0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 92746

Selanik Thassos Turları

Selanik Thassos (Taşöz) turları ile Yunanistan’ın kuzeyinde keyifli bir deniz tatili fırsatı uygun fiyat avantajları ile sizi bekliyor. Ege’nin en güzel plajlarını keşfetme fırsatını kaçırmayın!

 • Aliki Plajı - Thassos

  Aliki Plajı - Thassos

 • Plaj Keyfi - Thassos

  Plaj Keyfi - Thassos

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Saliara Plajı - Thassos

  Saliara Plajı - Thassos

 • Skala Potamia Körfezi - Thassos

  Skala Potamia Körfezi - Thassos

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Altın Plaj'da Gün Batımı - Thassos

  Altın Plaj'da Gün Batımı - Thassos

 • Alyki Koyu - Thassos

  Alyki Koyu - Thassos

 • Başmelek Mikail Manastırı - Thassos

  Başmelek Mikail Manastırı - Thassos

 • Cennet Plajı - Thassos

  Cennet Plajı - Thassos

 • Cennet Plajı'nda Deniz Manzarası - Thassos

  Cennet Plajı'nda Deniz Manzarası - Thassos

 • Giola Lagünü - Thassos

  Giola Lagünü - Thassos

 • Keramoti - Thassos

  Keramoti - Thassos

 • Limenas - Thassos

  Limenas - Thassos

 • Livadi Plajı Manzarası - Thassos

  Livadi Plajı Manzarası - Thassos

 • Panagia - Thassos

  Panagia - Thassos

 • Papalimani Plajı - Thassos

  Papalimani Plajı - Thassos

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Selanik Thassos Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Eser Esin Ulusaloğlu

Eser Esin Ulusaloğlu

Korfu turundan çok memnun kaldık. Rehberimiz ve kaptanlarımıza çok teşekkür ederiz. Keyifli bir ada...

Semra Odaman

Semra Odaman

Katılmış olduğum 11 temmuz hareketli Korfu turunda kaptanlarımızı ve rehberimizi tekrardan tebrik ediyorum. Bizleri kazasız belasız götürüp getirdikleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah katılacağım diğer turlarda aynı ekiple karşılaşırız. Saygılarımla...

Selanik

Makedonya bölümünün merkezi olarak adlandırılan Selanik Yunanistan'ın ise en büyük ikinci şehridir. 

Popüler tatil merkezleri arasında yer alan şehir, birçok sanatçı ve düşünce adamının da doğum yeridir aynı zamanda. Bu özellikleriyle Yunanistan'ın kültürel açıdan başkenti sayılan Selanik gezileri, yıl boyunca birçok eğlenceli etkinliğe ve kültürel aktivitelere de ev sahipliği yapıyor.

Zengin bir tarihi geçmişi olan Selanik, Roma Dönemi'nden Bizans'a; Antik Yunan Dönemi'nden Osmanlı'ya kadar pek çok medeniyetin kalıntılarını ve izlerini taşıyor. Selanik turlarında Bizans döneminden kalma kiliselerin olduğu sokaklarda gezecek, şehrin tarihi merkezinde dolanırken birçok eski mimari, anıt ve tarihi eser göreceksiniz. Selanik Thassos turları ile 2 gece 3 gün boyunca doya doya Yunan Adaları turlarına katılacaksınız.

Tarihi zenginlikleri ve güzellikleriyle birlikte aynı zamanda önemli bir liman kenti olan Selanik, bu yüzden çok hareketli eğlence hayatını barındırır. Gece hayatı eğlenceleri ve sosyal yaşamının hareketliliğiyle turistler için cazibe
merkezi olan şehirde, Ege'nin berrak ve masmavi sularında keyifli bir tatil turu sizi bekliyor.

Selanik’te Gezilecek Yerler

Sayısız güzellikteki plajlarından Osmanlı mimarilerine ve eserlere kadar Selanik'te gezilecek yerler saymakla bitmez. Zengin bir geçmiş birikimi olan şehirde Roma kalıntılarını gezerek Selanik turuna başlayabilirsiniz. Nymphaion Binası, Galerius Sarayı ve Vergina Antik Kenti, Selanik gezisi için en önemli noktalar olurken, tiyatro kalıntıları, pazar yerleri ve hamamlar da şehirde görülecek noktalar arasında yer alıyor.

Osmanlı Devleti'nden kalma eserlerin içinde en bilindik olanı ve Mimar Sinan'ın yapmış olduğu Beyaz Kule'yi fotoğraflayabilir, İmaret Camii, Hamza Bey Camii, Türk mimarisiyle yapılan hamamlar ve birçok yapıt da bu bölgede gezilecekler arasında. Tüm bunlarla birlikte Atatürk'ün evi ve içindeki müze de Selanik gezi rehberine alınacak en önemli adresleri oluşturuyor.

Selanik turu sırasında göreceğiniz şehir surları Theodosios döneminden günümüze kadar ulaşan en değerli yapıtlar arasında. Selanik Arkeoloji Müzesi, Aya Sofya ve Aya Demetrios kiliseleri, Aziz Cyril ve Methodius Kilisesi, Bizans Kültürü Müzesi de gezilmesi gereken noktalardan.

Selanik'te Ano Polis olarak adlandırılan tarihi bölümde şehrin tarihi geçmişini daha net inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Buradaki binalar ve sokaklar size geçmişin içinden geçiyormuşsunuz hissi verecek. Son dönemlerde Yunanistan turları arasında da popüler olan bir diğer bölgesi Ladadika'da birçok restoran, butik mağaza ve galeriler de keşfedilmeyi bekliyor.

Kentin merkezi olarak sayılan Aristoteles Meydanı'nı gezdikten sonra sahil boyunca keyifli bir gezinti yapabilir, Athonos Meydanı’ndaki çiçek pazarından çok güzel çiçekler alabilirsiniz.

Selanik'ten Ne Alınır?

Selanik gezisinde daha çok esnaf dükkanları ve yerli üreticiler göze çarpar. Bu yüzden şehrin her köşesinde küçük mağaza ve dükkanlar görmeniz mümkündür. Alışveriş yapabileceğiniz en ünlü yeri ise Timiski Sokağı'dır. Bu bölgede daha çok lüks ve butik dükkanlar, şık tasarımlar bulabilirsiniz. Alışverişte popüler olan diğer bölgesi ise Egnatis Caddesi'dir. Bunlarla birlikte, hediyelik eşya satın alabileceğiniz dükkanlar da oldukça fazladır. El sanatlarının yoğun olarak kullanıldığı el işi ürünlerden de alabilirsiniz.

Thassos

Ege'nin kuzeyinde yer alan ve Türkçe adıyla Taşöz Adası olarak bilinen Thassos Adası, tatil turları arasında hem her bütçeye hitap edebilmesi hem de karaya olan yakınlığıyla son dönemlerin ilgi çeken tatil bölgeleri arasında yer alıyor. Türkiye'den de birçok insanın gezmek ya da tatilini geçirmek için yaz planlarına aldığı Thassos turları ile kimselerin olmadığı kumsallarda denize girebilir, doğa ile iç içe köylerinde keyifli bir gezi yapabilir ve tarihi kalıntılarla, taş evleri fotoğraflayabilirsiniz.

Sahil kenarlarına kurulmuş olan birbirinden leziz yemekleri bulabileceğiniz taverna ve restoranları gezebilir, sahilde romantizm dolu bir yürüyüş yapabilir ve renkli eğlence hayatı olan Thassos Adası'ndaki barlarda hareketli saatler
yaşayabilirsiniz. Gerek sıcakkanlı insanları gerekse de doğası ile akıllara kazınacak bir tatil vaad eden Thassos Adası, yurtdışı turları arasında da artık vazgeçilmez tatil rotanız olacak.

Thassos’ta Gezilecek Yerler

Thassos Adası'nın limanı olan Limenas'taki liman bölgesine adım attığınız andan itibaren, gördüğünüz her güzelliğe hayran olabilirsiniz. Bölgedeki en canlı yer olan ve birçok bar, dükkan, restoranın olduğu Limenas bölgesinde birbirinden güzel plajlarda denize girebilir, Ege'nin mimari tarzını yansıtan binalarını fotoğraflayabilirsiniz. Tarihi liman bölgesi, antik Agora, Arkeoloji Müzesi burada görmeniz gereken diğer noktalardır.

Thassos Adası'nın en büyük ikinci yeri olan Limenaria da birçok turistin gözde merkezlerinden. Osmanlı döneminden kalan yapılardan tarih öncesi kalıntılara kadar pek çok alternatif bulunuyor gezmeniz için. Thassos'taki en eski merkez olan, içindeki sayısız güzellikteki binaları ve doğal ürünleriyle de herkesin beğenisini toplayan Panagia'da bölgeye özgü tatlılardan yiyebilir, burayı gezebilirsiniz.

Thassos gezilecek yerler listesi bununla da bitmiyor. Bu yerlere ek olarak, Thassos Adası turlarındaki tüm köyler, birbirinden güzel manzaralar ve cana yakın insanlarıyla sizi bekliyor. Theologos’taki Folklor Müzesi, Livadi’de muhteşem manzaraya sahip tepede yer alan Başmelek Mikail Manastırı, Aya Paraskevi Kilisesi, Potamia’da yer alan Vagis Heykel Müzesi, Tasos Adası gezilecek yerler rehberine alınması gereken en önemli noktalardır.

Thassos turları sırasında denize girmek en güzel şey olacaktır. Adadaki en popüler kumsal Altın Plaj (Golden Beach), eğlencenin hiç bitmediği Makriamos Plajı, Livadi Plajı, Cennet Plajı, Limenaria, Alyki, Potos plajları sizi bekliyor.

Thassos'tan Ne Alınır?

Özellikle Limeneria bölgesindeyseniz hem kendinize hem de sevdiklerinize satın alabileceğiniz birbirinden güzel hediyelikler sizi bekliyor demektir. Sahil kenarında kurulan tezgahlardan ya da butik dükkanlardan adaya özgü hediyelikler alabilirsiniz.

Üye Yorumları

Hakan Ulusaloğlu

Hakan Ulusaloğlu

11-15 Temmuz tarihleri arasındaki Korfu turuna katıldık. Rehberimiz ve kaptanlarımıza çok teşekkür ederiz. Güvenli bir şekilde turumuzu tamamladık. İyi günler.

Eser Esin Ulusaloğlu

Eser Esin Ulusaloğlu

11-15 Temmuz tarihli Korfu turuna katıldık. Rehberimize ve kaptanlarımıza çok teşekkür ederiz.

Muzaffer Kütük

Muzaffer Kütük

Turdan çok memnun kaldık özellikle rehber çok bilgili ve yardımsever bir kişiydi. Kendisine bu güzel geziden dolayı teşekkür ediyoruz.

Tuba Funda Yener

Tuba Funda Yener

Tur rehberimizden çok ama çok memnun kaldım.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube