0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 91284

Baştan Başa Balkanlar (Vizesiz)

Saraybosna Budva Tiran Ohrid Üsküp Belgrad

Vizesiz Baştan Başa Balkanlar turu ile Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk ve Makedonya’da unutulmaz bir Balkan tatili en iyi fiyat avantajıyla sizi bekliyor.

 • Gazi Hüsrev Bey Camii - Saaybosna

  Gazi Hüsrev Bey Camii - Saaybosna

 • Güzel Sanatlar Binası - Saraybosna

  Güzel Sanatlar Binası - Saraybosna

 • Bu Turda Vize Yok!

  Bu Turda Vize Yok!

 • Hünkar Camii - Saraybosna

  Hünkar Camii - Saraybosna

 • Arslanagiç Köprüsü - Trebinje

  Arslanagiç Köprüsü - Trebinje

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Kent Manzarası - Trebinje

  Kent Manzarası - Trebinje

 • Trebisnjica Nehri ve Eski Köprü - Trebinje

  Trebisnjica Nehri ve Eski Köprü - Trebinje

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Dans Eden Kız Heykeli - Budva

  Dans Eden Kız Heykeli - Budva

 • Gruppal ile Balkanlar Turu Katılımcıları

  Gruppal ile Balkanlar Turu Katılımcıları

 • Jaz Beach - Budva

  Jaz Beach - Budva

 • Şehir Panoraması - Budva

  Şehir Panoraması - Budva

 • Ethem Bey Camii ve Saat Kulesi - Tiran

  Ethem Bey Camii ve Saat Kulesi - Tiran

 • Skanderberg Meydanı - Tiran

  Skanderberg Meydanı - Tiran

 • Göl Kıyıları - Ohrid

  Göl Kıyıları - Ohrid

 • Göl Kıyılarından Şehir Manzarası - Ohrid

  Göl Kıyılarından Şehir Manzarası - Ohrid

 • Kale ve Anıt - Üsküp

  Kale ve Anıt - Üsküp

 • Kent Sokakları - Üsküp

  Kent Sokakları - Üsküp

 • Baştan Başa Balkanlar Turundan Bir Kare

  Baştan Başa Balkanlar Turundan Bir Kare

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Baştan Başa Balkanlar (Vizesiz)
Vize Vizesiz
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Işılay Sayvan

Işılay Sayvan

Hayatım boyunca unutmayacağım anılar biriktirmemdeki emeklerinizden dolayı sonsuz teşekkürler .

Vahti Yüksel

Vahti Yüksel

1 Eylül tarihinde grup olarak çıkmış olduğumuz 8 gece 9 gün Büyük Balkanlar Turundan çok menmun kaldığımızı bildirir ve siz Gruppal'ın kıymetli çalışanlarına teşekkür ederiz. Turumuzda baştan sona her şey çok güzeldi. rehberimiz Tuncer Bey'in bölge hakında bilgisi ve mesleki donanımı süperdi. Turumuzda baştan itibaren grubumuzun oluşumu ve tur programının sonlandırılmasına kadar bizlerden ilgisini ve yardımını eksik etmeyen Grupppal çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Baştan Başa Balkanlar Turu

Saraybosna, Trebinje, Budva, Tira,n Ohrid, Üsküp ve Belgrad'ta eğlence dolu bir Balkan turu için hazır olun. Vize derdi olmadan özgürce dolaşmanın keyfine varacak ve baştan başa Balkanlar'ı gezeceksiniz. İster sömestr tatili, ister yaz tatili için olsun şimdiden yerinizi ayırtın, erken alıp az ödeyin. Gruppal Balkan gezileri ile sevdiklerinizle birlikte eğlence dolu bir yolculuğa çıkın.

2024 Balkan turları tatil özleminize son vermek için en ideal seçeneklerden biri olacak. Baştan Başa Balkanlar turu sizi bekliyor. 

Saraybosna 

Balkan turları arasında en popüler destinasyonlardan biri olan Saraybosna, Türkiye'nin kardeş ülkeleri arasında yer alan Bosna Hersek'in başkentidir. Köklü bir tarihe sahip olan şehir, geçmişin izlerini taşıyan güzelliği ve gelecek için çok güzel şeyler vaad etmesi, eğlenceli atmosferi ve sıcak kanlı insanlarıyla farklı bir yurtdışı turu deneyimi sunuyor.

Şehirde Osmanlı Devleti'ne ait eserler ve izler de görebileceğiniz Saraybosna turunda, hem geçmişin sayfalarında bir yolculuk yapacak hem de kentte çoğunluk olan genç nüfus sayesinde de eğlenceli ve renkli eğlence hayatına şahit olacaksınız. Vizesiz gezebileceğiniz Saraybosna turunda yerinizi önceden ayırtın, ekonomik bir tatil yapın. 

Saraybosna’da Gezilecek Yerler

Saraybosna turlarında öncelikle görülmesi gereken yerlerden biri ve kent için de önemli bir merkez olan Başçarşı'dır. Buradaki en hareketli yerlerden olan çarşıdan alışveriş yapabilir, bu bölgede fotoğraf çekebilir, yöreye ait Boşnak böreği gibi özel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

I.Dünya Savaşı'nın başlama nedenlerinden biri olan Ferdinand'ın öldürüldüğü köprü, Latin Köprüsü üzerinden geçebilir ve bu köprüyü fotoğraflayabilir, Saraybosna gezilecek yerler arasında önemli olan Fatih Camii ve Bosna Hersek Müzesi gibi yerleri gezebilir ve şehrin tarihi geçmişini yakından görme fırsatı bulabilirsiniz.

Trebinje 

Hem Balkanlar'dan hem de Adriyatik'ten izler bulabileceğiniz tarihsel özelliklerine hayran olacağınız bir Trebinje turu sizi bekliyor. Bosna Hersek'in güneydoğusunda kalan şehir, misafirperver halkı ve Dubrovnik'e olan yakın konumu nedeniyle birçok turistin rotasında yer alıyor.

Çınar ağaçlarının güzelleştirdiği Trebinje şehrinde birçok uygarlığın izlerinin olduğu kültür dolu bir tur geçireceksiniz.

Trebinje’de Gezilecek Yerler

Çok köklü bir geçmişe sahip olan Bosna Hersek'i detaylı ve yorulmadan keşfetmek için Trebinje turunuza şehrin merkezinden başlayabilirsiniz. Renkli sokakları, yan yana dizili taş evleri ve bu bölgeyi kaplayan surların fotoğrafını çekmeyi unutmayın. Osmanlı'dan kalma bir diğer eser olan Arslanagic Köprüsü de Trebinje gezilecek yerler listesinin başında yer alır.

Şehrin panoramik manzarasını görebileceğiniz Crkva Tepesi, Saborna Crkva Kilisesi, Hercegovačka Gračanica Manastırı, Meryem Ana Katedrali ve Osman Paşa Resubegoviç Camii Trebinje turları sırasında uğramanız gereken duraklardır.

Budva 

Adriyatik'te görebileceğiniz muazzam sahillerin adresi olan Budva, tatil turları arasında deniz ve kum tatiline doyacağınız en güzel yerlerden biri oluyor. Budva Rivierası olarak adlandırılan sahil kısmıyla Karadağ'ın en popüler noktası olan kent, vizesiz Balkan turu seçenekleri arasında yer almasıyla da birçok insanın tercih ettiği turistik bölgelerden biri.

Keyifli bir Budva turu yapacağınız Adriyatik bölgesinde, şehrin 3500 yıllık tarihi geçmişine de tanıklık edeceksiniz. Roma İmparatorluğu'ndan Antik Yunan'a, Avusturya İmparatorluğu'ndan Venedik ve İtalya Krallığı'na kadar birçok devlete ve uygarlığa da ev sahipliği yapmış olan Budva'da daha çok Venedik mimarisi tarzında yapılara rastlayabilirsiniz.

Plajları ve eğlence hayatıyla da meşhur olan şehirde unutulmaz bir Budva gezisi sizi bekliyor.

Budva’da Gezilecek Yerler

Stari Grad adıyla bilinen Budva'nın eski şehir bölgesi, Budva turlarının başlangıç noktası olabilir. Arnavut kaldırımları ve taş evleriyle hayran olacağını bu bölgede birçok mağaza, restoran ve kafe görebilirsiniz. Budva Kalesi, Budva gezilecek yerler listesinin en başında olması gereken noktadır. Şehrin geçmişini inceleyebileceğiniz Arkeoloji Müzesi, St. John Kilisesi ve Kutsal Teslis Kilisesi de görülmeye değer yerlerdir.

Budva gezi rehberine ekleyeceğiniz diğer önemli destinasyonlar ise; Sveti Stefan, daracık bir yolla ana karaya bağlı olan bu bölgedeki manastırlar ve eski yapılar da Budva geziniz için bambaşka görüntüler sunacak bir diğer özelliktir. Merkezden rahatlıkla gidebileceğiniz Tara Köprüsü ve Tara Kanyonu da gezebileceğiniz noktalardan.

Tiran 

Arnavutluk'un başkenti olan Tiran şehri, ülkenin en büyük şehridir. Burada da Osmanlı döneminden kalma birçok eser bulunur. Dünyanın en ucuz şehirleri sıralamasında ilk 10'a giren tek başkent olma özelliğine sahip Tiran, misafirperver halkıyla da birçok gezginin ilgisini çekiyor.

Neredeyse her yerin yemyeşi olduğu bir şehir olan Tiran'da birçok yerde İskender Bey heykelleri görebilirsiniz.

Tiran'da Gezilecek Yerler

Tiran turlarında tamamen yürüyerek her yeri rahatlıkla gezebilirsiniz. İskender Meydanı ve çevresi Tiran gezisi için görülmesi gereken yerlerdir. Burada gezebileceğiniz en önemli noktalar ise; Zogu Bulvarı, Kaplan Paşa Türbesi, Enver Hoxha's Former Residence, Ethem Bey Camii, Tiran Saat Kulesi, Petrela Kalesi'dir.

Ohrid 

Makedonya'daki tatil yerleri arasında keyifli bir sayfiye imkanı sunan Ohrid, eşsiz güzellikteki gölü, uzun yıllar öncesinden gelen tarihi güzellikleri ve yapılarıyla keyifli bir kültür turu fırsatı sunuyor. Ohrid turu sırasında birçok kilisenin olduğu alanları gezecek, hepsi diğerinden güzel olan sokakları ve tarihi yapıları inceleme fırsatı bulabileceksiniz.

İsterseniz şehre çok yakın olan Sveti Naum ve Struga gibi kentleri ve plajları da gezebileceğiniz Ohrid gezisinde tekne turlarına katılabilir ve saklı kalan güzellikleri keşfe çıkabilirsiniz. Şehir turunda Osmanlı'ya ait eserleri ve yapıları da görebileceğiniz Ohrid turlarında her şeyi unutacağınız bir tatil planı sizi bekliyor.

Ohrid’de Gezilecek Yerler

Ohrid Gölü'nü gezmekle başlayabileceğiniz Ohrid turunda, göl kenarındaki çay bahçelerinde oturabilir, manzaranın keyfini çıkarabilir ve şehrin sembolleri haline gelen ünlü kiliseleri gezebilirsiniz. Özellikle St. Panteleimon, St. Sophia Kiliseleri ve Sveti Naum Manastırı, Ohrid gezilecek yerler listesinde en önemli yapılardandır.

Gölün en güzel manzarasını görebileceğiniz St. Jovan Kaneo Kilisesi etkileyici güzelliğiyle tüm ziyaretçilerini büyüler. Osmanlı'ya ait ziyaret edebileceğiniz eserler ise, Kuloğlu ve Emin Mahmut camileri, Keşanlı İmareti ve çeşit çeşit güzellikteki tarihi konaklardır.

Üsküp 

1963'lü yıllardan sonra tamamen yenilenen bir kent olan Üsküp Makedonya'nın başkentidir. Şehir aynı zamanda, kültür, ticaret, finans ve eğitim merkezi olarak da birçok zenginliği bünyesinde taşır. Üsküp turunda Osmanlı'ya ait birçok eser ve mimariyi görebilirsiniz.

Tarihine ve güzelliklerine hayran olacağınız Üsküp şehri, tarihte bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacak.

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Vardar Nehri üzerinde bir kuğu gibi duran ve eski çağlardan bugüne kadar uzanan geçmişiyle Taşköprü, Üsküp şehrinin sembollerinden biridir aynı zamanda. Birçok kültürden insanın birlikte yaşadığı Üsküp'te gezilecek yerler listesinin ilk sırasında Tarihi Çarşı olmalıdır. Çarşının diğer adı da Türk Çarşısı'dır.

Üsküp turları sırasında görülecek Osmanlı çağında kalma eserler sırasıyla; Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Kurşunlu Han ve Davut Paşa Hamamı'dır. Üsküp gezi rehberindeki diğer önemli yerler ise; Üsküp Kalesi, Ulusal Müze'dir.

Üye Yorumları

Özlem Güçlü
Özlem Güçlü

Rehberimiz Şaban Bey çok iyiydi. Bize kendimizi çok iyi ve güvende hissettirdi. Elinden geleni yaptı. Çok memnun kaldık. Her konuda yardımcı oldu. Güleryüzlü ve samimi idi.

Asude Gürsoy
Asude Gürsoy

17 Ağustos tarihinde Balkan turuna eşimle birlikte katıldık. Çok keyifli bir tur organizasyonu için, bize eşlik eden tur rehberimiz sayın Aşkın hanıma ve tur ulaştırma sorumlusu sayın Şahin beye gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı nezdinizde çok teşekkür ederim. Böyle işlerini ciddiye alan, müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir ekibe sahip olduğunuz için sizleri de tebrik ederim, her şey için teşekkür ederiz, bir dahaki turda görüşmek üzere, eşim ve ben ekibinize sevgilerimi iletiyorum.

Yaşar Nuray Katipoğlu
Yaşar Nuray Katipoğlu

Tur rehberimiz Nihat Bey'in bölgesel tecrübe bilgisinden çok yararlandık. Arkadaş çevremize Nihat Bey'in görev alacağı bu bölge turlarına katılmalarını önereceğiz.

Zeynep Deniz
Zeynep Deniz

Balkan turundan 16 Ekim'de döndüm. Çok memnun kaldım. Rehberiniz ansiklopedi gibiydi, çok bilgili ve ilgiliydi. Sayesinde tur çok renkli geçti, teşekkür ediyorum. Şimdi de 12 Aralık'taki İspanya turunuza katılmayı düşünüyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube