0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

Yurtdışı Turlar

Drakula'nın Ülkesi Romanya

Karpat Dağları eteklerindeki birbirinden güzel kentleriyle ve muhteşem doğasıyla sayısız efsaneye konu olan Romanya, birbirinden güzel Romanya turları ile sizi bekliyor.

Derin bir tarihe sahip bu ülkede Drakula’nın izini sürün, birbirinden güzel şatolar arasında eski çağların gizemini aralayın.

Kazıklı Voyvoda olarak Osmanlı tarihinde kendine yer bulan Vlad Tepeş’in evi olan Bran Şatosu ve Sinaia’da yer alan güzel Peleş Şatosu’nu görmeyi unutmayın.

Tarihe Tanıklık Eden Bükreş

Romanya’nın başkenti  olan ve ülkenin uzun tarihine tanıklık eden Bükreş turları, Karpatlar veKaradeniz arasındaki konumuyla güzel bir kent olmanın yanı sıra muhteşem manzaralar sunuyor.

2. Dünya Savaşı ve Romanya Devrimi gibi önemli olayların ağır yükünü üzerinden atan bu kentte gelenekselle modernin güzel buluşmasına Bükreş turları ile şahit olun.

Yapımına Çavuşesku zamanında başlanan dev Parlamento Binası, Curtea Veche olarak anılan eski Saray, Biserica Stavropoleos Kilisesi, Bükreş’te görmeniz gereken yapılar arasında bulunuyor.

Ancak eski binalarla yetinmeyin; Romanya Ulusal Sanat Müzesi, konser salonu Athenaeum, Herastrau Parkı da sizi şehirde bekleyen güzellikler arasında bulunuyor.

Bir yanda tarihi binalar, anıtlar ve geleneksel köylü yaşamı, diğer yanda ise modern yapıları ve müthiş Bükreş gece hayatıyla müthiş bir birleşim yaratan şehirde gezmeye doyamayacaksınız.

Müthiş Manzaralar Sizi Bekliyor.

Dört bir tarafında tarihi katedraller ve şatolar bulunan Sinaia, başta Peles Şatosu, Sinaia Katedrali ve Pelisor Şatosu ile Romanya’nın ruhunu temsil eden şehirlerden bir tanesi.

Kendinizi bir Ortaçağ masalında gibi hissedeceğiniz Sinaia’nın dağlar ve ormanlarla kaplı manzarasına bakarken vampir hikayelerinin neden bu coğrafyadan çıktığını daha iyi anlayacaksınız.

Çağlar boyunca Karadeniz ile Balkanlar ve Orta Avrupa arasında önemli bir geçiş noktası olan Romanya’da hem geçmişin hem de bugünün en güzel hatıralarını göreceksiniz.

Köy yaşamının ülke kültürünün en önemli parçalarından biri olduğu Romanya’da değişik gelenekleri ve leziz Romanya yemeklerini denemek için klasik turlardan farklı rotalar da sizi bekliyor.

Bu sezonun en popüler tatil yerleri arasında bulunan Romanya tatil turları uygun fiyatları ile çok hoşunuza gidecek. İster Transilvanya turları isterseniz Romanya tatili; bu güzel coğrafyada seyahatinizi renklendirecek pek çok şey bulunuyor.

Heybetli dağların eteklerinde yer alan Romanya turu fırsatlarının her biri farklı bir macera hissi yaratacak ve Balkanlar’ın bu güzel ülkesinde keşfedecek sayısız güzellik bulacaksınız.

Erken Rezervasyon Kategori Karta Taksit Kategori Vize Alım Kategori
Fiyat Aralığı
Tur Dönemi
Tur Süresi  
Vize Durumu
Ulaşım
Hareket Noktaları
Özel Dönemler
Bulundu. Filtreleri Temizle
Bitiş (Seçiniz)
Başlangıç (Seçiniz)
Gidiş Tarihi

Üye Yorumları

Mehmet Erçetin
Mehmet Erçetin

Tur rehberimizden son derece memnun kaldık. Kendisi bölge hakkında son derece bilgili. Tur boyunca bizleri aydınlattı. Bu tipte tur rehberleri çok az bulunmakta, kendisine teşekkür ediyoruz.

Öznur Eren
Öznur Eren

Turdan çok memnun kaldık. Özellikle rehberimize ayrıca teşekkür ediyorum.Kendisi mükemmel bir rehber. Sayesinde güzel bir anı oldu Romanya.

Burcu Dinçkal
Burcu Dinçkal

Katıldığım Bükreş turu ile ilgili özellikle müşteri temsilcilerine teşekkür ederim. Bizimle ilgilendiler ve hemen dönüş yaptılar. Tur rehberlerinden de memnunduk, gayet samimi ilerledi her şey. Sıcakkanlılardı ve her şeyimize ilgilendiler. Tur, rehber, otel, gezi her şey çok güzeldi.

Serap Şakrak
Serap Şakrak

Çok güzel bir tur oldu, otelimiz çok iyiydi, özellikle rehberimizin gösterdiği ilgi ve bizlere sağladığı bilgi dolu anlatım için ve Gruppal'a bu güzel turu organize ettiği için çok teşekkür ederim .

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube