% 20 İndirim
GP: 92002

Güney Kore Turları

Seul Gyeongju Andong Busan

Güney Kore turu fırsatları ile başkent Seul, Gyeongju ve Andong’u vizesiz ve en uygun fiyatlarla gezin, Uzakdoğu’nun bu güzel ülkesinde mistik bir yolculuk yapma şansını yakalayın!

 • Geleneksel Kıyafetleri ile Koreliler - Seul

  Geleneksel Kıyafetleri ile Koreliler - Seul

 • Gyeongbokgung Sarayı'nda Nöbet Değişimi - Seul

  Gyeongbokgung Sarayı'nda Nöbet Değişimi - Seul

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Gyeongbokgung Sarayı'nda Sonbahar - Seul

  Gyeongbokgung Sarayı'nda Sonbahar - Seul

 • Jogyesa Tapınağı'nda Renkli Fenerler - Seul

  Jogyesa Tapınağı'nda Renkli Fenerler - Seul

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Alışveriş Sokakları - Seul

  Alışveriş Sokakları - Seul

 • Bomun Pavilion - Gyeongju

  Bomun Pavilion - Gyeongju

 • Bulguksa Tapınağı - Gyeongju

  Bulguksa Tapınağı - Gyeongju

 • Kraliyet Mezarlıkları - Gyeongju

  Kraliyet Mezarlıkları - Gyeongju

 • Tarlalar - Gyeongju

  Tarlalar - Gyeongju

 • Woljeong Köprüsü - Gyeongju

  Woljeong Köprüsü - Gyeongju

 • Dosan Seowon - Andong

  Dosan Seowon - Andong

 • Dosan Seowon Konfiçyüs Okulu - Andong

  Dosan Seowon Konfiçyüs Okulu - Andong

 • Geleneksel Maske Festivali - Andong

  Geleneksel Maske Festivali - Andong

 • Geleneksel Yemekler - Andong

  Geleneksel Yemekler - Andong

 • Gunja Köyü - Andong

  Gunja Köyü - Andong

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Güney Kore Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

SEUL

Olağandışı yaşam tarzı ve zengin kültürüyle ünlü olan Güney Kore'nin başkenti Seul, bildiğiniz yurtdışı turlarının aksine çok farklı bir tatil turu vaad ediyor. Uzakdoğu'daki en özel bölgeler arasında bulunan Seul turunda mutlaka görmeniz gereken birçok yer bulunuyor. Özellikle şehrin tam kalbinde olan ihtişamlı saraylar, Seul gezisinin de en popüler duraklarından biri oluyor.

Tarihin izlerini modern yaşamla birleştiren Seul, birçok savaş görmesine rağmen her yıkımdan sonra kendini çok çabuk toparlayabilmiş ve şehir yeniden inşa edilmiştir. Özellikle eski dönemlerden kalma surlar görülmeye değerdir. Bölge halkının geçmişine sahip çıkması da çoğu mimarinin günümüze kadar ulaşmasına olanak sağlamıştır.

Seul'de Gezilecek Yerler

İster bir balayı turu isterseniz kültür turu olsun, dolu dolu bir yolculuk yapacağınız Seul turlarında görmeniz gereken noktalar da oldukça fazla. Dünyaca ünlü birçok galeriye ev sahipliği yapan şehirde doğal parklar ve eğlence merkezlerinin yanı sıra, tiyatrolar ve sanat galerileri de bulunuyor. Changdeokgung Sarayı'ndaki Secret Garden turlarında eğlenceli vakitler geçirebilir, doğa ve göl manzarasını fotoğraflayabilirsiniz.

Bir yıl içinde birçok festivalin düzenlendiği Seul şehrinde, en beğendiğiniz festivallere katılabilir ve unutulmaz bir Kore turu yaşayabilirsiniz. Seul'de gezilecek yerler ise şöyle; Dongdaemun Market, Bukhan Dağı Milli Parkı, Namsan Kulesi (Namsan Tower), Gwanghwamun Meydanı, Myeongdong, Gyeongbok- Gung Sarayı, Bukçon Hanok Köyü, Çongeçan Kanalı (Cheonggyecheon) ve Insa Dong'tur.

GYEONGJU

Tarihi bakımdan Kore'deki en zengin şehir olan Gyeongju, 'duvarsız müze' olarak biliniyor. Kore tarihindeki en önemli krallıkların başkenti olması nedeniyle birçok tarihi esere ev sahipliği yapan bu şehir, dünyadaki en uzun süre varlığını koruyan Silla Krallığı'nın merkeziydi. Durum böyle olunca Gyeongju turunda görebileceğiniz birçok önemli nokta bulunuyor. Müzeler, parklar, anıtlar ve sarayların hepsi keşfedilmeyi bekliyor.

Tarihteki nüfusu nedeniyle en büyük yerlerden biri olan Gyeongju turlarında, hemen her şeyde Budizm etkisini görebilirsiniz. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de ünlü olan bu şehirde birçok Budist tapınağını görebileceğiniz bir Uzakdoğu turu sizi bekliyor.

Gyeongju'de Gezilecek Yerler

Tam bir kültür merkezi olan Gyeongju'de gezilecek yerler listesi de oldukça kabarık. Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Yangdong Köyü'nü gezerek Kore gezilerine başlayabilirsiniz. Buradaki evlerin mimarisi ilginizi çekebilir. Özellikle gece ışıklandırmasıyla muhteşem bir manzara sunan Anapji Pond bölgesini görmelisiniz. Çok öncelerden Kraliyet Ailesi'nin dinlendiği alanlardan biriymiş.

Unesco'nun listesinde yer alan bir diğer yer ise, Seokguram adındaki Budist Tapınağı'dır. Tapınağın mimarisi de görülmeye değer özellikler taşıyor. Buraya yakın olan Bulguksa Tapınağı'nı da ziyaret edebilirsiniz. Gyeongju şehrinde turistlerin ilgisini çeken en önemli şey, kralların değerli eşyaları ve eşleriyle birlikte gömüldüğü 'tümülüs' adı verilen mezarlar oluyor.

Keyifli bir yurtdışı turu seyahati yapacağınız Gyeongju turlarında görmeniz gereken diğer noktalar ise; Cheomseongdae Astronomi Kulesi, Gyeongju El Sanatları Köyü, Bomun Gölü, Bunhwangsa Tapınak Kompleksi'dir. Burada tatmanız gereken en önemli yiyecek ise Gyeongju ekmeğidir.

ANDONG

Kore'nin bir başka önemli kültür merkezlerinden biri olan Andong şehri, yeşilin her tonunu görebileceğiniz ender yerlerden de biridir aynı zamanda. Yemyeşil bir masalın içindeymiş gibi hissedeceğiniz Andong turu, Uzakdoğu turları arasında birbirinden renkli kareleri göreceğiniz bir yolculuk olacak.

Andong turu sırasında bir festivale denk gelirseniz mutlaka katılmanızı öneriyoruz. Buradaki festivallerden yöre halkının yapmış olduğu el işi ürünleri ve bölgeye özgü hediyelikleri alabilirsiniz.Heykelleri, sıcacık insanları, renkli maskeleri, yemyeşil köyleri ve zengin kültürüyle Andong gezisi sizi bekliyor.

Andong'ta Gezilecek Yerler

Andong Hahoe Köyü'nü gezerek Güney Kore turları 2018 yılındaki gezinize başlayabilirsiniz. Hahoe Köyü'nde kartpostallardan fırlamış gibi duran manzaraları fotoğraflayabilir, köy yaşamını yakından inceleyebilirsiniz. Dosanseowon Konfüçyüs Okulu ve Byeongsanseowon Konfüçyüs Akademisi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Hahoe'de bulunan Maske Müzesi, Andong'ta gezilecek yerlerin başında gelir. Birbirinden ilginç maskeleri inceleyebilirsiniz. Andong Halk Müzesi de görülmeye değer birçok eser barındırır. Burayı da ziyaret edebilirsiniz. Andong turlarında görmeniz gereken diğer noktalar; Bongjeongsa Tapınağı, Sinsedong Byeokhwa Maeul, Wollyeongo Köprüsü, Uluslar arası Kültür Müzesi ve Seonseonghyun Gaeksa binası da görülecek yerler arasındadır.

Üye Yorumları

Cengiz Seyhan

Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal

Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Elif Koca

Elif Koca

Londra turunuza katıldım, tura başlama, vizeleme, uçuş, konaklama, rehber Bülent Bey ve tüm organizasyonumuzla ilgilenen İlker Bey çok ilgili ve dikkatliydi. Herşey umduğumdan daha iyiydi. Teşekkürler.

Ayşe Sevim Özkan

Ayşe Sevim Özkan

Çok güzel, rahat, harika bir turdu. 4 gūnde bu kadar çok yer gezilebilirdi ancak. Rehberimiz de her dakika tek tek bizlerle ilgilendi. Gruppal'a çok teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube