% 20 İndirim
GP: 99813

Tunus Turları (Vizesiz)

Tunus Tozeur Douz

Tunus turları ile Kuzey Afrika’nın en güzel ülkelerinden birinde mistik ve eğlenceli bir tatil yapın, çöl safarilerinden Star Wars’un çekildiği yerleri ziyarete kadar pek çok farklı deneyimi tek bir turda yaşayın.

 • Sidi Bou Said Bölgesi - Tunus

  Sidi Bou Said Bölgesi - Tunus

 • Sidi Bou Said Sokakları - Tunus

  Sidi Bou Said Sokakları - Tunus

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Kent Sokakları - Tunus

  Kent Sokakları - Tunus

 • Medina (Çarşı) - Tunus

  Medina (Çarşı) - Tunus

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Medina Duvarları - Tunus

  Medina Duvarları - Tunus

 • Bardo Müzesi - Tunus

  Bardo Müzesi - Tunus

 • Al-Zaytuna Camiisi - Tunus

  Al-Zaytuna Camiisi - Tunus

 • Star Wars Çekim Platosu - Tunus

  Star Wars Çekim Platosu - Tunus

 • Tataouine - Tunus

  Tataouine - Tunus

 • Vahalar - Tozeur

  Vahalar - Tozeur

 • Chebika Vahası - Tozeur

  Chebika Vahası - Tozeur

 • Chenini - Tunus

  Chenini - Tunus

 • Gün Batımında Deve Turu - Tunus

  Gün Batımında Deve Turu - Tunus

 • Sahra Çölü - Tunus

  Sahra Çölü - Tunus

 • Djerba - Tunus

  Djerba - Tunus

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Tunus Turları (Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Alper Afacan

Alper Afacan

Güzel bir turdu. Son model araçlar ile gezdik. Rehberimiz harikaydı, çok teşekkürler...

Mustafa Bülent Özcan

Mustafa Bülent Özcan

Tüm destekleriniz ve özellikle en içten ve samimi yardımları için Taylan Rehberimize sonsuz teşekkürler...

TUNUS

Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasında bulunan Tunus, Libya, Cezayir ve Büyük Sahra Çölü ile komşudur. Ülkenin adıyla aynı ismi taşıyan Tunus şehrinin başkentlik yaptığı Tunus, 23 bölgeye ayrılmış bir şekilde yönetilmektedir. Ülkenin büyük bir bölümü çöl olsa da, ekonomisinde tarımın yeri büyüktür. Çöl dışında kalan topraklar tarıma elverişlidir ve nüfusun yüzde ellisinden fazlası da tarım sektöründe çalışır.

Son yıllarda turizmin popüler olduğu bu ülkede çıkacağınız Tunus turları, sizi tarih ile modernin iç içe geçtiği bir ülkeye götürecek. Bölge halkının çok turistlere sıcakkanlı yaklaştığı bilinen Tunus turu ile göreceğiniz gibi Arapça ve Fransızca ülkede en çok kullanılan iki dildir.

Tunus'a gitmek için en iyi zaman eğer deniz tatili için gidiyorsanız yaz dönemidir. Çölde safari yapmak ya da bu bölgeleri gezmek için gidecekseniz en doğru zaman Kasım ayıdır. Yaz döneminde gitmek istiyorsanız bölgedeki festivalleri takip etmenizi ve bu etkinliklere katılmanızı öneririz.

Tunus'ta Gezilecek Yerler

Tunus'un başkenti Tunus şehri dışında en önemli şehirleri; Djerba, Kartaca, Tozeur, Gabes, Kairouan, El Kef, Sfax, Sousse ve Douz'dur. Tunus'ta gezilecek yerler ise; Bardo Ulusal Müzesi, Al-Zaytuna Camii, Kartaca Sanat Sergisi, Acropolium Katedrali, El-Griba Sinagogu, Sidi Ukba Ulu Camii'dir.

Tunus Mutfağı

Her Akdeniz ülkesi mutfağında olduğu gibi Tunus mutfağında da tazelik ön plandadır. Bununla birlikte deniz ürünleri, zeytinyağı, domates ve baharatlar da Tunus yemeklerinin temelini oluşturuyor. Ülke insanı acı kullanmayı çok seviyor. Bu yüzden harissa adı verilen acı sosu hemen her yermekte kullanırlar. Kahvaltı kültürü de gelişmiş olan Tunus özellikle reçel, tereyağı, yoğurt, yumurta ve zeytin gibi kültürümüze yakın besinler tercih ederler.

Tunus'ta Alışveriş

Tunus gezisinde görebileceğiniz gibi hemen her yerde büyük alışveriş merkezleri bulabilirsiniz. Ülkeye özgü, yerel ürünler satın almak isterseniz pazar yerlerini ve Arap mahallelerini gezmenizi öneririz. Özellikle Tunus şehrinde büyük bir pazar kurulur ve bu pazarda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Gümüş takılardan takkelere, baharatlardan halılara ve zeytin ağaçlarına kadar istediğiniz her şey mevcut.

Üye Yorumları

Müjde Çiçek Eser

Müjde Çiçek Eser

31 Aralık Beyrut turuna 4 kişi olarak katıldık ve çok memnun kaldık. Ramada Downtown otelinde kaldık. Oda ve kahvaltı oldukça güzeldi. Ulaşım ve transferlerde bekletilmedik. Tur rehberleri herkesle tek tek ilgilendi. Bundan sonraki tur rotamızı sizinle çizeceğimiz kesinleşti. Her konuda bize yardımcı olan Gruppal temsilcisi Özer Yaman'a ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bize çok ilgili ve özenli davrandı.

Sinem Uzun

Sinem Uzun

Beyrut’ta güzel bir tatil geçirdik. Gerek Türk rehberler gerek onlara yardımcı olan yerel rehberler oldukça ilgili ve bilgiliydiler. Her şey için teşekkür ederiz. Ekim ayı Kurban Bayramı için Almanya Turunu satın almayı düşünüyoruz.

Şahver Pınar

Şahver Pınar

Yılbaşında Gruppal ile Beyrut’a gittik çok çok memnun kaldık Seçkin Bey’e ve Gruppal yetkililerine çok teşekkürler.

Şule Füsun Bağcı

Şule Füsun Bağcı

2-7 Ağustos'ta gerçekleşen Budva gezisi son derece keyifliydi. Otel seçimi çok iyiydi. Her şey için teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
142 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube