0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 97724

Balkanlar 8 Günde 9 Ülke Turu

Üsküp Ohrid Tiran Saraybosna Belgrad Sofya Selanik

Balkan turu fırsatları ile bu büyülü coğrafyayı en iyi fiyatlarla baştan sona keşfedin! Selanik, Üsküp, Ohrid, Tiran, Dubrovnik, Saraybosna, Belgrad ve Sofya’yı kapsayan bu inanılmaz tur, en iyi fiyatlar ve taksit kolaylığı ile sizi bekliyor.

 • Taş Köprü ve Arkeoloji Müzesi - Üsküp

  Taş Köprü ve Arkeoloji Müzesi - Üsküp

 • Mustafa Paşa Camii - Üsküp

  Mustafa Paşa Camii - Üsküp

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • St. Clement Ortodoks Kilisesi - Üsküp

  St. Clement Ortodoks Kilisesi - Üsküp

 • Şehir Manzarası - Ohrid

  Şehir Manzarası - Ohrid

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Tarihi Şehir Merkezi - Ohrid

  Tarihi Şehir Merkezi - Ohrid

 • Arkeoloji Müzesi - Ulcinj

  Arkeoloji Müzesi - Ulcinj

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Plajlar - Ulcinj

  Plajlar - Ulcinj

 • Banje Plajı - Dubrovnik

  Banje Plajı - Dubrovnik

 • Tarihi Şehir Merkezi - Dubrovnik

  Tarihi Şehir Merkezi - Dubrovnik

 • Güzel Sanatlar Binası - Saraybosna

  Güzel Sanatlar Binası - Saraybosna

 • Başçarşı Dükkanları - Saraybosna

  Başçarşı Dükkanları - Saraybosna

 • Kalemegdan Kapısı - Belgrad

  Kalemegdan Kapısı - Belgrad

 • Karageorge Anıtı ve Katedral - Belgrad

  Karageorge Anıtı ve Katedral - Belgrad

 • Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

  Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

 • Banya Başı Camisi - Sofya

  Banya Başı Camisi - Sofya

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Bu turda yerler hızlı doluyor!

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Balkanlar 8 Günde 9 Ülke Turu
Süre 7 Gece 8 Gün
Ulaşım Otobüs
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

A.Nur Dulek

A.Nur Dulek

Çok güzel bir Balkan gezisiydi. Çok teşekkürler, yeniden görüşmek üzere...

Halil Sözüer

Halil Sözüer

Şirketinizin 18-26 Eylül tarihli Büyük Balkan Turu gezisine eşimle birlikte katıldım. Unutulmaz anılarla, mutlu olarak evimize döndük. Çok eğlenceli ve uyumlu bir grup oluştu. Bu hususta verdikleri hizmetlerden dolayı rehberimiz Sn. İzzet Yıldız Bey’e ve Kaptanımız Osman Gerenli Bey’e çok teşekkür ederiz.

Üsküp 

Balkanlar'ın merkezi bölgesinde yer alan ve uzun tarihi boyunca önemli ticaret yollarının merkezinde yer almış olan ÜsküpMakedonya’nın başkenti, kültürel ve ekonomik olarak da en önemli şehri.

Makedonya ülke nüfusunun üçte birini barındıran Üsküp tarih öncesi çağlardan beri önemli bir yerleşim merkezi. Bu uzun tarihi boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapan ve bıraktıkları kültürel hazineleri korumaya devam eden Üsküp şehri, Osmanlı döneminden kalan yoğun bir Türk nüfusuna da sahip.

1963’te yaşanan büyük depremin ardından şehirdeki binaların çoğu yıkılmış olsa da Üsküp küllerinden doğmayı ve Balkanların en güzel şehirlerinden biri olmayı başardı. Yılbaşı ya da Kurban Bayramı tatili gezisi için keyifli bir vizesiz tur destinasyonu olan Üsküp'te güzel bir deneyim yaşayacaksınız.

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Balkanların en güzel çarşılarından biri olan Tarihi Çarşı ya da sık kullanılan adıyla Türk Çarşısı, gezerken büyük keyif alacağınız bir rota sunuyor. Şehrin simgelerinden olan Taş Köprü, Ulusal Müze, Mustafa Paşa Camii, Kurşunlu Han, Hünkar Camii ve Yahya Paşa Camii, Üsküp’ün en dikkat çeken yapıları arasında bulunuyor.

Tanıdık Balkan türküleri arasında keyifli bir tatil geçirebileceğiniz Üsküp’te St. Clementin Katedrali’ni, Sulu Han’ı gezmeyi, Vardar Nehri kıyılarında dolaşıp birbirinden güzel yemeklerin tadına bakmayı unutmayın.

Ohrid 

Kendi adını taşıyan güzel bir gölün yanında yer alan huzurlu Ohrid, hem kültürel etkinlikleri hem de müthiş doğası ile her yıl daha çok turisti ağırlıyor. Tarihi zenginlikleri ve huzurlu şehir hayatı ile kalabalıktan kaçmak isteyenlerin bir numaralı seçeneklerinden olan Ohrid şehri, uzun yıllar süren Osmanlı hâkimiyetinin izlerini de muhafaza ediyor.

Sayısız kilisesi, tarihi binaları ve merkeze uzak olmayan plajları ile dört dörtlük bir tatil Balkan turlarının en sevilen yerlerinden olan Ohrid turları ile sizi bekliyor.

Ohrid’te Gezilecek Yerler

Sayısız kilisesiyle ünlü olan Ohrid, Evliya Çelebi’nin notlarında her gün için bir kilisenin olduğu kent olarak geçiyor. Bu kiliseler arasında St. Pantelejmon, St. Sophia Kilisesi, St. Bogorodica Perivlepta ve göl kıyısında müthiş bir manzara sunan St. Jovan Kaneo Kilisesi, en çok ilginizi çekecek kiliseler arasında bulunuyor.

Sveti Naum Manastırı da kiliseler gibi tarihi güzelliğiyle sizi etkileyecek. Osmanlı dönemi evlerinden Antik Yunan amfitiyatrolarına kadar tarih içerisinde bir yolculuğa çıkartacak çeşitte yapının bulunduğu Ohrid’de göl kıyısındaki diğer köyleri ziyaret edebilir, çeşitli plajları keşfedebilirsiniz. Ohrid Gölü’nün kenarındaki kafelerde oturup dondurmalı bozanın tadını çıkarmayı unutmayın.

Dubrovnik 

Venedik’ten sonra Adriyatik’in en güzel şehri olarak anılan ve Balkanlardaki en önemli tatil merkezlerinden biri olan Dubrovnik, uzun bir tarihin doğal güzelliklerle ve keyifli bir atmosferle birleştiği unutulmaz bir yer. Surlarla çevrili olan Dubrovnik şehri, çağlar öncesinin güzelliğini halen muhafaza ederken aynı zamanda bir kültür ve eğlence şehri olmayı başarıyor.

Tarih boyunca önemli bir liman olarak merkezi önemini kaybetmeyen ve Hırvatistan'ın en gözde tatil bölgesi olan şehir, konserleri ve gece hayatıyla da oldukça popüler ve uygun tatil fırsatı fiyatları ile Dubrovnik balayı turları için de sıkça tercih ediliyor.

Dubrovnik’te Gezilecek Yerler

Tarihi merkezi inanılmaz güzelliğe sahip Dubrovnik turları sizi kartpostalları andıran manzaralarla karşılayacak. Şehri saran surların halen tüm heybetiyle ayakta durduğu ve ziyarete açık olduğu şehirde kendinizi ortaçağda bir tur atıyormuş gibi hissedeceksiniz. Bu surlarda yer alan kulelerde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilir, Rektör Sarayı, Sponza Sarayı gibi birbirinden güzel tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Dubrovnik turu ile St. Blaise Kilisesi’ni görmeyi, şehrin güzel parklarında zaman geçirmeyi ve muhteşem kumsalların tadını çıkarmayı unutmayın.

Saraybosna 

Balkanların en tarihi merkezlerinden biri olan, Bosna Hersek'in çarpıcı başkenti Saraybosna, geçirdiği savaşın ardından daha güzel bir şehir olarak yeniden doğuyor. Ekonomik ve kültürel olarak ülkenin kalbinin oluşturan ve Balkanlardaki en önemli kentlerden biri olan Saraybosna, Osmanlı’dan ve çok daha öncesinden kalan kültür zenginlikleri ve güler yüzlü halkı ile renkli ve keyifli bir tatil sunuyor.

Her inanca kapısı açık olan bu şehir, yoğun Türk mirası ile kalbinizi fethedecek. Öğrenci nüfusu sayesinde sosyal ve sanatsal alanlarda da canlı olan şehirde Saraybosna turu yaparken büyük keyif alacaksınız.

Saraybosna’da Gezilecek Yerler

Şehrin birbirinden farklı renklerinin en güzel şekilde bir araya geldiği yer elbette Başçarşı. Şehrin tarihi bölgesinde yer alan Başçarşı’da gezerken burek ve cevabici yemeyi ve kuru et tatmayı ihmal etmeyin. Ulusal Bosna Hersek Müzesi, kentin ve ülkenin en güzel müzelerinden bir tanesi ve sayısız değerli eseri barındırıyor.

Saraybosna Müzesi, Aliya İzetbegoviç Müzesi, Kurşunlu Medresesi, Fatih Camii ve 1. Dünya Savaşı’nın başlatan Franz Ferdinand cinayetinin işlendiği Latin Köprüsü, şehrin en önemli tarihi güzellikleri arasında bulunuyor.

Belgrad 

Avrupa’nın en eğlenceli destinasyonlarından biri seçilmiş olan Belgrad, aynı zamanda bulunduğu coğrafyanın en eski şehirlerinden biri. Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği yerde bulunan Belgrad, 350 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında yaşadıktan sonra bugün Sırbistan’ın batıya açılan yüzü olarak ekonomik, kültürel, sanatsal ve tarihi zenginliklerle dolu taşıyor.

2. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmüş olsa da şehrin en güzel yapıları bugüne kadar ulaşarak hayranlıkla seyir keyfi yaşatıyor. Balkanların en canlı şehirlerinden biri olan Belgrad turunda güzel günler ve capcanlı geceler sizi bekliyor.

Belgrad’da Gezilecek Yerler

Kalemegdan, şehrin en canlı merkezi olarak her gün binlerce insanın ziyaret ettiği bir yer. Aynı zamanda Zemun bölgesi de tarihi yapısıyla oldukça ilgi gören bir mahalle. Zengin koleksiyonuyla Ulusal Müze ve yanında yer alan Ulusal Tiyatro, Parlamento Binası ve Taş Meydan da şehrin en önemli yapıları arasında bulunuyor.

Avrupa’nın en canlı ortamlarından olan Belgrad gece hayatının tadını çıkarıp şehirde sayısız bar ve gece kulübünü ziyaret edebilir, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, Eski Saray ve St. Sava Katedrali de Belgrad’da görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

Sofya

Komşu Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Sofya, binlerce yıldır çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan ve bugün de ülkenin kültürel ve ekonomik olarak en gelişmiş olan şehri.

İstanbul’dan Avrupa’ya geçiş yollarında yer alan ve bu sayede uzun geçmişi boyunca önemli bir ticaret noktası olan Sofya, 500 yıl boyunca Osmanlı idaresinde kaldı ve bugün de o dönemin izlerini korumaya devam ediyor. Doğuyla batının buluştuğu güzel şehir Sofya turunda aynı zamanda çeşitli üniversiteler, sayısız kültür etkinlikleri ve birbirinden güzel müzeler de yer alıyor.

Sofya’da Gezilecek Yerler

Sofya’nın çağlar boyu önemli bir şehir olmasının sebeplerinden biri de şifalı suları olmuştur. Bu suların tadını şehirdeki pek çok SPA merkezinde çıkarabilir, sağlık dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu, Ulusal Kültür Sarayı, Bulgar Bilim Akademisi ve dünyadaki en büyük Ortodoks kiliselerinden biri olan St. Alexander Nevsky Katedrali, Sofya’da görülecek yerler arasında bulunuyor.

Mimar Sinan tarafından yaptırılan bir hamamdan çevrilen Banya Başı Camii, Ulusal Sanat Galerisi, Ulusal Tarih Müzesi ve Serdica Amfitiyatrosu da Sofya turu içrisindeki derin kültür ve sanat tarihinin simgeleri arasında bulunuyor. 

Üye Yorumları

Işılay Sayvan
Işılay Sayvan

Hayatım boyunca unutmayacağım anılar biriktirmemdeki emeklerinizden dolayı sonsuz teşekkürler .

Vahti Yüksel
Vahti Yüksel

1 Eylül tarihinde grup olarak çıkmış olduğumuz 8 gece 9 gün Büyük Balkanlar Turundan çok menmun kaldığımızı bildirir ve siz Gruppal'ın kıymetli çalışanlarına teşekkür ederiz. Turumuzda baştan sona her şey çok güzeldi. rehberimiz Tuncer Bey'in bölge hakında bilgisi ve mesleki donanımı süperdi. Turumuzda baştan itibaren grubumuzun oluşumu ve tur programının sonlandırılmasına kadar bizlerden ilgisini ve yardımını eksik etmeyen Grupppal çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Özlem Güçlü
Özlem Güçlü

Rehberimiz Şaban Bey çok iyiydi. Bize kendimizi çok iyi ve güvende hissettirdi. Elinden geleni yaptı. Çok memnun kaldık. Her konuda yardımcı oldu. Güleryüzlü ve samimi idi.

Asude Gürsoy
Asude Gürsoy

17 Ağustos tarihinde Balkan turuna eşimle birlikte katıldık. Çok keyifli bir tur organizasyonu için, bize eşlik eden tur rehberimiz sayın Aşkın hanıma ve tur ulaştırma sorumlusu sayın Şahin beye gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı nezdinizde çok teşekkür ederim. Böyle işlerini ciddiye alan, müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir ekibe sahip olduğunuz için sizleri de tebrik ederim, her şey için teşekkür ederiz, bir dahaki turda görüşmek üzere, eşim ve ben ekibinize sevgilerimi iletiyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube