% 20 İndirim
GP: 95738

Romanya Bulgaristan TurlarıBükreş Sofya

Romanya Bulgaristan turu fırsatları ile Bükreş ve Sofya’da kültür ve eğlence dolu bir tatil en uygun fiyatlarla sizi bekliyor.

 • Stavropoleos Manastırı - Bükreş

  Stavropoleos Manastırı - Bükreş

 • Atheneum - Bükreş

  Atheneum - Bükreş

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Metropolitan Kilisesi - Bükreş

  Metropolitan Kilisesi - Bükreş

 • Mogoşoaia Sarayı - Bükreş

  Mogoşoaia Sarayı - Bükreş

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Parlamento Binası - Bükreş

  Parlamento Binası - Bükreş

 • Stavropoleos Manastırı Avlusu - Bükreş

  Stavropoleos Manastırı Avlusu - Bükreş

 • Şehir Sokakları - Bükreş

  Şehir Sokakları - Bükreş

 • Tarihi Merkez - Bükreş

  Tarihi Merkez - Bükreş

 • Vitosha Bulvarı - Sofya

  Vitosha Bulvarı - Sofya

 • Aziz Cyril ve Methodius Ulusal Kütüphanesi - Sofya

  Aziz Cyril ve Methodius Ulusal Kütüphanesi - Sofya

 • Banya Başı Camii - Sofya

  Banya Başı Camii - Sofya

 • Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

  Bulgaristan Parlamentosu - Sofya

 • Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

  Halk Kaplıcası ve Hamamı - Sofya

 • Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

  Ivan Vazov Tiyatrosu - Sofya

 • Ulusal Meclis - Sofya

  Ulusal Meclis - Sofya

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Romanya Bulgaristan Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Metin Dursun

Metin Dursun

Her şey için çok teşekkür ediyorum, benim için çok iyi bir seyahat oldu.

Seniha Başak Enginsoy

Seniha Başak Enginsoy

Ödediğimiz fiyata göre oldukça güzel yerler gezdik. Gerçekleştirdiğimiz tur beklentimin üzerindeydi. Bize yardımcı olan kaptanlarımıza ve rehberimize teşekkür ederim.

BÜKREŞ

Romanya’nın güzel başkenti Bükreş, Doğu Avrupa’nın en büyük kentlerinden biri olarak önemli bir ticaret, eğitim, kültür ve sanat kenti olma özelliğiniz uzun yıllardır muhafaza ediyor. Dambovita Nehri kıyılarında yer alan Bükreş, aynı zamanda son dönemlerde Balkan turlarının parlayan yıldızlarından bir tanesi.

Komünist dönemde  canlılığı ve görkemi gölgelenmiş olsa da bugün eski güzelliğine hızla geri dönme yolunda olan bu güzel şehir, keyifli bir seyahat rotası olarak gece hayatından sayısız kültür sanat mekanına, kaliteli restoranlardan birbirinden güzel mağazalara kadar aradığınız her şeyi önünüze seriyor. Ağaçlarla çevrili bulvarlar kadar eski taş binaların dizildiği sokaklarda da dolaşmanın keyfini çıkaracağınız Bükreş’te köylülerin yaptığı birbirinden güzel el sanatı ürünlerden hatıralık olarak almayı unutmayın.

Bükreş’te Gezilecek Yerler

Bu güzel şehrin çalkantılı tarihini yansıtan pek çok hatıra, Bükreş turunuz sırasında karşınıza çıkacak. Şehrin klasik mimarisine sahip binalardan Sovyet mimarisini yansıtan yapılara, Çavuşesku’nun yönetimi döneminde yaptırılan ve dünyanın en büyük parlamento yapısı olarak bilinen Parlamento Sarayı’na kadar sayısız farklı görülecek yer sizi bekliyor. Meclise ev sahipliği yapan Parlamento Sarayı’nda aynı zamanda Ulusal Modern Sanat Müzesi’nin zengin koleksiyonunu gezme şansınız da var.

Eğer müze gezmeyi seviyorsanız Bükreş’te farklı deneyimler sizi bekliyor. Dilerseniz Romanya Sanat Müzesi galerilerinde ünlü sanatçıların eserlerini inceleyebilir, dilerseniz de Romanya Köylüleri Müzesi ya da bir açıkhava müzesi olan Köy Müzesi’nde korku öykülerine konu olmuş bu gizemli ülkenin geleneksel yaşamının izlerini sürebilirsiniz. Bu ilginç müzelerin yanı sıra Fransa’daki ünlü anıtın benzeri olan Zafer Anıtı’nı ve güzel konser salonu Atheneum binasını görmeden geçmeyin.

SOFYA

Balkanların en büyük ve en tarihi kentlerinden biri olan Sofya, doğudan batıya giden yolların kesişiminde yer alması sayesinde tarihin erken çağlarından beri önemli bir ticaret, ulaşım, kültür ve eğitim merkezi olarak önemini korudu. Yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı yönetiminde kalmış olan Sofya’da bu dönemin izleri başta mimaride ve mutfak geleneğinde olmak üzere halen kendini gösteriyor.

Tüm bu zenginliklerinin yanı sıra her geçen gün daha çok tercih edilen bir seyahat durağı olan Sofya, Bulgaristan turlarının en sevilen rotası olmasının yanı sıra Balkan turlarının da vazgeçilmez yerlerinden biri. Geçmişin gelecekle harmanlandığı, canlı sosyal hayatı ve eğlenceli gece hayatıyla her yaştan insanın geceleri keyifle zaman geçirdiği bir şehir olan Sofya’da sayısız güzelliği keşfetme fırsatı bulacaksınız.

Sofya’da Gezilecek Yerler

Antik çağlardan bu güne şehrin önemini korumasının sebeplerinden biri, kentin dört bir tarafından çıkan termal sular. Geçmişten bu yana önemli bir termal bölge olan Sofya’da pek çok özel ve halk kaplıcası bulunuyor. Kendinizi bu tesislerden birine atın ve hayata dair yorgunluklarınızı geride bırakıp Sofya turunuzun tadını çıkarmaya hazırlanın.

Pek çok tarihi binanın yer aldığı Sofya’nın en ünlü yapılarından bir tanesi ise dünyadaki en büyük Ortodoks katedrallerinden biri olan Alexander Nevsky Katedrali. Altın renkli kubbesinden gözlerinizi alamayacağınız bu görkemli yapının yanı sıra şehrin adını aldığı ve Osmanlı döneminden cami olarak kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve yaklaşık 700 yıllık tarihe sahip Boyana Kilisesi’ni de görmeden geçmeyin.

Kentin bir çok eski hamamından biriyken Mimar Sinan tarafından camiye dönüştürülmüş olan Banya Başı Camii ve yine kendisinin eseri olan Kara Camii, Sofya’daki en önemli Osmanlı eserleri arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra Ivan Vazov Tiyatrosu, Uusal Sanat Galerisi, Aziz Cyril ve Methodius Kütüphanesi, Tarih Müzesi gibi yerleri görmeden Sofya geziniz tamamlanmış sayılmaz. Elbette Sofya gece hayatı da bu şehre olan hayranlığınızı daha da arttıracak eğlenceleri sunuyor. 

Üye Yorumları

Serkan Karaman

Serkan Karaman

Turun kalitesinden memnunum. Otobüste herhangi bir sıkıntımız olmadı şoförler ve rehber gayet ılımlı. Otel seçiminiz gerçekten çok süper ve kaliteli. Bir daha yurtdışına çıkacak olsam yine turunuzu tercih etmede tereddüt etmem.

Erhan İzgi

Erhan İzgi

12-16 Ekim tarihleri arasındaki Bükreş-Varna gezisinden çok memnun kaldım. Dolu dolu bir geziydi. Rehber ve otobüs kaptanları gerçekten anlayışlı ve olgun insanlardı. Yolcuların tüm gereksinmelerini karşılamaya çalışıyorlardı. En güzeli otobüste yapılan ikramlar yolcular tarafından çok beğenildi. Rehber Bulgaristan ve Romanya konusunda yeterli bilgiye sahipti. Umduğumdan çok şey kazanarak döndüm bu geziden. Gruppal'a teşekkürler...

Murat Birtürk Fincan

Murat Birtürk Fincan

Rehberimiz ve kaptan şoförümüze sonsuz teşekkürlerimizi iletin lütfen. Turumuz son derece rahat ve dolu dolu geçti. Hiç bir aksama yaşamadık. Otellerimiz de son derece merkezi ve konforluydu. İnanın bir kusur bulamıyorum. Herşey için teşekkürler...

Gülay Durmaz

Gülay Durmaz

Romanya Transilvanya turumuz çok güzel geçti. Gerek doğası ile gerek mimarisi ile büyülendik. Rehberimiz Osman Bey'in bilgi birikimi de eklenince harika bir hafta sonu oldu. Teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
142 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube