0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 95632

Makedonya Bulgaristan Turları

Üsküp Sofya

Makedonya Bulgaristan turları ile Balkanların en güzel iki ülkesini keşfetme keyfini yaşayın. En iyi fiyatlarla Üsküp ve Sofya tatili sayfalarımızda sizi bekliyor.

 • Arkeoloji Müzesi - Üsküp

  Arkeoloji Müzesi - Üsküp

 • St. Clement Ortodoks Kilisesi - Üsküp

  St. Clement Ortodoks Kilisesi - Üsküp

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Makedonya Meydanı - Üsküp

  Makedonya Meydanı - Üsküp

 • Kale - Üsküp

  Kale - Üsküp

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Kale ve Anıt - Üsküp

  Kale ve Anıt - Üsküp

 • Kent Sokakları - Üsküp

  Kent Sokakları - Üsküp

 • Matka Kanyonu - Üsküp

  Matka Kanyonu - Üsküp

 • Mustafa Paşa Camii - Üsküp

  Mustafa Paşa Camii - Üsküp

 • Aziz Cyril ve Methodius Ulusal Kütüphanesi - Sofya

  Aziz Cyril ve Methodius Ulusal Kütüphanesi - Sofya

 • Banya Başı Camii - Sofya

  Banya Başı Camii - Sofya

 • Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

  Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

 • Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

  Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

 • Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

  Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

 • Kültür Sarayı - Sofya

  Kültür Sarayı - Sofya

 • Ploshtat Nezavisimost Meydanı - Sofya

  Ploshtat Nezavisimost Meydanı - Sofya

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Makedonya Bulgaristan Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Berna Demir

Berna Demir

Gayet güzel geçti ve memnun kaldık. Ulaşım rehberlik anlamında hiç sorun yaşamadik.

Hüsnü Arda

Hüsnü Arda

20 - 23 eylül arası üç ülke turuna katıldık, ailece hizmetten çok memnun kaldık. Rehberimiz Enes bey 10 numara bir arkadaş, sağolsun çok ilgiliydi.

Üsküp

Kültürel ve tarihi özellikleriyle hiç yabancılık çekmeyeceğiniz bir şehirdir Üsküp.

Şehre serpiştirilmiş gibi duran köprüler, heykeller ve havuzlar şehrin dokusuyla örtüşüyor. Üsküp'te gezilecek yerler o kadar çok ki... Heykellerin şehri olarak da anılan şehirde, Osmanlı dönemine ait mimari eserleri görebilirsiniz. Vardar Nehri, Üsküp’ü ikiye ayırıyor ve size de bu eşsiz manzarada mükemmel fotoğraf karelerini yakalamak düşüyor. Üsküp turu yaparken kendinizi küçük bir Anadolu kasabasında geziyor gibi hissedebilirsiniz. Çünkü şehrin neredeyse her yerinde Türkçe kelimeler var.

Makedonya mutfağının tüm izlerini Üsküp mutfağında da görebilirsiniz. Ispanağı hemen hemen her yemekte görürseniz şaşırmayın. Aynı zamanda unutulmaz bir Üsküp tatili için Yugoslav Salatası, Makedon Yahnisi ve güveçte kuru fasulye de denemeniz gereken tatlar arasında yer alıyor. Üsküp’te gece hayatı daha çok bölge halkının sıklıkla gittiği kafe ve barlar çevresinde yoğundur.

Üsküp’te Gezilecek Yerler

Osmanlı dönemine ait pek çok eseri görebileceğiniz Üsküp’te, Kurşunlu Han ve Taş Köprü'yü gezebilirsiniz. Vardar Nehri üzerinde yer alan ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan Taş Köprü, Üsküp’ün sembolüdür aynı zamanda.

Üsküp Kalesi ve kale içindeki Çağdaş Sanat Müzesi ile eskiden tren istasyonu olan fakat şu an Üsküp Kent Müzesi olarak kullanılan bina, Balkanlar Turu arasında en güzeli olan Üsküp turunda rotaya ekleyeceğiniz yerlerden. Üsküp’ün en büyük camisi olan Sultan II.Murad Camisi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Makedonya Bulgaristan Turları

Gruppal Balkan turları ile kapı komşumuz olan Balkanlar'da çok eğleneceğiniz bir gezi sizi bekliyor. Makedonya'nın başkenti Üsküp ve Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da Osmanlı Dönemi'nden kalma birçok mimariyi yakından görüp inceleme fırsatı bulacak ve hem doğası hem de tarihiyle bize çok benzeyen bu coğrafyada kendinizi bir an bile olsun yabancı hissetmeyeceksiniz.

Balkan turları vizesiz ve otobüslü seçeneklerinin yanı sıra, uçaklı alternatifleri ile de ihtiyacınıza en çok uyan rotayı belirlemenize yardımcı oluyor. Ucuz Balkan turları için erkenden yerinizi ayırtın, indirimli fiyatlar ve Balkanlar için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın.

Sofya

Ülkemize komşu olan Bulgaristan’ın başkenti Sofya, son yıllarda büyük bir değişim geçirmiş ve turistlerin gözde şehirlerinden biri haline gelmiştir. Yemyeşil doğası, dünyaca ünlü  soğuk ve sıcak kaplıcaları ile Sofya turunda, Avrupa’nın en eski yerleşim alanlarından birisini de  görmüş olacaksınız.

Sadece şehir merkezinde 300’den fazla kafe, bar ve restoranın olduğu Sofya’da ne alırsanız, nereye giderseniz gidin fiyatlar oldukça ekonomik. Şehirde Bulgar mutfağının tüm tatlarını bulabileceğiniz pek çok restoranın olmasının yanı sıra, dünyaca ünlü fast food restoranlarını da görebilirsiniz. Sofya’da eğlenmek için birçok seçeneğiniz var.

Sofya'da gece hayatı oldukça renkli geçer. Şehirdeki disko, gece kulüpleri ve barlar gece gündüz hizmet veriyor. Sofya gezisinden hatıra kalacak el işi ürünler, süs eşyaları, yerel müzik aletleri ve antikalar da şehirden alabileceğiniz eşyalar arasındadır.

Sofya’da Gezilecek Yerler

Yüzyıllar öncesinden kalma bir kilise olan Aziza Sofia Kilisesi, şehirdeki en eski Doğu Ortodoks kiliselerindendir. Aynı zamanda Unesco tarafından koruma altına alınan Aziz George Rotunda Kilisesi de Sofya'da gezilecek yerler arasında en önemli eserlerin başında geliyor.

15.yüzyılda inşa edilen Büyük Cami içerisindeki Ulusal Arkeoloji Müzesi’nde Trakya İmparatorluğu, Roma ve Yunan dönemine ait eserleri, tarihi kalıntıları ve çok değerli eşyaları görebilirsiniz. Kuran’dan ayetlerin yazılmış olduğu kaligrafik işlemelerin kullanıldığı Kodi Seyfullah Efendi Camii, Bulgaristan’ın en geniş sanat koleksiyonuna sahip Ulusal Sanat Galerisi, şehrin en büyük hayvanat bahçesi olan Sofya Hayvanat Bahçesi ve Unesco Dünya Miras Listesi’ndeki Boyana Kilisesi Sofya turunda rehberinize eklemeniz gerekenler yerlerden sadece birkaçı…

Üye Yorumları

Habibe Gümüş
Habibe Gümüş

Merhabalar. 17-20 Ağustos tarihleri arasında kuzenim ve ben Balkanlarda Üç Ülke turuna katıldık. Rehberimiz Arslan bey sayesinde kısa ama inanılmaz verimli bir Balkan turu deneyimi yaşadık. Hem tecrübesi hem bilgisi hiçbir aksama yaşamamıza neden oldu. Bunların dışında tam bir gurme olduğu için her ülkede ve şehirde en güzel mekanlarda en güzel yemekleri yemiş olduk. Habibe'ler olarak çok teşekkür ediyoruz. Umarım planladığımız Saraybosna turunda tekrar görüşürüz.

Semiha Usta
Semiha Usta

Güzel eğlenceli bir turdu. Rehberimizin de bilgi ve donanımı iyiydi, kendisine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi güzel gezdirdi ve bilgilendirdi. Gruppal'a de teşekkürler hizmetlerinizden dolayı...

Hatice Dalgıç
Hatice Dalgıç

Geçen hafta katıldığım Balkanlar Turu muhteşemdi, teşekkürler. Aralık'ta sizinle Orta Avrupa turu yapacağım, umarım o da aynısı olur. Şirketinize ve Balkanlar turundaki kaptan Hakkı Bey'e, rehber Rüştü Bey'e sonsuz teşekkürler.

Sevim Gölge
Sevim Gölge

15-18 Ekim tarihli Balkanlarda 3 Ülke turunuzda rehberiniz Aslan Bey'e bir kere daha teşekkür ediyorum. Mükemmel bir tur rehberi. Bilgisi ile gidilecek gezilecek yerlerde hiç mi hiç aksama yaşatmadı. Tek kelime ile süper bir rehber. Turda 9 kişinin tüm düşünceleri aynı. Arslan Bey'in rehberlik yapacağı turlara gözümüz kapalı gelebiliriz. Kendisinin bilgi donanımı çok ve güler yüzlü olması süper. Teşekkür ederiz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube