

Güzel eğlenceli bir turdu. Rehberimizin de bilgi ve donanımı iyiydi, kendisine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi güzel gezdirdi ve bilgilendirdi. Gruppal'a de teşekkürler hizmetlerinizden dolayı...

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube