% 20 İndirim
GP: 94634

Arnavutluk Makedonya Turları

Tiran Üsküp Ohrid

Arnavutluk Makedonya turları ile Tiran, Üsküp ve Ohrid’i keşfedin! Vizesiz Arnavutluk Makedonya turları en iyi fiyatlarla sizi bekliyor!

 • Ethem Bey Camii ve Saat Kulesi - Tiran

  Ethem Bey Camii ve Saat Kulesi - Tiran

 • Saat Kulesi ve Cami - Tiran

  Saat Kulesi ve Cami - Tiran

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Skanderberg Meydanı - Tiran

  Skanderberg Meydanı - Tiran

 • Yürüyüş Yolları - Tiran

  Yürüyüş Yolları - Tiran

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Taş Köprü ve Arkeoloji Müzesi - Üsküp

  Taş Köprü ve Arkeoloji Müzesi - Üsküp

 • Kale ve Anıt - Üsküp

  Kale ve Anıt - Üsküp

 • Kent Sokakları - Üsküp

  Kent Sokakları - Üsküp

 • Arkeoloji Müzesi - Üsküp

  Arkeoloji Müzesi - Üsküp

 • Mustafa Paşa Camii - Üsküp

  Mustafa Paşa Camii - Üsküp

 • Göl Kıyılarından Şehir Manzarası - Ohrid

  Göl Kıyılarından Şehir Manzarası - Ohrid

 • Sahilde Gün Batımı - Ohrid

  Sahilde Gün Batımı - Ohrid

 • St. Jovan Kilisesi - Ohrid

  St. Jovan Kilisesi - Ohrid

 • St. Naum Manastırı - Ohrid

  St. Naum Manastırı - Ohrid

 • Sveti Johan Kaneo Kilisesi - Ohrid

  Sveti Johan Kaneo Kilisesi - Ohrid

 • Şehir Manzarası - Ohrid

  Şehir Manzarası - Ohrid

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Arnavutluk Makedonya Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Habibe Gümüş

Habibe Gümüş

Merhabalar. 17-20 Ağustos tarihleri arasında kuzenim ve ben Balkanlarda Üç Ülke turuna katıldık. Rehberimiz Arslan bey sayesinde kısa ama inanılmaz verimli bir Balkan turu deneyimi yaşadık. Hem tecrübesi hem bilgisi hiçbir aksama yaşamamıza neden oldu. Bunların dışında tam bir gurme olduğu için her ülkede ve şehirde en güzel mekanlarda en güzel yemekleri yemiş olduk. Habibe'ler olarak çok teşekkür ediyoruz. Umarım planladığımız Saraybosna turunda tekrar görüşürüz.

Semiha Usta

Semiha Usta

Güzel eğlenceli bir turdu. Rehberimizin de bilgi ve donanımı iyiydi, kendisine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi güzel gezdirdi ve bilgilendirdi. Gruppal'a de teşekkürler hizmetlerinizden dolayı...

TİRAN

Arnavutluk'un başkenti olan Tiran şehri, ülkenin en büyük şehridir aynı zamanda. Uzunca bir dönem Osmanlı'nın himayesinde olan Tiran, bu döneme ve Osmanlı'ya ait pek çok esere de ev sahipliği yapar. Tiran turlarında şehri sadece yürüyerek gezebilirsiniz, otobüse ihtiyaç duymazsınız. Tiran'da gezilecek yerler genellikle ünlü meydanı İskender ve çevresinde yer alıyor. Tiran turunda tüm gün boyunca şehrin kültürel ve tarihi yönden önemli bölgelerini kolayca gezebilirsiniz.

Arnavutluk Tiran'daki gölet ve çevresinde keyifli bir yürüyüş yapabilir, Bizanslılar döneminden günümüze gelen Kruja Antik Kenti'ni keşfe çıkabilir, ahşap ve geleneksel motiflerle bezeli tarihi evleri fotoğraflayabilirsiniz. Tiran gezi rehberine alınması gereken diğer yerler ise; Köprüsü ve kalesiyle popüler İskodra, Hükümet Binası, Saat Kulesi, Opera Binası, Ethem Bey Camii, İskender Bey Heykeli, Enver Hoxha Müzesi, Parku i Madh, Ulusal Tarih Müzesi ve Petrela Kalesi'dir.

Tiran'da alışveriş yapmak isterseniz, kentin en eski alışveriş bölgelerinden biri olan City Park'ı gezebilirsiniz. Alışverişe çıkabileceğiniz bir diğer yer ise Galeria'dır. Myslym Shyri Caddesi de alışveriş mağazalarıyla ünlüdür. Tiran turlarında alabilecekleriniz ise, ayakkabı, tekstil ürünleri, hediyelik eşyalardır.

OHRİD

Makedonya turları arasında en huzur veren, doğa ile iç içe olmanızı sağlayacak, gölüyle ünlü Ohrid, zengin geçmişi ve doğal güzellikleriyle eğlenceli Balkan turu sunuyor. Sayısız güzellikte mimari yapı göreceğiniz Ohrid turlarında eğlenceli etkinlikler, capcanlı sokaklar, sıcakkanlı insanlar sizi bekliyor. Ohrid'te gezilecek yerlerin başında Ohrid Gölü, Struga ve Sveti Naum geliyor. Bu bölgenin plajlarında yüzebilir ya da tekne turlarına katılabilirsiniz.

Ohrid turunda gezip görmeniz gereken yerler arasında kiliseler önemli bir zaman diliminizi alabilir. St. Panteleimon, St. Sophia kiliseleri ve Sveti Naum Manastırı, göl manzarasını rahatça izleyebileceğiniz St. Jovan Kaneo Kilisesi'ni dolaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra, Osmanlı döneminden kalma pek çok konak ve camiler de Ohrid gezisini anlamlandıracaktır. Özellikle Emin Mahmut ve Kuloğlu Camileri ve Keşanlı İmareti görülmeye değerdir.

Ohrid'ten alışveriş yapmak isteyenlere telkari takıları, oyma ve bakır eşyaları, müzik enstrümanlarını tavsiye edebiliriz. Ohrid turlarında da görebileceğiniz gibi, şehrin birçok yerinde sayısız hediyelik eşya mağazası bulunuyor.

ÜSKÜP

Makedonya'nın en büyük kenti olan Üsküp, aynı zamanda ülkenin başkentidir. Nüfusun üçte birinin burada yaşadığı şehir, her anlamda Makedonya için en önemli kenttir. Balkan turları ile de gidip görebileceğiniz bir destinasyon olan Üsküp turları, sizi tarih içerisinde gezintiye çıkaracak ve Vardar Nehri'nin kıyılarına hayran bırakacak. Çok farklı kültürlerin bir arada yaşadığı Üsküp turlarında şehrin modern yüzünü göreceksiniz.

Üsküp turu sırasında halk içerisinden birçok kişinin Türkçe konuştuğunu duyabilirsiniz. O yüzden zorluk yaşamayacağınız yerlerden birisidir Üsküp Makedonya. Geçirdiği doğal afetler sonucu şehrin büyük bir bölümü yenilenmiştir. Üsküp'te gezilecek yerlere göz attığımızda; Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii ve Tarihi Çarşı'yı mutlaka görün. Özellikle şehrin sembolü haline gelmiş Taş Köprü'yü görmeden dönmeyin.

Vardar Nehri'nin dillere destan güzelliğine şahit olacağınız Üsküp gezisinde önemli olan diğer noktalar ise; St.Clementin Katedrali, Saat Kulesi, Ulusal Müze, Hünkar ve Yahya Paşa Camileri, Üsküp Kalesi'dir. Üsküp'ten alışveriş yapmak isterseniz, Türk Çarşısı'nı tercih edebilirsiniz. Birçok hediyelik eşya, Makedonya'ya özgü yerel sebze ve meyveler bu çarşıda sizi bekliyor.

Gruppal Balkan turları ile komşu ülkelerde vizeli vizesiz, otobüslü uçaklı tüm Balkan şehirlerini en iyi fiyatlarla ve kolay ödeme seçenekleriyle keşfedin.

Üye Yorumları

Hatice Dalgıç

Hatice Dalgıç

Geçen hafta katıldığım Balkanlar Turu muhteşemdi, teşekkürler. Aralık'ta sizinle Orta Avrupa turu yapacağım, umarım o da aynısı olur. Şirketinize ve Balkanlar turundaki kaptan Hakkı Bey'e, rehber Rüştü Bey'e sonsuz teşekkürler.

Sevim Gölge

Sevim Gölge

15-18 Ekim tarihli Balkanlarda 3 Ülke turunuzda rehberiniz Aslan Bey'e bir kere daha teşekkür ediyorum. Mükemmel bir tur rehberi. Bilgisi ile gidilecek gezilecek yerlerde hiç mi hiç aksama yaşatmadı. Tek kelime ile süper bir rehber. Turda 9 kişinin tüm düşünceleri aynı. Arslan Bey'in rehberlik yapacağı turlara gözümüz kapalı gelebiliriz. Kendisinin bilgi donanımı çok ve güler yüzlü olması süper. Teşekkür ederiz.

Asude Gürsoy

Asude Gürsoy

17 Ağustos tarihinde Balkan turuna eşimle birlikte katıldık. Çok keyifli bir tur organizasyonu için, bize eşlik eden tur rehberimiz sayın Aşkın hanıma ve tur ulaştırma sorumlusu sayın Şahin beye gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı nezdinizde çok teşekkür ederim. Böyle işlerini ciddiye alan, müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir ekibe sahip olduğunuz için sizleri de tebrik ederim, her şey için teşekkür ederiz, bir dahaki turda görüşmek üzere, eşim ve ben ekibinize sevgilerimi iletiyorum.

Yaşar Nuray Katipoğlu

Yaşar Nuray Katipoğlu

Tur rehberimiz Nihat Bey'in bölgesel tecrübe bilgisinden çok yararlandık. Arkadaş çevremize Nihat Bey'in görev alacağı bu bölge turlarına katılmalarını önereceğiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
150 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube