0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 96674

Kudüs Turları

Kudüs turu fırsatları ile tüm dinlerin kutsal şehrinde unutulmaz bir gezintiye çıkın. En iyi fiyatlarla unutulmaz ve mistik bir gezi Kudüs turlarında sizi bekliyor.

 • Kubbet-üs-Sahra - Kudüs

  Kubbet-üs-Sahra - Kudüs

 • Tarihi Sokaklar - Kudüs

  Tarihi Sokaklar - Kudüs

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Tüm Uluslar Kilisesi - Kudüs

  Tüm Uluslar Kilisesi - Kudüs

 • Tapınak Dağı ve Arkeoloji Parkı - Kudüs

  Tapınak Dağı ve Arkeoloji Parkı - Kudüs

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Zeytin Dağı - Kudüs

  Zeytin Dağı - Kudüs

 • Batı (Ağlama) Duvarı - Kudüs

  Batı (Ağlama) Duvarı - Kudüs

 • Beytüllahim'deki Kutsal Doğuş Kilisesi - Kudüs

  Beytüllahim'deki Kutsal Doğuş Kilisesi - Kudüs

 • Eski Şehir - Kudüs

  Eski Şehir - Kudüs

 • Gethsemane Bahçesi - Kudüs

  Gethsemane Bahçesi - Kudüs

 • İbrahim Camii - Kudüs

  İbrahim Camii - Kudüs

 • İs'nın Çile Yolu Via Dolorosa - Kudüs

  İs'nın Çile Yolu Via Dolorosa - Kudüs

 • Mescid-i Aksa - Kudüs

  Mescid-i Aksa - Kudüs

 • Tapınak Dağı ve Ağlama Duvarı - Kudüs

  Tapınak Dağı ve Ağlama Duvarı - Kudüs

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Kudüs Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartına Taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Ali Albay

Ali Albay

Merhaba Gruppal şuan Dubai turundayım ve çok güzel geçiyor. Sizin söylediğiniz ve organize ettiğiniz tur dediğiniz gibi oluşuyor ve rehberimiz çok ilgili. Sizden önce bir kaç acenteye uğradım çok net cevap alamadım onlarda. Size geldim, bir arkadaş tavsiye etti bana, seneye tekrar sizinle iletişime gireceğim. Bir dahaki tatilime nereye gideceğim kafamda belli. Herşey için teşekkürler.

Tuğçe Demirtaş

Tuğçe Demirtaş

Özellikle rehberimiz çok içten ve özverili çalıştı hiç yabancılık hissetmedik. Teşekkürler

Kudüs 

Dünya üzerinde çok az şehrin Kudüs kadar derin ve çarpıcı bir geçmişi vardır.

Üç semavi dinin kutsal kenti olan, çağlar boyunca sayısız kez yıkılan ve her seferinde daha güzel olarak yeniden yapılan bu efsanevi şehirde hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim ve Kudüs kültür turu fırsatı sizi bekliyor. Umre turları ile birlikte Ortadoğu coğrafyasının en sık ziyaret edilen kenti Kudüs turunda sizi muhteşem bir deneyim bekliyor.

Bu zengin geçmişinin ve değerinin sonucu olarak günümüzde de dini ve siyasi çekişmelerin ortasında kalan Kudüs, İsrail-Filistin sorunun temelindeki yerlerden bir tanesi. Yine de bu tarihi kentin mahallelerinde her dinden insan yan yana yaşamaya ve muhteşem bir kültür mozaiği oluşturmaya devam ediyorlar.

Gruppal Kudüs turları ile iç dünyanızın derinliklerine doğru yolculuk yapacak ve her anını dolu dolu geçireceğiniz bir yolculuğa çıkacaksınız. 

Kutsal Topraklar olarak bilinen Kudüs turları ile surlar içinde kalan tarihi merkezinde sayısız kutsal mekan ve Arap, Hıristiyan ve Yahudi mahalleleri sizi beklerken şehrin dışında da Ramallah ve Ölü Deniz (Lut Gölü) gibi görmeden geçmemeniz gereken yerler bulunuyor. Ortadoğu'un kalbi Kudüs'te her an sizi farklı bir deneyim bekliyor. Yalnızca bir kültür gezisi değil, güzel bir İsrail tatili de Kudüs'te sizi bekliyor.

Kudüs’te Gezilecek Yerler

Binlerce yıllık bu kutsal şehirde elbette görülecek sayısız yer bulunuyor. Her dinin en kutsal yapılarından bazılarının yer aldığı Kudüs’te adım attığınız her yerin tarihi ve dini bir önemi bulunuyor.

Bu yapılar arasında en ünlülerden biri elbette Mescid-i Aksa. Hz. Muhammed’in miraca yükseldiği yer olarak kabul edilen bu yapıyı inşa edenin Hz. İbrahim olduğuna inanılıyor ve bu yüzden Mescid-i Süleyman olarak da anılıyor.

Altın rengi kubbesi ve mavi duvarlarıyla Kudüs’ün bir diğer simgesi olan Emeviler döneminde inşa edilen Kubbet-üs-Sahra, hem Müslümanlar hem de Yahudiler tarafından kutsal kabul edilen Muallak Taşı’nın yer aldığı önemli bir yapı olarak karşınıza çıkacak.

Geleneğe göre Hz. Süleyman’ın inşa ettirdiği Kutsal Tapınak’ın ayakta kalan batı duvarı ise Yahudilerin kutsal yerlerinden olan Ağlama Duvarı olarak biliniyor ve Kudüs’teki Yahudi toplumunun en önemli kutsal yerlerinden bir tanesi.

Bu üç yerin bulunduğu Tapınak Dağı, dinler geleneğinde oldukça önemli ve kutsal yere sahip ve bu yüzden sık sık dinler arası çekişmelerin odağında kalsa da halen güzelliğini ve etkileyiciliğini koruyor.

Hz. İsa’nın sırtındaki çarmıhla yürüdüğüne inanılan yol olan Via Dolorosa ve tarihi şehir duvarları içerisinde yer alan, İsa Peygamber’in kabrinin bulunduğuna ve tekrar burada dirileceğine inanılan Kutsal Kabir Kilisesi de Hıristiyanlar içinKudüs’ün en önemli ve kutsal yerleri arasında bulunuyor.

Yine 3 dinde önemli bir yeri olan ve Hz. İsa’nın peygamberlik görevini aldığı yer olarak bilinmesinin yanı sıra yine kutsal kişilerin sayısız mezarının yer aldığı Zeytin Tepesi de Kudüs’ün önemli yerlerinden bir tanesi. Hıristiyanların en kutsal yerlerinden biri olan Beytlehem ise Hz. İsa’nın doğduğu yer olarak biliniyor ve Doğuş Kilisesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Kudüs’ün tarihine ışık tutmak için yapılan ve halen süren sayısız arkeolojik kazıdan çıkan eserleri incelemek için İsrail Müzesi’ni gezmeyi de unutmayın.

Kudüs’te Ne Yemeli?

Ortadoğu ve Akdeniz mutfaklarının birleşmesiyle oluşan Kudüs mutfağında tanıdık lezzetler sizi bekliyor. Kuskus, muhammara, falafel, şakşuka gibi tanıdık lezzetleri bulabileceğiniz Kudüs’te Müslüman ve İbrani mutfaklarının en güzel örnekleri sizi bekliyor.

Hem uzun yıllar süren Osmanlı hakimiyeti hem de Avrupa’dan İsrail’e göçen Yahudilerin farklı gelenekleri yanlarında taşımaları sayesinde Kudüs mutfağında pek çok farklı element yer alıyor. Akdeniz’in leziz balıklarının yanı sıra ringa balığı turşusu gibi Doğu Avrupa’ya özgü lezzetlerin bir arada yer alması bu durumun örneklerinden bir tanesi.

Türk mutfağına benzer şekilde tavuk ve dana etinin sıkça kullanıldığı ve taze meyvelerle sebzelerin kendilerine geniş yer bulduğu Kudüs yemeklerinde tanıdık lezzetlerin değişik versiyonları sizi bekliyor olacak. Müslümanların, Hıristiyanların ve Yahudilerin bayramlarında ise vitrinleri süsleyen geleneksel tatları gördüğünüzde denemeden geçmeyin.

Kudüs'ten Ne Alınır?

Alışveriş için birçok seçenek bulabileceğiniz İsrail'in Kudüs kentindeki Arap mağazalarında pazarlık yapabilirsiniz. Yerel ürünleri bulabileceğiniz pazarları gezebilir, KDV ödemeyeceğiniz için gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte, hediyelik eşya mağazalarından çok güzel ürünler ve mücevherlerden satın alabilirsiniz.

Üye Yorumları

Berrin Satılmış

Berrin Satılmış

Dubai'deki rehberimiz harika bir rehber, yaklaşımları samimiyeti çok iyiydi, bayıldık.

Kübra Aydın

Kübra Aydın

Turu satın almaya gittiğimizde müşteri temsilcimizin enerjisiyle güzel geçeceğini zaten tahmin etmiştik. Her konuda destek olup her sorumuzu yanıtladı. Dubai turunda kaldıgımız otel ve rehberimiz çok iyiydi. Dubai harika bir yer Gruppal harika bi şirket :) Teşekkürler!

Ayrim Demet Alpargun

Ayrim Demet Alpargun

Daha önce de Dubai'ye sizle gitmiştik yine çok memnun kaldık teşekkür ederiz.

Mustafa Okat

Mustafa Okat

Gerçekten çok güzel bir seyahatti, ailemle çok güzel zaman geçirdik. Özellikle tur rehberimize sonsuz teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube