Yurtdışı Turlar

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

İskoçya ve Highland

Birleşik Krallığın kuzeyinde gerçekleşen İskoçya turları, yüzlerce yıllık kaleleri, yemyeşil doğası, hayalet öyküleri ve zengin tarihi ile klasik turlardan farklı şeyler arayanların sevdiği destinasyonlardan biri.

Göl canavarları, William Wallace hikayeleri, sisli havası ve özellikle de viskileri ile bambaşka bir deneyim vaat eden İskoçya bölgesini tek başına gezebileceğiniz gibi Britanya turları bünyesinde İngiltere ile birlikte de ziyaret edebilirsiniz.

Kayaların üzerine kurulmuş görkemli şatosuyla başkent Edinburgh Britanya’nın en güzel şehirlerinden biri.

On bin yıldan beri insanların yaşadığı bu güzel şehir, ulusal galerileri, müzeleri ve festivalleri ile oldukça canlı bir sosyal hayata ev sahipliği yapıyor.

Büyük üniversiteleri ve beşte birini öğrencilerin oluşturduğu genç nüfusuyla capcanlı bir şehir olan Edinburgh, sokaklarını dolduran birbirinden görkemli yapılarla başınızı döndürecek. Edinburgh Kalesi, Holyrood Sarayı ve bu iki yapı arasına yer alan Royal Mile yolu başta gelen turistik bölgelerden bazıları.

Resim Güzelliğinde Şehirler

İskoçya’nın en kalabalık şehri olan Glasgow ise Buchanan ve Argyle gibi caddeleriyle canlı bir şehir hayatı sunuyor. Kraliyet Tiyatrosu ve birbirinden güzel müzeler de Glasgow’un bir kültür sanat şehri olduğunu gözler önüne seriyor.

Yine kalesi ve William Wallace anıtıyla meşhur olan Stirling ise görülmeden geçilmemesi gereken yerlerden biri. Ortaçağ’dan kalan yapıları ve gizemli havasıyla Stirling keşif meraklıları için mükemmel bir hedef.

Bu büyük şehirlerin yer aldığı Lowlands bölgesinden daha kuzeyde, Highlands yöresinde ise sizi çarpıcı güzellikte bir doğa bekliyor. Avrupa'nın en güzel manzaraları sizi bekliyor.

Dik tepeler, mavi göller ve birbirinden güzel küçük şehirler arasında ilginizi çekebilecek yerlerden ilki elbette Loch Ness. İnce uzun ve büyük bir göl olan Loch Ness, canavarıyla büyük bir üne kavuştu. Nessie olarak da anılan bu canavar, bölgenin turizm sayesinde oldukça kalkınmasını sağladığı için oldukça seviliyor.

Loch Ness’in kuzey ucundan biraz ileride yer alan Inverness ise özellikle antik çağlarda büyük öneme sahip kalesinde geçen Macbeth oyunuyla Shakespeare’in ölümsüzleştirdiği bir yer.

Dünyanın En Güzel Viskileri

Highlands deyince akla ilk gelen şeylerden biri de elbette İskoç viskisi.

Birbirinden tarihi ve ünlü damıtımevlerini gezebileceğiniz İskoçya turlarında değişik viskilerin tadına bakabilir, meşe fıçılarda uzun yıllar bekletilmiş ve aileden gelen tarifleri büyük özenle korunan Scotch viskilerin en güzellerini içebilir ve nasıl yapıldıklarını, aralarındaki farkları birinci ağızdan öğrenebilirsiniz.

Gittikçe yükselen yıldızı ile farklı tatil turları arayan gezginleri kendine çeken İskoçya turları, kuzeydeki bu güzel ülkeyi keşfetmek isteyenleri kendine çekiyor.

Farklı İskoçya tatil turları ve tatil paketleri ile değişik şehirleri gezebilir, tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bu ülkeye keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Gruppal farkıyla birbirinden güzel İskoçya turları arasında seçiminizi yapın, Britanya’nın en güzel bölgelerini erken rezervasyon fırsatlarıyla keşfetmeye hemen başlayın! 

Üye Yorumları

Leyla Ulucan

Leyla Ulucan

Herşey gayet iyiydi. Rehberimiz Değer bey çok ilgili ve samimiydi. Otel personeli, servis iyiydi.

Şefika Tanzer Cirit

Şefika Tanzer Cirit

Malta turundan çok memnun kaldık. 4 bayan gittik hepimiz de memnun döndük, tavsiye ederiz.

Özgül Şantay

Özgül Şantay

Gruppal ile tanışana kadar pek çok tur şirketiyle seyahat etmiştim ama artık sadece Gruppal var. Son turumuz muhteşemdi. Rehberimiz Fatih Bey'den de inanılmaz memnun kaldık. Teşekkürlerimle.

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube