0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 96342

Balkanlarda Üç Ülke Turu (Vizesiz)

Arnavutluk Makedonya Kosova

Balkanlarda Üç Ülke tur paketi ile Kosova, Makedonya ve Arnavutluk’un saklı güzelliklerine vizesiz şahit olacaksınız. Priştine, Üsküp, Ohrid ve Tiran’da uygun fiyatlı vizesiz tur fırsatı sizi bekliyor.

 • Arkeoloji Müzesi - Üsküp

  Arkeoloji Müzesi - Üsküp

 • Kale ve Anıt - Üsküp

  Kale ve Anıt - Üsküp

 • Bu Turda Vize Yok!

  Bu Turda Vize Yok!

 • Taşköprü - Üsküp

  Taşköprü - Üsküp

 • Kent Sokakları - Üsküp

  Kent Sokakları - Üsküp

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • St. Naum Manastırı - Ohrid

  St. Naum Manastırı - Ohrid

 • Sveti Johan Kaneo Kilisesi - Ohrid

  Sveti Johan Kaneo Kilisesi - Ohrid

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Şehir Manzarası - Ohrid

  Şehir Manzarası - Ohrid

 • Tarihi Şehir Merkezi - Ohrid

  Tarihi Şehir Merkezi - Ohrid

 • Ethem Bey Camii ve Saat Kulesi - Tiran

  Ethem Bey Camii ve Saat Kulesi - Tiran

 • Saat Kulesi ve Cami - Tiran

  Saat Kulesi ve Cami - Tiran

 • Skanderberg Meydanı - Tiran

  Skanderberg Meydanı - Tiran

 • Yürüyüş Yolları - Tiran

  Yürüyüş Yolları - Tiran

 • Skanderberg Anıtı - Priştine

  Skanderberg Anıtı - Priştine

 • Kosova Müzesi - Priştine

  Kosova Müzesi - Priştine

 • Kosova Halk Kütüphanesi - Priştine

  Kosova Halk Kütüphanesi - Priştine

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Balkanlarda Üç Ülke Turu (Vizesiz)
Süre 3 Gece 4 Gün
Vize Vizesiz
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Berna Demir

Berna Demir

Gayet güzel geçti ve memnun kaldık. Ulaşım rehberlik anlamında hiç sorun yaşamadik.

Hüsnü Arda

Hüsnü Arda

20 - 23 eylül arası üç ülke turuna katıldık, ailece hizmetten çok memnun kaldık. Rehberimiz Enes bey 10 numara bir arkadaş, sağolsun çok ilgiliydi.

Priştine

Kosova'nın başkenti olan Priştine şehri, gün içerisinde sürekli değişen hava sıcaklıkları nedeniyle 'Bozuk Mevsim' anlamına gelen Priştine adını almıştır. Eski bir Osmanlı şehri olan bu yerde, hala Türk gelenek ve göreneklerine ait birçok özellik bulunuyor.

Vizesiz turlar ile gezeceğiniz bu şehirde Türkler, Sırplar, Boşnaklar ve Rumlar birlikte yaşıyorlar.

Avrupa'daki en genç başkent unvanını taşıyan Priştine gezisinde Osmanlı döneminden kalma birçok eser göreceksiniz. Priştine turlarına anlam katan bu eserlerin başında Yaşar Paşa Camii, Murat Hüdavendigar Camii ve Fatih Sultan Mehmet Han Camii geliyor. Osmanlı'ya ait hamamlar da Priştine turunda mutlaka görülmesi gereken yerleri oluşturuyor.

Osmanlı zamanından kalan ve üç padişah dönemine de tanıklık eden Sultan Murad Camii, 1389'lu yıllardan bugüne kadar gelen nadir eserler arasında. Arnavut bir yazar ve ressamın adının verildiği Agim Ramadani Caddesi'ni gezebilirsiniz. Avusturya Macaristan tarzında dizayn edilen Kosova Müzesi de Priştine gezilecek yerler listesindedir. 

Balkan turlarında yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Priştine'den Ne Alınır?

Son yıllarda Balkanlar'da alışveriş seçeneklerinin artmasıyla daha geniş alternatifler bulabileceğiniz Priştine'de alışveriş yapmak isterseniz, kent merkezindeki hediyelik eşya mağazalarını gezebilirsiniz.

Küçük dükkanlar ve geleneksel pazarların ünlü olduğu şehirde çok uygun fiyatlara hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Gümüş işleri de Priştine'den alınabilecekler arasındadır. Sevdiklerinize ya da kendinize alabileceğiniz birçok hediyelik seçeneği mevcut.

Üsküp

Makedonya'nın güzel başkenti Üsküp, ülkenin en büyük şehri olmasının dışında Makedonya'daki nüfusun üçte birine de ev sahipliği yapar.

Ekonomik, kültürel, politik ve akademik yönlerden de ülkenin en önemli şehirlerinden olan Üsküp, Balkan bölgesinin merkezinde olduğu için tarih boyunca da çok önemli bir şehir olmuştur. Zengin bir kültür göreceğiniz Üsküp turunda, Vardar Nehri kıyılarının da güzelliğine şahit olacaksınız.

Birbirinden farklı kültürlere ev sahipliği yapan Üsküp, geçirdiği doğal afetler yüzünden yenilenen şehir hayatıyla modern yapıların çoğunlukta olduğu bir başkent havasını aldı. Üsküp turları sırasında diğer Balkan turlarının aksine daha fazla Türkçe konuşan insan görebilirsiniz. Tarihi Çarşı, Mustafa Paşa Camii, Kurşunlu Han, Davut Paşa Hamamı ve Sulu Han Üsküp'te gezilecek yerlerin başında geliyor.

Üsküp ile özdeşleşen Taş Köprü, Sultan I.Murat döneminden kalan nadide eserler arasına yer alıyor. Restoran çalışmalarıyla daha da güzelleşen Üsküp Kalesi, Yahya Paşa ve Hünkar Camileri, Ulusal Müze, Saat Kulesi, St.Clementin Katedrali de Üsküp turlarının en beğenilen noktalarını oluşturuyor. Baştan Başa Balkanlar turları ile de görebileceğiniz Üsküp, Vardar Nehri kıyılarının güzelleştirdiği doğası ve köklü tarihiyle sizi bekliyor.

Üsküp'te Alışveriş

Üsküp gezisinde alışveriş yapmak için en uygun olan bölgelerden biri Türk Çarşısı'dır. Eski ve yeni birçok Üsküp hatırası ve eşyası bulabileceğiniz Üsküp çarşılarından Makedonya'ya özgü meyve ve sebzelerden de alabilirsiniz. Kent merkezinde modern ve büyük bir alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Ohrid

Makedonya'daki en huzur veren ve keyifli sayfiye yerlerinin başında gelen Ohrid, göl manzarası, eski çağlardan gelen köklü geçmişiyle unutulmaz bir yurtdışı turu deneyimi sunuyor. Sayısız tarihi kilisenin olduğu şehirde yapacağınız Ohrid turları ile etkileyici mimari yapılar, sevimli sokaklar ve eğlenceli etkinlikler de size mutlulukla dolu bir kültür turu yapma fırsatı sunacak.

Ohrid'e yakın konumla olan Sveti Naum, Struga gibi yerleri gezerek ve eşsiz güzellikteki plajlarda vakit geçirip göldeki tekne turlarına da katılabilirsiniz. Osmanlı döneminden kalma birçok eseri görebileceğiniz Ohrid turunda öncelikli olarak yapmanız gereken şey, Ohrid Gölü ve çevresini gezip manzaranın keyfini çıkarmak olacak.

Sveti Naum Manastırı, St. Sophia ve St. Panteleimon kiliselerini gezerek, Ohrid gezilecek yerler listesine devam edebilirsiniz. Göle hakim bir konumda olan St. Jovan Kaneo Kilisesi'nın sunduğu panoramik manzara ve etkileyici güzelliği de Balkan turlarını unutulmaz kılacak özelliklerden. Osmanlı dönemine ait birçok konak, Emin Mahmut ve Kuloğlu Camileri, Keşanlı İmareti de Ohrid turunda görebileceğiniz yerlerden.

Ohrid'ten Ne Alınır?

Turistler ve gezginciler için birçok alışveriş seçeneği sunan Ohrid, Makedonya'daki en pahalı şehirler arasındadır. Telkari takılar, müzik enstrümanları, bakır eşyalar ve oyma ürünler şehirden alabilecekleriniz arasındadır. Şehirde sayısız hediyelik eşya dükkanı bulunuyor.

Tiran

Arnavutluk'un en büyük şehri olan Tiran, aynı zamanda ülkenin başkentidir. Uzun yıllar Osmanlı himayesinde olan şehir, o dönemlerden kalan birçok eser barındırır. Şehrin merkezinde otomobile gerek olmadan rahatça gezebilirsiniz. Tiran'da gezilecek yerlerin çoğu İskender Meydanı ve etrafında toplanmıştır. Tiran turlarıyla gün boyunca şehrin kültürel ve tarihi yerlerini gezebilir, birçok insanın akın ettiği gölet bölgesinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bizanslılar döneminden kalan Kruja Antik Kenti'ni gezerek Tiran turuna devam edebilirsiniz. Geleneksel ve ahşap motiflerle süslenen tarihi evler, Ortaçağ Kalesi ve köprüsüyle ünlenen İskodra, Petrela Kalesi, Ulusal Tarih Müzesi, Parku i Madh, Enver Hoxha Müzesi, İskender Bey Heykeli, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Opera ve Hükümet Binası Tiran turlarıyla görülebilecek noktalardır.

Tiran'dan Ne Alınır?

Şehrin diğerlerine göre en eski alışveriş merkezlerinden City Park Tirana'yı gezebilirsiniz. Galeria da alışveriş yapabileceğiniz diğer alışveriş merkezidir. Myslym Shyri Caddesi'nin üzerindeki markaları gezebilirsiniz. Tekstil ürünleri ve ayakkabı çeşitleri, Tiran'dan alabileceğiniz popüler eşyalardır. Hediyelik eşya ürünlerinden almak isterseniz şehrin merkezini gezebilirsiniz.

Üye Yorumları

Habibe Gümüş
Habibe Gümüş

Merhabalar. 17-20 Ağustos tarihleri arasında kuzenim ve ben Balkanlarda Üç Ülke turuna katıldık. Rehberimiz Arslan bey sayesinde kısa ama inanılmaz verimli bir Balkan turu deneyimi yaşadık. Hem tecrübesi hem bilgisi hiçbir aksama yaşamamıza neden oldu. Bunların dışında tam bir gurme olduğu için her ülkede ve şehirde en güzel mekanlarda en güzel yemekleri yemiş olduk. Habibe'ler olarak çok teşekkür ediyoruz. Umarım planladığımız Saraybosna turunda tekrar görüşürüz.

Semiha Usta
Semiha Usta

Güzel eğlenceli bir turdu. Rehberimizin de bilgi ve donanımı iyiydi, kendisine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi güzel gezdirdi ve bilgilendirdi. Gruppal'a de teşekkürler hizmetlerinizden dolayı...

Hatice Dalgıç
Hatice Dalgıç

Geçen hafta katıldığım Balkanlar Turu muhteşemdi, teşekkürler. Aralık'ta sizinle Orta Avrupa turu yapacağım, umarım o da aynısı olur. Şirketinize ve Balkanlar turundaki kaptan Hakkı Bey'e, rehber Rüştü Bey'e sonsuz teşekkürler.

Sevim Gölge
Sevim Gölge

15-18 Ekim tarihli Balkanlarda 3 Ülke turunuzda rehberiniz Aslan Bey'e bir kere daha teşekkür ediyorum. Mükemmel bir tur rehberi. Bilgisi ile gidilecek gezilecek yerlerde hiç mi hiç aksama yaşatmadı. Tek kelime ile süper bir rehber. Turda 9 kişinin tüm düşünceleri aynı. Arslan Bey'in rehberlik yapacağı turlara gözümüz kapalı gelebiliriz. Kendisinin bilgi donanımı çok ve güler yüzlü olması süper. Teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube