% 20 İndirim
GP: 94466

Baltıklar Polonya Finlandiya Turları

Riga Helsinki Varşova Krakow Vilnius Tallinn

Baltıklar Polonya Finlandiya turları ile Kuzey Avrupa’nın en güzel şehirlerini keşfetmenin ve en uygun fiyatlarla tatil yapmanın keyfini yaşayacaksınız.

 • Daugava Nehri'nde Gün Batımı - Riga

  Daugava Nehri'nde Gün Batımı - Riga

 • Karakafalar Binası ve St. Peter Kilisesi - Riga

  Karakafalar Binası ve St. Peter Kilisesi - Riga

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Kent Merkezi - Riga

  Kent Merkezi - Riga

 • Uspenski Katedrali - Helsinki

  Uspenski Katedrali - Helsinki

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Belediye Binası - Helsinki

  Belediye Binası - Helsinki

 • Kraliyet Sarayı - Varşova

  Kraliyet Sarayı - Varşova

 • Pazar Meydanı - Varşova

  Pazar Meydanı - Varşova

 • Kent Manzarası - Krakow

  Kent Manzarası - Krakow

 • Benediktin Manastırı - Krakow

  Benediktin Manastırı - Krakow

 • Gediminas Kulesi Manzarası - Vilnius

  Gediminas Kulesi Manzarası - Vilnius

 • Kent Merkezi - Vilnius

  Kent Merkezi - Vilnius

 • Tarihi Merkez - Tallinn

  Tarihi Merkez - Tallinn

 • Toompea Kalesi - Tallinn

  Toompea Kalesi - Tallinn

 • Şehir Merkezi - Kaunas

  Şehir Merkezi - Kaunas

 • Kaunas Şatosu - Kaunas

  Kaunas Şatosu - Kaunas

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Baltıklar Polonya Finlandiya Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 6 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Sevim Renda Topaloğlu

Sevim Renda Topaloğlu

Yaptığınız Helsinki, Estonya, Litvanya, Letonya, Polonya turunda bize rehberlik eden bilgi dolu Derya beye Trabzon grubu adına çoook teşekkür ediyorum. Sayesinde çok keyifli bir gezi geçirdik. Selam ve sevgilerimizle....

Cengiz Alabaz

Cengiz Alabaz

Harika bir seyahatti. Rehber Serkan Bey donanımlı, entelektüel ve sosyal bir fenomen, kendisini kutluyorum. Yine görüşeceğiz.

RİGA

Baltıkların en büyük ve en canlı şehirlerinden biri olan Riga, başta tarihi şehir merkezi olmak üzere pek çok bölgesinde sayısız güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Letonya’nın başkenti olan bu güzel şehir, Pagan geleneklerinin izini taşıyan Hıristiyan adetleri ve renkli sosyal yaşamıyla oldukça keyifli bir gezinti sunuyor.

Baltık turları ile birbirinden güzel Art Nouveau binaların sokakları süslediği Riga’da sayısız kültür ve sanat etkinliği sizi bekliyor. Genç nüfusu sayesinde Riga gece hayatıyla da oldukça ünlü. Yılın her döneminde sayısız festivalin ve etkinliğin düzenlendiği bu tatlı şehirde gezerken büyük zevk alacaksınız. Baltık başkentleri turlarının en sevilen duraklarından olan Riga gezileri size büyük keyif verecek.

Riga’da Gezilecek Yerler

Tarihi şehir merkezi, hem canlı sokakları hem de tarihi binalarıyla şehrin en güzel bölgesi ve Baltık turu ziyaretçileri ile  turistlerin uğrak mekanı. Roland Heykeli, St. John ve St. Peter Kiliseleri, Belediye Binası, ticaret birliği olan Karakafalar Binası, Özgürlük Anıtı ve Güneş Müzesi, Riga’nın tarihi, kültürel ve farklı zenginliklerinin kısa bir özetini sunuyor. Ayrıca şehirde pek çok müze de bulunuyor. Ulusal Tarih Müzesi, Letonya İşgal Müzesi, Riga Tarihi Müzesi ve Yabancı Sanatlar Müzesi, şehrin önde gelen müzeleri arasında yer alıyor. Ulusal Tarih Müzesi’ni barındıran Riga Kalesi’ni dolaşmayı, Letonya Parlamentosu'nu ve şehrin en güzel yapılarından biri olan Riga Katedrali’ni görmeyi ihmal etmeyin.

HELSİNKİ

Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki, aynı zamanda ülkenin en büyük limanı ve capcanlı hayatıyla tarihin ve bugünün muhteşem bir buluşma noktası. Avrupa’nın en modern ve kültürel olarak en zengin çeşitliliğe sahip şehirlerinden biri olan Helsinki, modern tasarım galerilerinden tarih müzelerine kadar her alanda büyük zenginliğe sahip. Rengarenk pazarları, canlı meydanları, değişik etkinlikleri ve festivalleri ile sanatın ve eğlencenin hiç bitmediği şehirde en deneysel mutfakları ya da geleneksel yemekleri deneyebilir, sayısız kafede ve barda şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

Helsinki’de Gezilecek Yerler

Denizle bütünleşmiş bir liman kenti olan Helsinki’de hem doğal hem de tarihi güzellikler sizi bekliyor. Eski bir kale olan Suomenlinna, tarihi binaları, eski kiliseleri ve tadına doyulmaz manzarası ile Helsinki’de en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor. İster piknik yapabileceğiniz, isterseniz de tiyatro izleyebileceğiniz bu merkezin tadını çıkarabileceğiniz sayısız cafe ve restoran da sizi bekliyor. Kayaya oyulmuş olan Temppeliaukion Kilisesi de şehrin ilgi çekici yerlerinden biri. Parlamento Binası, ünlü kompozitör Sibelius’un heykeli, ünlü mimar Alvar Aalto tarafından tasarlanmış konser binası Finlandia Hall görülmesi gereken yapılar arasında en ünlüleri arasında bulunuyor.

Helsinki’de sayısız müze bulunuyor; ister modern sanat isterseniz de tarih müzeleri oldukça ilginizi çekecek. Ateneum Sanat Müzesi, Tasarım Müzesi, Helsinki Şehir Müzesi, Finlanda Ulusal Müzesi ve Kiasma Modern Sanat Müzesi bu güzel müzelerden yalnızca birkaçı. Fin kültürüyle bütünleşen saunalardan da bolca bulunuyor, tarihi ya da modern olanlardan birine girip Fin usulü rahatlığın tadını çıkarın. Sayısız tasarım butiğinin ve birbirinden nefis restoranların dizildiği Helsinki sokaklarında dünyanın her tarafından yemekleri ya da Fin mutfağının basit ve kaliteli lezzetlerini tadabilirsiniz.

VARŞOVA

Çalkantılı ve uzun bir tarihe sahip olan Varşova, bugün bu tarihe ait tüm güzellikleri ziyaretçileriyle paylaşıyor. Pek çok kez işgal edilmiş ve özellikle 2. Dünya Savaşı’nda ciddi şekilde zarar görmüş olmasına rağmen, Polonya’nın güzel başkenti Varşova her seferinde küllerinden daha güzel olarak doğmayı başarıyor. Tarih boyunca ticaret yollarının ortasında olan ve bu zenginliği her zaman düşmanları cezbetmiş olan Varşova, bugün Doğu Avrupa’nın en canlı ve en turistik şehirlerinden bir tanesi. Vistula Nehri kıyılarında yer alan Varşova, son yıllarda dev bir ticaret, eğitim ve kültür şehri olarak Polonya’nın canlı yüzünün en büyük simgesi konumunda.

Varşova’da Gezilecek Yerler

Trakt Królewski olarak geçen Kraliyet yolu bir zamanlar Kraliyet Şatosu ve Kraliyet Sarayı’nın birbirine bağlayan bir yolken şimdi üzerinde pek çok tarihi güzelliğin, müzenin ve görülesi yapının yer aldığı uzun bir rota olarak keyifli bir yolculuk vaat ediyor. Tarihi şehir merkezi ve özellikle Śródmieście bölgesi, Varşova turları ile gezmekten en çok keyif alacağınız, tarihi zenginliklerle dolu bir bölge. 2. Dünya Savaşı dönemi hakkındaki Varşova Ayaklanma Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi ve Varşova Ulusal Müzesi, şehrin en zengin müzeleri arasında yer alıyor. Kraliyet Şatosu, Kral Zygmunt Anıtı, Varşova Üniversitesi ve Wilanow Sarayı, Varşova turunun büyük güzellikleri arasında yer alıyor.

KRAKOW

Polonya turu fırsatlarının en turistik şehri ve ikinci büyük kenti olan Krakow, özellikle sayısız yüksek öğrenim kurumuyla hem ülkenin hem de Avrupa’nın en önemli kültürel ve eğitimsel merkezlerinden birini oluşturuyor. Endüstri ve ticaret alanlarında da oldukça büyük olan Krakow, Polonya’nın kültürel başkenti olarak anılıyor ve sayısız ülkeden gelen öğrenci nüfusuyla inanılmaz canlı bir sosyal hayatı barındırıyor. Polonya tatili gezisi yapmak için ideal seçenek olan Krakow turu fırsatları sizi bekliyor!

Krakow’da Gezilecek Yerler

Polonya turlarının yıldızı Krakow’da ortaçağ yapılarından Art Nouveau binalarına kadar sayısız tarihi güzellik bulunuyor. Bunlar arasında en ünlüleri Wawel Kraliyet Şatosu, Wawel Katedrali, St. Mary Kilisesi, St. Florian Kapısı, Tyniec Manastırı ve Eski Sinagog. Bu kültür şehrinde elbette sayısız müze de yer alıyor, Krakow Ulusal Müzesi, Krakow Şehir Tarihi Müzesi, Czartoryskis Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Havacılık Müzesi, Krakow’un kültürünün en parlak yerleri arasında bulunuyor. Gece hayatı da oldukça canlı olan bu şehirde her zevke uygun sayısız bar ve gece kulübü bulunuyor. Özellikle Krakow turları sırasında tarihi merkezde yer alan restoranlarda Polonya’nın ulusal yemeklerinden bazılarının tadına bakmayı unutmayın.

VİLNİUS

Değişik mimarisi, sanat etkinlikleri ve güzel şehir dokusuyla Baltık ülkelerinin en güzel şehirlerinden biri olan Vilnius, aynı zamanda en çok turist çeken şehirlerden bir tanesi. Litvanya’nın başkenti ve Baltıkların ikinci büyük şehri olan Vilnius, tarih boyunca ticaret rotalarının kesiştiği bir yerde bulunuyor ve bu zenginliğini bugün de ülkenin kültür, ticaret, finans ve sanat merkezi olarak koruyor. Avrupa’nın en iyi korumuş tarihi merkezlerinden birine sahip olan şehirde her an yepyeni aktiviteler ve festivaller sizi bekliyor.

Vilnius’ta Gezilecek Yerler

Belediye Binası’nın etrafında yer alan tarihi merkez, Vilnius’un en güzel ve en canlı yeri. Sayısız tarihi binanın yanı sıra restoranlar, kafeler, barlar ve çeşitli mağazaların bulunduğu bu merkezde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. St. Anne Kilisesi, Başkanlık Sarayı, Litvanya Kraliyet Sarayı ile Katedral Meydanı’nı ve Gediminas Kulesi’ni barındıran Vilnius Kalesi ve Martynas Mažvydas Ulusal Kütüphanesi, Vilnius’ta gezmekten en çok keyif alacağınız yerler olacak. Litvanya Sanat Müzesi, Vilnius’un hatta tüm ülkenin en büyük koleksiyonunu sunuyor ve sanatseverlerin en sevdiği yerler arasında bulunuyor.

TALLİNN

Tarihin ve modernizmin iç içe geçtiği Tallinn, capcanlı bir şehirde birbirinden güzel tarihi eserler arasında dolaşıp sayısız sanat etkinliğine katılabileceğiniz, kültür dolu bir şehir. Estonya’nın güzel başkenti Tallinn, başta tarihi şehir merkezi olmak üzere ortaçağdan kalan güzelliğini halen muhafaza etmeyi, bu sırada modern bir Avrupa şehri olarak canlılıkla dolu taşmayı başarıyor. Dünyanın dört bir yanından bu güzel şehri görmek için gelen turistler ve büyük öğrenci nüfusu, Tallinn’i ülkenin en canlı ve en eğlenceli şehirlerinden biri haline getiriyor.

Tallinn’de Gezilecek Yerler

St. Mary Katedrali, Raekoda isimli Belediye Binası ve bünyesindeki Tallinn Şehir Müzesi, Rus mimarisinin güzel bir örneği olan Alexander Nevsky Katedrali ve kenti saran tarihi surlar, Tallinn’in en güzel ve en turistik yerleri arasında bulunuyor. Birbirinden güzel kafeler, restoranlar, barlar ve butikler için Raekoja Meydanı’nı, alışveriş keyfi için All-Linn bölgesini tercih edebilirsiniz. Riigikogu ismini taşıyan Estonya Parlamentosu’nun evi olan ortaçağdan kalma Toompea Şatosu ve Büyük Petro’ya ev sahipliği yapmış ola Kadriorg Şatosu da şehrin görmeye ve gezmeye doyamayacağınız yerlerinden.

Üye Yorumları

Neşe Baş

Neşe Baş

Baltık turunuzdan yeni döndük. Rehber Derya beyden çok memnun kaldık. Özellikle tarih bilgisi bizi hayran bıraktı. Çok teşekkür ederiz.

Bahriye Turan

Bahriye Turan

Yeni döndüğümüz Baltıklar Polonya turu için teşekkür ediyorum. Fayda fiyat orantısı yüksek olan bir tur oldu. Rehberimiz 8 gün boyunca bölgeler hakkında tecrübesinin vermiş olduğu olgunlukla bilgilerini bıkıp usanmadan bizlerle paylaştı.

Emine Önder

Emine Önder

Merhaba, 16-23 Ağustos tarihinde gittiğimiz St. Petersburg ve Baltık İncileri turundan çok memnun kaldık. Her zaman olduğu gibi özellikle rehberimiz Ufuk Bey inanılmaz sabırlı ve mesleğine aşık bir şekilde bizimle beraber oldu. Son derece donanımlı ve bilgili. Gruppal’la ikinci seyahatim ve tek tercihim olacak. İlk iki gün St. Petersburg’da biraz sıkıntı yaşadık (Diğer rehber hanımdan dolayı. Çok yorgun ve enerjisizdi) Ama Ufuk bey bize her şeyi unutturdu... Başka destinasyonlarda gene Gruppal’la buluşmak üzere :)

Füsun Genç Yünüak

Füsun Genç Yünüak

Öncelikle Rehberimiz Arif Bey sakin uyumlu yapısıyla tüm grup üyelerini mükemmel kültürel bilgisiyle aydınlatarak bize harika bir Roma gezisi yaptırdı. Gruppal ile ilk kez bir yurt dışı turuna katıldık. Arkadaş tavsiyesiydi ve açıkçası biraz çekinerek gittik. Ancak rehberimize çok teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oldu. Tekrar Gruppal ile gideceğim.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube