Yurtdışı Turlar

Adriyatik Kıyılarında Hırvatistan

Adriyatik kıyısında Balkanların Avrupa’yla birleşmesini sağlayan Hırvatistan turları hem tarihi hem de güzelliği ile turistlerin kalbini fethetmeye devam ediyor.

Keyifli sahilleri, yazları eğlenceyle dolan plajları, birbirinden güzel tarihi şehirleri ve doğal güzellikleri ile Hırvatistan, Avrupa'nın balkanlardaki temsilcisi.

Tatil paketleri arasında gözde olan Hırvatistan turu, Avrupa turları arasında özellikle ekonomikliği ile öne çıkıyor.

Hem Balkanlar Hem Avrupa 

Zagreb, Dubrovnik, Split gibi şehirlerle her yıl pek çok turisti kendine çeken Hırvatistan tatili, Balkan turlarının da gözde duraklarından biri.

Sava Nehri’nin kıyısında yer alan başkent Zagreb, tarihi bayağı geriye giden ancak ruhu oldukça genç bir şehir.

Köprülerle süslenmiş Zagreb’de Arkeoloji Müzesi, Zagreb Müzesi, Modern Galeri gibi sayısız müzeye ev sahipliği yapmasının yanı sıra Hırvatistan Ulusal Tiyatrosu da hem mimari olarak hem de performanslar bakımından kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.

Çeşitli festivallere ve konserlere ev sahipliği yapan Zagreb, Balkanların canlı ruhunu ve Avrupa’nın sürekliliğe sahip düzenini birleştirmeyi başarıyor.

Zagreb turu pek çok farklı anlayışın kaynaşıp yeni bir güzellik yaratmasının en güzel örneklerinden birini görmenizi sağlayacak.

Unutulmaz Deniz Keyfi

Hırvatistan’ın en çok turist çeken yeri ise elbette Adriyatik kıyılarındaki şehirleri. Dubrovnik, Split gibi şehirler tarihi ve doğal güzellikleri, mimari çarpıcılıkları ve birbirinden güzel plajları ile dört dörtlük tatil turları haline geliyor.

İmparator Diocletian Sarayı ve kalıntılarının çevresinde büyümüş bir kent olan Split, koruma altındaki tarihi merkezi, Dalmaçya tarihini yansıtan yapıları ve sosyal hayatı ile Hırvatistan’ın en büyük şehirlerinden biri.

Adriyatik’in incisi Dubrovnik turu ise hem Balkan turlarının hem Adriyatik gemi turlarının ve cruise turlarının en gözde duraklarından biri.

45 günlük Yaz Festivali, özenle korunmuş ve doyumsuz manzaraya sahip eski şehir merkezi, kenti saran tarihi surları Dubrovnik turu ile göreceğiniz şehrin güzelliğinin ayrıntılarından bazıları.

Şehri büyük ölçüde yıkan 1667 depreminden kurtulan ve Rönesans mimarisinin güzelliğine şahit olabileceğiniz Crkva sv. Spasa kilisesi ve Ragusa Cumhuriyeti zamanlarında yönetim binası olarak kullanılan, sonrasında ise müze olarak hayatına devam eden Knežev Dvor ve Francis Manastırı, Dubrovnik’in görülmeden geçilmemesi gereken yerlerinden bazıları.

Yakınlığı ve güzelliği ile balayı turlarının ve mavi turların da gözde destinasyonlarından olan Dubrovnik, turizm cenneti olarak misafirlerini zevkle ağırlıyor.

Hırvatistan hem sahil şehirleriyle hem de başkenti Zagreb ile capcanlı bir deneyim sunuyor. Uzun yüzyılların tarihini sırtlayan ülke, capcanlı ruhuyla geçmiş ve gelecek arasında muhteşem bir köprü kuruyor.

Bu köprünün güzelliğine şahit olmak, Balkanların ve Avrupa’nın ortak karakterini taşıyan birbirinden güzel şehirlerde mükemmel zaman geçirmek ve birbirinden uygun fiyatlı tatil turlarının keyfini çıkarmak için elinizi çabuk tutun!

Erken rezervasyon fırsatları ile uygun tatil seçenekleri ve Hırvatistan turu fırsatları, Gruppal farkıyla sizleri bekliyor!

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Üye Yorumları

Najda Doyuran

Najda Doyuran

Gruppal internet sitesinden tur satın alarak bir kaç ülke gezdim. Hepsinden çok memnun ayrıldım. Hem fiyatları çok uygun hem de standartları yüksek turların. Bu yüzden hem ekonomik hem de konforlu gezileri beraberce tamamladık. Bu vesile ile her şey için tüm ekibe teşekkürleri borç biliriz.

Muammer Turhan

Muammer Turhan

Turdan çok memnun kaldık, Aracımız temiz ve bakımlı, şöförler çok iyi ve saygılı idi, özellikle rehberimiz Sevgi Hanıma nezdinizde çok teşekkür ederim.

Sedat Bulut

Sedat Bulut

30 Haziran tarihinde katıldığım Büyük Balkan turunda rehberimizin anlatımı, gezi-zaman planlaması çok iyiydi ve şoförlerimiz kibar ve çok yardımcıydı. Çok güzel bir turdu, emeği geçen herkese teşekkürler.

Özden Öztelcan Şahin

Özden Öztelcan Şahin

25 Temmuz - 2 Ağustos arasında Gruppal.com üzerinden satın alarak Balkan turuna katılmış bulunmaktayız. Şuan dönüş yolundayız. Turumuz bitmeden, duygularımızı en sıcak hali ile sizlerle paylaşmak istedik. Turu satın alma ve vize sürecinden başlayarak teşekkür etmek istediğimiz insanları kısaca tek tek belirtmek isteriz. Turun satın alma işleminden sonra her türlü sorumuza büyük bir nezaket ile cevap verdiği için Gruppal’dan Recep Gucin’e teşekkür ederiz. Günün her saat diliminde her türlü noktada destek vermesi ayrıca çok nazik bir davranıştı bizim için. Balkanlar daha önce gitmediğimiz bir coğrafya idi. Bölgeye ait olan çok fazla coğrafi tarihi, kültürel, müzik ve sanat olmak üzere pek çok detay olduğunu biliyorduk. Karmaşık etnik toplulukların bulunduğu bu coğrafyadan dolayı rehberimizin çok bilgili, ilgili ve bilgisini bizimle güzel bir anlatım dili ile paylaşan biri olması gerekiyordu. Rehberimiz Batuhan İlker Coşkun bu anlamda beklentilerimizi tam olarak karşıladı… Çok farklı bilgi ile donatıldığımız, gezdiğimiz, yeni tatlar ve yaşantılar görmemiz adına çok güzel bir tura katılmış olduğumuz için mutluluğumuzu dile getirmek isteriz. Sonuç olarak 16 kişi olarak katıldığımız bu turda, katılan ve aynı çerçevede olayları değerlendirdiğimiz totalde 30’un üzerindeki tur arkadaşımız adına turu düzenleyen Gruppal.com’a, iletişime geçen tüm arkadaşlara ve tur rehberimiz Batuhan Coşkun'a tekrar bu keyifli gezide önderlik ettiği için teşekkür ederiz. Bir sonraki gezide yine aynı rehber ve tur şirketi ile bir arada olmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube