% 20 İndirim
GP: 95424

Orta Avrupa ve Balkanlar Turu

Budapeşte Viyana Prag Belgrad Saraybosna Mostar

Orta Avrupa ve Balkanlar turu ile Avusturya’dan Bosna Hersek’e uzanan keyifli bir tatil fırsatı uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile sizi bekliyor.

 • Belvedere Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

  Belvedere Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

 • Müzeler Bölgesi - Viyana

  Müzeler Bölgesi - Viyana

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

  Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

 • Gece Işıklarıyla Parlamento - Budapeşte

  Gece Işıklarıyla Parlamento - Budapeşte

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Esztergom - Macaristan

  Esztergom - Macaristan

 • Akşam Manzarası - Budapeşte

  Akşam Manzarası - Budapeşte

 • Astronomi Saati - Prag

  Astronomi Saati - Prag

 • Charles Köprüsü - Prag

  Charles Köprüsü - Prag

 • Hradcany Kale Bölgesi - Prag

  Hradcany Kale Bölgesi - Prag

 • Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

  Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

 • Sava Nehri'nden Görünüm - Belgrad

  Sava Nehri'nden Görünüm - Belgrad

 • Gazi Hüsrev Bey Camii - Saaybosna

  Gazi Hüsrev Bey Camii - Saaybosna

 • Başçarşı - Saraybosna

  Başçarşı - Saraybosna

 • Tarihi Merkez - Mostar

  Tarihi Merkez - Mostar

 • Eski Köprü - Mostar

  Eski Köprü - Mostar

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Orta Avrupa ve Balkanlar Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Sema Çegil

Sema Çegil

Turdan çok memnun kaldım, keşke tekrar böyle bir fırsat olsa…

Recep Barlas

Recep Barlas

İlk defa Gruppal ile seyahat ettik, 2 kişi tur yaptık. Saşırtıcı ama çok güzel oldu. Bize aitti sanki tur. İptal edilmemesini tebrik ediyorum.

Budapeşte Şehri

Macaristan'ın başkentidir. Avrupa'daki ilk yeraltı demiryolu ağının yapıldığı Budapeşte, eski ve yeni olmak üzere Buda ve Peşt şeklinde ikiye bölünmüş durumdadır. Şehrin bir kısmında tarihi mimariler, eski yapılar varken bir kısmı ise daha yeni, modern mimarilerle kaplıdır. Yıl içinde birçok etkinlik ve festivale ev sahipliği yapan şehir Orta Avrupa için de önemli bir kültür ve sanat merkezidir. Budapeşte turları ile siz de bu eğlence ve tarihle dolu şehri keşfetmeye çıkın.

Budapeşte'de gezilecek yerler arasında; Buda Kalesi, Gellert Tepesi, Budapeşte Güzel Sanatlar Müzesi, Andrassy Bulvarı, Opera Binası, Heroes Medanı ve Macaristan Sanat Müzesi bulunuyor. Tuna Nehri gezisi Budapeşte turu sırasında yapmanız gereken bir diğer önemli aktivitedir. Ayrıca termal havuzları da mutlaka görmelisiniz.

Viyana Şehri

Avusturya'nın başkenti olan Viyana, ülkenin en küçük yüz ölçümüne sahip fakat en kalabalık şehridir. Siyasi, sanatsal, kültürel ve tarihi açıdan ülkenin en önemli kenti olan bu bölgede yapacağınız Viyana turları ile kendinizi bir sanat filminin içinde geziyormuş gibi hissedebilirsiniz. Avrupa'daki en gelişmiş şehirler arasında olan Viyana'da gezi yaparken şehrin mimarisine, düzenine, kiliselerine, müzelerine hayran olacaksınız.

Filmlerin çekildiği eğlence parkı Prater, St. Stephen Katedrali, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Viyana Müze bölgesi, Viyana Ring Bulvarı Viyana'da gezilecek yerler arasında en bilindik olan noktalardır.

Prag Şehri

Orta Avrupa turlarının göz bebeği olan Prag, Çekya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Vlatna Nehri üzerinde kurulu olan şehir, Ortaçağ dönemlerinden kalan birçok bölgesi ve mimarisiyle gören herkesi kendisine çeker. Prag turları ile şehrin tarihi dokusunu hissedecek ve geniş caddelerinden yürürken kaybolacaksınız. 'Avrupa'nın Kalbi' ya da 'Altın Kent' olarak tanımlanan Prag'ta gezi yaparken unutamayacağınız bir sürü anı biriktireceksiniz.

Prag'ta gezilecek yerler arasında Old Town bölgesi, Prag Kalesi, St. Charles Köprüsü, Old Town Hall ve Astronomik Saat Kulesi, Yahudi Mahallesi, Dans Eden Ev ve müzeler bulunuyor. Şehirdeki müzeler ve kafeler en sevilen yerler arasında.

Belgrad Şehri

Vizesiz turlar arasında Türkler'in en sık tercih ettiği yerlerden biri de Belgrad oluyor. Sırbistan'ın başkenti ve en kalabalık şehri olan Belgrad, Avrupa'daki en eski yerleşim bölgelerindendir. Balkan turlarının da cazibe noktası olan bu şehirde yapacağınız Belgrad turları ile Sırbistan'ın başkentini yakından görme fırsatı elde edeceksiniz.

Kalemegdan Kalesi ve Parkı, Aziz Sava Katedrali, Nikola Tesla Müzesi, Cumhuriyet Meydanı, St. Mark's Kilisesi, sanatçıların yaşadığı bölge Skadarlija, Sırbistan Ulusal Müzesi, Taş Meydan Belgrad'ta gezilecek yerler listenizde olması gereken yerlerdir.

Saraybosna Şehri

Saray Ovası anlamında olan Saraybosna, Bosna Hersek'in başkentidir. Avrupa'daki en tarihi ve en ilginç yerlerden biri olan bu bölgede çıkacağınız Saraybosna turları ile birçok medeniyetin, dilin, dinin ve ırkın bir arada yaşadığını göreceksiniz. Balkanlar'daki Kudüs olarak da adlandırılan Saraybosna'da gezi yaparken bir an tarihin içinde kaybolacaksınız.

Başçarşı, Gazi Hüsrev Yadigar Camii, Saraybosna Tüneli, Svrzo Evi, Bosna Hersek Ulusal Müzesi, Ferhad Paşa Camii, Bosna Hersek Tarih Müzesi, Brusa Bedesteni, Latin Köprüsü, Kutsal Kalp Katedrali Saraybosna'da gezilecek yerler listesindedir.

Mostar Şehri

Bosna Hersek'te bulunan ve Hersek bölümünün en büyük şehri olan Mostar, savaş döneminde en çok zarar gören ancak hemen sonrasında çabucak toparlanan bir bölgedir. Bugün Mostar turlarıyla bazı bölgelerde her ne kadar savaşın izlerini görebileceğiniz yapılarla karşılaşsanız da bunlar bilinçli olarak bugüne kadar bırakılmış ve ders olması amacıyla restore edilmemiştir. Dünyaca ünlü Mostar Köprüsü, Mostar turu ile göreceğiniz en güzel mimarilerdendir.

Mostar'da gezilecek yerler rehberinize alacağınız noktalar; Mostar Köprüsü, Neretva Nehri, Old Bridge Museum, Muslibegovica Evi, Hersek Tarih Müzesi, Koski Mehmet Paşa ve Karadjoz Bey Camileri'dir.

Üye Yorumları

Figen Çalışkan

Figen Çalışkan

Otel kahvaltısı çok iyiydi. Genel anlamda temizlik iyiydi. Konumu merkeze yakındı. Estergon turunda öğlen yemeği alınan restaurant; yemek, ambiyans ve personel olarak mükemmeldi. Budapeşte turuna katılım olarak sadece biz vardık, yani iki kişi; yinede turun iptal edilmemesi nedeniyle teşekkür ederiz. Sık yurt dışı seyahati yapan bir çift olarak, çok çekinceli olarak firmanızı seçtik, denemek istedik. Sonuçta memnun kaldık. Umarım bundan sonrada görüşürüz. Saygılarımla.

Aysel Bakırcı

Aysel Bakırcı

03 Aralık tarihinde katıldığım Orta Avrupa turundan cok memnun kaldım. Şoförlerimiz çok iyilerdi, güler yüzlüydüler. Rehberimize çok teşekkür ederim. İlgisine, güler yüzüne, güzel anlatımına, bir abla kardeş olduk. Çok çok teşekkür ederim. Birdaha gezilerimi Grupalla yapıcam. Sevgiler

Mişel Büyükgazel

Mişel Büyükgazel

Rehber bilgili donanımlıydı, kesinlikle öneririm.

Fatma Muzaffer Erdoğan

Fatma Muzaffer Erdoğan

Kimse inanmadı bu fiyatlara bu yerleri gezeceğimize. Gruppal bizi en güzel şekilde gezdirdi. Bir daha yine Gruppal’dan alacağız, teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube