% 20 İndirim
GP: 95424

Orta Avrupa ve Balkanlar Turu

Budapeşte Viyana Prag Belgrad Saraybosna Mostar

Orta Avrupa ve Balkanlar turu ile Avusturya’dan Bosna Hersek’e uzanan keyifli bir tatil fırsatı uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile sizi bekliyor.

 • Belvedere Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

  Belvedere Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

 • Müzeler Bölgesi - Viyana

  Müzeler Bölgesi - Viyana

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

  Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri - Viyana

 • Gece Işıklarıyla Parlamento - Budapeşte

  Gece Işıklarıyla Parlamento - Budapeşte

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Esztergom - Macaristan

  Esztergom - Macaristan

 • Akşam Manzarası - Budapeşte

  Akşam Manzarası - Budapeşte

 • Astronomi Saati - Prag

  Astronomi Saati - Prag

 • Charles Köprüsü - Prag

  Charles Köprüsü - Prag

 • Hradcany Kale Bölgesi - Prag

  Hradcany Kale Bölgesi - Prag

 • Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

  Tuna Nehri'nden Şehir Manzarası - Belgrad

 • Sava Nehri'nden Görünüm - Belgrad

  Sava Nehri'nden Görünüm - Belgrad

 • Gazi Hüsrev Bey Camii - Saaybosna

  Gazi Hüsrev Bey Camii - Saaybosna

 • Başçarşı - Saraybosna

  Başçarşı - Saraybosna

 • Tarihi Merkez - Mostar

  Tarihi Merkez - Mostar

 • Eski Köprü - Mostar

  Eski Köprü - Mostar

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Orta Avrupa ve Balkanlar Turu
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Sema Çegil

Sema Çegil

Turdan çok memnun kaldım, keşke tekrar böyle bir fırsat olsa…

Ceren Uğurlu

Ceren Uğurlu

Turdan ve rehberden memnun kalmamın yanında özellikle çalışanlarınıza ilgisi ve yardımlarından dolayı çok tesekkur ederim. Hiç bir sorumu yanıtsız bırakmadılar ve ilk kez internet uzerinden tur satın almama ragmen her an iletisim kurabildiğim bir müşteri temsilcisi olduğu icin mutluyum. Tekrar teşekkurler.

Budapeşte

Macaristan'ın başkentidir. Avrupa'daki ilk yeraltı demiryolu ağının yapıldığı Budapeşte, eski ve yeni olmak üzere Buda ve Peşt şeklinde ikiye bölünmüş durumdadır. Şehrin bir kısmında tarihi mimariler, eski yapılar varken bir kısmı ise daha yeni, modern mimarilerle kaplıdır. Yıl içinde birçok etkinlik ve festivale ev sahipliği yapan şehir Orta Avrupa için de önemli bir kültür ve sanat merkezidir. Budapeşte turları ile siz de bu eğlence ve tarihle dolu şehri keşfetmeye çıkın.

Budapeşte'de gezilecek yerler arasında; Buda Kalesi, Gellert Tepesi, Budapeşte Güzel Sanatlar Müzesi, Andrassy Bulvarı, Opera Binası, Heroes Medanı ve Macaristan Sanat Müzesi bulunuyor. Tuna Nehri gezisi Budapeşte turu sırasında yapmanız gereken bir diğer önemli aktivitedir. Ayrıca termal havuzları da mutlaka görmelisiniz.

Viyana

Avusturya'nın başkenti olan Viyana, ülkenin en küçük yüz ölçümüne sahip fakat en kalabalık şehridir. Siyasi, sanatsal, kültürel ve tarihi açıdan ülkenin en önemli kenti olan bu bölgede yapacağınız Viyana turları ile kendinizi bir sanat filminin içinde geziyormuş gibi hissedebilirsiniz. Avrupa'daki en gelişmiş şehirler arasında olan Viyana'da gezi yaparken şehrin mimarisine, düzenine, kiliselerine, müzelerine hayran olacaksınız.

Filmlerin çekildiği eğlence parkı Prater, St. Stephen Katedrali, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Viyana Müze bölgesi, Viyana Ring Bulvarı Viyana'da gezilecek yerler arasında en bilindik olan noktalardır.

Prag

Orta Avrupa turlarının göz bebeği olan Prag, Çekya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Vlatna Nehri üzerinde kurulu olan şehir, Ortaçağ dönemlerinden kalan birçok bölgesi ve mimarisiyle gören herkesi kendisine çeker. Prag turları ile şehrin tarihi dokusunu hissedecek ve geniş caddelerinden yürürken kaybolacaksınız. 'Avrupa'nın Kalbi' ya da 'Altın Kent' olarak tanımlanan Prag'ta gezi yaparken unutamayacağınız bir sürü anı biriktireceksiniz.

Prag'ta gezilecek yerler arasında Old Town bölgesi, Prag Kalesi, St. Charles Köprüsü, Old Town Hall ve Astronomik Saat Kulesi, Yahudi Mahallesi, Dans Eden Ev ve müzeler bulunuyor. Şehirdeki müzeler ve kafeler en sevilen yerler arasında.

Belgrad

Vizesiz turlar arasında Türkler'in en sık tercih ettiği yerlerden biri de Belgrad oluyor. Sırbistan'ın başkenti ve en kalabalık şehri olan Belgrad, Avrupa'daki en eski yerleşim bölgelerindendir. Balkan turlarının da cazibe noktası olan bu şehirde yapacağınız Belgrad turları ile Sırbistan'ın başkentini yakından görme fırsatı elde edeceksiniz.

Kalemegdan Kalesi ve Parkı, Aziz Sava Katedrali, Nikola Tesla Müzesi, Cumhuriyet Meydanı, St. Mark's Kilisesi, sanatçıların yaşadığı bölge Skadarlija, Sırbistan Ulusal Müzesi, Taş Meydan Belgrad'ta gezilecek yerler listenizde olması gereken yerlerdir.

Saraybosna

Saray Ovası anlamında olan Saraybosna, Bosna Hersek'in başkentidir. Avrupa'daki en tarihi ve en ilginç yerlerden biri olan bu bölgede çıkacağınız Saraybosna turları ile birçok medeniyetin, dilin, dinin ve ırkın bir arada yaşadığını göreceksiniz. Balkanlar'daki Kudüs olarak da adlandırılan Saraybosna'da gezi yaparken bir an tarihin içinde kaybolacaksınız.

Başçarşı, Gazi Hüsrev Yadigar Camii, Saraybosna Tüneli, Svrzo Evi, Bosna Hersek Ulusal Müzesi, Ferhad Paşa Camii, Bosna Hersek Tarih Müzesi, Brusa Bedesteni, Latin Köprüsü, Kutsal Kalp Katedrali Saraybosna'da gezilecek yerler listesindedir.

Mostar

Bosna Hersek'te bulunan ve Hersek bölümünün en büyük şehri olan Mostar, savaş döneminde en çok zarar gören ancak hemen sonrasında çabucak toparlanan bir bölgedir. Bugün Mostar turlarıyla bazı bölgelerde her ne kadar savaşın izlerini görebileceğiniz yapılarla karşılaşsanız da bunlar bilinçli olarak bugüne kadar bırakılmış ve ders olması amacıyla restore edilmemiştir. Dünyaca ünlü Mostar Köprüsü, Mostar turu ile göreceğiniz en güzel mimarilerdendir.

Mostar'da gezilecek yerler rehberinize alacağınız noktalar; Mostar Köprüsü, Neretva Nehri, Old Bridge Museum, Muslibegovica Evi, Hersek Tarih Müzesi, Koski Mehmet Paşa ve Karadjoz Bey Camileri'dir.

Üye Yorumları

Ayten Bitik

Ayten Bitik

80 yaşındayım, baston kullanıyorum, 27. yurtdışı gezimi Gruppal ile yaptım. Bir kaç gün önce döndüğümüz Orta Avrupa Turu, kızkardeşim ve kardeşim kızı ile birlikte katıldığım bir kutlama gezisiydi. Gruppal'a teşekkür ederiz. Turun ilk iki günü rehberimiz olan Bülent beye nezaketi ve yardımları için çok teşekkür ediyorum. Bülent beyden görevi devralarak beş gün boyunca bize rehberlik yapan Ercan beye bütün gruba gösterdiği saygı, güleryüz olgunluk ve sabrı için sonsuz teşekkürler ediyorum. Havayolu ve turizm sektöründe üst düzey yöneticilik yapan iki evlat sahibi bir anne olarak sonraki seyahatlerimizde memnuniyetle yine Gruppal'ı tercih edeceğimizi ve tavsiye edeceğimizi bilmenizi isterim.

Fatma Zehra Kutlu

Fatma Zehra Kutlu

Ben tur tarihine kadar endişeliydim. Ama tur başlayınca rehberimiz sayesinde son derece güzel zaman geçirdik, geceli gündüzlü dolu dolu eğlendik. Teşekkür ederiz.

M. Ufuk Tekin

M. Ufuk Tekin

Firmanızın organize ettiği 18-25 Haziran Orta Avrupa turuna katıldık. Seçilen otellerden, düzenlenen tur programından ve rehberlik hizmetinden memnun kaldığımızı belirtmek isterim. Rehberimiz şimdiye kadar gördüğüm en bilgili rehberlerden biriydi. Katılımcılarla da çok iyi bir iletişim kurup ilgilendi. Bu güzel tur için firmanıza teşekkür ederim.

Yener Gündüz

Yener Gündüz

18-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Orta Avrupa turu programı özelliklede tur rehberinin gerek bilgisi gerek ilgisi, konuya hakimiyeti, tura katılanlarla diyaloğu işte bir rehber böyle olmalı dedirtti. Nezdinizde kendisine teşekkür ediyorum. Tüm dostlarıma memnuniyetimi dile getiriyor ve öneriyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube