0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 93185

Sofya Plovdiv Turları

Sofya Plovdiv turu fırsatları ile Bulgaristan’da keyif dolu bir tatil en uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile sizi bekliyor.

 • Ulusal Sanat Müzesi - Sofya

  Ulusal Sanat Müzesi - Sofya

 • Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

  Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • Akşam Işıklarıyla Alexander Nevsky Katedrali - Sofya

  Akşam Işıklarıyla Alexander Nevsky Katedrali - Sofya

 • Aziz Cyril ve Methodius Ulusal Kütüphanesi - Sofya

  Aziz Cyril ve Methodius Ulusal Kütüphanesi - Sofya

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Banya Başı Camisi - Sofya

  Banya Başı Camisi - Sofya

 • Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

  Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

  Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

 • Kültür Sarayı - Sofya

  Kültür Sarayı - Sofya

 • Kent Merkezi - Plovdiv

  Kent Merkezi - Plovdiv

 • Sanat Müzesi - Plovdiv

  Sanat Müzesi - Plovdiv

 • Cuma Camii - Plovdiv

  Cuma Camii - Plovdiv

 • Vitosha Bulvarı - Sofya

  Vitosha Bulvarı - Sofya

 • Eski Sokaklar - Plovdiv

  Eski Sokaklar - Plovdiv

 • Etnografi Müzesi - Plovdiv

  Etnografi Müzesi - Plovdiv

 • Geleneksel Bulgar Yemekleri - Plovdiv

  Geleneksel Bulgar Yemekleri - Plovdiv

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Sofya Plovdiv Turları
Süre 2 Gece 3 Gün
Ulaşım Otobüs
Otel 3* & 4* Oteller
Vize Bulgaristan Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Ferhan Çakman

Ferhan Çakman

30 Aralık -1 Ocak Sofya-Plovdiv yılbaşı turuna katıldık. Herşey çok güzeldi. Özellikle otelin kalitesi ve merkeze yakın oluşundan dolayı çok memnun kaldık. Rehberimiz ve şöförlerimize teşekkürler. Gruppala özellikle teşekkür ederim.

Ayten Dinc

Ayten Dinc

Her şey çok muntazamdı. Rehberimiz çok bilgili ve sakindi. Bize çok huzur verdi, verdiği bilgilerden yararlandık. Tekrar gitmeyi planlıyorum aynı turla, daha önce de Sirtaki gruplarımızla gitmiştim aynı tur şirrketi ile tekrar memnun kalmıştım. Teşekkürler.

Sofya  

Tarihi şehir Sofya...

Doğu Avrupa'daki en güzel yerlerden biri olan Sofya Bulgaristan'ın başkenti olup gerek ticari gerekse kültürel olarak Avrupa turları arasında popüler destinasyonlardan biri. Çok zengin bir tarihi geçmişi olan Sofya, 500 yıl boyunca Osmanlı idaresinde kalan kentler arasında yer alır. Bu yüzden şehirde Osmanlı dönemine ait birçok yapı ve eser görebilirsiniz. Sofya turları ile Bulgaristan'ın en ünlü şehrinde gezintiye çıkın. 

Keyifli bir Balkan turu yapacağınız Sofya şehri şehri aynı zamanda Balkan ticaret yolları üzerinde yer alıyor. Sanat ve kültür merkezi olarak da adlandırılan Sofya'da birçok eğitim kurumu olduğu için, her ülkeden öğrenci de şehir yaşar. Özellikle son dönemlerin en sevilen ve en çok ziyaret edilen şehirleri arasındadır. 

Sofya’da Gezilecek Yerler

Yurtdışı turlarıyla gidebileceğiniz şehirler arasında en güzel tarihi ve mimari yapıları Sofya gezisinde göreceksiniz. Tarihten kalma görüntüleriyle güzelleşen birçok sokağı gezebilir ve Sofya'yı cazibe merkezi haline getiren bu sokakları fotoğraflayabilirsiniz.

İçinde barındırdığı birçok tarihi eserin yanı sıra, Sofya turunu unutulmaz kılacak bir diğer özellik de şehirde bulunan meşhur kaplıcalar. Şifalı suların kaynağı olan bu şehirdeki termal tesislerde konaklayabilir ya da şehir merkezinde yer alan halk kaplıcalarını gezebilirsiniz.

Sofya'da gezilecek yerler listesinde olan diğer noktalar; dünyanın en büyük Ortodoks katedralleri arasında yer alan Alexander Nevsky Katedrali'ni gezebilir, 1300'lü yıllara ait Boyana Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi şehirde inceleyebileceğiniz önemli mimari yapılardandır.

Şehirde popüler olan diğer yerler ise; Bulgaristan Parlamentosu, Ulusal Kültür Sarayı, Bulgar Bilim Akademisi, Sofya Üniversitesi, Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu, Ulusal Sanat Galerisi, Tarih Müzesi'dir. Tarihle iç içe bir Sofya yolculuğu sizi bekliyor. 

Plovdiv 

Bulgaristan'ın büyük şehirleri arasında ikinci sırada yer alan Plovdiv, ülkenin orta bölgelerinde konumlanmış durumdadır. Filibe adıyla da bilinen Plovdiv şehrinde pek çok Osmanlı mimarisi ve eseri görebilir, bu yüzden kendinizi şehirde yabancı hissetmeyebilirsiniz.

Dar sokakları ve kaldırımlı yollarıyla keyifli bir seyahat deneyimi yaşayacağınız Plovdiv turunda, tarihin sayfalarını çevirir gibi olacaksınız. Çünkü Plovdiv'in neredeyse tamamı eski halini koruyarak bugünlere kadar gelmiş ve buna uygun eski, küçük kafe ve mağazaları gezerek hem dinlenebilir hem de alışveriş yapabilirsiniz.

Plovdiv'de Gezilecek Yerler

Eski Kent bölümünü gezerek Plovdiv turuna başlayabilirsiniz.

Sofya turlarında gezerken Roma dönemine ait pek çok tarihi eseri inceleyebilirsiniz. Ayrıca Amfitiyatro ve Forum da mutlaka görülmesi gerekli yapılardır. Şehrin güneyinde kalan ve bu bölgedeki en büyük manastırlardan biri olan Bachkovo Manastırı da görülmeye değerdir.

Plovdiv gezi rehberine eklemeniz gereken birçok Osmanlı mimarisiyle yapılmış evler de bulunuyor. Dzhumaya Camiisi'ni gezebilirsiniz. Şehrin merkezinde hizmet veren kafe, restoran ve parkları gezerek de eğlence dolu vakitler yaşayabilirsiniz. Keyifli bir Bulgaristan turu yapacağınız Plovdiv şehri, 7 tepeyle çevrili olduğundan buralardan şehrin muhteşem manzarasını da seyredebilirsiniz.

Plovdiv'de gezilecek diğer önemli noktalar ise; Plovdiv Güzel Sanatlar Galerisi, Elena Kilisesi, Etnografya Müzesi, Eumolpias Harabeleri, Roma Stadyumu ve Hüdavendigar Camii'dir. Gruppal yurtdışı turları ile Plovdiv'de uygun fiyatlara gezmenin keyfini çıkarın. 

Üye Yorumları

Sibel Baş
Sibel Baş

Turdan çok memnun kaldım.

Nusret İlbay
Nusret İlbay

Sorunsuz bir turdu, teşekkürler Gruppal..

Tijen Kesim
Tijen Kesim

17 Haziran tarihinde 5 kişi olarak Varna turuna katıldık. Her şey çok mükemmeldi. Rehberimiz Osman Bey bize çok güzel bilgiler verdi. Kaldığımız otel muhteşemdi.Teşekkürler Gruppal.

Ziya Kemal Gazioğlu
Ziya Kemal Gazioğlu

15 kişi Bansko Kempinski otelde 4 gün tatil yaptık herşey çok güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube