% 20 İndirim
GP: 92933

Hindistan Turları

Delhi Jaipur Agra Varanasi

Hindistan turu fırsatları ile Delhi, Jaipur, Agra ve Varanasi’yi keşfetme fırsatı en iyi fiyat ve ödeme imkanları ile sizi bekliyor. Acele edin, hayatınızın yolculuğuna çıkmaya hazırlanın!

 • Akshardham Tapınağı - Delhi

  Akshardham Tapınağı - Delhi

 • Lotus Tapınağı - Delhi

  Lotus Tapınağı - Delhi

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Cuma Camii - Delhi

  Cuma Camii - Delhi

 • Hümayun Türbesi - Yeni Delhi

  Hümayun Türbesi - Yeni Delhi

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Albert Hall - Jaipur

  Albert Hall - Jaipur

 • Amber Kalesi - Jaipur

  Amber Kalesi - Jaipur

 • Göl Sarayı - Jaipur

  Göl Sarayı - Jaipur

 • Hawa Mahal - Jaipur

  Hawa Mahal - Jaipur

 • Cihangir Sarayı - Agra

  Cihangir Sarayı - Agra

 • Fatehpur Sikri - Agra

  Fatehpur Sikri - Agra

 • Itimad-ud-Daulah Mozolesi - Agra

  Itimad-ud-Daulah Mozolesi - Agra

 • Tac Mahal - Agra

  Tac Mahal - Agra

 • Aarti Törenleri - Varanasi

  Aarti Törenleri - Varanasi

 • Kandariya Tapınağı - Khajuraho

  Kandariya Tapınağı - Khajuraho

 • Kutsal Şehir - Varanasi

  Kutsal Şehir - Varanasi

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Hindistan Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Belkıs Büyüktoğrul

Belkıs Büyüktoğrul

Hindistan'ın kast sistemini 3 boyutlu düzlemde 6 duyu ile algılamaya çalışırken oluşan travma, rehberimizin muhteşem rehberliği ile bol baharatlı Masala çayının süt köpüğü tadında atlatıldı. Rehberimize özel teşekkürlerim ile. Ayrıca organizasyondaki istikrarlı başarısı için Gruppal ailesine teşekkürlerimi iletirim. Başka gezilerde görüşmek üzere.

Ferda Paksüt

Ferda Paksüt

Galiba Gruppal ile tanışmak benim hayattaki şanslarımdan biri, bu arada ben zor beğenen bir insanım. Ayrıca eşimin büyükelçi olmasından dolayı bugüne kadar birçok VIP gezisine katıldım ama inanın Gruppal onları hiç aratmadı. İlknur hanim beni gemi ile Yunan adalarına yolladı, eşimle birlikte geçen bayram Baştanbaşa İtalya turuna gittik. Gecen hafta da çok korktuğumuz Hindistan turuna yolladı, iyi ki yollamış, harikaydı, çok teşekkürler. Ramazan bayramında da Büyük İspanya turuna gideceğiz. İyi ki Gruppal hayatımıza girdi. Bu arada Hindistan’daki rehberimiz sn Mehmet Kayıcı Bey muhteşemdi. Gerek bilgisi gerek beyefendiliğiyle hepimizi büyüledi. Hepinize teşekkürler.

DELHİ

Hindistan’ın en büyük şehirlerinden biri olan Delhi’nin geçmişi M.Ö. 6. Yüzyıl’a kadar dayanmaktadır. Yamuna Nehri kıyısında yer alan Delhi, Orta Çağ döneminde Hint İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. Delhi ve Yeni Delhi olarak ikiye ayrılan şehir ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Hindistan turlarının en sevilen rotalarından biri olan Delhi, Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Delhi turları ile keyifli bir Hindistan tatili yapabilirsiniz.

Delhi’de Gezilecek Yerler

Ucuz Hindistan turu ile gidebileceğiniz Delhi’de gezilecek birçok turistik yer bulunmaktadır. Konsolosluklar Caddesi’nde yürüyebilir, şehrin adeta simgesi olan Akshardam Tapınağı’nı ziyaret edebilirsiniz. Tapınağın içerisinde dev bir Buda Heykeli vardır. Bu görkemli yapı Delhi’nin en büyük Hindu tapınaklarından biridir. Büyüleyici mimarisi ile göz dolduran bu tapınağın duvarlarına Tanrı, hayvan ve dansçı figürleri çizilmiştir. Akshardam Tapınağı’nın içerisinde yaklaşık 20.000 heykel ve figür bulunmaktadır.

Tüm ihtişamıyla konuklarını ağırlayan Hümayun Türbesi, Babür İmparatoru Hümayun adına yaptırılmıştır. Hindistan’da yapılan ilk bahçeli türbe olma özelliğine sahip bu muhteşem yapı Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Türbe içerisinde türbe harici birçok yapı da bulunmaktadır. Ayırca Bahari Tapınağı Yeni Delhi’de yer alan en önemli eserler arasındadır. İçeri girip meditasyon yapabileceğiniz bu tapınakta ruhani bir deneyim yaşayacaksınız.

Lezzetli Hint yemekleri yiyebileceğiniz Delhi’de Indian Gate (Hindistan Kapısı), Lodhi Bahçesi, Mahatma Gandi Mezar Anıtı, Qutab Minar, Birla Mandir Tapınağı, Rajpath Caddesi ve daha birçok tarihi ve turistik mekanı keşfedebilirsiniz.

JAİPUR

Delhi’nin güneyinde yer alan Jaipur, “Pembe Şehir” olarak bilinmektedir. Hindistan’ın en çok turist çeken şehri Jaipur, Rajasthan eyaletinin merkezidir. Günümüzde önemli bir iş merkezi olan bu şehir, Hindu mimarisini yansıtan birçok yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Hindistan gezisine katılanların ziyaret edebileceği Jaipur şehrini mutlaka görmelisiniz.

Jaipur’da Gezilecek Yerler

Yeni Delhi’ye 260 km uzaklıkta bulunan Jaipur, müzeleri, etkileyici yapıları ve tapınaklarıyla göz dolduran muhteşem bir şehirdir. Jaipur şehrinin simgesi olan Jantar Mantar 18. Yüzyıl’da yapımı tamamlanmıştır. Rasathane olarak inşa edilen bu yapı bir gözlem evi niteliğindedir. Jantar Mantar’ın içerisinde zamanı ölçmek, güneş tutulmasını tahmin etmek ve yıldız hareketlerini izlemek için çeşitli aletler bulunmaktadır. Kendinizi masallarda gibi hissedeceğiniz Jaipur’da mutlaka görmeniz gereken bir diğer yer de Hawa Mahal’dir. Şehrin en önemli mimari yapılarından biri olan Hawa Mahal 1779 yılında inşa edilmiş etkileyici bir eserdir. Büyüleyici Hint mimarisini en iyi şekilde yansıtan Hawa Mahal, Hint İmparatorluğu hanedanlığından kadınların konaklaması amacıyla yapılmıştır. Amber Kalesi’ndeki Shish Mahal, Jaipur Şehir Sarayı, Kanak Vrindavan Bahçeleri, Albert Hall Müzesi gibi daha birçok turistik yeri Hindistan Nepal turunda görebilirsiniz.

AGRA

Taç Mahal… Hindistan denilince ilk akla gelen yapıdır. Taç Mahal’e ev sahipliği yapan Agra’ya her yıl sayısız turist gelmektedir. Kısa süre Moğallar’ın himayesine geçen Agra şehri, hem Hindu hem de Moğal mimarisini en iyi şekilde yansıtmaktadır. 1803 yılında İngilizler’in yönetimi altına giren şehir zamanla sanayi ve iş merkezi olmuştur.

Agra’da Gezilecek Yerler

Dünyanın en görkemli yapısı Taç Mahal’i bünyesinde barındıran Agra’da daha birçok tarihi ve turistik yapı bulunmaktadır. Taç Mahal büyük imparator Şah Cihan’ın eşi için yaptırmış olduğu beyaz bir anıt mezardır. Yamuna Nehri’nin hemen yanında bulunan bu muhteşem anıtın yapımında yaklaşık 20.000 kişi çalışmıştır. 75 metre yükseklikteki bembeyaz bu anıt mezarın inşası 22 yıl sürmüştür. Bu başyapıtın yanı sıra Agra Kalesi de şehrin diğer gözde turizm merkezidir. Agra Kalesi diğer adıyla Kızıl Kale’nin yapımına 16. Yüzyıl’da başlanmıştır. Askeri amaç için yapılmaya başlanan bu yapı daha sonra saray olarak kullanılmıştır. Kalenin bir kısmı günümüzde silah deposu olarak kullanıldığından turistler kalenin kalan kısmını gezmektedir. Yaklaşık 2.5 saatte tamamlayacağınız Agra Kalesi gezinizden oldukça etkileneceksiniz. Cihangir Sarayı, Fatehpur Sirki, Ekber’in Mezarı, Mina Mescid, Anguri Bagh Bahçesi, Divan-ı Alem, Oktagonal Kulesi ve daha nice cazibe merkezi tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor!

VARANASİ

Hindistan’ın en kutsal şehri olarak kabul edilen Varanasi, Hindular için oldukça değerli olan Ganj nehrinin hemen yanında yer almaktadır. İbadet etmek için binlerce kişinin geldiği Varanasi, dini inançlarını yoğun yaşayan Hindular tarafından tercih edilmektedir. Eski adı Benares olan bu kutsal kent, Ganj sularında yıkanarak günahlarından arınmak isteyen konukları ağırlamaktadır. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Varanasi, insanların bu dünyadan ebediyete yolculuk ettiği bir şehirdir.

Varanasi’de Gezilecek Yerler

Ölüm ile yaşamın iç içe olduğu Varanasi, daracık sokakları, tapınakları ve yanık beden kokuları ile Hindistan’ın en değişik şehirlerinden biridir. Geleneğin ve dinin insan hayatındaki önemini yansıtan bu şehir, her duyguyu bir arada sunmaktadır. Gizemli bir dünyanın perdesini aralayacağınız bu şehre geldiğinizde Ganj nehrinde bir gezi turu yapabilirsiniz. Ruhların bedenden ayrıldığı bu şehir tarihi anıtlara da ev sahipliği yapmaktadır. Farklı bir tatil deneyimi sunan Varanasi şehir turunuzu asla unutamayacaksınız.

Üye Yorumları

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Belgin Fırat

Belgin Fırat

Gruppal ile ilk defa seyahat ettim. Her şey planlandığı gibiydi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Rehberimiz Sabri ünlü son derece profesyoneldi, çok memnun kaldık. Yapmayı düşündüğümüz Kuzey İtalya turunda da inşallah birlikte seyahat etme imkanımız olur.

Cengiz Seyhan

Cengiz Seyhan

Eşimle 11 Nisan'da Roma turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Rehberimiz Abdulhamit Bayar'dan da çok memnun kaldık. İlgilerinden dolayı Gruppal'a çok teşekkür ederiz.

Murat Karabal

Murat Karabal

İyi ki de sağlık probleminden dolayı iptal etmemişiz. Nefis bir yurtdışı (Roma) deneyimi oldu bizim için. Rehberimiz Mahmut Bey harikaydı; çok ilgili, nazik ve yardımcıydı.Başta Mehmet Can Bey ve Taha Bey olmak üzere operasyonda göreli herkese çok teşekkür ederim. Sizinle çalışmak çok keyifli. Bir sonraki gezide buluşmak dileğiyle…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube