0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 93753

Üsküp Turları (Vizesiz)

Vizesiz Üsküp turu fırsatları ile Makedonya’nın güzel başkentinde unutulmaz bir tatil en uygun tur fiyatları ve taksit imkanları ile sizi bekliyor.

 • Arkeoloji Müzesi ve Gece Işıkları - Üsküp

  Arkeoloji Müzesi ve Gece Işıkları - Üsküp

 • Kale ve Anıt - Üsküp

  Kale ve Anıt - Üsküp

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Kent Sokakları - Üsküp

  Kent Sokakları - Üsküp

 • Makedonya Meydanı - Üsküp

  Makedonya Meydanı - Üsküp

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Matka Kanyonu - Üsküp

  Matka Kanyonu - Üsküp

 • Mustafa Paşa Camii - Üsküp

  Mustafa Paşa Camii - Üsküp

 • St. Clement Ortodoks Kilisesi - Üsküp

  St. Clement Ortodoks Kilisesi - Üsküp

 • Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

  Tarih ve Arkeoloji Müzeleri ile Vardar Nehri - Üsküp

 • Arkeoloji Müzesi - Üsküp

  Arkeoloji Müzesi - Üsküp

 • Taş Köprü ve Arkeoloji Müzesi - Üsküp

  Taş Köprü ve Arkeoloji Müzesi - Üsküp

 • Taşköprü - Üsküp

  Taşköprü - Üsküp

 • Üsküp Kalesi - Üsküp

  Üsküp Kalesi - Üsküp

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Üsküp Turları (Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Berna Demir

Berna Demir

Gayet güzel geçti ve memnun kaldık. Ulaşım rehberlik anlamında hiç sorun yaşamadik.

Hüsnü Arda

Hüsnü Arda

20 - 23 eylül arası üç ülke turuna katıldık, ailece hizmetten çok memnun kaldık. Rehberimiz Enes bey 10 numara bir arkadaş, sağolsun çok ilgiliydi.

Üsküp 

Makedonya'nın başkenti olan Üsküp, Vardar Nehri kıyısında ve dağlık alanda konumlanmış bir şehirdir. Birçok kültürün ve dinin de bir arada olduğu nadir bölgelerden biridir. Türkler, Makedonlar ve Arnavutlar yüzyıllardır Üsküp'te bir arada yaşamaktadır. Bu yüzden birçok kültüre tanıklık edebileceğiniz Üsküp'te, unutulmaz bir Makedonya turu yapacaksınız.

Politik, akademik, kültürel ve ekonomik bakımdan Makedonya'daki en önemli şehir olan Üsküp, Balkan turu durakları arasında da en gözde şehirlerdendir.

Vardar Nehri'nin güzelliğine güzellik kattığı Üsküp şehri, eski dönemlerde birçok deprem geçirmesine rağmen yenilenerek modern bir görünüme kavuşmuş ve kısa sürede yeniden cazibe merkezi olmuştur. Gerek esnaf olarak gerekse yerli halk olarak birçok Türk'ün yaşadığı şehirde, Üsküp turları sırasında bol bol Türkçe duyabilirsiniz.

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Balkanlar'da göreceğiniz en büyük çarşılardan biri Tarihi Çarşı'yı gezerek başlayabileceğiniz Üsküp turu, Osmanlı'ya ait pek çok iz görebileceğiniz bir rota sunuyor. Geçmişte Osmanlı himayesinde olan şehirde ziyaret edebileceğiniz ve inceleyebileceğiniz Osmanlı eserleri; Kurşunlu Han, Sulu Han, Mustafa Paşa Camii ve Davut Paşa Hamamı'dır. Üsküp gezisinin meşhur olan noktalarından biri de Taş Köprü'dür. Köprü, Sultan I.Murat döneminden kalma değerli bir yapıdır.

Son dönemde gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarıyla görkemli bir görünüme kavuşan Üsküp Kalesi, önceden tren istasyonuyken müzeye çevrilen Ulusal Müze, St. Clementin Katedrali, Yahya Paşa ve Hünkar camileri ve Saat Kulesi'dir. Üsküp gezi rehberi listesi bununla da bitmiyor.

Üsküp gezi notlarında olan diğer önemli noktalar; Kapan Han, Nerezj Manastırı, Üsküp Kent Müzesi, Makedonya Müzesi, Hünkar, Aziz Panteleymon Kilisesi, Aziz Andreya Manastırı, Çifte Hamam ve Mustafa Paşa Su Kemeri'dir.

Üsküp'te Ne Yenir?

Makedonya mutfağından esinlenen Üsküp yemekleri, aynı zamanda Makedonya'daki ünlü birçok lezzetin de çıkış noktasıdır.

Ispanaklı Üsküp böreği, Üsküp kebabı ve Ispanaklı Üsküp çorbası gibi yiyecekler Makedonya'nın mutfağında da önemli bir yere sahiptir. Yöreye özgü tatlılardan Kaymakçina'yı deneyebilirsiniz. Bunlarla birlikte, Makedon yahnisi, köprülü salatası, güveçte kuru fasulye ve Yugoslav salatası da önemli Üsküp lezzetlerindendir.

Üsküp'ten Ne Alınır?

Eğlenceli bir Üsküp gezisinden sonra buradan alışveriş yapmak isterseniz, Türk Çarşısı'nı gezebilirsiniz. Eski ve yeni birçok Üsküp eşyasını satın alabileceğiniz çarşıda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Makedonya'ya özgü sebze ve meyvelerden de alabilirsiniz. Kent merkezindeki alışveriş merkezini de gezebilirsiniz. Haftanın belirli gün ve saatlerinde kurulan semt pazarlarını da gezebilirsiniz. 

Üye Yorumları

Habibe Gümüş
Habibe Gümüş

Merhabalar. 17-20 Ağustos tarihleri arasında kuzenim ve ben Balkanlarda Üç Ülke turuna katıldık. Rehberimiz Arslan bey sayesinde kısa ama inanılmaz verimli bir Balkan turu deneyimi yaşadık. Hem tecrübesi hem bilgisi hiçbir aksama yaşamamıza neden oldu. Bunların dışında tam bir gurme olduğu için her ülkede ve şehirde en güzel mekanlarda en güzel yemekleri yemiş olduk. Habibe'ler olarak çok teşekkür ediyoruz. Umarım planladığımız Saraybosna turunda tekrar görüşürüz.

Semiha Usta
Semiha Usta

Güzel eğlenceli bir turdu. Rehberimizin de bilgi ve donanımı iyiydi, kendisine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi güzel gezdirdi ve bilgilendirdi. Gruppal'a de teşekkürler hizmetlerinizden dolayı...

Hatice Dalgıç
Hatice Dalgıç

Geçen hafta katıldığım Balkanlar Turu muhteşemdi, teşekkürler. Aralık'ta sizinle Orta Avrupa turu yapacağım, umarım o da aynısı olur. Şirketinize ve Balkanlar turundaki kaptan Hakkı Bey'e, rehber Rüştü Bey'e sonsuz teşekkürler.

Sevim Gölge
Sevim Gölge

15-18 Ekim tarihli Balkanlarda 3 Ülke turunuzda rehberiniz Aslan Bey'e bir kere daha teşekkür ediyorum. Mükemmel bir tur rehberi. Bilgisi ile gidilecek gezilecek yerlerde hiç mi hiç aksama yaşatmadı. Tek kelime ile süper bir rehber. Turda 9 kişinin tüm düşünceleri aynı. Arslan Bey'in rehberlik yapacağı turlara gözümüz kapalı gelebiliriz. Kendisinin bilgi donanımı çok ve güler yüzlü olması süper. Teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube