% 20 İndirim
GP: 93184

Orta Amerika Turları

Meksika Guatemala Belize Honduras

Orta Amerika turları ile tropik güzelliklerle dolu bir tatil sizi bekliyor! Meksika, Guatemala, Belize ve Honduras’ı kapsayan bu unutulmaz tatilde yerinizi hemen ayırtın!

 • Metropolitan Katedrali - Mexico City

  Metropolitan Katedrali - Mexico City

 • Güneş Tapınağı - Teotihuacan

  Güneş Tapınağı - Teotihuacan

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Güzel Sanatlar Müzesi - Mexico City

  Güzel Sanatlar Müzesi - Mexico City

 • Şehir Kıyıları - Cancun

  Şehir Kıyıları - Cancun

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Dalış Keyfi - Cancun

  Dalış Keyfi - Cancun

 • Kent Manzarası - Chetumal

  Kent Manzarası - Chetumal

 • Kıyılar - Chetumal

  Kıyılar - Chetumal

 • Liman Bölgesi - Belize City

  Liman Bölgesi - Belize City

 • Plajlar - Belize City

  Plajlar - Belize City

 • Ada Evleri - Flores

  Ada Evleri - Flores

 • Ada Manzarası - Flores

  Ada Manzarası - Flores

 • Bölge Panoraması - Flores

  Bölge Panoraması - Flores

 • Copan Harabeleri - Copan

  Copan Harabeleri - Copan

 • Kent Merkezi - Copan

  Kent Merkezi - Copan

 • Bölge Manzarası - Copan

  Bölge Manzarası - Copan

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Orta Amerika Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Türkan Kaplan

Türkan Kaplan

19-26 Ocak Bangkok Pattaya turuna ben ve ailem katılmaya karar verdiğinizde oldukça endişeliydik çünkü tamamen yabancı olduğumuz bir kültürde ve ülkede ne yapacağız ne yiyeceğiz gibi kaygılarımız vardı. Ancak Hayri bey bize bir rehberden öte evinde misafirini ağırlayan ev sahibi edasıyla yaklaşıp tatilimizi mükemmel kıldı. En temel şeylerden; tarihinden, coğrafik özelliğinden, insanlarından tutun da en ufak detaylara, ne yapmamız veya yapmamamız gerektiğine kadar bize bilgi verip hiçbir şeyi riske atmadan tatilimizi keyifli geçirmemizi sağladı. Şu an İstanbul'dan Ankara'ya dönüş yolundayız ve bu güzel geziyi düzenlediğiniz için size ve birçok güzel hatıra biriktirmemize sebep olan Hayri beye teşekkür ederiz. Bir başka gezide buluşmak üzere.

Selma Uğan

Selma Uğan

8 Kasım Bangkok Pattaya turunuza katıldım. Grupalla ilk defa katıldım ve çok beğendim. Özellikle rehberimiz yedi yirmidört bizimle ilgilendi. Gerek bilgisi gerek insan ilişkileri süperdi. Çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bir dahaki gezilerde görüşmek üzere.

Meksika Hakkında

Dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Meksika hakkında en çok bilinen şey, sıcakkanlı insanları, baharatları yemekleri, salsa dansları ile eğlence ve festivalleri, içecekleridir. Meksika yüzölçümü açısından da 2 milyon kilometrekareye yakın büyüklüktedir. Binlerce kilometre uzunlukta sahillere ev sahipliği yapan bu bölgede çıkacağınız Meksika turları ile hayatınızın en özel yurtdışı turu deneyimini yaşayabilirsiniz.

Mimarisi, doğası, tarihi ve mutfağıyla tadına doyamayacağınız bir Meksika turu sizi bekliyor. Özellikle macera düşkünü gezginlerin ve eğlenceyi seven tatilcilerin tercih ettiği Meksika'da yapılacak sayısız etkinlik ve aktivite bulunuyor. Meksika'da iklim, bölgeler arasında farklar göstermesine karşın hemen her dönem sıcaktır. Yıl içinde en düşük sıcaklık kış döneminde ve 5 derece olarak gözlemlenir.

Meksika'da Gezilecek Yerler

Ülkenin en büyük şehri Mexico City'dir ve aynı zamanda Meksika'nın başkenti olma özelliğini taşır. Altı bölgeye ayrılmış durumda olan Meksika'da gezilecek yerler şehir bazında sıralamak gerekirse; Acapulco, Compeche, Cancun, Chiapas, Yucatan, Chichen Itza, Cozumel, La Paz, Merida ve Mexico City'dir.

Guatemala Hakkında

Bugün bile keşfedilmemiş birçok yeri bulunan Guatemala nerede diye soranlara söyleyelim: Orta Amerika'da! Mayalar Dönemi'ne uzanan tarihi, devasa büyüklükteki dağları, eşsiz benzerlikteki kumsalları ve egzotik yapısıyla Guatemala turları sizi bekliyor. Guatemala hakkında bilgi arayanların karşılaştığı en çok şey ülkenin doğası ve iklimiyle büyüleyici olduğudur. Unesco Dünya Mirasları listesinde de birçok antik kentiyle önemli bir yere sahiptir.

Guatemala nüfusunun büyük bir kısmını Ladinolar oluşturuyor. Avrupalı İspanyollar'ın karışımı olan Ladinoların yanı sıra Guatemala Kızılderilileri de toplum içinde önemli bir yere sahiptir. Guatemala'da iklim bölgeler arasında farklılık gösterebilir ancak hava sıcaklıkları her zaman yüksektir ve en düşük hava sıcaklığı 10 derecenin altına düşmez. Özgün müzikleri, kendine has yemekleri ve sanatsal anlayışıyla Guatemala'ya gitmek ve bu doğa harikası yeri keşfetmek için yerinizi şimdiden ayırtın.

Guatemala'da Gezilecek Yerler

Ulusal Kütüphanesi, Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi Guatemala'da gezilecek yerler listesinin en önemlileri arasındadır. Ülke, kütüphaneler ve müzeler açısından zengindir. Guatemala'nın başkenti Guatemala City'dir. Guatemala gezisinde bu şehri mutlaka görmeli ve gezmelisiniz. Şehir 22 departmana ve 335 kasabaya bölünmüş durumdadır. Önemli ve mutlaka görmeniz gereken şehirleri ise; Antigua, Central Highlands, Western Highlands, Karayip kıyısı, Peten, Pasifik Highlands ve Coban'dır.

Belize Hakkında 

Orta Amerika'da yer alan Belize haritada batı ve güneyinde Guatemala kalırken doğusunda Karayip Denizi ve kuzeyinde de Meksika kalır. Orta Amerika'daki ülkeler arasında en küçük ikinci ülke olma özelliğine sahip bu ülkede yapacağınız Belize turları ile denize, kuma ve güneşe doyacak, eğlence dolu bir tatile çıkacaksınız.

Belize hakkında en dikkat çekici ayrıntı ülkenin bayrağında insan figürü olmasıdır ve bu özelliği nedeniyle ülkeler arasında bayrağında insan olan tek ülkedir. Kuzeyi ovalık olan Belize'nin coğrafi yapısında güney kısmında ormanlar vardır ve dağlık bir bölgedir. Belize Nehri ülke için önemli bir alandır ve Belize turu ile de mutlaka görülmesi gereken bir güzelliktir. Belize doğal özellikleri hakkında ise bilinmesi gereken ülkenin en yüksek tepesi 1133 metre yüksekliği ile Victoria Tepesi'dir.

Belize'nin nüfus yoğunluğunu Afrika asıllı siyahi vatandaşlar oluşturur. Kuzey ve batı kesimlerde ise İspanyollar'ın karışımı melezler yaşar. Güneyinde ise ırkı Mayalar'a dayanan bir nüfus yaşar.

Belize'de Gezilecek Yerler

Resmi dilin İngilizce olduğu Belize'nin başkenti Belmopan'dır. İdari ve coğrafi olarak altı bölüme ayrılan Belize'de gezilecek yerler şehir olarak başkenti Belmopan, Belize şehri, Corozal, Crooked Tree, Orange Walk, Placencia, Punta Gorda, San Igancio ve San Pedro Town'dır.

Honduras Hakkında

Orta Amerika'daki en kalabalık ikinci ülke olan Honduras yüzölçümü bakımından da yine bölgedeki en büyük ikinci ülkedir. Honduras nüfusu açısından çok çeşitli bir yapıya sahiptir. Maya kökenli Ladinoslar, Garifunalar, Miskito, Sumu Twahka, Paya, Lenca, Chorti ve Tolupane yerlileri ülkenin nüfusunu oluşturur. Ülkenin kültürü ve siyasi yapısı İspanyollar'dan etkilendiklerini gösterir. Honduras turları ile Mayalar'dan kalma kalıntılar, doğal park alanları, yağmur ormanları ve birbirinden güzel adalar sizi bekliyor.

İç bölgelerde dağlık kıyı bölgelerde ise ovaların olduğu Honduras'ın nüfusu tarihin bazı dönemlerinden doğal afetlerden ötürü çok zarar görmüştür. Ülke aynı zamanda dünyadaki en fakir ülkelerden biridir. Honduras turu ile beklediğinizden çok daha güzel ve macera dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Honduras'ta Gezilecek Yerler

Honduras'ın başkenti Tegucigalpa'dır ve Honduras'ta gezilecek yerler arasında mutlaka görülmelidir. Ülke 18 departman ve üç bölgeye ayrılmış durumdadır. Ülkenin tam ortasında Honduras Tepeleri bulunur. Maya kalıntılarını da yine bu bölgede görebilirsiniz. Ülkenin en kalabalık bölgesi burasıdır. Balta girmemiş ormanlarıyla ünlü Karayip Honduras bölgesi ise yine görülmeye değer bir alandır.

Üye Yorumları

Nurten Durmuş

Nurten Durmuş

Herşey çok iyi gitti, özellikle rehberimize çok çok teşekkür ederim. Herşeyi detaylı ve çok keyifli anlattı. Teşekkürler Gruppal.

Güldane Demirci

Güldane Demirci

Turdaki her bireyin tatilinin iyi geçmesi adına çabalayan rehberimize sonsuz sabrı ve tüm yardımları için teşekkür ediyoruz.

Birgül Mamgit

Birgül Mamgit

19 Mayıs’ta Bangkok-Pattaya turuna katıldık. Bizi Tayland havalimanında karşılayan rehberimiz sayesinde gezimiz çok güzel geçti. Bize 1 haftayı çok güzel geçirtti. Çok güzel rehberlik etti. Teşekkürler.

Vesile Koç

Vesile Koç

Bangkok Pattaya turuna arkadaşımla beraber katıldık. Başta satın alma sürecinde bizimle fazlasıyla ilgilenip yol gösteren Naciye Hanım'a, ardından rehberimiz Ercan Bey'e sonsuz teşekkürler. Onlarca önyargı ve eleştirilere rağmen gittik ve Uzakdoğu kültürünü görmek, su festivaline katılmak, fil safarisi yapmak, sadece belgesellerde göreceğimiz bir kaplana sarılıp resim çekilmek harika bir duyguydu. Her şey için teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube