0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 94049

Umre Turları

Umre turları ile Mekke ve Medine’de kutsal bir yolculuk fırsatı en uygun fiyatlar ve taksitli ödeme seçenekleri ile sizi bekliyor.

 • Beytullah - Mekke

  Beytullah - Mekke

 • Kabe - Mekke

  Kabe - Mekke

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Arafat Dağı - Mekke

  Arafat Dağı - Mekke

 • Hira Mağarası - Mekke

  Hira Mağarası - Mekke

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Mescid-i Haram - Mekke

  Mescid-i Haram - Mekke

 • Mescid-i Nebevi - Medine

  Mescid-i Nebevi - Medine

 • Safa Tepesine Yolculuk - Mekke

  Safa Tepesine Yolculuk - Mekke

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Umre Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Ali Albay

Ali Albay

Merhaba Gruppal şuan Dubai turundayım ve çok güzel geçiyor. Sizin söylediğiniz ve organize ettiğiniz tur dediğiniz gibi oluşuyor ve rehberimiz çok ilgili. Sizden önce bir kaç acenteye uğradım çok net cevap alamadım onlarda. Size geldim, bir arkadaş tavsiye etti bana, seneye tekrar sizinle iletişime gireceğim. Bir dahaki tatilime nereye gideceğim kafamda belli. Herşey için teşekkürler.

Tuğçe Demirtaş

Tuğçe Demirtaş

Özellikle rehberimiz çok içten ve özverili çalıştı hiç yabancılık hissetmedik. Teşekkürler

UMRE

Kabe’yi hac zamanı dışında ziyaret etmeye umre denir. Umrenin kelime anlamı zaten “ziyaret”tir. Kutsal topraklara doyamayan insanların tercih ettiği umre turu, yılın her zamanı yapılabilir. Haca gidip bu manevi hazzı bir daha yaşamak isteyenlerin ya da haca hiç gidememiş olanların rağbet ettiği umre turuna, her yıl binlerce kişi gitmektedir. Özellikle haca gidip aşırı kalabalıktan dolayı tavaf yapamamış insanlar, Hacer el-Esved’i (Siyah Taş) rahatça ziyaret edememiş insanlar umre turlarına katılabilirler. Günahlarınızdan arınacağız bu kutsal topraklarda içinizi sonsuz bir huzur kaplayacak.

Mekke’de Kutsal Yerler

Mekke’de Peygamber Efendimiz ve onun değerli sahabelerinden derin izler taşıyan birçok mübarek yer vardır. Umre turuna katılanların Mekke’de ziyaret ettikleri yerler şunlardır;

Mescid-i Haram: Türkçe’de Kutsal Mescit anlamına gelmektedir. Mekke’nin ortasında yer alan bu cami yeryüzünde ilk yapılan mesciddir. Mescid-i Haram Peygamber Efendimiz’in devrinde zaman zaman tamir edilmiştir.

Kabe-i Muazzama: “Allah’ın Evi” olarak nitelendirilen bu kutsal yapı, yeryüzünde kurulan ilk ve en önemli yapı olma özelliğine sahiptir. Siyah taşlardan yapılmış bu bina, İslamiyet’e göre dünyadaki en önemli yerdir. Yeryüzünün en kutsal yapısı olan Kabe-i Muazzama’ya bakmak bile sevaptır. Hz. Muhammed (SAV) : “Bu Beyt İslam’ın direğidir. Her kim bu Beyt’i ziyaret etmek amacıyla umreye veya haca gelirse bu yolda öldüğü takdirde Allah’u Teala, onu cennetine koyar” buyurmuşlardır.

Hira Mağarası: Peygamber Efendimiz’e Cebrail tarafından ilk vahyin indiği yerdir. Mekke’ye 9 km uzaklıktaki bu dağa inmek ve çıkmak oldukça zordur.

Sevr Mağarası: Hz. Muhammed (SAV) ve Hz. Ebu Bekir 622 yılında Mekke’den Medine’ye hicret ederken gizlendikleri dağdır. Peygamberimiz ve Hz. Ebu Bekir mağaradayken mağaranın girişine örümcekler ağ örmüş, bir ağaç oluşmuş ve ağaca güvercinler yuva yapmıştır. Kuran-ı Kerim’de bu mağara olayı Tevbe Suresi’nin 40. Ayetinde geçmektedir.

Cin Mescidi, Mescidi Bia, Arafat, Hudeybiye, Mescidi Cirane, Tenim Mescidi ve daha birçok mübarek yeri ucuz umre turuna katılarak görebilirsiniz.

Medine’de Kutsal Yerler

İslamiyet’in tüm dünyaya yayıldığı şehir Medine, peygamberler şehridir. “Medine’nin havası da suyu da bendendir” diye buyuran Peygamber Efendimiz’in kabrinin bulunduğu bu şehir, büyük İslam önderlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Hz. Muhammed (SAV) buraya hicret ederek İslamiyet’i tüm insanlığa yaymayı amaçlamıştır. Yüce Yaradan Peygamberini görmeye geleni sever huzurunda yapacağı duasını geri çevirmez. Umre yolculuğunuz boyunca bolca dua edip bol bol salavat getirebilirsiniz. Medine’deki başlıca mübarek yerler ise şunlardır;

Mescid-i Nebevi: Medine’de inşa edilmiş ilk cami olan Mescid-i Nebevi’nin yapımı 7 ay sürmüştür. Bu caminin inşasında Peygamber Efendimiz de çalışmıştır. Kıbleye göre sol tarafta Hz. Muhammed’in (SAV) evi bulunmaktadır.

Ravza-i Mutahhara: Peygamber Efendimiz’in mezarının hemen yanında bulunan ve namaz kılınan yere verilen isimdir.

Cennet-ül Baki: Bugün mezarlık olarak kullanılan alandır. Burada Peygamber Efendimiz’in torunu Hz. Hasan, amcası Hz. Abbas ve daha birçok akrabası bulunmaktadır.

Yedi Mescitler: 627 yılında yapılan Hendek Savaşı’nda Müslümanlar kendilerini korumak için Medine’nin çevresine hendek kazmışlardır. Hendek Savaşı’nın yapıldığı yerde birbirine oldukça yakın 7 tane mescit yapılmıştır. Bu kutsal mekan umre turuna katılan hacıların uğrak noktasıdır.

Uhud Şehitleri: Medine’nin 5 km kuzeyinde yapılan Uhud Savaşı esnasında Hz. Hamza ile beraber 70 kadar sahabenin şehit olup gömülü olduğu alandır.

2020 Umre turu programıyla Medine’ye geldiğinizde Mescid-i Ebu Bekir, Mescid-i Ömer, Mescid-i Osman, Mescid-i Ali, Mescid-i Kıbleteyn, Kuba Mescidi, Cuma Mescid-i ve Gamame Mescid-i gibi mübarek yerleri de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Üye Yorumları

Berrin Satılmış
Berrin Satılmış

Dubai'deki rehberimiz harika bir rehber, yaklaşımları samimiyeti çok iyiydi, bayıldık.

Kübra Aydın
Kübra Aydın

Turu satın almaya gittiğimizde müşteri temsilcimizin enerjisiyle güzel geçeceğini zaten tahmin etmiştik. Her konuda destek olup her sorumuzu yanıtladı. Dubai turunda kaldıgımız otel ve rehberimiz çok iyiydi. Dubai harika bir yer Gruppal harika bi şirket :) Teşekkürler!

Ayrim Demet Alpargun
Ayrim Demet Alpargun

Daha önce de Dubai'ye sizle gitmiştik yine çok memnun kaldık teşekkür ederiz.

Mustafa Okat
Mustafa Okat

Gerçekten çok güzel bir seyahatti, ailemle çok güzel zaman geçirdik. Özellikle tur rehberimize sonsuz teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube