Yurtdışı Turlar

Drakula'nın Ülkesi Romanya

Karpat Dağları eteklerindeki birbirinden güzel kentleriyle ve muhteşem doğasıyla sayısız efsaneye konu olan Romanya, birbirinden güzel Romanya turları ile sizi bekliyor.

Derin bir tarihe sahip bu ülkede Drakula’nın izini sürün, birbirinden güzel şatolar arasında eski çağların gizemini aralayın.

Kazıklı Voyvoda olarak Osmanlı tarihinde kendine yer bulan Vlad Tepeş’in evi olan Bran Şatosu ve Sinaia’da yer alan güzel Peleş Şatosu’nu görmeyi unutmayın.

Tarihe Tanıklık Eden Bükreş

Romanya’nın başkenti  olan ve ülkenin uzun tarihine tanıklık eden Bükreş turları, Karpatlar veKaradeniz arasındaki konumuyla güzel bir kent olmanın yanı sıra muhteşem manzaralar sunuyor.

2. Dünya Savaşı ve Romanya Devrimi gibi önemli olayların ağır yükünü üzerinden atan bu kentte gelenekselle modernin güzel buluşmasına Bükreş turları ile şahit olun.

Yapımına Çavuşesku zamanında başlanan dev Parlamento Binası, Curtea Veche olarak anılan eski Saray, Biserica Stavropoleos Kilisesi, Bükreş’te görmeniz gereken yapılar arasında bulunuyor.

Ancak eski binalarla yetinmeyin; Romanya Ulusal Sanat Müzesi, konser salonu Athenaeum, Herastrau Parkı da sizi şehirde bekleyen güzellikler arasında bulunuyor.

Bir yanda tarihi binalar, anıtlar ve geleneksel köylü yaşamı, diğer yanda ise modern yapıları ve müthiş gece hayatıyla müthiş bir birleşim yaratan Bükreş’te gezmeye doyamayacaksınız.

Müthiş Manzaralar Sizi Bekliyor.

Dört bir tarafında tarihi katedraller ve şatolar bulunan Sinaia, başta Peles Şatosu, Sinaia Katedrali ve Pelisor Şatosu ile Romanya’nın ruhunu temsil eden şehirlerden bir tanesi.

Kendinizi bir Ortaçağ masalında gibi hissedeceğiniz Sinaia’nın dağlar ve ormanlarla kaplı manzarasına bakarken vampir hikayelerinin neden bu coğrafyadan çıktığını daha iyi anlayacaksınız.

Çağlar boyunca Karadeniz ile Balkanlar ve Orta Avrupa arasında önemli bir geçiş noktası olan Romanya’da hem geçmişin hem de bugünün en güzel hatıralarını göreceksiniz.

Köy yaşamının ülke kültürünün en önemli parçalarından biri olduğu Romanya’da değişik gelenekleri ve leziz köy yemeklerini denemek için klasik turlardan farklı rotalar da sizi bekliyor.

2018'in en popüler tatil yerleri arasında bulunan Romanya tatil turları uygun fiyatları ile çok hoşunuza gidecek. İster Transilvanya turları isterseniz Romanya tatili; bu güzel coğrafyada seyahatinizi renklendirecek pek çok şey bulunuyor.

Heybetli dağların eteklerinde yer alan Romanya turu fırsatlarının her biri farklı bir macera hissi yaratacak ve Balkanlar’ın bu güzel ülkesinde keşfedecek sayısız güzellik bulacaksınız.

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Romanya Turları

Filtreleri Temizle

Üye Yorumları

Metin Dursun

Metin Dursun

Her şey için çok teşekkür ediyorum, benim için çok iyi bir seyahat oldu.

Seniha Başak Enginsoy

Seniha Başak Enginsoy

Ödediğimiz fiyata göre oldukça güzel yerler gezdik. Gerçekleştirdiğimiz tur beklentimin üzerindeydi. Bize yardımcı olan kaptanlarımıza ve rehberimize teşekkür ederim.

Serkan Karaman

Serkan Karaman

Turun kalitesinden memnunum. Otobüste herhangi bir sıkıntımız olmadı şoförler ve rehber gayet ılımlı. Otel seçiminiz gerçekten çok süper ve kaliteli. Bir daha yurtdışına çıkacak olsam yine turunuzu tercih etmede tereddüt etmem.

Erhan İzgi

Erhan İzgi

12-16 Ekim tarihleri arasındaki Bükreş-Varna gezisinden çok memnun kaldım. Dolu dolu bir geziydi. Rehber ve otobüs kaptanları gerçekten anlayışlı ve olgun insanlardı. Yolcuların tüm gereksinmelerini karşılamaya çalışıyorlardı. En güzeli otobüste yapılan ikramlar yolcular tarafından çok beğenildi. Rehber Bulgaristan ve Romanya konusunda yeterli bilgiye sahipti. Umduğumdan çok şey kazanarak döndüm bu geziden. Gruppal'a teşekkürler...

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
142 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube