0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

Yurtdışı Turlar

Yunan Adaları'nda Tatil Keyfi

Bir yanda binlerce yıllık tarih, diğer yanda ise doğal güzelliklerle kaplı bir coğrafya… Yunan adaları sizi bekliyor!

Engin maviliklerin beyaz kumlarla buluştuğu, kimselerin bilmediği gizli koyları ve her yamacında muhteşem manzaralar sunan köyleriyle son yılların popüler tatil rotalarından biridir Yunan Adaları turları.

İster kısa süreli kaçamaklarınızda isterseniz uzun bir tatil turu yapın, Türkiye'ye yakınlığı da Yunan Adaları turunu cazip kılan bir diğer neden oluyor. 

Ege’nin en güzel incilerinden olan Yunan adaları, sonsuz maviliklerin özlemini çekenlerin ilk tercihlerinden biri.

Yeni evlenenlerin ilk tercihlerinden biri de Yunan adalarında balayı tatili oluyor.

Mükemmel denizi, huzurlu atmosferi, romantik sokakları ve pek çok farklı güzelliği barındıran şehirleri ile Yunan adaları, balayı turu olarak bu rotayı seçenleri her zaman tekrar gelmek üzere yeni hayatlarına uğurluyor.

Biraz da adaları tanıyalım: Yunan adaları deyince akla ilk gelen tur güzergâhları elbette Santorini ve Mykonos olur. Bu ikili birbirini tamamlar gibidir.

Turun eğlence ve eşitlik adası Mykonos turu ile ayağında çılgın bir partinin içerisinde kendinizi kaybedebilir, unutamayacağınız anılarla bu adayı hafızanıza kazıyabilirsiniz. Plaj partilerinden ünlü Mykonos gece kulüplerine kadar her yerde sınırsız özgürlüğün rüzgârına kendinizi kaptırabilirsiniz. Mykonos turları ile keyifli bir Ege tatili yapın!

Bembeyaz binaları ve gökyüzü mavisi çatılarıyla ünlü Santorini turunda ise Akdeniz’in gerçek ruhunu hissedecek, balık lokantalarında birbirinden nefis deniz ürünlerini keyifle midenize indirecek ve yerel şarapların şenlendirdiği sofranızda hayatın keyfini çıkarmanın aslında ne demek olduğunu fark edeceksiniz.

Birbirinden Güzel Plajlar

Fakat Yunanistan'ın güzel ada turlarının size sunacakları bunlarla sınırlı değil! Ayvalık'in komşusu Midilli Adası'nda yerlilerle muhabbet ederek eski güzel günleri anabilir, kendinizi eve götürmek için uzolardan şişe şişe alırken yakalayabilirsiniz.

Sakız Adası turunda ise yüzyıllık sakız ağaçlarının çevresinde dolaşırken eskiden beri şifa dağıttığına inanılan ve tarih boyunca hem önemli sayılan sakızın gerçekten insan ömrünü uzatan bir etkisi olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Sakız adası turunuzu Mastika adı verilen sakız rakısını ve sakız likörünü denemeden bitirmemenizi tavsiye ederiz.

Rodos Şövalyeleri’ni sanırım hepimiz duymuşuzdur. Yunan adalarının en büyüğü olan Rodos’u tur planınıza katarak Tapınak Şövalyeleri tarafından kurulan kalesini ve Ortaçağ’daki hali gibi korunmuş olan merkezini ziyaret edince savaşlar içerisinde geçen dönemlere şahitlik ettiğinizi düşüneceksiniz.

Kanuni Sultan Süleyman’a kadar pek çok saldırıya dayanan Büyük Üstatlar Sarayı’nın duvarlarında yatan tarihin 400 yıl süren Osmanlı idaresinin izleriyle birleştiği bu önemli adayı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Deniz ve Tarih Bir Arada

Avrupa’nın en eski uygarlıklarına ev sahipliği yapmış olan ve tarihin her döneminde önemini korumuş olan Girit adası ise adalar turunun bir başka önemli durağı.

Ege’nin en büyük limanlarından olan Heraklion’da Venedik döneminden kalan güzel yapıları görebileceğiniz Girit, özellikle Ege mutfağını da derinden etkileyen yemek kültürüyle tur güzergâhınızın en leziz duraklarından biri olacak.

Batnaz olarak da bilinen Patmos adası ise UNESCO koruması altındaki tarihi merkezinde yer alan güzel yapıları, Hıristiyanlar tarafından hac merkezi olan kilise ve manastırlarıyla Yunan adaları turunun küçük ama sevimli duraklarından biri.

Kısa bir feribot yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Kos turları ve Rodos turları da son dönemin popüler seçeneklerinden.

Bütün bu adaların yanında merkezi, yani Atina’yı görmemek olmaz. Yunan Adaları turları ile uğranan duraklardan biri olan Atina'yı unutamayacaksınız. Şehrin köklü geçmişine tanıklık ederken hem kültür turu hem de tatil turu yapmış olacaksınız.

Dünyanın en önemli limanlarından biri olan Pire üzerinden gireceğiniz bu şehir, insana dair en önemli şeylerin doğduğu bir kültürün merkezi. Athena’nın gözdesi, demokrasinin beşiği, Sokrates’in ve Platon’un yuvası Atina şehrini turlarken tarihte bir yolculuğa çıktığınızı hissedeceksiniz.

Kos, Symi, Patmos gibi birbirinden güzel adalar da Yunan Adaları turlarında sizi bekliyor. Yunan Adaları balayı turları için de en iyi seçeneklerden bir tanesi. Gemi ile Yunan Adaları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Ailenizle, sevgiliniz ya da eşinizle veya arkadaşlarınızla bu yaz Yunan adalarında unutulmaz bir tatil geçirmek için Gruppal fırsatlarıyla sunduğumuz turlarımıza ve fiyatlarımıza göz atın. Erken rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlı Yunan adası turları fırsatlarından yararlanın, Ege’nin tadını çıkarın! 

Erken Rezervasyon Kategori Karta Taksit Kategori Vize Alım Kategori
Fiyat Aralığı
Tur Dönemi
Tur Süresi  
Vize Durumu
Ulaşım
Hareket Noktaları
Özel Dönemler
Bulundu. Filtreleri Temizle
Bitiş (Seçiniz)
Başlangıç (Seçiniz)
Gidiş Tarihi

Üye Yorumları

Eser Esin Ulusaloğlu
Eser Esin Ulusaloğlu

Korfu turundan çok memnun kaldık. Rehberimiz ve kaptanlarımıza çok teşekkür ederiz. Keyifli bir ada...

Semra Odaman
Semra Odaman

Katılmış olduğum 11 temmuz hareketli Korfu turunda kaptanlarımızı ve rehberimizi tekrardan tebrik ediyorum. Bizleri kazasız belasız götürüp getirdikleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah katılacağım diğer turlarda aynı ekiple karşılaşırız. Saygılarımla...

Hakan Ulusaloğlu
Hakan Ulusaloğlu

11-15 Temmuz tarihleri arasındaki Korfu turuna katıldık. Rehberimiz ve kaptanlarımıza çok teşekkür ederiz. Güvenli bir şekilde turumuzu tamamladık. İyi günler.

Eser Esin Ulusaloğlu
Eser Esin Ulusaloğlu

11-15 Temmuz tarihli Korfu turuna katıldık. Rehberimize ve kaptanlarımıza çok teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube