Yurtdışı Turlar

Romantik Orta Avrupa

Avrupa’nın en romantik güzergâhlarından biri olan Orta Avrupa, birbirinden güzel turlarla sizleri bekliyor.

Viyana, Budapeşte, Prag, Bratislava, Dresden gibi şehirleri kapsayan Orta Avrupa turunda muhteşem binaların gölgesinde derin bir tarihi keşfedebilir, leziz yemekler ve Ortaçağ geceleri eşliğinde unutulmaz bir seyahat geçirebilirsiniz.

Çoğunlukla ortak bir tarihe sahip ama farklı kültürler barındıran Orta Avrupa ülkeleri, hem kültür turu hem eğlence turu hem de gastronomik olarak sizi memnun edecek.

Çigan gecelerinden vals salonlarına, Schönbrunn Sarayı’ndan Prag Şatosu’na kadar birbirinden farklı ancak aynı derece görkemli hatıralara sahip olacağınız bu seyahat unutulmaz olacak!

Müzik ve Vals Dolu Viyana

Liechtenstein Şatosu ve yanı başındaki ünlü Viyana Ormanları, Schönbrunn Şatosu, görkemli Opera binası, Hofburg Şatosu, Belediye Binası, Müzeler Bölgesi ve daha pek çok ünlü nokta Viyana turunuzun her saniyesinin tarih ve sanat dolu geçmesini garanti ediyor.

Avusturya’nın başkenti olan ve ismi her zaman klasik müzik ve güzel sanatlarla anılan Viyana gezilecek yerler anlamında aşırı zengin ve binlerce tarihi esere ve yapıya ev sahipliği yapıyor.

Klasik müzik gecelerine kendinizi kaptıracağınız Viyana, özellikle pastaneleri ve schnitzel’i ile önemli bir lezzet durağı.

Viyana Kuşatması’nın ardından tanıştıkları kahvenin yanında Strudel, Sachertorte, Palatschinken gibi birbirinden güzel tatlıları ve pastaları denemeyi ihmal etmeyin. 

Tarihi Prag ve Budapeşte

İsmi Kafka’yla özdeşleşmiş Prag ise Polonya’nın başkenti ve tarihi Bohemya Krallığı’nın merkezi.

Demir Perde döneminin ardından her yıl daha fazla turistin ziyaret ettiği Prag, özellikle uygun fiyatı olmasıyla genç yaşlı herkesin seyahat planlarında yer alıyor.

Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Wenceslas Meydanı, Astronomik Saat Kulesi, Prag Şatosu ve St. Vitus Katedrali başta olmak üzere pek çok güzel esere ev sahipliği yapan Prag, gezilecek yerler anlamında romantik, gotik, barok, Art-Nouveau gibi pek çok farklı mimari geleneğe ait yapıları barındırıyor.

Orta Avrupa turu fırsatı ile Ortaçağ geceleri etkinliklerinde dönem kıyafetleri ve gelenekleriyle süslenmiş restoranlarda birbirinden değişik yemekler yiyebilir ve tarihi han temalı bu mekânlarda unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Macaristan’ın başkenti olan ve Tuna nehri kıyısındaki Budin ile Peşte kentlerinin birleşmesiyle bugünkü halini alan Budapeşte, 1526 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilip 150 yıl kadar Osmanlı yönetimine kalmış bir şehir.

Kahramanlar Meydanı, Opera ve Parlamento Binaları, Erszebet Köprüsü, San Stefan Bazilikası gibi güzel binaların yanı sıra Tuna Nehri kıyısında yer alan ve muhteşem bir görüntü oluşturan birbirinden güzel yapılar, Budapeşte’ye âşık olmanızı sağlayacak.

Dilerseniz Tuna Nehri turlarıyla bu güzelliği nehir teknesi üzerinde yemeğinizi yerken ve içkiniz yudumlarken de seyredebilirsiniz.

Budapeşte’nin bir başka değişik etkinlik seçeneği de Çigan Geceleri. Macar müziği, dansı, yemekleri ve şarapları eşliğinde unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz.

Slovakya’nın başkenti Bratislava ve Almanya’nın köprüler ve kanallarla bezeli şehri Dresden ya da Münih turlarıyla renklendirebileceğiniz Orta Avrupa turlarında sayısız seçenek sizleri bekliyor.

Yurtdışı turları ve Avrupa turları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan büyük Orta Avrupa turu, balayı turları ve Kurban ile Ramazan bayramı Orta Avrupa turları olarak da sıkça tercih edilen turlardan.

Birbirinden güzel yapılar, şehirler, tatil yerleri arasında unutulmaz bir gezi yapabileceğiniz Orta Avrupa başkentlerini kapsayan turlarda en ucuz fiyat ve erken rezervasyon seçenekleri ve uygun tatil fırsatları için Gruppal sayfalarına davetlisiniz.

Orta Avrupa turu planınızı hemen yapın ve bu romantik, tarihi başkentleri gezmek için bavulunuzu hazırlamaya başlayın!

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Orta Avrupa Turları

Filtreleri Temizle

Üye Yorumları

Sema Çegil

Sema Çegil

Turdan çok memnun kaldım, keşke tekrar böyle bir fırsat olsa…

Fatma Zehra Kutlu

Fatma Zehra Kutlu

Ben tur tarihine kadar endişeliydim. Ama tur başlayınca rehberimiz sayesinde son derece güzel zaman geçirdik, geceli gündüzlü dolu dolu eğlendik. Teşekkür ederiz.

M. Ufuk Tekin

M. Ufuk Tekin

Firmanızın organize ettiği 18-25 Haziran Orta Avrupa turuna katıldık. Seçilen otellerden, düzenlenen tur programından ve rehberlik hizmetinden memnun kaldığımızı belirtmek isterim. Rehberimiz şimdiye kadar gördüğüm en bilgili rehberlerden biriydi. Katılımcılarla da çok iyi bir iletişim kurup ilgilendi. Bu güzel tur için firmanıza teşekkür ederim.

Yener Gündüz

Yener Gündüz

18-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Orta Avrupa turu programı özelliklede tur rehberinin gerek bilgisi gerek ilgisi, konuya hakimiyeti, tura katılanlarla diyaloğu işte bir rehber böyle olmalı dedirtti. Nezdinizde kendisine teşekkür ediyorum. Tüm dostlarıma memnuniyetimi dile getiriyor ve öneriyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
142 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube