0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 98899

İngiltere İskoçya Turu

Londra Liverpool Chester Glasgow Edinburgh

İngiltere İskoçya turu ile Londra ve Edinburgh’ta masal gibi bir yolculuğa çıkacak, Britanya’nın bu güzel şehirlerinde keyifli bir tatil fırsatını uygun fiyat avantajıyla yakalayacaksınız.

 • Westminster ve Big Ben - Londra

  Westminster ve Big Ben - Londra

 • Ulusal Müze - Londra

  Ulusal Müze - Londra

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Buckhingam Sarayı - Londra

  Buckhingam Sarayı - Londra

 • Geçit Töreni - Londra

  Geçit Töreni - Londra

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kırmızı Otobüsler ve Big Ben Saat Kulesi - Londra

  Kırmızı Otobüsler ve Big Ben Saat Kulesi - Londra

 • London Eye Dönmedolabı - Londra

  London Eye Dönmedolabı - Londra

 • Madame Tussauds Balmumu Müzesi - Londra

  Madame Tussauds Balmumu Müzesi - Londra

 • Parlamento Binası ve Big Ben - Londra

  Parlamento Binası ve Big Ben - Londra

 • Tower Bridge - Londra

  Tower Bridge - Londra

 • Edinburgh Şatosu - Edinburgh

  Edinburgh Şatosu - Edinburgh

 • Holyrood Şatosu - Edinburgh

  Holyrood Şatosu - Edinburgh

 • Sokak Gaydacıları - Edinburgh

  Sokak Gaydacıları - Edinburgh

 • Şatoda Kış Manzarası - Edinburgh

  Şatoda Kış Manzarası - Edinburgh

 • Ulusal Galeri - Edinburgh

  Ulusal Galeri - Edinburgh

 • Üniversite Binaları - Edinburgh

  Üniversite Binaları - Edinburgh

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı İngiltere İskoçya Turu
Tarih 8 Nisan 2024
Süre 6 Gece 7 Gün
Ulaşım Türk Hava Yolları
Otel 4* Oteller
Vize İngiltere Vizesi
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Elif Koca

Elif Koca

Londra turunuza katıldım, tura başlama, vizeleme, uçuş, konaklama, rehber Bülent Bey ve tüm organizasyonumuzla ilgilenen İlker Bey çok ilgili ve dikkatliydi. Herşey umduğumdan daha iyiydi. Teşekkürler.

A. Naci Narin

A. Naci Narin

21-31 Ekim Büyük Britanya turuna katıldık eşimle. Çok yoğun ve güzel geçti. Rehberimiz (özel teşekkürü hakediyor) çok bilgili ve aydınlatıcı anlatımıyla iyi yönetti. Yalnız küçük kasabalara daha az zaman ayrılıp büyük yerleşim yerlerine daha fazla zaman ayrılmalı. Uyumlu grubumuza ve şoförümüze de teşekkürler. Tavsiyelerimle...

Londra 

İngiltere'nin en büyük şehri olan Londra, Avrupa Birliği'nin de en geniş kentsel bölgesidir. Yurtdışı turları arasında oldukça ilgi gören ve Thames Nehri kıyısında konumlanan bu şehir, günümüzde dünyadaki en değerli şehirlerden biridir. Çok sayıda değişik kökenlere ev sahipliği yapan şehirde Lonra gezisi sırasında 300'den fazla dil konuşulduğuna şahit olabilirsiniz.

Hem dünya hem de İngiltere için büyük bir finans ve iş merkezi konumunda olan Londra, turizm bakımından da ülkenin en hareketli şehridir. Her yıl yaklaşık 14 milyon turist tarafından ziyaret edilen şehirde gezmekle bitiremeyeceğiniz çok güzel yerler bulunmaktadır. Londra gezi rehberi olması açısından ufak notlar alabilirsiniz. Gruppal Londra turları ile bambaşka yerler görmenin tam zamanı!

Londra Gezilecek Yerler

Sadece yaz döneminde turistik turlar için açılan Buckingham Sarayı, Kraliçe'nin 18.yüzyılda resmi ikamet yeridir. İçinde 775 tane oda olan bu sarayı gezebilirsiniz. Dünyanın en büyük üçüncü dönme dolabı olarak bilinen The London Eye, turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında gelir. 135 metre yüksekliğindeki bu dönme dolap, Londra turunda mutlaka görmeniz gereken bir yerdir.

Thames Nehri yanında bulunan Tower of London (Londra Kulesi), Londra'nın en eski yapılarından biridir. Heybetli görünüşü herkes tarafından ilgiyle karşılanan bu yapı, Dünya Mirasları listesinde yer alır.

Westminister Manastır Kilisesi'nde Kraliyet ailesinden üyelerin mezarları bulunur. Bu kilise de Dünya Mirasları listesindedir. Taç giyme törenleri de bu kilise içinde yapılır.

Hem dünya hem de İngiltere açısından çok önemli eserlerin olduğu 4 km uzunluğundaki British Museum, Londra turu sırasında görmeniz gereken diğer bir önemli yerdir. Bu müzeyi gezmek için 1 gün az gelebilir. Ortadoğu, Yunan ve Mısır'dan eserler de bu müzede sergilenmektedir.

19.yüzyılda yapılan Tower Bridge, Londra'nın sembolü haline gelen Trafalgar Square, şehrin en görkemli parkı Hyde Park, tekne turlarına katılabileceğiniz Thames Nehri, Londra'nın önemli sergilerinin yapıldığı Ulusal Galeri ve balmumu heykellerinin sergilendiği Madame Tussauds Müzesi de Londra gezisi gezmeniz gereken diğer önemli yerlerdir.

Edinburgh 

İskoçya'nın başkenti olan Edinburgh şehri, kayaların üzerine kurulmuş pek çok tarihi ve turistik özelliğe sahip bir yerdir. Çok ünlü roman ve filmlerin bu şehirden esinlenilerek yazıldığı bilinmektedir. Şehrin eski kısmında Ortaçağ dönemine ait yapılar ve eskitme görünümlü mimarilerden oldukça etkileneceğiniz bir İskoçya turu olacak.

Kilt giyen erkeklerin caddelerde çaldığı gayda sesleriyle muhteşem bir Edinburgh turu yapacağınız şehirde, turistler tarafından en çok ilgi gören kaleleri ziyaret edebilirsiniz. Şehirdeki günü birlik turlara katılabilir, içki fabrikalarını gezebilir ya da çok sayıda müzeyi görebilirsiniz.

Edinburgh Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel dokusuna hayran olacağını Edinburgh şehrinde şato (Edinburgh Castle) ve tarihi gemi (Royal Yacht Britannia) mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Daha önce böylesine bir yeşili dünyanın hiçbir yerinde görmediğiniz Edinburgh'ta açık havada dolaşarak da çok güzel zamanlara geçirebilirsiniz.

Union Canal, The Scottish Mining Museum ve The Scottish Seabird Centre İskoçya turları ile ziyaret etmeniz gereken diğer önemli yerlerdir. Edinburgh turunuzda Gullane veya Yellowcraigs kumsallarında yürüyebilir, Beecraigs şehir parkında eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Tarihin içinden geçiyormuş gibi hissedeceğiniz Royal Mile (Kraliyet Yolu), açıkhava müzesini andıran bir cadde. Bu caddede ya da caddenin dar ara sokaklarında mini bir gezinti yapabilirsiniz.

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak
Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat
Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan
Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal
Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube