Yurtdışı Turlar

Drakula'nın Ülkesi Romanya

Karpat Dağları eteklerindeki birbirinden güzel kentleriyle ve muhteşem doğasıyla sayısız efsaneye konu olan Romanya, birbirinden güzel Romanya turları ile sizi bekliyor.

Derin bir tarihe sahip bu ülkede Drakula’nın izini sürün, birbirinden güzel şatolar arasında eski çağların gizemini aralayın.

Kazıklı Voyvoda olarak Osmanlı tarihinde kendine yer bulan Vlad Tepeş’in evi olan Bran Şatosu ve Sinaia’da yer alan güzel Peleş Şatosu’nu görmeyi unutmayın.

Tarihe Tanıklık Eden Bükreş

Romanya’nın başkenti  olan ve ülkenin uzun tarihine tanıklık eden Bükreş turları, Karpatlar veKaradeniz arasındaki konumuyla güzel bir kent olmanın yanı sıra muhteşem manzaralar sunuyor.

2. Dünya Savaşı ve Romanya Devrimi gibi önemli olayların ağır yükünü üzerinden atan bu kentte gelenekselle modernin güzel buluşmasına Bükreş turları ile şahit olun.

Yapımına Çavuşesku zamanında başlanan dev Parlamento Binası, Curtea Veche olarak anılan eski Saray, Biserica Stavropoleos Kilisesi, Bükreş’te görmeniz gereken yapılar arasında bulunuyor.

Ancak eski binalarla yetinmeyin; Romanya Ulusal Sanat Müzesi, konser salonu Athenaeum, Herastrau Parkı da sizi şehirde bekleyen güzellikler arasında bulunuyor.

Bir yanda tarihi binalar, anıtlar ve geleneksel köylü yaşamı, diğer yanda ise modern yapıları ve müthiş gece hayatıyla müthiş bir birleşim yaratan Bükreş’te gezmeye doyamayacaksınız.

Müthiş Manzaralar Sizi Bekliyor.

Dört bir tarafında tarihi katedraller ve şatolar bulunan Sinaia, başta Peles Şatosu, Sinaia Katedrali ve Pelisor Şatosu ile Romanya’nın ruhunu temsil eden şehirlerden bir tanesi.

Kendinizi bir Ortaçağ masalında gibi hissedeceğiniz Sinaia’nın dağlar ve ormanlarla kaplı manzarasına bakarken vampir hikayelerinin neden bu coğrafyadan çıktığını daha iyi anlayacaksınız.

Çağlar boyunca Karadeniz ile Balkanlar ve Orta Avrupa arasında önemli bir geçiş noktası olan Romanya’da hem geçmişin hem de bugünün en güzel hatıralarını göreceksiniz.

Köy yaşamının ülke kültürünün en önemli parçalarından biri olduğu Romanya’da değişik gelenekleri ve leziz köy yemeklerini denemek için klasik turlardan farklı rotalar da sizi bekliyor.

2019'un en popüler tatil yerleri arasında bulunan Romanya tatil turları uygun fiyatları ile çok hoşunuza gidecek. İster Transilvanya turları isterseniz Romanya tatili; bu güzel coğrafyada seyahatinizi renklendirecek pek çok şey bulunuyor.

Heybetli dağların eteklerinde yer alan Romanya turu fırsatlarının her biri farklı bir macera hissi yaratacak ve Balkanlar’ın bu güzel ülkesinde keşfedecek sayısız güzellik bulacaksınız.

Erken Rezervasyon Kategori Worldcard Kategori Vize Alım Kategori

Üye Yorumları

Burcu Dinçkal

Burcu Dinçkal

Katıldığım Bükreş turu ile ilgili özellikle müşteri temsilcilerine teşekkür ederim. Bizimle ilgilendiler ve hemen dönüş yaptılar. Tur rehberlerinden de memnunduk, gayet samimi ilerledi her şey. Sıcakkanlılardı ve her şeyimize ilgilendiler. Tur, rehber, otel, gezi her şey çok güzeldi.

Serap Şakrak

Serap Şakrak

Çok güzel bir tur oldu, otelimiz çok iyiydi, özellikle rehberimizin gösterdiği ilgi ve bizlere sağladığı bilgi dolu anlatım için ve Gruppal'a bu güzel turu organize ettiği için çok teşekkür ederim .

Metin Ay

Metin Ay

Planlama ve icraat olarak, kendim ve eşim adına memnun kaldım. Rehber Osman bey ve araç şoförleri sanırım bu konuda hiç bir şikayete mehal vermeyecek insanlar, zira işlerini; bana göre eksiksiz yapmaya çalıştılar. Rehberimiz Osman bey, sadece coğrafi değil aynı zamanda tarih bilgisiyle de tüm misafirlere yeterince doyurucu olmuştur. Otel, şehir merkezinde olması ve zangin kahvaltısıyla, odalarının temizliği ile memnuniyet verici bir durumdaydı. Tüm bunlara rağmen otelin teknik hizmetlerinde aksaklıklar olmuştur. Sonuçta geziden memnun kaldım ve ülke olarak paramızın değeri, insanımızın itibarı arttıkça, kendi ekenomik durumuma bağlı olarak, çok değişik gezilere katılabilmeyi düşünüyorum...

Nurdan Öztürk

Nurdan Öztürk

Herşey çok güzeldi beklentimin üzerindeydi. Rehberimiz çok ilgiliydi, her ihtiyacımız olduğunda yardımcı oldu. Herşey için teşekkürler. En kısa zamanda yeni seyahat yapabilme dileğiyle...

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube